Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εκανα παραγγελια και για 10 μερες περιπου ουτε φωνη ουτε ακροαση που λενε..τους τα ψιλοεχωσα σε ενα μειλ και καλα να μου απαντησουν αν υπαρχει στοκ στη συσκευη αλλιως να παρω κατι αλλο..την επομενη μερα το εστειλαν.απ΄οταν το εστειλαν παντως σε 19 μερες ειναι ελλαδα(συμφωνα με το tracking number) και περιμενω λογικα απο δευτερα να το παραλαβω

 

19 μέρες με free shipping είναι καλα. ευτυχως εμενα μου απαντησαν απο το 1ο μεϊλ που στειλα κ ζητουσα εξτρα δωρα(!!). ειπα να στειλω για στοκ γιατι διαβασα καπου οτι μαζευουν πρωτα αρκετες παραγγελιες και μετα στελνουν. αν μου τα μασαει αλα κινεζικα με ψευτοδικαιολογιες τοτε λε μπουλε και refund.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

19 μέρες με free shipping είναι καλα. ευτυχως εμενα μου απαντησαν απο το 1ο μεϊλ που στειλα κ ζητουσα εξτρα δωρα(!!). ειπα να στειλω για στοκ γιατι διαβασα καπου οτι μαζευουν πρωτα αρκετες παραγγελιες και μετα στελνουν. αν μου τα μασαει αλα κινεζικα με ψευτοδικαιολογιες τοτε λε μπουλε και refund.

 

ναι καλα ειναι...εμενα δωρακια ειχε την θηκη και ενα αλλο γουρι...κατι τετοιο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυταααααά...!! πείτε μας εσείς που το χετε ηδη στα χερια σας, το γαργαλίσατε καθολου σε επίπεδο rom? Edited by zafiris87

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μένα μετα από root με iroot και αλλαγή σε SuperSU δεν δούλευαν οι σενσορες και το ξερουταρισα. Το έχει κανείς ρουταρει χωρίς προβλήματα βάζοντας SuperSU…?
Link to comment
Share on other sites

Κανεις σας δεν εχει κιτρινιλα στην καμερα? Μονο εγω? :(

 

Θα σου πω σε λίγες μέρες που θα έρθει :) Το πρόβλημα δεν λύνετε ούτε με άλλο πρόγραμμα λήψης ή ρυθμίσεις στο white ballance?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σε λίγες μέρες που θα έρθει :) Το πρόβλημα δεν λύνετε ούτε με άλλο πρόγραμμα λήψης ή ρυθμίσεις στο white ballance?

Για την ωρα λυνεται μονο με αλλαγη ρυθμισης στο white balance.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μένα μετα από root με iroot και αλλαγή σε SuperSU δεν δούλευαν οι σενσορες και το ξερουταρισα. Το έχει κανείς ρουταρει χωρίς προβλήματα βάζοντας SuperSU…?

 

μήπως να δοκίμαζες root με το MTK Droid Tools?

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

μέχρι να σου απαντήσει κάποιος άλλος, δες και αυτό:

http://www.doctorandroid.gr/2014/12/mtk-droid-tools-sp-flash-tool.html

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το κινητο απο gearbest.ολα καλα..λιγο στην αρχη καθυστερησαν να το στειλουν αλλα κατα τα αλλα ηρθε γρηγορα απο κινα!μαζι με δωρακια,καλη συσκευασια,ειμαι γενικα ευχαριστημενος!!

 

οσον αφορα τωρα τη συσκευη θα ηθελα να πω οτι το κινητο για 130 ευρω που το πηρα ειναι κορυφη!!!πολυ γρηγορο,εφαρμογες,ιντερνετ κλπ.καλο wifi(καλυτερο απο το samsung galaxy core που ειχα πριν).επισης και στα δεδομενα με 3G εντυπωσιαστηκα!4G δεν επιασα στην περιοχη που ημουν.

τη φωτογραφικη που δοκιμασα δεν ειδα καποια κιτρινιλα.βγαζει αξιοπρεπεις φωτογραφιες!

ακουστικα και gps δεν εχω βαλει ακομα,δεν εχω γνωμη.

 

η οθονη καλη,αναλυση χρωματα κτλ,ισως το μαυρο ειναι λιγο πιο εντονο αλλα οχι ενοχλητικο...

περιμενω να δω λιγο και με την μπαταρια για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη...

 

σου δειχνει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης εκτος λιγο απο τα πλα'ι'να κουμπακια,δεν ειναι τοσο σφιχτα θα ελεγα.δεν με ενοχλει ομως απλα το αναφερω γιατι προσπαθω να βρω και λιγα αρνητικα:blink:

 

θα δειξει και στο μελλον αλλα σαν πρωτη εντυπωση,πραγματικα εντυπωσιαστηκα!!!πολυ καλη αγορα!!!και δεν το λεω λογω ενθουσιασμου...:up:

Link to comment
Share on other sites

είτε BePro βαζω, είτε BEPRO είναι το ιδιο και το αυτο. Παρολο που γυρίζω το νομισμα απο USD σε EUR στο Gearbest, το paypal τραβαει USD, με ισοτιμια 1ε = 1,00830USD. Πιστωτικη ούτε για αστειο ειδικα για κινεζομαγαζα. Ουτε οταν ημουν στην Αγγλια δεν την εδινα.

βαλε την τραπεζα σου να κανει την μετατροπη του νομισματος, θα δεις μεγαλη διαφορα, το paypal κραταει μεγαλη προμηθεια. Και δεν ειναι το paypal που ζηταει $ ειναι τα κινεζομαγαζα που δουλευουν μονο με $, οποτε σου λενε κανε εσυ την μετατροπη φιλε αγοραστη να χρεωθεις εσυ και οχι εγω. Βεβαια υπαρχουν και κινεζομαγαζα εξαιρεσεις που ζητανε ευρω απο paypal.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανουμε το τατς σκριν να εχει μεγαλυτερη ευαισθησία? Με τη προστατευτικη ζελατινα πανω, πολλες φορες "δεν ακουει" καλα το κινητο... Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!! :) έχοντας το κινητό πλέον περίπου 3 εβδομάδες, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Σε γενικές γραμμές, προβλήματα δεν υπάρχουν εκτός από τα δυο γνωστά, με τα handsfree και την κάμερα.

Ως προς τα handsfree: μπορώ να πω με σιγουριά ότι δουλεύουν αυτά http://www.skroutz.gr/s/4444584/Samsung-EHS64.html ενώ σίγουρα ΔΕΝ δουλεύουν αυτά http://www.skroutz.gr/s/3027384/Samsung-EHS62.html όπως και κάποια άλλα samsung που έχω από το galaxy 3, γιατί το βυσματάκι δεν φτάνει μέχρι μέσα για να "κουμπώσει". Αναμένω τα forever που είχε προτείνει και ένα παλικάρι πιο πάνω και θα ενημερώσω μόλις παραλάβω.

Ως προς την κάμερα: θεωρώ πως οι φωτό που βγάζει είναι ικανοποιητικές, αν κ είναι υποκειμενικό αυτό. Η "κιτρινίλα" που έχει αναφερθεί και από μένα, υπάρχει ΜΟΝΟ όταν βγάζουμε φωτό σε χώρο που ο φωτισμός είναι κίτρινου χρώματος και προέρχεται από λάμπα πυρακτώσεως ή φθορίου (όχι από τον ήλιο). Πράγματι οι φωτογραφίες βγαίνουν σε πολύ έντονη κίτρινη απόχρωση. Αποτελεί πρόβλημα του auto white balance, ασήμαντο θεωρώ για όποιον το έχει το κινητό για προσωπική χρήση και όχι για πώληση, και λύνεται με την επιλογή χειροκίνητα του white balance στο "λάμπα πυρακτώσεως" ή στο "θερμός λάμπτήρας φθορισμού". Δεν ξέρω αν έχει λυθεί σε άλλα κινητά. Επειδή δεν έχω κρατήσει δικές μου φωτό με αυτό το θέμα,μπορείτε να δείτε από το ulefone community στο φβ αυτές που επισυνάπτω

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο firmware σύμφωνα με το geekbuying : Ulefone Be Pro Firmware 20150324 password αποσυμπίεσης : geekbuying.com

εγινε δοκιμη της απο καποιο μελος? η θα γινω εγω ο αποδιοπομπαιος τραγος?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να ειναι καινουργια ρομ αυτη γιατι εαν αποσυμπιεσης το αρχειο rar και διαβασεις τα αρχεια θα δεις οτι ειναι αυτη της 29012015
Link to comment
Share on other sites

Για νέα ρομ: http://www.ulefans.com/productnews/new-update-with-bugfixes-for-be-pro/?fb_ref=Default

Η σελίδα δείχνει να είναι καλά ενημερωμένη για τα περί της Ulefone και δίνει πληροφορίες και για Lollipop.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εαν ανοιξεις τους φακελους θα δεις οτι τα αρχεια εχουν ημερομηνια 29012015.Ακομα και η ημερομηνια του αρθρου στην σελιδα ειναι 28022015 ημερομηνια δηλαδη που εβγαλε την πιο καινουργια και τελευταια ΟΤΑ αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το κινητο απο gearbest.ολα καλα..λιγο στην αρχη καθυστερησαν να το στειλουν αλλα κατα τα αλλα ηρθε γρηγορα απο κινα!μαζι με δωρακια,καλη συσκευασια,ειμαι γενικα ευχαριστημενος!!

 

οσον αφορα τωρα τη συσκευη θα ηθελα να πω οτι το κινητο για 130 ευρω που το πηρα ειναι κορυφη!!!πολυ γρηγορο,εφαρμογες,ιντερνετ κλπ.καλο wifi(καλυτερο απο το samsung galaxy core που ειχα πριν).επισης και στα δεδομενα με 3G εντυπωσιαστηκα!4G δεν επιασα στην περιοχη που ημουν.

τη φωτογραφικη που δοκιμασα δεν ειδα καποια κιτρινιλα.βγαζει αξιοπρεπεις φωτογραφιες!

ακουστικα και gps δεν εχω βαλει ακομα,δεν εχω γνωμη.

 

η οθονη καλη,αναλυση χρωματα κτλ,ισως το μαυρο ειναι λιγο πιο εντονο αλλα οχι ενοχλητικο...

περιμενω να δω λιγο και με την μπαταρια για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη...

 

σου δειχνει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης εκτος λιγο απο τα πλα'ι'να κουμπακια,δεν ειναι τοσο σφιχτα θα ελεγα.δεν με ενοχλει ομως απλα το αναφερω γιατι προσπαθω να βρω και λιγα αρνητικα:blink:

 

θα δειξει και στο μελλον αλλα σαν πρωτη εντυπωση,πραγματικα εντυπωσιαστηκα!!!πολυ καλη αγορα!!!και δεν το λεω λογω ενθουσιασμου...:up:

Δηλαδη κιτρινιλα στην καμερα δεν εχεις? και τα ακουστικα σου δουλευουν μια χαρα?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα χθες η οθόνη κάνει τα δικά της .είχε κάνει 3-4 restart παλιότερα αλλά πίστευα ότι ήτανε κάτι τυχαίο...

Πλέον έχω αποδεχθεί ότι δεν με θέλουν τα κινεζικά τηλέφωνα :(

το Xiaomi Red Mi Note 4G χάθηκε στην μεταφορά του και περίμενα τζάμπα 45 μέρες.

το cubot s200 χάλασε το ηχείο του

και τώρα αυτό, καλά μου ξεμπερδέματα τώρα .

διεκδικώ άνετα τον τίτλο του αρχηγκαντεμη του φόρουμ :lol:

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν διακρινω κιτρινιλα.και μεσα σε εσωτερικο χωρο και εξω...νορμαλ μου φαινονται..ακουστικα δεν εχω δοκιμασει ακομα.

 

ενα αρνητικο που παρατηρησα ειναι οτι με την ζελατινα που ειχε δωρο δεν ειναι τοσο ευαισθητο το touch στην οθονη.μαλλον θα κοιταξω τιποτα σε universal να δοκιμασω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...