Jump to content

Toshiba Satellite Click Mini 8.9" Tablet PC


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή βάλαν ήδη 64bit linux κάποιοι συνάδελφοι που στα άλλα δεν μπαίνει (asus, lenovo κλπ), στο site βγάλανε το νέο firmware για windows 10 64bit και win8 64bit και μάλλον άλλαξε τον bootloader για αυτό κατάφεραν να βάλουν το 64bit linux.

 

Μακάρι κάποτε να βγάλουν κάτι αντίστοιχο σε μέγεθος με i5 (όπως το Panasonic Toughpad FZ-M1) γιατί θα μας λύσει τα χέρια και να μπαίνει άνετα σε όλες τις τσάντες. Πάντως ειναι πολύ μικρότερο και το to air 11.6 της δουλειάς και πολύ μικρότερο από το asus tranformer book 10 της asus.

 

To viliv μου http://www.laptopmag.com/reviews/laptops/viliv-n5 ήταν καταπληκτικό μέγεθος αλλά πολύ μικρή η οθόνη... που δημιουργούσε άμεση κόπωση...

Και με έναν m3 Core M θα την κάνουμε τη δουλειά μας:p

Το θέμα είναι οι OEM αν θα προσφέρουν τέτοια λύση σε 8-9 ίντσες συσκευή.

 

Τώρα αν βγει υποστήριξη στο bootloader για 64bit windows λογικά θα γίνει η δουλειά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και με έναν m3 Core M θα την κάνουμε τη δουλειά μας:p

Το θέμα είναι οι OEM αν θα προσφέρουν τέτοια λύση σε 8-9 ίντσες συσκευή.

 

Τώρα αν βγει υποστήριξη στο bootloader για 64bit windows λογικά θα γίνει η δουλειά.

 

Μπουταρει πλέον η εγκατάσταση των 64 bit αλλά λέει ότι δεν υπαρχει συμβατότητα η ότι είναι 32bit ο επεξεργαστής. Εύχομαι να το λύσει σύντομα το θέμα ώστε να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές για μετατροπές αρχείων. Να κουβαλάω και της δουλείας το air ή το xps χωρίς partition windows.

 

Πάντως είναι φοβερό το μηχανάκι και το δουλεύω ως laptop πάρα ταμπλετ. Έβαλα και 3d max για δοκιμή και παίζει σε εξωτερικό ssd.

 

Εύχομαι να βάλουν στο σασί του μίνι ένα i5/i7 U έκδοση με 8gb και να βάλουν και δεκάρα οθόνη τετράγωνη στο ίδιο σασί (που χωράει) και το θεϊκό θα ήταν να βάλουν και καμία nvidia 940m…. Αυτό θα ήταν μηχάνημα με @@ …Μικρό και δυνατό και σύνδεση με την οθονορα του γραφείου να μην σου βγαίνει η μέση και να χωράει σε τσαντάκι που τα υπόλοιπα 10ρια ταμπλέτα δεν χωράνε ούτε στον ύπνο τους.

 

Δυστυχώς είμαι στην κατηγορία που χρειάζομαι κάτι πολύ μικρό και πολύ δυνατό….. τώρα πάλι θα βολευτώ κάπως αλλά για κάποιες δουλείες χρειάζεται να κουβαλάω και δεύτερο μηχάνημα…. Θα μου πεις το MacBook air ή το 11 ή το dell xps 13” της δουλειάς έχει το ίδιο βάρος αλλά και πάλι θέλει κανονική τσάντα για κουβάλημα ενώ το click mini μπαίνει στην μινιόν τσάντα μου...

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Toshiba Satellite Click Mini 8.9" Tablet PC

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...