Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο s2 αν πατουσα διπλα απο το home button Μου εβγαζε επιλογη για ρυθμισεις

στο Α5 μου δειχνει ποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτες

 

υπαρχει καποια ρυθμιση ετσι ωστε με το πατημα να εμφανιζεται η επιλογη για τις ρυθμισεις

 

ευχαριστω

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο s2 αν πατουσα διπλα απο το home button Μου εβγαζε επιλογη για ρυθμισεις

στο Α5 μου δειχνει ποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτες

 

υπαρχει καποια ρυθμιση ετσι ωστε με το πατημα να εμφανιζεται η επιλογη για τις ρυθμισεις

 

ευχαριστω

Δυστυχώς όχι, προϋποθέτει root για τέτοιου είδους αλλαγή.

Για την επιλογή που θες δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα το αριστερό πλήκτρο αφής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Γνωριζει κανεις αν η lollipop που πηρε το Α3 στη Ρωσσια, ξεκλειδωνει τις 64bit ιδιοτητες του κινητου τελικα, ωστε να ξερουμε τι θα περιμενουμε και για το Α5?

Ψαχνω εδω και μερες να βρω το Α5 σε ασημενιο στις γνωστες αλυσιδες που ειναι επισημοι συνεργατες της Samsung, αλλα δεν υπαρχει ουτε για δειγμα..

 

Επειδη την εχω πατησει σε σκρουτζομαγαζο και ελαβα "σφραγισμενο" τηλεφωνο με ψευτικες ταινιες ασφαλειας (το οποιο φυσικα και επεστρεψα χωρις να το ανοιξω), θελω να αγορασω σφραγισμενο αντιπροσωπειας μιας και η τιμη δεν εχει μεγαλη διαφορα, αλλα δεν το βρισκω πουθενα.. Μιλησα με καποια καταστηματα-αλυσιδες τηλεφωνικως και οι περισσοτεροι ειπαν πως εχουν κανει παραγγελεια γενικα για Α5 και τους καθηστερει η Samsung, χωρις να γνωριζουν το λογο. Αν παρατηρησετε παντως, υπαρχει ελλειψη γενικα σε αυτο το μοντελο, ανεξαρτητως χρωματος.

 

Απ' την αλλη η Samsung σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους, με ενημερωσε πως δεν υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας στα κινητα της και πως θα το βρω λεει σε χιλιαδες επιχειρησεις που συνεργαζονται μαζι τους. Τρεχα γυρευε... :wacko:

 

Εχετε δει πουθενα το Α5 σε ασημενιο διαθεσιμο, εκτος σκρουτζ?

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Δυστυχώς όχι, προϋποθέτει root για τέτοιου είδους αλλαγή.

Για την επιλογή που θες δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα το αριστερό πλήκτρο αφής.

 

ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα.

 

Γνωριζει κανεις αν η lollipop που πηρε το Α3 στη Ρωσσια, ξεκλειδωνει τις 64bit ιδιοτητες του κινητου τελικα, ωστε να ξερουμε τι θα περιμενουμε και για το Α5?

Ψαχνω εδω και μερες να βρω το Α5 σε ασημενιο στις γνωστες αλυσιδες που ειναι επισημοι συνεργατες της Samsung, αλλα δεν υπαρχει ουτε για δειγμα..

 

Επειδη την εχω πατησει σε σκρουτζομαγαζο και ελαβα "σφραγισμενο" τηλεφωνο με ψευτικες ταινιες ασφαλειας (το οποιο φυσικα και επεστρεψα χωρις να το ανοιξω), θελω να αγορασω σφραγισμενο αντιπροσωπειας μιας και η τιμη δεν εχει μεγαλη διαφορα, αλλα δεν το βρισκω πουθενα.. Μιλησα με καποια καταστηματα-αλυσιδες τηλεφωνικως και οι περισσοτεροι ειπαν πως εχουν κανει παραγγελεια γενικα για Α5 και τους καθηστερει η Samsung, χωρις να γνωριζουν το λογο. Αν παρατηρησετε παντως, υπαρχει ελλειψη γενικα σε αυτο το μοντελο, ανεξαρτητως χρωματος.

 

Απ' την αλλη η Samsung σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους, με ενημερωσε πως δεν υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας στα κινητα της και πως θα το βρω λεει σε χιλιαδες επιχειρησεις που συνεργαζονται μαζι τους. Τρεχα γυρευε... :wacko:

 

Εχετε δει πουθενα το Α5 σε ασημενιο διαθεσιμο, εκτος σκρουτζ?

 

καλημερα

 

http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/samsung-sm-a500-silver.php

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

 

Τετοια ευκαιρια δεν ξαναγινε! :p :lol:

 

Σορρυ που δεν το διευκρινισα, αλλα ηθελα να πω οτι ψαχνω κατι σε λογικη τιμη, δηλαδη στα 329 που παιζει σε plaisio και public. :) Το eshop ειδα πως το χει κατοπιν παραγγελιας στα 325, αλλα στο τηλεφωνο μου ειπαν πως δεν ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας, οποτε ειναι κατι αντιστοιχο με σκρουτζ μιας και ειπαν πως αγοραζουν απο προμηθευτη που φερνει ευρωπαικα..

 

Δεν εχω κατι με τα ευρωπαικα, μην παρεξηγηθω, απλα θελω να ειναι σφραγισμενο σωστα κ επειδη εστειλα ειδη σε 2 σκρουτζομαγαζα εμαιλ, αν τα προιοντα τους φερουν τις γνησιες ταινιες ασφαλειας και κανεις δε μπηκε στον κοπο να απαντησει, οποτε εξακολουθω να ψαχνω για ελληνικης αντιπροσωπειας για να χω το κεφαλι μου ησυχο, αλλα οχι στα 400 ευρω φυσικα.

 

Το αλλο θεμα που προκυπτει ειναι πως η αντιπροσωπεια σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους, με ενημερωσε πως ναι μεν καλυπτονται με εγγυηση τα ευρωπαικα προιοντα, αλλα αν χρειαστει αντικατασταση δεν αναλαμβανουν αυτοι (αυτα τα κολπα μονο Ελλαδα πρεπει να συμβαινουν..) , οποτε ειναι στην ευχαιρια του καταστηματος αν θα στο αλλαξει ή οχι, πραγμα που για μενα σημαινει οτι στην ουσια η εγγυηση ειναι μιση. Ειδικα απο επαρχεια που βρισκομαι, αντε να βγαλω ακρη με τα τηλεφωνα μετα, οταν δεν απαντουν καν στα εμαιλς.. :X

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κατι με τα ευρωπαικα, μην παρεξηγηθω, απλα θελω να ειναι σφραγισμενο σωστα κ επειδη εστειλα ειδη σε 2 σκρουτζομαγαζα εμαιλ, αν τα προιοντα τους φερουν τις γνησιες ταινιες ασφαλειας και κανεις δε μπηκε στον κοπο να απαντησει, οποτε εξακολουθω να ψαχνω για ελληνικης αντιπροσωπειας για να χω το κεφαλι μου ησυχο, αλλα οχι στα 400 ευρω φυσικα.

 

Το αλλο θεμα που προκυπτει ειναι πως η αντιπροσωπεια σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους, με ενημερωσε πως ναι μεν καλυπτονται με εγγυηση τα ευρωπαικα προιοντα, αλλα αν χρειαστει αντικατασταση δεν αναλαμβανουν αυτοι (αυτα τα κολπα μονο Ελλαδα πρεπει να συμβαινουν..) , οποτε ειναι στην ευχαιρια του καταστηματος αν θα στο αλλαξει ή οχι, πραγμα που για μενα σημαινει οτι στην ουσια η εγγυηση ειναι μιση. Ειδικα απο επαρχεια που βρισκομαι, αντε να βγαλω ακρη με τα τηλεφωνα μετα, οταν δεν απαντουν καν στα εμαιλς.. :X

 

Δεν πρόκειται για κάποιο κόλπο, αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας. Την αντικατάσταση λόγω DOA στην προσφέρει το εκάστοτε κατάστημα συνήθως για τη πρώτη εβδομάδα (εξαρτάται από το κατάστημα) από την αγορά της συσκευής.

 

Επίσης δεν χρειάζεται να είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας για να είναι "σφραγισμένο σωστά" και όχι refurbished (που υποθέτω πως ήταν αυτό που πήρες τη πρώτη φορά), απλά μάλλον έπεσες σε περίπτωση και ήσουν τυχερός που το παρατήρησες. Τα Ελληνικά πάντως συνήθως έχουν και αρκετά υψηλότερη τιμή. Η πιθανότητα να σου έρθουν με τις ίδιες ταινίες πάλι υπάρχει απλά είναι πολύ πιο σπάνιο φαινόμενο.

 

Όσον αφορά το θέμα x64bit, όχι καμία Samsung συσκευή δεν έχει λάβει λογισμικό που να ξεκλειδώνει τον επεξεργαστή προς το παρών.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.και κατι που ανακαλυψα.το hdr σκαει στα 8μπ.Αλλα υπαρχει εφαρμογη το hdr pro που δουλευει αριστα στα 13μπ.;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πως θα βρω πόσους δορυφόρους πιάνει το GPS;

Κατέβασε αυτό ή κάτι ανάλογο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα με το hands free? Στη συνομιλία ενώ εγώ έχω ρυθμίσει την ένταση του ακουστικού στην μέση περίπου, οι συνομιλητές μου διαμαρτύρονται για πολύ θόρυβο στη δική τους πλευρά. Ακούν δυνατά πράγματα που συμβαίνουν πολυ μακριά απο μένα, που ούτε καν εγω προσέχω. Σαν να είναι εξαιρετικά "ευαίσθητο" το hands free.

Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα με το hands free? Στη συνομιλία ενώ εγώ έχω ρυθμίσει την ένταση του ακουστικού στην μέση περίπου, οι συνομιλητές μου διαμαρτύρονται για πολύ θόρυβο στη δική τους πλευρά. Ακούν δυνατά πράγματα που συμβαίνουν πολυ μακριά απο μένα, που ούτε καν εγω προσέχω. Σαν να είναι εξαιρετικά "ευαίσθητο" το hands free.

Καμια ιδέα?

 

Εσύ έχεις ρυθμίσει την ένταση που ακούς εσύ τον συνομιλητή σου, όχι την ευαισθησία του μικροφώνου σου.

Αυτό δεν μπορείς χωρίς custom kernel να το ρυθμίσεις οπότε η αμέσως επόμενη λύση πιστεύω είναι δόκιμη με άλλα hands free.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι αρκετά για το κινητό και ήθελα μια γρήγορη ερώτηση: ποια η τελευταία "έγκυρη" πληροφορία όσον αφορά το χρονοδιάγραμμα αναβάθμισης σε lollipop?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η απάντηση σουhttp://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-Galaxy-A5-and-A7-Official-Android-5-0-2-Lollipop-updates-to-arrive-Next-Month

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

στο galaxy s2 ειχα επιλογες για ληψη φωτογραφίας με φιλτρα ηλιοβασιλεμα, φως κεριου κλπ

μεχρι στιγμης δεν βρισκω κατι τετοιο στο Α5

 

γνωρίζει καποιος να μου πει;

 

ευχαριστω πολυ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έγινα και εγώ κάτοχος του Α5. Οι πρωτες εντυπώσεις : λεπτο, όμορφο, γρήγορο και πολύ καλή μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.την ημερα οι φωτο ειναι σουπερ.:D...Το βραδυ,κλασσικο galaxy με led.Δυνατο,αργο στην εστιαση....αλλα οπως σε ολα τα αντροιντ που εχουν περασει απο τα χερια μου.....το σκοταδι ζητα το Ν8 μου:lol:....την δουλεια του ομως την κανει:happy:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους κάνουν κέφι τα arcade racing προτείνω το νέο "Asphalt Nitro"

Το έβαλα σήμερα στο A5 μου και πραγματικά το παιχνιδάκι σκίζει....!!!! ;)

Θα το βρείτε και στο gamesisland

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε μια αναβάθμιση 900mb. Λέτε να είναι lollipop?

 

Edit... lollipop τελικά 5.0.2

 

Εννοείται περιμένουμε εντυπώσεις!!!!!

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...