Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

-Με αυτα τα μηνυματα και τα κεφαλαια τι γινεται? Το ιδιο συνεβαινε και στο S4, αλλα δεν το ειχα ψαξει. Δεν υπαρχει δυνατοτητα για μικρα γραμματα..?

 

 

Μηνυματα /ρυθμισεις /Εισαγωγη λειτουργιας /Unicode .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κρινω απο το S4 μαλλον πρεπει να απενεργοποιησεις την προστασια απο εφαρμογες που δεν εχουν την καταλληλη ψηφιακη υπογραφη.

 

 

Δεν βρήκα κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις, ούτε στην ασφάλεια ούτε στις επιλογές προγραμματιστών. :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις, ούτε στην ασφάλεια ούτε στις επιλογές προγραμματιστών. :(

 

Στο S4 ειναι :

 

Ρυθμισεις /Περισσοτερα/Ασφαλεια/Αγνωστες πηγες (το εχω κλικαρει )

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο S4 ειναι :

 

Ρυθμισεις /Περισσοτερα/Ασφαλεια/Αγνωστες πηγες (το εχω κλικαρει )

 

 

Σε καμία συσκευή μου δεν είχα ενεργοποιήσει την συγκεκριμένη λειτουργία και ποτέ δεν είχε εμφανιστεί αυτή ή ειδοποίηση. Με τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες.

 

 

Υγ. : το τικαρα αλλά και πάλι βγαίνει

Edited by Skn2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά. Μετά την αναβάθμιση σε lollipop έχω την εντύπωση ότι χάθηκαν τα θέματα που ήταν εγκατεστημένα. Κάνω λάθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο. Το βρήκα ο ψαράς. ..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο γρήγορο και η μπαταρία με ίδια χρήση μου βγάζει μισή μέρα παραπάνω.

 

Το μόνο που δεν έχω βρει με αυτο το κινητο ειναι αν μπορώ να αντίστοιχησω κάποιον τηλ. αριθμό με συγκεκριμένη sim.

 

Μονο με αλλη εφαρμογη για κλησεις μπορεις να το κανεις, την PixelPhone Pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα . Είμαι κάτοχος του Α5 και θέλω να ρωτήσω το εξής.Κάθε φορά που κάνω η μου κάνουν κλήση για κάποια δευτερόλεπτα όλοι μου παραπονιουνται ότι ακούν ξανά την φωνή τους και ότι αυτό γίνεται μόνο στην συνομιλία τους μαζί μου.Έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω το ιδιο προβλημα και πραγματικα δεν εχω βγαλει ακρη...μερικες φορες με το που βγαζω τη θηκη φτιαχνει...αλλες φορες ειτε εχω την θηκη ειτε οχι ο συνομιλητης ακουει τη φωνη του! Το πηγα στη Samsung, εκαναν καποιο upgrade αλλα παλι το κανει (οχι παντα). Αν καποιος εχει καμια ιδεα/λυση καλοδεχουμενη..!
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία που είμαι είναι η Vodafone το τηλέφωνο είναι 1 εβδομάδας.Δεν βγάζω άκρη φταίει η συσκευή ή η καινούρια sim;είχα κανονική και την άλλαξα σε nano sim αναγκαστικά για το Α5...
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία που είμαι είναι η Vodafone το τηλέφωνο είναι 1 εβδομάδας.Δεν βγάζω άκρη φταίει η συσκευή ή η καινούρια sim;είχα κανονική και την άλλαξα σε nano sim αναγκαστικά για το Α5...

 

Δεν νομιζω να φταει η sim..και εγω εκανα αλλαγη σε nano μολις πηρα το Α5 αλλα την εβαλα με τον adaptora σε αλλη συσκευη και μιλαγα κανονικα χωρις ηχώ κτλ..αν εχεις στο τηλ καποια θηκη δοκιμασε κατα την διαρκεια του τηλεφ/τος να την βγαλεις και δες αν υπαρξει βελτιωση. Εγω το πηγα στη Samsung, δεν βρηκαν καποιο προβλημα στο τηλεφωνο (μικροφωνο) εκαναν upgrade και το firmware αλλα δεν λυθηκε το προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

εχετε να προτείνετε καποιο selfie stick για το A5

 

ευχαριστώ πολύ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά κάτοχος του τηλεφώνου αφού το προηγούμενο τον είχαν κλέψει, αυτό το τηλέφωνο είναι από cosmote και έχει προφανώς την rom της και είναι ακόμα με την 4.4.4, ξέρετε αν μπορώ να μπορώ την εργοστασιακή rom για να διώξω της κοσμοτε χωρίς όμως ρουτ?

Επίσης κάτι άσχετο , στο forum xda υπάρχει topic με επιπλέον θέματα για το τηλέφωνο μας. :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3131852

Edited by dreamangel
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι μπορώ να κάνω flash μέσω odin την stock rom χωρίς να χρειαστεί να κάνω root, ξέρετε που μπορώ να βρω την stock rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα χθες πητα το κινητο και το σκαλιζω συνεχεια . Εντυπωσεις πολυ καλες πιστευω για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο. Μπαταρια ειναι ακομα στο 61% κ το εχω το 3γ ανοιχτο συνεχεια.

Λιγο η καμερα με απογοητευσε την περιμενα πιο καλη αλλα δε με χαλαει την κανει τη δουλεια της.

Το ιντερνετ σρκετα γρηγορο και γενικα φαινεται γρηγορο.

Επειδη ειναι ασχετος απο android θελω να μου πειτε το εξης. Ενω εχω βαλει το gmail moy στην εφαρμογη οταν μου ερχεται το εμαιλ μου εμφανιζεται πανω στη μπαρα ενα φακελακι.δεν επρεπε να εμφανιζεται και στο εικονιδιο ο σριθμος 1 οπως εμφανιζεται στα μνμ για παραδειγμα.

Επισης στα samsung εχουν καποιο προγραμμα για back up οπως ειναι το icloud?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση εχω καθως εχω μεινει αρκετα πισω σε θεματα κινητων.Η σιμ που περνει το galaxy s2 ειναι συμβατη με του Α5 η θα πρεπει να παω σε καινουρια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση εχω καθως εχω μεινει αρκετα πισω σε θεματα κινητων.Η σιμ που περνει το galaxy s2 ειναι συμβατη με του Α5 η θα πρεπει να παω σε καινουρια?

 

Δεν είναι συμβατή, θα χρειαστείς μια nano sim για το Α5

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Μηπως ξερεις και ποσο κοστιζει περιπου να παρω νανο σιμ με τον ιδιο αριθμο που εχω στην τωρινη σιμ?Υποθετω παω στο καταστημα και γινεται επιτοπου ετσι?Δεν χρειαζεται μερες κτλπ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Μηπως ξερεις και ποσο κοστιζει περιπου να παρω νανο σιμ με τον ιδιο αριθμο που εχω στην τωρινη σιμ?Υποθετω παω στο καταστημα και γινεται επιτοπου ετσι?Δεν χρειαζεται μερες κτλπ.

 

Ναι, επιτόπου γίνεται η διαδικασία στο κατάστημα του παροχου σου.. 5 ευρώ νομίζω κοστίζει

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να σας φανει χαζο αλλα δεν το ξερω γιατι πρωτη φορα πιανω αντροιντ. θελω να περασω μια ταινια που ειναι mp4. στο κινητο. το συνδεω με το usb παω να το κανω δραγ/δροπ στο φακελο movies και μου λεει οτι δε μαφηνει γιατι ειναι κλειδωμενη η οθονη του κινητου. αλλα δεν ειναι!!

μπορω να το βαλω σε 'κενο' χωρο, αλλα οταν παω να το βαλω σε καποιο φακελακι ή να δημιουργησω εγω καποιο φακελακι, δεν μαφηνει

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα. Παιδια θελω να ρωτησω για ενα A5 ενος φιλου (το πηρε προσφατα απο κωτσοβολο με την 5αρα πανω). Η μπαταρια δεν του βγαζει ουτε μερα, βαρια μεχρι τις 6-7 το απογευμα(δεδομενα μονιμα ανοιχτα, φουλ χρηση fb και messenger, τπτ αλλο ομως). Στις ρυθμισεις λεει οτι η οθονη του βγαζει 2.5-3 ωρες αλλα σε ποσοστο το δειχνει 17-18 τοις εκατο. Πολυ δεν ειναι?? Ειναι φυσιολογικο να κραταει τοσο λιγο??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...