Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγηκε η lollipop και εκανα ενημερωση και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να εχω μια καθαρη εγκατασταση απαλλαγμενη απο απομειναρια της kit kat.

Το αποτελεσμα θεαματικο....εχω 1 gb ram ελευθερο ενω πριν λιγοτερο απο το μισο.

Ειναι οντως πιο ελαφρια εκδοση λογισμικου.:)

 

P.s. το κινητο ειναι απο σκρουτζομαγαζο και ιταλικης προελευσης

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq90/r/661/zYgtLk.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγηκε η lollipop και εκανα ενημερωση και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να εχω μια καθαρη εγκατασταση απαλλαγμενη απο απομειναρια της kit kat.

Το αποτελεσμα θεαματικο....εχω 1 gb ram ελευθερο ενω πριν λιγοτερο απο το μισο.

Ειναι οντως πιο ελαφρια εκδοση λογισμικου.:)

 

P.s. το κινητο ειναι απο σκρουτζομαγαζο και ιταλικης προελευσης

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq90/r/661/zYgtLk.png

 

Ενταξει καλη η L αλλα τα προβληματα εφτιαξαν ; Το ηχειο εφτιαξε ; ακουγεται παραπανω ; Με την μπαταρια ; Πανω απο 2 ωρες οθονη δεν μου βγαζει με τιποτα με data all day .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, σκεφτομαι να το αγορασω απλα θελω καποιες συμβουλες γιατι ειμαι ασχετος απο android.

Το βασικο μου θεμα ειναι να μην κολλαει και να μην λαγκαρει. δεν με νοιαζει η καμερα δεν με νοιαζει να φτιαχνει καφε.

και βλεπω οτι εχει μικρο επεξεργαστη. Θα κανω τη δουλεια μου? δεν ειμαι απαιτικος χρηστης social media κανα youtube και λιγο surfarisma.

ενω βλεπω οτι το alpha εχει τον exynos που ειχα διαβσει οτι ειναι καλυτερος

 

θα με καλυψει πιστευετε;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, σκεφτομαι να το αγορασω απλα θελω καποιες συμβουλες γιατι ειμαι ασχετος απο android.

Το βασικο μου θεμα ειναι να μην κολλαει και να μην λαγκαρει. δεν με νοιαζει η καμερα δεν με νοιαζει να φτιαχνει καφε.

και βλεπω οτι εχει μικρο επεξεργαστη. Θα κανω τη δουλεια μου? δεν ειμαι απαιτικος χρηστης social media κανα youtube και λιγο surfarisma.

ενω βλεπω οτι το alpha εχει τον exynos που ειχα διαβσει οτι ειναι καλυτερος

 

θα με καλυψει πιστευετε;

Αν δεν παίζεις παχνιδια βαριά, τοτε θα σε καλύψει και με το παραπάνω. Δεν κολλάει ούτε λαγκάρει

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι σφαιρα.Η διαρκεια της μπαταριας ειναι εξαιρετικη.Καμμια σχεση με s6 η iphone 6.Εγω πριν ειχα το νοτε 3 νεο που φημιζετσι για την μπαταρια του και με αυτο εχω την ιδια διαρκεια.Ποτε δεν ξεμενω σε μια μερα.

Με λιγα λογια η μπαταρια και η ταχυτητα ειναι τα δυνατα του σημεια μαζι με το ελαχιστο βαρος και ογκο.Νομιζω οτι εχει πολυ καλες διαστασεις για μεγιστη ευκολια χρησης.Με το ηχειο δεν ειχα ποτε θεμα,Θα προτιμουσα να το εχει κατω και οχι πισω αλλα ακουγεται μια χαρα εαν αναλογιστουμε και το αμελητεο παχος της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νεο μέλος στο φόρουμ, με το Α5 εδω και κανα 2μηνο στα χερια μου (cosmote) μετα τα 3 υπεροχα χρονια με galaxy S3 το οποίο ειχε περασει τα πάνδεινα απο root κτλ.

Καλο το Α5 σε γενικες γραμμές, φοβερο design εξαιρετική μπαταρία, με δυσκόλεψε λίγο το πλήκτρο επιλογών που στο gs3 άνοιγε το υπομενού, αλλα με τον καιρο εμαθα να το κρατάω πατημένο. ..... :)

απίθανη η εξοικονόμηση ενέργειας ultra-ελπίζω να υπάρχει και στη lolipop (εδω παρακαλω τα φώτα σας οι αναβαθμισμενοι ;) )

Αυτα σε γενικες γραμμές, περιμένοντας την λολι λοιπόν (την cosmote μου μεσα!)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παίζεις παχνιδια βαριά, τοτε θα σε καλύψει και με το παραπάνω. Δεν κολλάει ούτε λαγκάρει

 

Όλα τα "βαριά" παιχνίδια τα παίζει άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα.

No lag και χωρίς χαμένα frames !

Τα έχω δοκιμάσει όλα και ξέρω τι λέω !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα "βαριά" παιχνίδια τα παίζει άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα.

No lag και χωρίς χαμένα frames !

Τα έχω δοκιμάσει όλα και ξέρω τι λέω !

Εμένα σε κανα δυο μου έχανε κάποια frames!

Ενα πασει περίπτωση το τηλ μια χαρά ειναι.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο ειναι πληρες και αψογο.και για αυτους που τους αρεσει η φωτο δεν θα απογοητευτουν.Η διαφορα συγκρινωντας στο pc με παλαιοτερες φωτο του Νοτε2 και z2 ειναι εμφανεις.Για οσους δεν το εχουν προσεξει εχει f 2.0 οταν το νοτε2 ειχε 2.6 και το Νοτε 4 2.2......τα συμπερασματα δικα σας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήρθε η αναβάθμιση σε lollipop.. Συσκευή με χώρα προέλευσης Ελλάδα, αγορασμένο από public.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, πιο ομαλή λειτουργία σε σχέση με πριν

Link to comment
Share on other sites

προσεξες καμια διαφορα στην καμερα?ταχυτητα κτλ?Αντε ν δουμε ποτε θα παρουν την αναβαθμιση και τα κοσμοτε:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νεο μέλος στο φόρουμ, με το Α5 εδω και κανα 2μηνο στα χερια μου (cosmote) μετα τα 3 υπεροχα χρονια με galaxy S3 το οποίο ειχε περασει τα πάνδεινα απο root κτλ.

Καλο το Α5 σε γενικες γραμμές, φοβερο design εξαιρετική μπαταρία, με δυσκόλεψε λίγο το πλήκτρο επιλογών που στο gs3 άνοιγε το υπομενού, αλλα με τον καιρο εμαθα να το κρατάω πατημένο. ..... :)

απίθανη η εξοικονόμηση ενέργειας ultra-ελπίζω να υπάρχει και στη lolipop (εδω παρακαλω τα φώτα σας οι αναβαθμισμενοι ;) )

Αυτα σε γενικες γραμμές, περιμένοντας την λολι λοιπόν (την cosmote μου μεσα!)

 

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες. :)

Αν και δεν έχω στη κατοχή μου την εν λόγω συσκευή είμαι σίγουρος πως ναι θα υπάρχει αυτή η επιλογή και σε lollipop.

Link to comment
Share on other sites

προσεξες καμια διαφορα στην καμερα?ταχυτητα κτλ?Αντε ν δουμε ποτε θα παρουν την αναβαθμιση και τα κοσμοτε:wacko:

 

 

Δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ακόμη δυστυχώς με την κάμερα . Γενικότερα πάντως η ταχύτητα του τηλεφώνου έχει βελτιωθεί αισθητά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες. :)

Αν και δεν έχω στη κατοχή μου την εν λόγω συσκευή είμαι σίγουρος πως ναι θα υπάρχει αυτή η επιλογή και σε lollipop.

 

υπαρχει ναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,να ρωτησω γινετε ροοτ στο κινητο μας κ να περασουμε καποια αλλη ρομ???ρωταω εδω γιατι δεν βρηκα καποιο αλλο θεμα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,να ρωτησω γινετε ροοτ στο κινητο μας κ να περασουμε καποια αλλη ρομ???ρωταω εδω γιατι δεν βρηκα καποιο αλλο θεμα!!!!

Θα χασεις την εγγύηση αν το κανείς αυτό, διότι έχει μια δυκλιδα ασφαλείας σε επίπεδο hardware (αν δεν κάνω λάθος) που λέγεται Knox και αν το πειραξεις και γράψει παρέμβαση ο knox, τότε παυει κ η εγγύηση, μιας και αμα γραψει δεν ξεγραφει..

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω φιλε μου αυτο σε ολα μου τα κινητα εχω κανει ροοτ..απλα δεν υπαρχει καποιος οδηγος για το κινητο αυτο..
Link to comment
Share on other sites

χτες εκανα το update για την 5.0.2 . Το κινητο εγινε πυραυλος και επισης η μπαταρια σε οθονη μου εδωσε 1 ωρα παραπανω,σημερα με πολυ πιεση ( το εσκισα) μου εδωσε 2μιση ωρες οθονη-σχεδον οσο μου εδινε το S5 και το G2 !!! Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη γιαυτό παιδιά αλλά έχω σκάσει. .. Είμαι ανάμεσα σε a5 vs g3... υπάρχει κάποιος που είχε ένα από τα δύο και πήγε στο άλλο? ?? Κοντεύω να τρελαθώ για ένα κινητό που θέλω να αγοράσω :-/

δεν με νοιάζει το μέγεθος όσο ο επεξεργαστής και η μπαταρία... το g3 μπορεί να έχει 5.5 οθόνη και 3.000 mah αλλά έχω ακούσει αρκετούς να λένε ότι είναι μείον :-/

το a5 τι λέει? ?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα αντι γι αυτα τα δυο, μηπως να πηγαινες σε galaxy alpha μιας και ψαχνεσαι για επιδοσεις? Παρε και τη μεγαλη μπαταρια των 2500mA και θα εισαι κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

Li-Ion 1860 mAh battery :-/

Ασε που θ οθόνη 5 - 5.5

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση όμως

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Li-Ion 1860 mAh battery :-/

Ασε που θ οθόνη 5 - 5.5

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση όμως

 

Για αυτό σου είπε να βάλεις την μεγάλη μπαταρία στο alpha.

 

Τώρα θα πρέπει να ιεραρχήσεις τις ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

Αααα να αγοράσω έξτρα μπαταρία εννοείς φίλε μου ?? Δεν το κατάλαβα σορρυ. .. θα το δω ειλικρινά έχω σκάσει. .. Τώρα είμαι ανάμεσα σαυτο και στο lg διότι το a5 έχει τον 4 πύρινο 410 :-/
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου παρε το αλφα5 και μην το σκεπτεσαι.Μπαταρια,καμερα,κτλ σε ολα ειναι αστερι.και με ραδιο που το αλφα δεν εχειι.τι επιδωσεις και πρασινα αλογα.ειχα το νοτε2,εχω δουλεψει και στησει το νοτε4,στην καθημερινοτητα τα ιδια ειναι.με ανοικτα δεδομενα την βγαζει την ημερα,με κλειστα 2 ημερες ανετα.Με το νοτε2 που ειχα κανα εξαμηνο με την ιδια χρηση με την ιδια μπαταρια κατεληγα σπιτι το βραδυ και ολοι ξερουμε ποσο σκυλι ειναι η μπαταρια του νοτε....προχωρα το
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακριβως την ιδια αποφαση ειχα να παρω και εγω πριν 2 εβδομαδες κι τελικα κατεληξα στο α5...το α5 εχει 64bit επεξεργαστη και ειναι πιο γρηγορο απο το g3 παρολο που εχει υψηλοτερο χρονισμο...η μπαταρια του α5 κραταει σχεδον 2 μερες με κανονικη χρηση ενω το g3 που ειχε ενας φιλος δεν προλαβαινε να παει σπιτι το βραδυ κανοντας την ιδια χρηση με εμενα..δες και ενα σχετικο βιντεο

φιλε παρε το α5 χωρις δευτερη σκεψη..στο λεω εγω που ειχα λιωσει στο ψαξιμο.. (συγνωμη για το μεγάλο κειμενο θελω να βοηθησω)

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...