Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για dgeorg και antonis87 βασικα ρωτησα , μηπως ευθυνεται το τελέυταιο update για το θεμα που εχετε...

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

για dgeorg και antonis87 βασικα ρωτησα , μηπως ευθυνεται το τελέυταιο update για το θεμα που εχετε...

 

 

μπορεί..... θα περιμένουμε το επόμενο update και θα δούμε..

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το τελευταίο update εγώ. Ακόμα στο .139 είμαι

 

Έχεις μείνει πολύ πισω. Γιατί έτσι;; Κάνε τις αναβαθμίσεις και μετά βλέπεις.

Τις αναβαθμίσεις τις κάνουμε πάντα ακόμα κι όταν βλέπουμε ότι όλα λειτουργούν τελεια, γιατί το πρόβλημα μπορεί να βγει εν καιρω

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το τελευταίο update εγώ. Ακόμα στο .139 είμαι

 

δεν σου βγαζει μυνηματα για να κανεις αναβαθμισεις?

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μείνει πολύ πισω. Γιατί έτσι;; Κάνε τις αναβαθμίσεις και μετά βλέπεις.

Τις αναβαθμίσεις τις κάνουμε πάντα ακόμα κι όταν βλέπουμε ότι όλα λειτουργούν τελεια, γιατί το πρόβλημα μπορεί να βγει εν καιρω

 

Συμφωνώ αλλά δεν το έκανα. Μάλλον θα περιμένω την 6 για να ξαναστησω το τηλέφωνο. Δεν μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση γιατί έχω το κινέζικο και φλασαρω μόνος μου τα update

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά δεν το έκανα. Μάλλον θα περιμένω την 6 για να ξαναστησω το τηλέφωνο. Δεν μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση γιατί έχω το κινέζικο και φλασαρω μόνος μου τα update

 

και κινεζικο να εχεις δεν σου βγαζει τα updates ΟΤΑ ?

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

και κινεζικο να εχεις δεν σου βγαζει τα updates ΟΤΑ ?

Όχι δεν μου τα βγάζει γιατί έχω φλασαρει WW recovery, bootimage και τα υπόλοιπα. Απλά κατεβάζω το update από το site της ASUS και φλασάρω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που σε cn έβαλε ww και μπορεί να κάνει κανονικά ota updates και όχι χειροκίνητα; αν ναι ας μας πει τι διαφορετικό έκανε.
Link to comment
Share on other sites

για dgeorg και antonis87 βασικα ρωτησα , μηπως ευθυνεται το τελέυταιο update για το θεμα που εχετε...

 

 

Ξέρεις αν γίνεται να επιστρέψω πρίν το 178 και αν ναι, πώς ?? Θέλω να το δοκιμάσω και αυτό για να δω αν φταίει το 178 update.

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που σε cn έβαλε ww και μπορεί να κάνει κανονικά ota updates και όχι χειροκίνητα; αν ναι ας μας πει τι διαφορετικό έκανε.

 

Δεν γίνεται αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό....

 

αρα περιμενω το update 179 ελπιζοντας οτι θα στρωσει η οθονη...

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

αρα περιμενω το update 179 ελπιζοντας οτι θα στρωσει η οθονη...

 

Μα δεν απάντησα σε σενα :p Εσυ λογικά μπορείς να την φλασάρεις με την ίδια διαδικασία που χρειάζεται για το φλασάρισμα μιας ρομ

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία εχω μετρήσει μεχρι τωρα 4 crashαρισματα

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία εχω μετρήσει μεχρι τωρα 4 crashαρισματα

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημερα παιδια

 

γιαυτο την απεσυρσν μαλλον

 

Θα πρεπει να ζητησουμε μια ενημερωση απο την ASUS

 

Απο χθες ειμαι και εγω κατοχος του κινητου (3580,4gb,32gb) οποτε θα συζηταμε για το κινητο αρκετα πιστευω :)

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην νομίζεις το ξεφτυλισα κ εγω... Είχα καμία 30αρια εφαρμογές ανοιχτες απο πίσω

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.zenui.com/unlock-the-top-10-secrets-of-zenui-launcher/

 

http://www.zenui.com/wp-content/gallery/blog/launcher_head-4.png

 

με βοηθησε λιγακι για οποιον το εχει αμελήσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.androidauthority.com/android-6-0-marshmallow-update-649110/

 

Asus Marshmallow update

 

Asus came out with a short list of devices that will get the Marshmallow update:

 

PadFone S (PF500KL)

ZenFone 2 (ZE550ML/ZE551ML)

ZenFone 2 Deluxe / Special Edition (ZE551ML)

ZenFone 2 Laser (ZE500KG/ZE500KL/ZE550KL/ZE600KL/ZE601KL)

ZenFone Selfie (ZD551KL)

 

Missing from the list are the original Zefone 4, 5, and 6, as well as other Asus devices from 2014.

 

February 27: Asus clarified that the devices from the above list will get Marshmallow from Q2 (April to June). The good news is Asus added two new devices to its update list: ZenFone Selfie and ZenFone Max. The company also specified that the update will see Asus’ own messenging, calendar, and mail app be replaced by Google’s respective apps.

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εγώ έχω μείνει ακόμη στην έκδοση 149…ούτε θυμάμαι από τον οδηγό στην σελ 70…όπου είχα πει ότι θα το αφήσω να δω τι και πως ήδη μιλούσαμε για την 6.0 αλλά που!!

Με τον καιρό το άφησα, ήδη κάποιοι που το χατε αγοράσει τότε, είχατε βάλει την {149?} και είχατε πει ότι διορθώθηκε αρκετά οπότε και φοβήθηκα να δοκιμάσω αναβαθμίσεις. Έχει φάει κρασαρίσματα, σπάνια, αλλά έφαγε, κάτι καθυστερήσεις που μου κάνει σπάνια και αυτές...και απο μια αναβάθμιση της κάμερας που κατέβασε όταν μπάινω στην κάμερα και βγαίνω τότε η οθόνη μου για 1-2 δευτερόλεπτα είναι πολύ φωτεινή και επανέρχεται στα 2 δευτερόλεπτα αυτά στα κανονικά της.

 

Έχω cn το έκανα ww έκδοση με τα 64+4 από minideal.

 

Έλεγα να κάνω αναβάθμιση καιρό διαβάζω τώρα τα δικά σας απογοητεύτικα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εγώ έχω μείνει ακόμη στην έκδοση 149…ούτε θυμάμαι από τον οδηγό στην σελ 70…όπου είχα πει ότι θα το αφήσω να δω τι και πως ήδη μιλούσαμε για την 6.0 αλλά που!!

Με τον καιρό το άφησα, ήδη κάποιοι που το χατε αγοράσει τότε, είχατε βάλει την {149?} και είχατε πει ότι διορθώθηκε αρκετά οπότε και φοβήθηκα να δοκιμάσω αναβαθμίσεις. Έχει φάει κρασαρίσματα, σπάνια, αλλά έφαγε, κάτι καθυστερήσεις που μου κάνει σπάνια και αυτές...και απο μια αναβάθμιση της κάμερας που κατέβασε όταν μπάινω στην κάμερα και βγαίνω τότε η οθόνη μου για 1-2 δευτερόλεπτα είναι πολύ φωτεινή και επανέρχεται στα 2 δευτερόλεπτα αυτά στα κανονικά της.

 

Έχω cn το έκανα ww έκδοση με τα 64+4 από minideal.

 

Έλεγα να κάνω αναβάθμιση καιρό διαβάζω τώρα τα δικά σας απογοητεύτικα πάλι

 

Να βάλεις φίλε μου την τελευταία που θα βρεις στο site της Asus και μην φοβάσαι τίποτα. Μια χαρά λειτουργεί το τηλέφωνο.

Εγώ έχω την 178 και μια χαρά και το κινητό το χρησιμοποιώ αντί του λαπτοπ. Το μόνο που δεν κάνω είναι ότι δεν εγκαθιστώ τίποτα εκτός play store.

Τώρα όσον αφορά την απόσυρση της τελευταίας αναβάθμισης, η απάντηση της Asus είναι ότι επειδή ήταν ασήμαντα αυτά που διορθώνει την απέσυρε και πολυ σύντομα θα διαθέσει νέο μεγαλύτερο update. http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=72761&extra=page%3D1&page=4&mobile=2

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Δειτε ενα screencast απο την SlimLP 5.1.1 που φοραω https://youtu.be/NO5ZD2vONkM

 

Και dark theme layer

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/b41b51a87fb664a076a382a6e14fb3c4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/d204d75b3dccd637a3d3acbf95e6c4e4.jpg

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

polis δοκιμασε να βαζεις μικρογραφιες και λινκς για τις εικονες

 

γινεται κουραστικο να πεταγεται μια τεραστια φωτο στις συζητησεις

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...