Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά με την καμία. Πέρα από τη περισσότερη εσωτερική μνήμη και 1gb ram τα έχω δει διπλα διπλα και το φλεξ απλα πεταει. Το g3 ισα που περπατάει

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

lg g3 -32gb/3gb :):)

 

Αν δεν πάρει την νέα έκδοση 6.0 το φλεξ , μπορεί....αν την πάρει απλα με τίποτα ...στα όρια του 801 είναι η ανάλυση του g3.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παρακαλώ:

Όταν ενεργοποιούμε το κντ παράλληλα ξεκινάει η διαδικασία σύνδεσης της sim με το δίκτυο κινητής, ζητώντας κωδικό.

Υπάρχει δυνατότητα να παρακαμφθεί η ενεργοποίηση της sim ?

(στο προηγούμενο κντ μου υπήρχε στο πληκτρολόγιο η επιλογή "παράληψη" και συνέχιζε η ενεργοποίηση της συσκευής σαν να ήταν ταμπλετ πχ)

Ευχαριστώ

 

 

Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι ,,, αλλά αν υπάρχει κάποια απάντηση εδώ ... :)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι ,,, αλλά αν υπάρχει κάποια απάντηση εδώ ... :)

Αν ανοίξει και το βάλεις μετά σε λειτουργία πτήσης, δε σε βολεύει;

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξει και το βάλεις μετά σε λειτουργία πτήσης, δε σε βολεύει;

 

Για να το βάλω σε "λειτουργία πτήσης" θα πρέπει πρώτα να το ενεργοποιήσω (άρα πρέπει να βάλω κωδικό)

εγώ ζητώ (αν γίνεται) να παρακάμπτεται η αυτόματη ενεργοποίηση της sim ...

Ευχαριστώ για την απάντηση

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Να απενεργοποιήσεις το Sim pin αυτό εννοείς φίλε μου;

Αυτό γίνεται.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το back up, μετάφερε το στο PC, κάνε factory reset πριν την ενημέρωση, κάνε την ενημέρωση μέσω του PC Suite και μετά στήσε το τηλέφωνο από το backup.

Το ΟΤΑ δεν σου σβήνει τίποτα, αλλά επειδή η 5.1.1 διορθώνει πολλά λάθη της 5.0.2, καλό είναι να γίνει ένα factory reset μετά το OTA ή να περαστεί εξ'αρχής καθαρή (μέσω PC Suite).

Αν πάρει το Flex την 6, τότε θα κάνεις τα παραπάνω, αλλά θα στήσεις το κινητό από την αρχή και μόνο τα δεδομένα σου αν θες να ξαναπεράσεις από το back up για να μην υπάρξουν ασυμβατότητες

 

μπορω να επιλεξω να περαστει η 15a κ οχι η 15c,μεσα απο το pc suite?ή αναγκαστικα περναω την τελευταια 15c?

Link to comment
Share on other sites

μπορω να επιλεξω να περαστει η 15a κ οχι η 15c,μεσα απο το pc suite?ή αναγκαστικα περναω την τελευταια 15c?

 

Αναγκαστικα την τελευταία....

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

 

ειδα καποια ποστ να αναφερουν καλυτερη συμπεριφορα με 15α ..

 

αν περασω ota την 15α ,κανω factory reset κ μετα restore απο το back up,,ειμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Να απενεργοποιήσεις το Sim pin αυτό εννοείς φίλε μου;

 

εννοώ το παρακάτω φίλε ... (προσπαθούσα να θυμηθώ σε ποια συσκευή το είχα και σήμερα το βρήκα)

Στο δικό μας εμφανίζεται έτσι το πληκτρολόγιο στο άνοιγμα του τηλεφώνου...

Ενώ στην επόμενη φωτο βλέπουμε δίπλα απ το μηδέν το κουμπί "παραβ..." (παράβλεψη) που επιτρέπει να ανοίξει η συσκευή χωρίς να χρειάζεται να μπει το pin της sim για να ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο.

 

http://s14.postimg.org/ad9nwsbpt/DSCN9298.jpg http://s10.postimg.org/6jk2l9zzd/DSCN9300.jpg

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα να κοιτάξεις κάτι σε Nillkin. Εγώ έχω παραγγείλει και περιμένω να μου έρθει το tempered glass.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από αρκετούς μήνες συνύπαρξης με το κινητό, αποφάσισα να το στείλω για αλλαγή οθόνης. Είχα την παρτίδα 503 και όντως είχε κιτρινίλες. Μετά την αλλαγή η κατάσταση βελτιώθηκε δραματικά. Πάλι υπάρχει μια σχετική ανομοιομορφία στα αμιγή χρώματα, αλλά καιμιά σχέση με πριν. Σχεδόν δεν φαίνεται τίποτα. Το grain ήταν και είναι υπαρκτό αλλά νομίζω οτι όντως έχει να κάνει με την καμπυλότητα της οθόνης. Πρόσφατα είδα ένα flex της πρώτης γενιάς και υπήρχε κι εκεί. Μην τα θέλουμε όλα. Το κινητό είναι κουκλί, λίγο grain (σε χαμηλή φωτεινότητα δε λέει κάτι). Άντε να πάρουμε και Μ.Μ και το uι του G4.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δεν εχει καθολου grain, η διαφορα ειναι χαοτικη σε σχεση με εκεινο που ειχα με 509 παρτιδα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα μόλις από σκρουζομαγαζο για την Mother στα 250€. Θεωρητικά δεν θα βρω παλιά παρτίδα τώρα ε? Δεν με έχουν καλέσει να ρωτήσω τι παρτίδα υπάρχει διαθέσιμη αλλά θεωρώ ότι θα είναι οκ. Αυτές που ειχαν πρόβλημα με τα πάνελ θυμιστε μου λίγο ποιες ήταν?(τις Vodafone κοινώς)

Θεωρώ ότι στα €€€ αυτά είναι η καλύτερη αγορά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια θα ήθελα!!!

Εχω το ταπεινό G4c αλλά θέλω να το αλλάξω άμεσα και ειμαι ανάμεσα σε 2 κινητά

1:Samsung galaxy A5

2:LG G flex 2

(σκέφτηκα και το meizu M2 note αλλά κάπου κολλάω κ το απέρριψα)

Σαν ποιότητα οκ το ξέρω το Α5 ξεχωρίζει

Σαν συνολική συσκευή όμως;

2 ραμ και τα 2 με 8 πυρήνες το 1 και 4 το άλλο (πάει μπαλα το Α5 και ας ειναι quad core το εχω δει απο φίλο)

Σχεδόν τα ιδια λεφτά είναι.

Σαν συνολική εμπειρία χρήσης τι να διαλέξω;

Και τι παίζει για marshmallow??

Link to comment
Share on other sites

ο κοσμος βλεπει οτι τα κινητα αυτα εχουν την ιδια τιμη και μπερδευεται, σου λεει για να κοστιζουν το ιδιο θα ειναι και παραπλησια σε δυνατοτητες, καμερες, τχαυτητα κλπ. Φιλε μου τα 2 κινητα που πας να συγκρινεις, απλα δεν συγκρινονται. Ειναι μακραν καλυτερο το Flex
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχθές ξαφνικά το κινητό της γυναίκας μου ωραία και καλά έβγαλε μία κόκκινη γραμμή απάνω απάνω στην οθόνη και σταμάτησε να ανάβει.είχα δηλαδή μαύρη οθόνη με μία κόκκινη γραμμή πάνω πάνω.μετά από λίγο πού το άφησα άρχισε να λειτουργεί κανονικά.τι να κάνω να το στείλω για επισκευή?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα το πηγα την πρωτη φορα. Αλλαξαν οθονη αλλα τελικα ηταν η πλακετα... Την οποια αλλαξαν την δευτερη φορα...
Link to comment
Share on other sites

ο κοσμος βλεπει οτι τα κινητα αυτα εχουν την ιδια τιμη και μπερδευεται, σου λεει για να κοστιζουν το ιδιο θα ειναι και παραπλησια σε δυνατοτητες, καμερες, τχαυτητα κλπ. Φιλε μου τα 2 κινητα που πας να συγκρινεις, απλα δεν συγκρινονται. Ειναι μακραν καλυτερο το Flex

 

Μάλλον σε Glex 2 βλέπω να πηγαίνω και εγώ φίλε!!

Τα είδα σε βίντεο (unboxing,test κλπ)

Το μόνο που με προβλημάτισε ειναι το πλαστικό πίσω που λένε για τις μικρό γρατζουνίες

Και τα άσχημα λόγια για το SD 810 που λένε σε διάφορα αλλα site :/

Link to comment
Share on other sites

μη μασας, θα βαλεις θηκη (μην περιμενεις να μην γρατζουνιεται το καπακι...) και ο 810 ειναι η δευτερη εκδοση του περιφημου αυτου επεξεργαστη και δεν ειναι το χαλι μαυρο οπως λεγανε περυσι, ζεσταινεται σε λογικα πλαισια. εμενα ζεσταθηκε λιγο οταν το πρωτοσεταρα, απο τοτε ουτε καν και το λυωνω σε google earth, chrome, youtube κλπ

 

Ξεκαθαριζω οτι παιχνιδια δεν παιζω στο κινητο.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα το πηγα την πρωτη φορα. Αλλαξαν οθονη αλλα τελικα ηταν η πλακετα... Την οποια αλλαξαν την δευτερη φορα...

Εσένα επανήλθε η έμεινε έτσι??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...