Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το G4 το κάνει.

Το βάζεις να φορτίσει και το κλείνεις μετά.;)

Το μονο μεινεκτημα που εχω εντοπισει σε αυτο το κινητο ειναι οτι οταν βαζω το κινητο για φορτιση και ειναι σβηστο ανοιγει μονο του.γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το G4 το κάνει.

Το βάζεις να φορτίσει και το κλείνεις μετά.;)

Και το g3 και αν θυμάμαι καλά το κάνει και το g2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, αν θέλεις εξήγησε μου πως δουλεύει η εφαρμογή που χρησιμοποιείς. Δημιουργείται πρόσθετη επιλογή στις ρυθμίσεις, ανοίγεις την εφαρμογή και όσο τρέχει μειώνεται η φωτεινότητα; κάτι άλλο; Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση σε κινητό για να την δω μόνος μου.

Χοντρικά, η εφαρμογή αυτή αντικαθιστά τον έλεγχο της φωτεινότητας, πλέον τον χειρίζεσαι μέσω αυτής

Το κλασσικό μενού της φωτεινότητας από τις ρυθμίσεις του κινητού σου δεν θα λειτουργεί

Ρυθμίζεις κατώτατη φωτεινότητα που θες και γενικά ανάλογα με το φως γύρω τι φωτεινότητα θες

 

Την δοκίμασα.πωπω για το βράδυ με έσωσε ρε φίλε.Ευχαριστώ πολύ

;)

 

Το μονο μεινεκτημα που εχω εντοπισει σε αυτο το κινητο ειναι οτι οταν βαζω το κινητο για φορτιση και ειναι σβηστο ανοιγει μονο του.γιατι γινεται αυτο?

Το δοχείο ανακάλυψης μειονεκτημάτων ποτέ δεν σταματά να με εκπλήσσει με αυτά που μπορούν να βγουν από μέσα του :p

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικα με το s6 edge που ηθελα να παρω η το flex 2 επειδη ηθελα κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα κινητα μου προσφερει πολλα περρισοτερα απο το s6 και ας ειναι φθηνοτερο κατα 250e.οπως ραδιοφωνο χωρις ιντερνετ,sd,slim port,μεγαλυτερη μπαταρια,self healing κτλ.το s6 ειναι καλυτερο σε ram επεξεργαστη αλλα φαινονται ανωτερα μονο στο antutu και οχι σε καθημερινη χρηση και καμερα.
Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass εφαρμόζει καλά? Αν έχει κάποιος μπορεί να μου πει από που το αγόρασε? Ευχαριστώ...

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είχα μέσα σε λίγο διάστημα τα one plus tow, LG g4, lenovo vibe z2 pro, και Sony z3, έχω βρει την έκδοση με τα 3gb ram, αξίζει να το πάρω; το είδα σε ένα public και τρελάθηκα, είναι πανέμορφο,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είχα μέσα σε λίγο διάστημα τα one plus tow, LG g4, lenovo vibe z2 pro, και Sony z3, έχω βρει την έκδοση με τα 3gb ram, αξίζει να το πάρω; το είδα σε ένα public και τρελάθηκα, είναι πανέμορφο,
σε εμφανιση σιγουρα ειναι πανεμορφο κινητο τωρα συγκριτικα με τα αλλα καλυτερο απο z2 pro,z3 στα ιδια επιπεδα με g4 ενα τικ ποιο κατω απο 1+2.δες εαν θες σε sony to z3+ που εχει ιδια spec 810 3gb fhd.
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικα με το s6 edge που ηθελα να παρω η το flex 2 επειδη ηθελα κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα κινητα μου προσφερει πολλα περρισοτερα απο το s6 και ας ειναι φθηνοτερο κατα 250e.οπως ραδιοφωνο χωρις ιντερνετ,sd,slim port,μεγαλυτερη μπαταρια,self healing κτλ.το s6 ειναι καλυτερο σε ram επεξεργαστη αλλα φαινονται ανωτερα μονο στο antutu και οχι σε καθημερινη χρηση και καμερα.

Μεγαλύτερη μπαταρία και self-healing ας το αφήσουμε καλύτερα :p

To βασικό του είναι η microsd, αλλά σαν εμπειρία χρήσης είναι αρκετά πιο μπροστά το s6, γενικά εκεί είναι που μπάζει πολύ το flex

 

Καλημέρα παιδιά, είχα μέσα σε λίγο διάστημα τα one plus tow, LG g4, lenovo vibe z2 pro, και Sony z3, έχω βρει την έκδοση με τα 3gb ram, αξίζει να το πάρω; το είδα σε ένα public και τρελάθηκα, είναι πανέμορφο,

Εσύ που τα είχες, εσύ ξέρεις λοιπόν :p

Το καλό του σημείο είναι το design και η οθόνη, εμπειρία χρήσης σίγουρα είναι πίσω από κάποια από αυτά που ανέφερες

Διαλέγεις τι θες και παίρνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη μπαταρία και self-healing ας το αφήσουμε καλύτερα :p

To βασικό του είναι η microsd, αλλά σαν εμπειρία χρήσης είναι αρκετά πιο μπροστά το s6, γενικά εκεί είναι που μπάζει πολύ το flex για το θεμα μπαταριας.

 

 

Εσύ που τα είχες, εσύ ξέρεις λοιπόν :p

Το καλό του σημείο είναι το design και η οθόνη, εμπειρία χρήσης σίγουρα είναι πίσω από κάποια από αυτά που ανέφερες

Διαλέγεις τι θες και παίρνεις ;)[/quote το s6 δεν αντεχει καθολου παντως το εχει το αφεντικο μου στην δουλεια και κατεβαινει η μπαταρια για πλακα.τωρα για εμπειρια χρησης σε samsung δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι ποτε δεν ειχα samsung παροτι εχω αλλαξει 30 κινητα περιπου και η αρκετη χρηση που εχω κανει σε note 4 και s6 τελευταια δεν με εχει ξετρελανει.μονο σε s6 edge + που επιασα για λιγα λεπτα απο γνωστο επαθα ζημια με την οθονη του τι εμπειρια χρησης και πρασσινα αλογα η οθονη του τα σπαει.]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά απορία για την χωρητικότητα υποτίθεται ότι έχει 16gb αλλά αν δεις στις ρυθμίσεις εμένα προσωπικά με 7 φωτογραφίες 2 εφαρμογές μου λέει διαθέσιμο 4.46gb όλα τα gb είναι system dada
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά απορία για την χωρητικότητα υποτίθεται ότι έχει 16gb αλλά αν δεις στις ρυθμίσεις εμένα προσωπικά με 7 φωτογραφίες 2 εφαρμογές μου λέει διαθέσιμο 4.46gb όλα τα gb είναι system dada

Ε πιάνει αρκετά το Android σαν λειτουργικό + το bloatware! Να λες ευτυχώς που έχεις και memory card slot... Γιατί κάποιες άλλες εταιρίες έχουν αρχίσει και την θεωρούν περιττή...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανένας πως λένε μια εφαρμογή κάμερας που είχε αναφερθεί στο forum? Επίσης έχει πάρει κάποιος tempered glass? Ευχαριστώ!!

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά μετά από g4 ξανα γύρισα στο g flex 2 Τώρα τι μου λένε όλοι δεν ξέρω μου αρέσει πάρα πολύ η συσκευή αυτή έχω πάθει πλάκα και επειδή το μετάνιωσα που το είχα δώσει το ξανά πήρα είναι τηλέφωναρα βάζει πολλά κινητά κάτω
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανενας απο το ΕΒΑΥ το 32ρι? εννοω αν εχουμε καποιον εμπιστο πωλητη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Και το g3 και αν θυμάμαι καλά το κάνει και το g2

 

Σε G3 δεν το κάνει, ανοίγει και δείχνει τη μπαταρία να φορτίζει.

Σε παλαιότερα LG, μόνο με unlock bootloader άνοιγε κατά τη φόρτιση.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε G3 δεν το κάνει, ανοίγει και δείχνει τη μπαταρία να φορτίζει.

Σε παλαιότερα LG, μόνο με unlock bootloader άνοιγε κατά τη φόρτιση.

Ναι και μετά από λίγο ανοίγει κανονικά.. Έτσι κάνει και το g4

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μετά από λίγο ανοίγει κανονικά.. Έτσι κάνει και το g4

 

Με ξεκλείδωτο bootloader, ανάβει. Το είχα και στο OG και στο G2. Στο G3 το κλείνω, το βάζω στο USB και βλέπω αυτά

http://i67.tinypic.com/2h4m0w1.jpg

 

Σημείωσε ότι φορτίζει στο PC που θέλει και παραπάνω ώρα για να πάει από το 52 στο 56 και συνεχίζει.

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, είναι τόσο ναραμού που κάθε συζήτηση για τα χαρακτηριστικά του είναι εξαιρετικά βαρετή.

 

... είμαι στα πρόθυρα ...

Με 288€ είναι πραγματικά πρόκληση , αν σκεφτούμε απο που ξεκίνησε 769€ !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει παρει κανενας απο το ΕΒΑΥ το 32ρι? εννοω αν εχουμε καποιον εμπιστο πωλητη

 

θα με ενδιέφερε και εμένα μια απάντηση στο ερώτημα αυτό ... please

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα σήμερα με το e-shop.gr μου είπαν ότι το κντ ΔΕΝ είναι της Επίσημης Ελληνικής αντιπροσωπίας και ότι είναι δικιά τους εισαγωγή ! :mad:

Όσο για περίπτωση σέρβις μου είπαν ότι είναι αυτοί υπεύθυνοι για την όποια "επισκευή" του ...

 

αυτό κάπως με .............................. :wacko:

Τι γνώμη έχετε ? Έχω κάτι να φοβηθώ από αυτό ? να προχωρήσω στην καταχώρηση της παραγγελίας ή όχι ?

Ευχαριστώ ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες έπεσε το flex2 της γυναίκας μου και γδάρθηκε λίγο στο πλαϊνό bezel. Καθώς όμως το παρατήρησα προσεχτικά, είδα να έχει αυτοκόλλητα που καλύπτουν περιμετρικά όλο το bezel εκτός από τις γωνίες. Τα ίδια αυτοκόλλητα είδα και στο καπάκι και διακρίνονται με μεγάλη δυσκολία. Να δοκιμάσω να τα βγάλω ή αυτά τα είναι το self healing και θα κάνω καμιά ζημιά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες έπεσε το flex2 της γυναίκας μου και γδάρθηκε λίγο στο πλαϊνό bezel. Καθώς όμως το παρατήρησα προσεχτικά, είδα να έχει αυτοκόλλητα που καλύπτουν περιμετρικά όλο το bezel εκτός από τις γωνίες. Τα ίδια αυτοκόλλητα είδα και στο καπάκι και διακρίνονται με μεγάλη δυσκολία. Να δοκιμάσω να τα βγάλω ή αυτά τα είναι το self healing και θα κάνω καμιά ζημιά;

 

Βγάλτα. Απλά προστατευτικά είναι και μάλλον το γλύτωσαν...

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα σήμερα με το e-shop.gr μου είπαν ότι το κντ ΔΕΝ είναι της Επίσημης Ελληνικής αντιπροσωπίας και ότι είναι δικιά τους εισαγωγή ! :mad:

Όσο για περίπτωση σέρβις μου είπαν ότι είναι αυτοί υπεύθυνοι για την όποια "επισκευή" του ...

 

αυτό κάπως με .............................. :wacko:

Τι γνώμη έχετε ? Έχω κάτι να φοβηθώ από αυτό ? να προχωρήσω στην καταχώρηση της παραγγελίας ή όχι ?

Ευχαριστώ ...

 

Όλοι το ξέρουν οτι δεν ειναι εισαγωγή της ελληνικής αντιπροσωπειας ,δεν ανακάλυψες την Αμερικη.

Οσο για το service ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση της lg και έχεις κανονικά service στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αυτό που αγόρασα από το eshop είναι Γερμανικό, αλλά καλύπτεται από την πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Όμως που το βρήκατε 288 Ευρώ; Στο eshop μου το δείχνει στα 299.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αυτό που αγόρασα από το eshop είναι Γερμανικό, αλλά καλύπτεται από την πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Όμως που το βρήκατε 288 Ευρώ; Στο eshop μου το δείχνει στα 299.

 

--> Εδώ φίλε μου στο e-shop και 288€ και με δόσεις :happy: (Σήμερα το έκανα παραγγελία ... δεν μπόρεσα να του αντισταθώ :D)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...