Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απολύτως λογικό. Ο 810 και τα 2G RAM δεν μπορούν να σηκώσουν το Android M. :X

 

Πάλι καλά δε το αγόρασα ακόμα, λίγο στεναχωρήθηκα επειδή είναι κλό κινητό, αλλά τι να κάνουμε....έτσι είναι.

Πως γίνεται ο 801 να μπορεί να το σηκώσει και να έχει και 2GB Ram...?

Edited by sip1995
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις μούντζες να τις ρίχνω μια-μια ή όλες μαζί?

 

Eπίσης, ακόμα και στο G2 δε θα έδειναν Lollipop, αλλά το έδωσαν επειδή είναι δημοφιλές συσκευή...τώρα στο G Flex 2 γιατί δεν θα δώσει η LG/Google το Android 6 δε μπορώ να καταλάβω τελείως.

Link to comment
Share on other sites

@sip1995: Τελικά παρέλαβες από Γερμανία στα €260? Τι παρτίδα είναι?

 

Δε το πείρα, είχα σκοπό να το πάρω μόλις μάθω αν θα πάρει Android 6 ή όχι...Τώρα περομένω να μιλήσω με τους συγγενείς εκεί, να μου στείλουν τα λεφτά και να πάρω από εδώ το G3 (μάλλον) ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ παλι ψάχνω για το μικρόφωνο κ τα δύο καλώδια ένα λευκό κ ένα μαύρο που είναι για τις κεραίες μου φαίνονται λίγο πιο πριν έχω βάλει κ λίνκ ποια ακριβώς ψαχνω
Link to comment
Share on other sites

Δε το πείρα, είχα σκοπό να το πάρω μόλις μάθω αν θα πάρει Android 6 ή όχι...Τώρα περομένω να μιλήσω με τους συγγενείς εκεί, να μου στείλουν τα λεφτά και να πάρω από εδώ το G3 (μάλλον) ?

 

To G3 σε εμπειρία χρήσης είναι υποδεεστερο να ξέρεις. Έχει λοξιγγα :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Στην Ελλάδα το service-ανταλλακτικά των κινητών της LG το έχει η Procordia: http://www.procordia.gr/

Από εξωτερικό ναι μπορείς να συνδέσεις και να κάνεις verification της κάρτας σου στο Paypal και μετά προχωράς κανονικά σε αγορά.

Αλήθεια, ποιο ακριβώς ανταλλακτικό ψάχνεις?

 

Καλησπέρα κ παλι ψάχνω για το μικρόφωνο κ τα δύο καλώδια ένα λευκό κ ένα μαύρο που είναι για τις κεραίες μου φαίνονται λίγο πιο πριν έχω βάλει κ λίνκ ποια ακριβώς ψαχνωhttp://rounded.com/lg-g-flex-2-h955-antenna-cable-ead63209201.html

http://www.fonejoy.com/genuine-lg-g-flex-2-h955-microphone-charging-port-flex-ebr80304101.html

Edited by akishellas
Link to comment
Share on other sites

To G3 σε εμπειρία χρήσης είναι υποδεεστερο να ξέρεις. Έχει λοξιγγα :-P

 

Μπα, τα ιδια ειναι...

 

 

ΥΓ λογικα να μην παρει , αφου δε πουλησε ρε παιδια

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μπα, τα ιδια ειναι...

 

 

ΥΓ λογικα να μην παρει , αφου δε πουλησε ρε παιδια

 

To ίδιο έγινε και με το πρώτο το G Flex...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι οταν το τιμολογουν στα 600 ευρω οταν πρωτοκυκλοφορησε παρεα με τον 810, ε χαντακωθηκε το κινητο....και εδω που τα λεμε η οθονη του εχει θεματακια. Τουλαχιστον το g3 πουλησε, εχει υποστηριξη απο την κοινοτητα και παει καλα ειδικα το 32ρι και εχει και καλη τιμη (ειχε παντα δλδ)
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με την φόρτιση του κινητού, δν κανει τοσο καλη επαφή, κ πρεπει να κανω πατεντα για να φορτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με την φόρτιση του κινητού, δν κανει τοσο καλη επαφή, κ πρεπει να κανω πατεντα για να φορτίσει.

Να φανταστώ έχεις αποκλισει το ενδεχόμενο να φταίει το καλώδιο ή φορτιστής?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπα, τα ιδια ειναι...

 

 

ΥΓ λογικα να μην παρει , αφου δε πουλησε ρε παιδια

 

Εγώ το βλέπω καλύτερο, όχι τρελά πράγματα αλλά καλύτερο. Πάντα με Nova αναφέρομαι, το g3 μου έτρωγε σκαλωματακια. Εδώ ακόμη δεν έχω δει κάτι αντίστοιχο.

 

Πάντως το πόσο πούλησε ένα τηλέφωνο δεν θα έπρεπε να είναι το κριτήριο για την αναβάθμιση του. Όπως πολύ σωστά είπες, ας είχε άλλη τιμολόγηση και ας ήταν σωστό εξ αρχής. Κι εγώ εδώ που τα λέμε αν δεν είχε πέσει τόσο πολύ η τιμή του δεν θα το κοίταζα να το πάρω. Τώρα είναι εξαιρετική ευκαιρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ έχεις αποκλισει το ενδεχόμενο να φταίει το καλώδιο ή φορτιστής?

Ναι πρεπει το απεκλεισα γιατι το έκανα και με αλλο φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κράταγα μικρό καλάθι για την 6.0 ούτως ή άλλως :p

Βέβαια ακόμα δεν υπάρχει κάτι επίσημο νομίζω, δηλαδή δεν έχει βγει επίσημα κάποια σχετική ανακοίνωση από την LG, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δει διάφορα να βγαινουν μετά να αλλάζουν κτλπ. Μπορεί τελικά η συσκευή να μην πάρει το Android 6, αλλά δεν αποτελεί λόγω να μην το αγοράσει κάποιος τώρα σε αυτή την τιμή. Μιλάμε για μια συσκευή που με το 5.1.1 πάει σαν βούτυρο στο ψωμί και δεν έχει ανάγκη για κάτι περισσότερο. Φυσικά εμείς πάντα θέλουμε να έχουμε την τελευταία έκδοση του android στη συσκευή μας και με άψογες επιδόσεις, οπότε εάν κάποιος θέλει να είναι σίγουρος για το Android 6 προφανώς και δε θα πάρει το LG G3 αλλά το LG G4.

 

EDIT: Πάντως ακόμα και το G4 το έχω πιάσει στα χέρι μου, δε σου δίνει την απίστευτη αίσθηση του Flex. Διαλέγεις και παίρνεις :)

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δει διάφορα να βγαινουν μετά να αλλάζουν κτλπ. Μπορεί τελικά η συσκευή να μην πάρει το Android 6, αλλά δεν αποτελεί λόγω να μην το αγοράσει κάποιος τώρα σε αυτή την τιμή. Μιλάμε για μια συσκευή που με το 5.1.1 πάει σαν βούτυρο στο ψωμί και δεν έχει ανάγκη για κάτι περισσότερο. Φυσικά εμείς πάντα θέλουμε να έχουμε την τελευταία έκδοση του android στη συσκευή μας και με άψογες επιδόσεις, οπότε εάν κάποιος θέλει να είναι σίγουρος για το Android 6 προφανώς και δε θα πάρει το LG G3 αλλά το LG G4.

 

EDIT: Πάντως ακόμα και το G4 το έχω πιάσει στα χέρι μου, δε σου δίνει την απίστευτη αίσθηση του Flex. Διαλέγεις και παίρνεις :)

 

Το σίγουρο είναι ότι το G 3 θα πάρει Android 6 συμφωνα με εργαζόμενο στην LG Poland, επίσης ρώτησα στο live chat στην LG UK και για το αν θα πάρει Android 6 και η απάντηση ήταν "Ναι" Eπίσης το επιβαιβέοσε και η TMobile Αμερικής.

Edited by sip1995
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δει διάφορα να βγαινουν μετά να αλλάζουν κτλπ. Μπορεί τελικά η συσκευή να μην πάρει το Android 6, αλλά δεν αποτελεί λόγω να μην το αγοράσει κάποιος τώρα σε αυτή την τιμή. Μιλάμε για μια συσκευή που με το 5.1.1 πάει σαν βούτυρο στο ψωμί και δεν έχει ανάγκη για κάτι περισσότερο. Φυσικά εμείς πάντα θέλουμε να έχουμε την τελευταία έκδοση του android στη συσκευή μας και με άψογες επιδόσεις, οπότε εάν κάποιος θέλει να είναι σίγουρος για το Android 6 προφανώς και δε θα πάρει το LG G3 αλλά το LG G4.

 

EDIT: Πάντως ακόμα και το G4 το έχω πιάσει στα χέρι μου, δε σου δίνει την απίστευτη αίσθηση του Flex. Διαλέγεις και παίρνεις :)

Ακριβώς, ακόμα δεν ξέρουμε αν θα την πάρει τελικά, αν και είπαμε κρατάμε μικρό καλάθι.

Βέβαια και να την πάρει, δεν είμαι σίγουρος τι διαφορετικό θα δούμε εμείς στο UI της LG, anyway

 

ΥΓ. πάντως η δική μου εμπειρία με την συσκευή δεν είναι βουτύρου και αστραπής

ας όψεται η CM και τα Nexus που μας έχουν κακομάθει :p

Link to comment
Share on other sites

εάν κάποιος θέλει να είναι σίγουρος για το Android 6 προφανώς και δε θα πάρει το LG G3 αλλά το LG G4.

 

 

18 δεκεμβριου βγαινει για το G3 εχει βγαλει ανακοινωση η LG

Link to comment
Share on other sites

18 δεκεμβριου βγαινει για το G3 εχει βγαλει ανακοινωση η LG

 

Μπορείς να μου δώσεις ένα link για να το δω και εγώ ?

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψε ένας της LG Πολωνίας στο Twitter, συγκεκριμένα:

aroslaw Bukowski from the Polish branch of LG confirmed that the update actually is prepared.

Dritone And if I have something I wrote? another thing that I do not conceal that the update is being prepared, just Loading a! :)

- Jaroslaw Bukowski (bukosss) November 17, 2015

 

Ελπίζω να πάρει το G Flex 2 την 6 γιατί μόνο ξύλο θα θέλει η LG μετά. Η καραμέλα με την διαθεσιμότητα και τό πόσοι το αγόρασαν πρέπει να σταματήσει καθώς είναι απολύτως λογικό όταν βγάζεις ένα "ιδιαίτερο" κινητό να το προτιμήσει μικρότερη μερίδα του κοινού, ειδικά μετά το φιάσκο με το πρώτο Flex. Δηλαδή θα πρέπει κάποιος εξ'αρχής να ξέρει ότι αν πάρει το flip phone που έβγαλε τώρα, δεν θα πάρει άλλη ενημέρωση γιατί δεν θα το πάρουν πολλοί. :down:

Το ίδιο έκανε και η Samsung με το K Zoom που το άφησε στην 4.4.2 .

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο λίγο

Έχει βάλει κανείς xposed; Και αν ποια modules δουλεύει στη συσκευή του;

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω, να έπαιρνα μια ιδέα τι δουλεύει αν κάποιος το έχει βάλει ήδη

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις ένα link για να το δω και εγώ ?

 

sure!

 

http://www.gsmarena.com/lg_g3_to_get_marshmallow_in_mid_december-news-15051.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...