Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω και εγώ την γνώμη μου, μιας και το κινητό το έχω 5 μήνες:

Το σχήμα του και η εμφάνισή του είναι απίστευτη. Όσοι το βλέπω το κοιτάνε και το σχολιάζουν. Πραγματικά δε, βολεύει απίστευτα στην ομιλία και στις διάφορες τσέπες. Δεν το πιστεύεις ότι το έχεις επάνω σου. Εξαφανίζεται!

Η οθόνη έχει τα θέματα που έχουν πει τα παιδιά. Όμως δεν είναι κάτι που το βλέπεις συνεχώς και δεν είναι σε καμία περίπτωση ενοχλητικό.

Και σε γενικές γραμμές είναι πάρα πολύ καλή. Να σημειώσω και το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μαύρο που έχει.

Το μαύρο που ψάχνουν με αγωνία όλοι στις τηλεοράσεις. Αρκεί να πω ότι η οθόνη σε μπερδεύει: νομίζεις ότι είναι κλειστό το κινητό, αν το βάλεις να δείξει μαύρη οθόνη. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα.

Ο επεξεργαστής έχει ακούσει ένα σωρό αρνητικά: Με την 5.1.1 δεν ζεστάθηκε καθόλου. Μα καθόλου, ότι χρήση και να του κάνεις. Μόνο σε browsing με data θα πάρει λίγη θερμοκρασία παραπάνω. Αυτό ήταν.

Εντωμεταξύ εκεί που πραγματικά βλέπω ότι το κινητό πετάει είναι σε βαριές εφαρμογές και παιχνίδια. Δεν μασάει λέμε!

Το kodi για παράδειγμα: ο τρόπος που τρέχει και η ταχύτητά του είναι καλύτερα και από PC.

Η υπηρεσία novago. Τα ίδια.

Το popcorn time. Το ίδια. Όλα τρέχουν πιο ομαλά και γρήγορα από PC χωρίς κολλήματα και χαζοαναμονές.

Το asphlalt 8 ας πούμε το καταπίνει αμάσητο.

Νομίζω σε αυτά βλέπεις την ουσιαστική επεξεργαστική δύναμη του 810.

Για το θέμα της αναμονής της οθόνης, νομίζω ότι υπάρχει μεγάλη κοροιδία από πολύ κόσμο.

Εξηγούμε: Το είχα αποκλειστικά σαν gps για 4,5 ώρες και είχα μιλήσει ενδιάμεσα με άλλη 1,5 . Η μπαταρία ήταν το 25%.

Αν κάνεις browsing με wifi πάει στις 3,5 ώρες + 1,5 ώρα ομιλία.

Αν κάνεις ο ίδιο με 3G πάει στις 3 ώρες + 1,5 ώρα ομιλία.

Αν κάνεις το ίδιο με 4G πάει στις 2,5 ώρες+ 1,5 ώρα ομιλία.

Ε, τι είναι αυτά τα screenshot που ανεβαίνουν σε όλα τα topiks με κινητά δεν καταλαβαίνω ειλικρινά.

Η κάμερά του είναι πάρα πολύ καλή. Πραγματικά δεν έχω παράπονο.

Η τιμή που το δίνουν είναι τσάμπα.

Τρέξτε!

 

(Α, ότι είναι 4G+ το είπα? Δηλαδή υπάρχει άλλο κινητό με τέτοιες δυνατότητες και αυτά τα χρήματα?)

 

Έτσι ακριβώς είναι. Θέμα υπερθερμανσης δεν υπάρχει στο ελάχιστο, το Ζ3 και το S6 ανέβασαν μεγαλύτερες θερμοκρασίες στην ίδια χρήση. Μπορεί να φταίει και το γυαλί πίσω δεν ξέρω, αλλά εδώ μια φορά δεν υπάρχει ούτε καν υποψία. Ούτε βλέπεις χαμηλότερες επιδόσεις του αναμενομενου λόγω πιθανου υποχρονισμου του επεξεργαστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παλικάρι η προσφορά του eshop τελείωσε (στα 299), ήταν της προηγουμενης εβδομάδας. Τώρα το έχει στα 319. Εγώ το αγόρασα από το QuickShop, σε μια μέρα στο στέλνουν με ACS και είναι και παρτίδα 510.

 

Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. Το είχα πάρει από την προσφορά της Voda στα €299 ρουμάνικο branded κλασικά παρτίδα 503 και είχα τα γνωστά προβλήματα υπερθέρμανσης και ανομοιόμορφης κατανομής του γκρι στην οθόνη. Πραγματικά ήταν ίσως το μοναδικό κινητό που το έδωσα μετά από μερικές μέρες με βαριά καρδιά καθώς το είχα λατρέψει λόγω σχήματος και χαρακτηριστικών. Λέω να ξανατολμήσω τώρα διαβάζοντας τα σχόλια των παιδιών για τις καινούριες παρτίδες με lollipop....

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω δικαιωμενος διαβάζοντας τα παραπάνω που το πήρα στα 299 από το eshop. Θεωρώ ότι έκανα καλή επιλογή και θα βγάλω κάνα δυο χρονάκια. Ειδικά με το ois + laser auto focus να βγάζω και καμιά φώτο του μπεμπη της προκοπής. :-)

Το μόνο που με φοβίζει είναι η μηδενική υποστήριξη από xda αλλά εν γνωσει μου. Βαρέθηκα τις μοντες. Ελπίζω η υλοποίηση της LG να είναι άψογη

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω δικαιωμενος διαβάζοντας τα παραπάνω που το πήρα στα 299 από το eshop. Θεωρώ ότι έκανα καλή επιλογή και θα βγάλω κάνα δυο χρονάκια. Ειδικά με το ois + laser auto focus να βγάζω και καμιά φώτο του μπεμπη της προκοπής. :-)

Το μόνο που με φοβίζει είναι η μηδενική υποστήριξη από xda αλλά εν γνωσει μου. Βαρέθηκα τις μοντες. Ελπίζω η υλοποίηση της LG να είναι άψογη

 

Μία χαρά είναι δεν έχει θέματα. Ούτε λαγκ ούτε τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όσοι το πήρατε από e-shop τι παρτίδα έδωσε?

 

510 δίνει τώρα είπε ένας φίλος παραπάνω. Εγώ 509 έχω πάρει από άλλο μαγαζί και είναι μια χαρά. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέτε μια χαρά εννοείτε οτι δεν παρουσιάζονται πλέον τα προβλήματα ανομοιομορφίας των χρωμάτων ή κιτρινίλων στην οθόνη με χαμηλή φωτεινότητα? Δεν παρατηρείται πλέον το throttle?
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως 299 ευρω στην ίδια τιμή με οτι πριν ενα εξαμηνο δεν θα το έπαιρνα με τίποτα.

Αν ήταν το 3/32 μπορντοκοκκινο ναι εκει σαφώς ισως ρίσκαρα :)

Και ουτε να καθομαι να μπλέξω με πολυ πιθανά παρατράγουδα με τη οθονη(κιτρινιλες,banding και ανομοιομορφίες γενικώς)

Η P OLED τεχνολογια εχει πολλά ψωμιά ακόμα να πιάσει τις κορυφαίες Amoled 2015 που για εμένα ειναι το minumum που θα ανεχτώ απο μια OLED γενικά τεχνολογια οθόνης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως 299 ευρω στην ίδια τιμή με οτι πριν ενα εξαμηνο δεν θα το έπαιρνα με τίποτα.

Αν ήταν το 3/32 μπορντοκοκκινο ναι εκει σαφώς ισως ρίσκαρα :)

Και ουτε να καθομαι να μπλέξω με πολυ πιθανά παρατράγουδα με τη οθονη(κιτρινιλες,banding και ανομοιομορφίες γενικώς)

Η P OLED τεχνολογια εχει πολλά ψωμιά ακόμα να πιάσει τις κορυφαίες Amoled 2015 που για εμένα ειναι το minumum που θα ανεχτώ απο μια OLED γενικά τεχνολογια οθόνης.

 

Φίλε στον skroutz πουλιέται κάτω από 300, σε αυτή λοιπόν την τιμή δεν υπάρχει αντίστοιχη συσκευή να το ανταγωνιστεί.

Για να πάρεις αντίστοιχων επιδόσεων συσκευή με super amoled οθόνη πρέπει να δώσεις πάνω από 400 στο skroutz. Επίσης τα flex2 που πουλιούνται τώρα είναι πολύ καλύτερες συσκευές από αυτές που έδινε τότε η Vodafone (η καλύτερα από αυτές που ξεφορτώθηκε τότε η Voda). Αν λοιπόν συνυπολογίσεις όλα αυτά τότε είναι μια από τις καλύτερες επιλογές που μπορείς να κάνεις αυτή τη στιγμή σε αυτά τα χρήματα (και λέω αυτή τη στιγμή γιατί δεν ξέρω τι προσφορές θα βγουν σε ένα μήνα που έρχονται γιορτές).

 

EDIT: Προβλήματα με την οθόνη δεν είχα ούτε με την προηγούμενη συσκευή , ούτε με αυτήν. Ίσως επειδή τη χρησιμοποιώ πάντα με φωτεινότητα 50-70% οπότε και να υπάρχουν δεν τα βλέπω. Προβλήματα με κιτρινιλές είχα εγώ και 2 φίλοι μου με τα LG G2 που είχαμε.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα flex2 που πουλιούνται τώρα είναι πολύ καλύτερες συσκευές από αυτές που έδινε τότε η Vodafone (η καλύτερα από αυτές που ξεφορτώθηκε τότε η Voda).

 

Ως προς τι είναι καλύτερες? Ακριβώς το ίδιο hardware δεν είναι?

 

Όσον αφορά στις κιτρινίλες της οθόνης γιατί δεν ρίχνεις την φωτεινότητα χαμηλά για να δεις αν στο παρουσιάζει και να βοηθήσεις τους υποψήφιους αγοραστές της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τι είναι καλύτερες? Ακριβώς το ίδιο hardware δεν είναι?

 

Όσον αφορά στις κιτρινίλες της οθόνης γιατί δεν ρίχνεις την φωτεινότητα χαμηλά για να δεις αν στο παρουσιάζει και να βοηθήσεις τους υποψήφιους αγοραστές της συσκευής?

 

Προφανώς και δεν μπορείς να ξέρεις τι διαφορές υπάρχουν στο hardware εκτός και εάν εργάζεσαι στο εργοστάσιο παραγωγής. Είναι όμως σίγουρο ότι προβλήματα που μπορεί να παρουσιάσουν συσκευές στο hardware στις πρώτες παρτίδες διορθώνονται αργότερα σε επόμενες. Πάντως σε software η συσκευή της vodafone που είχα πήρε αυτά τα 3 update: H95510E_00, H95515A_00, H95515C_00, ενώ αυτή που αγόρασα τώρα πήρε μόνο αυτό το update: H95515C_00 που σημαίνει ότι είχε νεότερο από το εργοστάσιο. Προσωπικά ποτέ δε ρίχνω τη φωτεινότητα κάτω από 50, εκτός αν είμαι νύχτα στο δωμάτιο που το κατεβάζω στο 40. Θεωρώ ότι αν είναι να το ρίξω πιο κάτω τότε τι να την κάνω αυτή την οθόνη... απλά χαραμίζεται, αλλά οκ ο καθένας έχει τα γούστα του. Παρόλα αυτά την κατέβασα στο 0% για να προσπαθήσω να δω αυτά που βλέπετε αλλά η οθόνη είναι και πάλι κομπλέ.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Ως προς τι είναι καλύτερες? Ακριβώς το ίδιο hardware δεν είναι?

 

Όσον αφορά στις κιτρινίλες της οθόνης γιατί δεν ρίχνεις την φωτεινότητα χαμηλά για να δεις αν στο παρουσιάζει και να βοηθήσεις τους υποψήφιους αγοραστές της συσκευής?

 

Αφού είπαμε δεν έχει θέματα, πρέπει με το στανιο κάτι να βρούμε; Και χαμηλά και ψηλά δεν έχει κιτρινιλες και αναφερόμαστε σε 509 και μετά, που έχουν οι περισσότεροι πλέον στα μαγαζιά τους.

Ότι παρουσιαστεί εδώ είμαστε να το συζητήσουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπαμε δεν έχει θέματα, πρέπει με το στανιο κάτι να βρούμε; Και χαμηλά και ψηλά δεν έχει κιτρινιλες και αναφερόμαστε σε 509 και μετά, που έχουν οι περισσότεροι πλέον στα μαγαζιά τους..

 

Ε, πως δεν έχει βρε Γιάννη? Εσύ ο ίδιος το ανέφερες στην προηγούμενη σελίδα:

 

Η οθόνη του μου αρέσει αρκετά αν και θα την ήθελα ένα κλικ πιο φωτεινή. Το βράδυ και σε χαμηλή φωτεινότητα σε γκρι φόντο, φαίνονται οι μαύρες κουκιδες. Μικρό το κακό και γενικώς είναι λίγες οι στιγμές που το παρατηρείς και δεν ενοχλεί ιδιαίτερα.

 

Το ότι δεν μας ενοχλεί και δεν του δίνουμε σημασία δεν σημαίνει ότι το θέμα-πρόβλημα δεν υφίσταται. Τουλάχιστον να μην υπάρχουν τα προβήματα υπερθέρμανσης και throttling πλέον γιατί να μην το μετανοιώσω τώρα που έχω ήδη πατήσει το κουμπάκι και το παρήγειλα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ε, πως δεν έχει βρε Γιάννη? Εσύ ο ίδιος το ανέφερες στην προηγούμενη σελίδα:

 

 

 

Το ότι δεν μας ενοχλεί και δεν του δίνουμε σημασία δεν σημαίνει ότι το θέμα-πρόβλημα δεν υφίσταται. Τουλάχιστον να μην υπάρχουν τα προβήματα υπερθέρμανσης και throttling πλέον γιατί να μην το μετανοιώσω τώρα που έχω ήδη πατήσει το κουμπάκι και το παρήγειλα... :rolleyes:

 

Σε χαμηλή φωτεινότητα το κινητό, αλλά να είναι και σκοτάδι. Δεν το διατύπωσα σωστά μάλλον . Μόλις το παραλαβεις με το καλό, θα καταλάβεις τι εννοώ. Αυτό είναι το μόνο ίσως θέμα που παρατηρώ για την ώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σε χαμηλή φωτεινότητα το κινητό, αλλά να είναι και σκοτάδι. Δεν το διατύπωσα σωστά μάλλον . Μόλις το παραλαβεις με το καλό, θα καταλάβεις τι εννοώ. Αυτό είναι το μόνο ίσως θέμα που παρατηρώ για την ώρα.

 

Αυτό είναι που φοβάμαι. Μόλις παραλάβω δηλαδή να μην ξυπνήσουν μνήμες Vodafone 503... :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που φοβάμαι. Μόλις παραλάβω δηλαδή να μην ξυπνήσουν μνήμες Vodafone 503... :D

 

Δεν ξέρω τι μνήμες μπορεί να είχες τότε, αλλά γενικά αν είχε θέμα θα το είχα σουταρει κιόλας.

Μόνο η μπαταρία του δεν με καλύπτει, για την δική μου πάντα χρήση που είναι λίγο βαριά.

Ευτυχώς φορτίζει πολύ γρήγορα και αυτό ισορροπεί την κατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μνήμες μπορεί να είχες τότε, αλλά γενικά αν είχε θέμα θα το είχα σουταρει κιόλας.

 

Τα γνωστά...:

Το είχα πάρει από την προσφορά της Voda στα €299 ρουμάνικο branded κλασικά παρτίδα 503 και είχα τα γνωστά προβλήματα υπερθέρμανσης και ανομοιόμορφης κατανομής του γκρι στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Στα 300€ δεν βλέπω κι εγώ να υπάρχει αντίστοιχη σε χαρακτηριστικά συσκευή με OLED οθόνη, SD slot κτλ

καλά μη μιλήσουμε για την κυρτότητα και το design που το κάνουν να ξεχωρίζει πραγματικά

τι να λέμε τώρα

τι άλλο θα προτιμούσε να πάρει κάποιος με 300€ έχω κι εγώ απορία

 

εδώ ο JIMBO που το έστειλε το ξαναπαρήγγειλε :lol::p:D

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να το παραλάβω!!!! Τώρα.... αν και είμαι κατά των θηκων, ειδικά σε τόσο όμορφη συσκευή... Βλέποντας πως κατάντησε το Xperia z μου μετά από δύο χρόνια σχεδόν, λέω να βάλω. Με κρύα καρδιά. Μόνο η μαμισια μου άρεσε λίγο με το quick circle.τι λέτε;έχετε εσείς; Έπισης μου ήρθε φλασια να αγοράσω την κόκκινη λοοολ
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι κατά των θηκών, δεν είχα ποτέ σε καμία συσκευή μου

ειδικά σε αυτήν εδώ πιστεύω θα χάσει όλη την ομορφιά της :X

 

μια χαρά είναι το κόκκινο, εγώ περιμένω να μου έρθει το back cover να το βάλω

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το γκρι τότε θα έχει μια μικρή ανομιομορφια στα back button σωστά; Από που πήρες καπάκι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αν ξέρει κανείς ανταλλακτικά για αυτό από που βρίσκω Ελλάδα; αν δεν βρω από εξωτερικό χρεώστικη της Πειραιώς να την συνδέσω με PayPal για να παραγγείλω απέξω ανταλλακτικά μπορώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αν ξέρει κανείς ανταλλακτικά για αυτό από που βρίσκω Ελλάδα; αν δεν βρω από εξωτερικό χρεώστικη της Πειραιώς να την συνδέσω με PayPal για να παραγγείλω απέξω ανταλλακτικά μπορώ;

 

Καλημέρα.

Στην Ελλάδα το service-ανταλλακτικά των κινητών της LG το έχει η Procordia: http://www.procordia.gr/

Από εξωτερικό ναι μπορείς να συνδέσεις και να κάνεις verification της κάρτας σου στο Paypal και μετά προχωράς κανονικά σε αγορά.

Αλήθεια, ποιο ακριβώς ανταλλακτικό ψάχνεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω νέα σχετικά με το Android 6 για το G FLex 2, η LG Αγγλίας σε συνομιλία μέσω live chat, λέει, ότι σύμφωνα με τη Google το G Flex 2 (μάλλον) δε θα πάρει το Android 6 επειδή δε συναντά τις απαιτήσεις συστήματος (λογικά η LG το πασάρει έτσι για να μη τη βρίσουν).
Link to comment
Share on other sites

Έχω νέα σχετικά με το Android 6 για το G FLex 2, η LG Αγγλίας σε συνομιλία μέσω live chat, λέει, ότι σύμφωνα με τη Google το G Flex 2 (μάλλον) δε θα πάρει το Android 6 επειδή δε συναντά τις απαιτήσεις συστήματος (λογικά η LG το πασάρει έτσι για να μη τη βρίσουν).

 

Απολύτως λογικό. Ο 810 και τα 2G RAM δεν μπορούν να σηκώσουν το Android M. :X

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...