Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά λογικό είναι. Έναν αισθητήρα έχει η κάμερα

13ΜP 4/3 στην συγκεκριμένη, οπότε για wide κόβει πάνω κάτω τι να κάνουμε, σιγά το πρόβλημα κιόλας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ξερετε παιδες οποιοι το παρετε η υποστηριξη στους XDA ειναι μηδαμινη (0)
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εγω γτ νομιζω οτι οταν επιασα στα χερια μου ενα g4 ειχε επιλογη wide ή κανονικη χωρις να αλλαζουν τα mp? μπορει καποιος κατοχος να μας διαφωτησει?
Link to comment
Share on other sites

Εγω γτ νομιζω οτι οταν επιασα στα χερια μου ενα g4 ειχε επιλογη wide ή κανονικη χωρις να αλλαζουν τα mp? μπορει καποιος κατοχος να μας διαφωτησει?

 

γιατι εχει αλλο φακο, native wide

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Έφαγε μια φλασια σημερα το κινητό, στα ξαφνικα παω να ανοίξω το κινητο και εμφανιζει μια μοβ γραμμή πάνω στην οθόνη και η υπόλοιπη μαυρη. Λεω τι γίνεται ενω δουλεύει το κινητο κανονικά δν μου δείχνει τπτ, το αφησα 10 λεπτα κ όταν πατησα ξανα να ανοίξει η οθόνη έδειχνε κανονικα. Το εκλεισα το ανοιξα κ τωρα κομπλέ. Το εχει παθει κάποιος???

 

Μωβ γραμμή και εδώ. Έφτιαξε όταν με κάλεσαν και έδειξε κανονικά την οθόνη. Περίεργα πράγματα.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,σκεφτομαι κατα τα χριστουγεννα να παρω το flex 2 αλλα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα ειναι σαν να με αποτρεπουν ηθελα να ρωτησω υπαρχουν σοβαρα προβληματα γενικα με το feeling που σου αφηνει το κινητο σαν συσκευη ?διαβαζω για μαυρες κουκιδες μων γραμμες στην οθονη οχι τοσο καλο ui δεν ξερουμε αν θα παρει την επομενη αναβαθμιση η οθονη ισως μετα απο καιρο βγαλει ειδωλα ενα ιδιωμα των συγκεκριμενων οθονων oled ισως ο επεξεργαστης να αναβει..κτλπ επειδη δςν αλλαζω κινητο συχνα θα μου βγαλει 3 χρονια απροβληματιστα?η να παρω κατι αλλο ζ3 με υποδεστερα χαρακτηριστικα αλλα με λιγοτερες σκοτουρες ισως ακομα κ ενα s5
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά σκέφτομαι να το πάρω το κινητό αλλά διαβάζω στο σκρουτζ για την παρτίδα τι παίζει τελικά με αυτό το θέμα άλλος λέει η 504 έχει θέμα με την οθόνη άλλος λέει οτι η 503 έχει θέμα τελικά τι γίνετε?? και τι πρέπει να κάνουμε να παίρνουμε τηλ σε ολα τα καταστήματα στο σκρουτζ και να ρωτάμε παρτίδες?
Link to comment
Share on other sites

Από 504 και μετά είσαι οκ.

Είχα 503 και δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα!!

καλημέρα παιδιά σκέφτομαι να το πάρω το κινητό αλλά διαβάζω στο σκρουτζ για την παρτίδα τι παίζει τελικά με αυτό το θέμα άλλος λέει η 504 έχει θέμα με την οθόνη άλλος λέει οτι η 503 έχει θέμα τελικά τι γίνετε?? και τι πρέπει να κάνουμε να παίρνουμε τηλ σε ολα τα καταστήματα στο σκρουτζ και να ρωτάμε παρτίδες?
Link to comment
Share on other sites

Από 504 και μετά είσαι οκ.

Είχα 503 και δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα!!

 

και εγώ δεν πιστεύω ότι όλα βγήκαν προβληματικά που διαβάζω αλλά καλύτερα μην το ρισκάρω μόλις μίλησα με ένα κατάστημα και τους ρώτησα να μου πουν τα 3 πρώτα ψηφία από το S/N αυτά δεν δηλώνουν την παρτίδα? 504 μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η παρτίδα adams

Συγνώμη παιδιά, διαβάσατε το θέμα έδω και είπατε να μην το πάρετε;

Τα σχόλια των πιο πρόσφατων κατόχων που το πήρανε κι αυτοί μετά από όλα αυτά που διαβάσανε τα είδατε;

Εννοείται ότι υπήρξε το κλασσικό αφοριστικό κράξιμο και μηδενισμός από ορισμένους, αλλά υπάρχουν και τα άλλα post :p;)

Σε κάθε περίπτωση δείτε το από κοντά αν μπορείτε να κρίνετε μόνοι σας αν φοβάστε τόσο ;)

 

filippos δεν ξέρω τι περιμένεις από την συσκευή εσύ, να κρατήσεις 3 χρόνια ένα οποιοδήποτε smartphone δεν μπορεί να στο πει κάποιος, για το συγκεκριμένο π.χ. κανείς δεν το έχει 3 χρόνια όπως καταλαβαίνεις :p

To Z3 είναι 5,2" και πάει στα 390 πάντως, εκεί παίζουν και άλλες συσκευές (π.χ. G4), πας σε άλλη κατηγορία τιμής γενικά

 

Καλημέρα και πάλι σε όλους. Επανέρχομαι στο θέμα μετά από 6 μήνες συμβίωσης με το κινητό. Δεν μπορώ να πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από την αγορά,κάθε άλλο μάλιστα και στην τιμή της προσφοράς της Vodafone, απλά κάτι μικρά πραγματάκια είναι αρκετά ενοχλητικά. Το πρόβλημα με τη μωβ γραμμή μου το είχε παρουσιάσει και σε μένα μια δυο φορές αλλά δεν είχα ασχοληθεί. Επίσης γενικά τον τελευταίο καιρό είχα και θέματα αποσυνδέσεων από wifi,και καμμένα pixels στην οθόνη. Σημείωση ήταν 504 ελληνικό. Το πήγα στην procordia,αλλάξανε οθόνη και πλακέτα. Είναι σαν να παρέλαβα άλλο κινητό. Πολύ καλύτερη οθόνη,σε σημείο που να διαπιστώνω τώρα ότι ίσως η προηγούμενη είχε και άλλα θέματα και το κινητό γενικά σε αποκρισιμότητα καμία σχέση, πολύ πιο γρήγορο σε ό,τι και αν κάνω.

Τώρα το είδα αυτό, να ρωτήσω, σου αλλάξανε την οθόνη με την αιτιολογία των καμμένων pixel?

Και την πλακέτα αντίστοιχα λόγω των αποσυνδέσεων wifi;

Link to comment
Share on other sites

Ναι οθόνη αλλάξανε γιατί υπήρχαν καμμένα πιξελ κ πλακέτα λόγω των αποσυνδεσεων από wifi κ για το σήμα που τους είπα. Φυσικά άλλαξε κ το s/n σε 509..Βέβαια ακόμα δεν έχω λύσει το θέμα με το σήμα, γιατί με τις δικές τους σιμ δεν έκανε το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να προτείνει τι είναι καλύτερο από τα 2?

και αν ναι ποια μάρκα - γίνεται ψιλοπόλεμος με τα πόσα υπάρχουν εκεί έξω για αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα , οτι το πηρα κι εγω σήμερα.

Θα επανέλθω λογικα αυριο με τις πρωτες εντυπώσεις απο την χρηση του.

Η πρωτη αισθηση παντως ειναι εξαιρετική.

509 Σειρα ειναι Γερμανικό.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα , οτι το πηρα κι εγω σήμερα.

Θα επανέλθω λογικα αυριο με τις πρωτες εντυπώσεις απο την χρηση του.

Η πρωτη αισθηση παντως ειναι εξαιρετική.

509 Σειρα ειναι Γερμανικό.

 

Από ποιό μαγαζί το πήρες ? Επίσης αύριο κάνε και ένα αναλυτικό review αν μπορείς....

Link to comment
Share on other sites

Από ποιό μαγαζί το πήρες ? Επίσης αύριο κάνε και ένα αναλυτικό review αν μπορείς....

 

Απο το Hellasphone στον Πειραιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο giannis12a! θα το ευχαριστηθείς :)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Ελπίζω να δικαιωθω για την επιλογή μου. Είχα κάποιους ενδοιασμούς στην αρχή η αλήθεια είναι , αλλά καθότι έμπειρος χρήστης δεν ιδρώνει το αυτί μου εύκολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος

από blackberry q10 σε lg flex 2 προσπαθώ να συνδεθώ κάνοντας hotspot

και τα 2 laptop μπαίνουν και δείχνουν ότι έχουν internet αλλά καμία σελίδα δεν ανοίγει σε κανέναν explorer (no proxy settings) στους explorer

Σε κατάστημα της vodafone προσπάθησαν να μπουν και ενώ συνδέθηκαν στο κινητό μου κανένας από τους 2 που δοκίμασαν δεν κατέβασαν σελίδα.

το κινητό δουλεύει τέλεια από internet

Ζήτησα και μου έστειλαν το apn μεσω sms και το εγκατέστησα επιτυχώς...

Ακόμα όμως το hotspot δεν δουλεύει...

στο blackberry δούλευε τέλεια...

και έχει 5.1.1 android

τι μπορεί να συμβαίνει??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα κι εγω, για να αντικαταστήσει το κουρασμενο μου Ζ1, από την προσφορά του eshop.

Το περιμένω σε λίγες ημέρες και θα τα λέμε πλεον συχνά.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα κι εγω, για να αντικαταστήσει το κουρασμενο μου Ζ1, από την προσφορά του eshop.

Το περιμένω σε λίγες ημέρες και θα τα λέμε πλεον συχνά.

 

Άντε μεγιά το κινητό, πάλι καλά είχες το Z1, τι να πω και εγώ που έχω ξεμίνει με το Xperia Z....μόλις το πάρεις περιμένουμε εντυπώσεις (mini review με λίγοα λόγια) για να ξέρουν και οι μελλοντικοί χρήστες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος

από blackberry q10 σε lg flex 2 προσπαθώ να συνδεθώ κάνοντας hotspot

και τα 2 laptop μπαίνουν και δείχνουν ότι έχουν internet αλλά καμία σελίδα δεν ανοίγει σε κανέναν explorer (no proxy settings) στους explorer

Σε κατάστημα της vodafone προσπάθησαν να μπουν και ενώ συνδέθηκαν στο κινητό μου κανένας από τους 2 που δοκίμασαν δεν κατέβασαν σελίδα.

το κινητό δουλεύει τέλεια από internet

Ζήτησα και μου έστειλαν το apn μεσω sms και το εγκατέστησα επιτυχώς...

Ακόμα όμως το hotspot δεν δουλεύει...

στο blackberry δούλευε τέλεια...

και έχει 5.1.1 android

τι μπορεί να συμβαίνει??

κανένα νέο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το βράδυ είναι δυνατή η οθόνη και στο πιο χαμηλό της , βάλτε το Darker και θα είστε μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...