Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως παιδια'ανακαλυψα μια ρυθμιση που δεν την ειχα προσεξει στις ρυθμησεις στο μενου προβολη κατω κατω αυτόματη ρύθμιση τόνου Φωτεινότητας,όταν το ξετικαρεις η φωτεινότητα ανεβαίνει 2 3 κλικ και διευκολύνει κάπως την κατάσταση στον ήλιο.Τώρα δεν ξέρω βέβαια τί επίδραση έχει στην μπαταρία.εσείς το έχετε ενεργοποιημένο;

 

Μου χαρισες ενα λαμπρο χαμογελο!:D Η φωτεινοτητα ειναι το μονο που με χαλαει στο κινητο αυτο! Αν ανεβαινει ενα 10-20% θα το λατρεψω! (Φτανει βεβαια να μη σου ριχνει o κοφτης τη φωτεινοτητα αυτοματα στο 70% μετα...)

 

 

Ανυπομονώ να το δοκιμασω!

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πω πω κατάντια! Κάτι πρεπει να γίνει. Δεν είναι δυνατόν να ταλαιπωρουμαστε έτσι. Ας βγάλει η LG μια ανακοίνωση επίσημη, ας αποσύρει τις ελαττωματικες οθόνες..δεν ειναι δυνατόν αυτο το πράγμα. Περιμένουμε νεότερα...
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου επισκεύασαν φίλε μου. Έξω από την procordia είμαι τώρα.Αλλάχθηκε η οθόνη. Ηρθα, παρέλαβα, μπήκα στο αυτοκίνητο να φύγω και λέω κάτσε να το ελέγξω πριν φύγω.Το άνοιξα λοιπόν και διαπίστωσα πως η κιτρινίλα που είχε μόνο πάνω δεξιά πλέον υπάρχει σε όλη την πάνω πλευρά.Το ξανά πήγα λοιπόν πίσω και το έδωσα στην κοπέλα να το δει και να μου πει η ίδια.Αφού είδε λοιπόν με τα ίδια της τα μάτια ότι έχει πρόβλημα μου είπε ότι δεν έχουν άλλο ανταλλακτικό και ότι θα παραλάβουν μέσα στην βδομάδα.Της λέω είναι δυνατόν η καινούρια οθόνη να έχει και αυτή πρόβλημα; Και μου απαντά, μπορει να βγει η LG κάποια στιγμή, επειδή μας έχουν φέρει πολλά και να πει πως έτσι πρέπει να είναι η οθόνη... Τα συμπεράσματα δικά σας.Εγώ πάντως το άφησα για να μου αλλάξουν ξανά οθόνη.Για να δούμε...Πάντως πιστεύω ότι έχουμε μπλέξει άγρια...

 

Μου κοπηκε το χαμογελο...:X

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου επισκεύασαν φίλε μου. Έξω από την procordia είμαι τώρα.Αλλάχθηκε η οθόνη. Ηρθα, παρέλαβα, μπήκα στο αυτοκίνητο να φύγω και λέω κάτσε να το ελέγξω πριν φύγω.Το άνοιξα λοιπόν και διαπίστωσα πως η κιτρινίλα που είχε μόνο πάνω δεξιά πλέον υπάρχει σε όλη την πάνω πλευρά.Το ξανά πήγα λοιπόν πίσω και το έδωσα στην κοπέλα να το δει και να μου πει η ίδια.Αφού είδε λοιπόν με τα ίδια της τα μάτια ότι έχει πρόβλημα μου είπε ότι δεν έχουν άλλο ανταλλακτικό και ότι θα παραλάβουν μέσα στην βδομάδα.Της λέω είναι δυνατόν η καινούρια οθόνη να έχει και αυτή πρόβλημα; Και μου απαντά, μπορει να βγει η LG κάποια στιγμή, επειδή μας έχουν φέρει πολλά και να πει πως έτσι πρέπει να είναι η οθόνη... Τα συμπεράσματα δικά σας.Εγώ πάντως το άφησα για να μου αλλάξουν ξανά οθόνη.Για να δούμε...Πάντως πιστεύω ότι έχουμε μπλέξει άγρια...

Μα καλα, δεν εκαναν ελεγχο στην οθονη που εβαλαν ? :down:

Μου φαινεται εγω/εμεις που ειμαι/ειμαστε απο επαρχεια θα μπλεξω/ουμε ακομα χειροτερα με τα πηγαινε-ελα.

 

Η lg εχει πανευρωπαικη ή παγκοσμια εγγυηση ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πώς δεν έκαναν απολύτως τίποτα διότι εχθές που πήγα το δικό μου, η κοπέλα στη γραμματεία μου είπε πως δεν είχαν ανταλλακτικό και πως θα παρελάμβαναν εντός της εβδομάδας, άρα αποκλείεται να παρέλαβαν μόνο ένα ανταλλακτικό για να φτιάξουν μόνο του Βλάση από τη στιγμή που γνώριζαν ότι έχουν άλλο ένα κινητό με το ίδιο πρόβλημα, το δικό μου. Επίσης όταν τη ρώτησα εάν έχουν αναφερθεί και άλλα ίδια περιστατικά, μου απάντησε μόνο ένα (του Βλάση προφανώς), ενώ σήμερα στο Βλάση απάντησε πως έχουν γίνει πολλές αναφορές. Τέλος πάντων, τώρα συνειδητοποιώ ότι αυτό που είχα γράψει πιο πάνω ισχύει. Έδωσαν στο κόσμο ελαττωματικές συσκευές (παρτίδα 503) με το δέλεαρ της χαμηλής τιμής. Ευτυχώς που ακόμα έχω DOA και αφενός θα πάρω τα χρήματα μου πίσω και αφετέρου θα απαλλαγώ από αυτό και τα οποιαδήποτε προβλήματα του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Είπα να κοιτάξω και γω σήμερα την παρτίδα και είναι 504 από Voda.

Όσοι έχουν θέμα οθόνης είναι παρτίδας 503 ? Επιβεβαιώστε η όχι για να βγάλουμε μια άκρη.

Link to comment
Share on other sites

alextrela εσύ με τη δική σου συσκευή είσαι εντάξει;

Εμένα άψογη η συσκευή μου.

Κανένα θεμα με την οθόνη και γενικότερα.

503 παρτιδα Vodafone branded Ρουμανίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου χαρισες ενα λαμπρο χαμογελο!:D Η φωτεινοτητα ειναι το μονο που με χαλαει στο κινητο αυτο! Αν ανεβαινει ενα 10-20% θα το λατρεψω! (Φτανει βεβαια να μη σου ριχνει o κοφτης τη φωτεινοτητα αυτοματα στο 70% μετα...)

 

 

Ανυπομονώ να το δοκιμασω!

 

Οντως τσιμπησε η φωτεινότητα ενα 10-15% στανταρ σήμερα που το δοκίμασα.

Εκει που του εβγαζα 6.5-7 με αριστα το 10 τωρα του βαζω ενα 8 με το σπαθι του!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πειτε με αισιοδοξο αν παρει και το 3ο update και στρωσει με 300e θα μιλαμε για απολυτη ληστεια....Αυτο λεει τιποτα http://www.ebay.com/itm/STUFF4-Case-Cover-for-LG-G-Flex-2-H955-Life-Light-Red-/271848280261?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f4b6b90c5

Για προσωρινο screen protector μου ειπε ενα παιδι να βαλω απο G3...Θα κανει δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι αισιόδοξος όντως....Πώς να λυθούν τα προβλήματα με την οθόνη με ένα update? Βέβαια η LG μας έχει συνηθίσει σε αναβαθμίσεις και διορθώσεις λογισμικού τα τελευταία χρόνια..Μακάρι πάντως.
Link to comment
Share on other sites

ξανα ρωταω...ε χει δοκιμασει κανεις rom ?

 

Εάν τελικά το κρατήσουμε. Πέρα από τη πλάκα, από ένα γρήγορο πέρασμα από το xda, δε βρήκα καμία rom και αυτό λόγω του ότι έχει κλειδωμένο bootloader.

Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

ξανα ρωταω...ε χει δοκιμασει κανεις rom ?

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθεί ποτε μου με ρομ... Απλα λεω μήπως παει καλύτερα... Γιατί για εμένα το μονο πρόβλημα ειναι τα Μίκρο crasharismata
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθεί ποτε μου με ρομ... Απλα λεω μήπως παει καλύτερα... Γιατί για εμένα το μονο πρόβλημα ειναι τα Μίκρο crasharismata

 

Από ότι διάβασα στο xda, όλοι φοβούνται πως δε θα υπάρξει μεγάλη υποστήριξη από developers αφενός λόγω αυτού που ανέφερα προηγουμένως, αφετέρου λόγω έλευσης του g4, οπότε και όλοι θα ασχοληθούν με αυτό.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθεί ποτε μου με ρομ... Απλα λεω μήπως παει καλύτερα... Γιατί για εμένα το μονο πρόβλημα ειναι τα Μίκρο crasharismata

 

Είναι πολύ σπαστικά ώρες ώρες. Τόσα πολλά δεν είχε το lg g2 με την kitkat...

Ας έχουμε μια ελπίδα ότι μπορεί να διορθωθούν με κάποιο update.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε εαν το lg gflex 2 στα 32gb με 3gb ram θα ερθει Ελλαδα; στο σκρουτζ εχω βρει μονο το 16gb.

Επισης το προβλημα ghosting υπαρχει και στα gflex 2 η διορθωθηκε;

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κρίμα ένα κινητό με χαρακτηριστικά ναυαρχίδας, να έχει αυτή την αντιμετώπιση από την εταιρεία παραγωγής έως και τους developers. Νομίζω πως αυτό που διάβασα, ισχύει, ότι δηλαδή η συσκευή ήταν μία test συσκευή για τον snapdragon 810 έτσι ώστε να ακολουθήσουν τα υπόλοιπα (βλέπε m8, one plus two, ενδεχομένως το νέο nexus). Πολύ κρίμα!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Οντως τσιμπησε η φωτεινότητα ενα 10-15% στανταρ σήμερα που το δοκίμασα.

Εκει που του εβγαζα 6.5-7 με αριστα το 10 τωρα του βαζω ενα 8 με το σπαθι του!!

 

8 τωρα ,ισως 9 με την 5.1.1! Και αν βρουμε και κοκκινα self healing αγγιξαμε τη τελειότητα !:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...