Jump to content

Redmi 2


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν θελησω να παραγγειλω πρεπει να τους πω να αναφερουν οτι ειναι gift και να αναγραψουν καποιο value πανω? και θα πρεπει να τους πω γενικα να το κανουν root? ειναι κατι που βλεπω πολλους να το λενε

 

τελικά το έχει το minideal με τα 2gb , μου είπαν ότι αν το ρουταρουν αλλάζεις τη γλώσσα ,

λέτε να είναι η rom με τα bugs?

 

Λεω να το παρω απο Vickmall. Πρεπει να τους πω να κανουν κατι για να ειναι πιο ασφαλης η αποστολη?

 

Καλησπέρα,

Κάποιες ερωτήσεις για το 2GB :

1. το minideal είναι αξιόπιστο ή να περιμένω το vickmall?

2. οι ελληνικές roms από το xiaomi-miui.gr παίζουν στο 2GB?

3. το τηλέφωνο είναι απόλυτα συμβατό με 3G/LTE συχνότητες στην Ελλάδα?

 

Ευχαριστώ!

1.αν το παραγγείλετε με απλό ταχυδρομείο(Singapore post),δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

2.μην το ζητάτε με root,θα έρθει με δικιά τους ROM,πιθανόν με προβλήματα(και χωρίς update).Είναι πανεύκολο να το κάνετε μόνοι σας ή να αλλάξετε ROM αν θέλετε.

3.εγώ πάλι δεν βλέπω να το έχει κανείς με 2GB και αμφιβάλλω αν πουλήθηκε έστω και ένα στα αλήθεια με 2gb...

Πιστέψτε με,για τον μέσο χρήστη καμμιά διαφορά δεν κάνει,μια χαρά είναι ειδικά με τα 4.4

4.ελληνική rom για το redmi 2 υπάρχει ήδη,αν βγεί με τα 2gb προφανώς θα βγεί και γι αυτό.

5.Ναί,το τηλέφωνο είναι απόλυτα συμβατό με 3G/LTE συχνότητες στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 915
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποστιζει και 4G για Ελλαδα ετσι? Επισης σαν free shipping εχει SG Post-Registered Airmail και Netherland Post-Registered Airmail ποιο ειναι πιο safe και αν επιλεξω το Netherland θα μου το στειλουν απο την ευρωπαϊκια αποθηκη? Και τελος, το flash μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν φακος ? Edited by pavlos0160
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγώ που πήρα αυτό, ενώ λέει 2gb θα μου έρθειμε 1?:lol:

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-2-red-rice-2-4g-fdd-lte-msm8916-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-sim-white.html

 

Δεν αλλάζουν rom, το ρουτάρουν , βάζουν playstore ,και αλλάζουν γλώσσα, η rom που έχει πάνω ειναι multilanguage.

Οπως γράφει στα χαρακτηριστικά του MIUI 6(basic on Android 4.4)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα με το κινέζο στο chat, η ρομ που έχει είναι η 16.2.4, η οποία είναι δικιά τους για τις κινέζικες συσκευές που βγαίνουν εκτός κίνας. Μόλις έρθει θα του βάλω την 6.3 official global stable. Πολλά ξένα φορουμ αναφέρουν προβλήματα με αυτή τη ρομ ,

http://en.miui.com/thread-92084-1-1.html

 

Ξέρει κανείς ποια διαδικασία φλασαρίσματος πρέπει να ακολουθηθεί ?

Edited by Jery
Link to comment
Share on other sites

Υποστιζει και 4G για Ελλαδα ετσι? Επισης σαν free shipping εχει SG Post-Registered Airmail και Netherland Post-Registered Airmail ποιο ειναι πιο safe και αν επιλεξω το Netherland θα μου το στειλουν απο την ευρωπαϊκια αποθηκη? Και τελος, το flash μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν φακος ?

 

4g εχει στην ελλαδα

netherland post δεν νομιζω να πει απο αποθηκη στην ευρωπη. ειναι κατι αναλογο οπως οταν στελνουν με sweden post απο κινα

το flash γινεται και φακος και μαλιστα πανισχυρος .προβολεας θα ελεγα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν μίλησα με το κινέζο στο chat, η ρομ που έχει είναι η 16.2.4, η οποία είναι δικιά τους για τις κινέζικες συσκευές που βγαίνουν εκτός κίνας. Μόλις έρθει θα του βάλω την 6.3 official global stable. Πολλά ξένα φορουμ αναφέρουν προβλήματα με αυτή τη ρομ ,

http://en.miui.com/thread-92084-1-1.html

 

Ξέρει κανείς ποια διαδικασία φλασαρίσματος πρέπει να ακολουθηθεί ?

 

H διαδικασια flash για το redmi2 ειναι απλη

περνας το αρχειο στο κινητο σε ενα φακελο και μετα απο το updater που υπαρχει σαν εφαρμογη στο κινητο επιλεγεις την 2η επιλογη αναζητηση απο αρχειο και το βρισκεις και πατας update

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγώ που πήρα αυτό, ενώ λέει 2gb θα μου έρθειμε 1?:lol:

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-2-red-rice-2-4g-fdd-lte-msm8916-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-sim-white.html

 

Mόλις μίλησα με το vickmall και του είπα ότι το minideal το έχει σε stock και μου είπε ότι δεν νομίζει ότι λένε αλήθεια. Η μάχη των κινέζικων μαγαζιών!!!! :D:D:D:D

 

Άντε καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγώ που πήρα αυτό, ενώ λέει 2gb θα μου έρθειμε 1?:lol:

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-2-red-rice-2-4g-fdd-lte-msm8916-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-sim-white.html

 

Δεν αλλάζουν rom, το ρουτάρουν , βάζουν playstore ,και αλλάζουν γλώσσα, η rom που έχει πάνω ειναι multilanguage.

Οπως γράφει στα χαρακτηριστικά του MIUI 6(basic on Android 4.4)

πιστεύω να κατάλαβες ήδη ότι δεν ισχύει το δεύτερο που γράφεις,

όσο για το πρώτο,σε αναμονή...:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, θα το παραγγειλω με την original rom η οποια θα εχει Κινεζικα και Αγγλικα, αν παρω καποιο μηνυμα(sms) στα Ελληνικα, θα μπορω να το δω κανονικα ή υπαρχει περιπτωση να μην αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, θα το παραγγειλω με την original rom η οποια θα εχει Κινεζικα και Αγγλικα, αν παρω καποιο μηνυμα(sms) στα Ελληνικα, θα μπορω να το δω κανονικα ή υπαρχει περιπτωση να μην αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα?

 

απλά δεν θα έχεις μενού με ελληνικά

για να δεις στα sms θα βλέπεις , για πληκτρολόγιο (επειδή δεν ξέρω πιο έχει σαν stock) ή θα πρέπει από τις ρυθμίσεις του να βάλεις ελληνικά (αν έχει κάποιο που υποστηρίζουν) ή κατεβάζεις ένα από το Play

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, θα το παραγγειλω με την original rom η οποια θα εχει Κινεζικα και Αγγλικα, αν παρω καποιο μηνυμα(sms) στα Ελληνικα, θα μπορω να το δω κανονικα ή υπαρχει περιπτωση να μην αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα?

εννοείται ότι υποστηρίζεται η ελληνική γλώσσα παντού(sms,επαφές κτλ)

για να γράφεις και ελληνικά θα βάλεις ένα πιο πλήρες keyboard (πχ swiftkey)

μπορείς να βάλεις και το language enabler και να ορίσεις τα ελληνικά,οπότε οι εφαρμογές (που τα υποστηρίζουν) θα έχουν μενού στα ελληνικά.Ουσιαστικά αγγλικά θα έχεις μόνο στα μενού του λειτουργικού(miui).

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν το δίνουν με original rom,σίγουρα θα έχει κινέζικη rom , με κινέζικες εφαρμογές και κινέζικα μενού.

αλλά όποιος το πάρει πρέπει να βάλει τη global stable που πόσταρα πιο πάνω.

 

Δηλαδή ολόκληρο mini deal λέει ψεματα για τη ram, δεν νομίζω, έτσι και αλλιώς έχει άλλη τιμή το 1gb με το 2gb

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ολόκληρο mini deal λέει ψεματα για τη ram, δεν νομίζω, έτσι και αλλιώς έχει άλλη τιμή το 1gb με το 2gb

εγώ δεν μίλησα για ψέματα,απλώς αμφιβάλλω για την διαθεσιμότητά του.

Link to comment
Share on other sites

Οι συζητήσεις για αποφυγή τελωνείου θεωρούνται παράνομες και απαγορεύονται αυστηρά από το forum. Επίσης το θέμα αφορά αποκλειστικά την συσκευή και όχι τους τρόπους παραγγελίας.
Link to comment
Share on other sites

H συσκευή είδη έχει πάει στο ταχυδρομείο μιας και έχω track number.

Η αποφυγή τελωνείου είναι λίγο υπερβολική νομίζω, δεν υπάρχει φόρουμ που δεν συζητιέται. Τέλος πάντων

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν τους ειχα πει τπτ οταν παραγγειλα το δικο μου κινητο(απο minideal) ..απλα εκανα την παραγγελια και σε 1 μηνα περιπου ηρθε με sg post χωρις κανενα προβλημα

Για τι rom θα εχει μην αγχωνεσαι ,ειναι πολυ ευκολο να βαλεις την τελευταια ελληνικη απο Miui.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

Μόλις πήρα ένα mail από το Xiaomi-Miui Hellas site για μια συνεργασία με το http://www.xiaomiforsale.com .

 

Το site φαίνεται καλό με EU warehouse. Ενδιαφέρομαι για το http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html

 

που είναι και εδώ out of stock.

 

Έχει κανείς άποψη για το site? Έχει ψωνίσει κανείς από αυτό?

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

και θα εμπιστευτείς κάποιον που δεν είναι ούτε ένα μήνα στο aliexpress ;

Link to comment
Share on other sites

και θα εμπιστευτείς κάποιον που δεν είναι ούτε ένα μήνα στο aliexpress ;

Ναι γιατί οι αξιολογήσεις είναι από αυτό το μοντέλο θέλει να φτιάξει καλό feedback σαν νέος που είναι .Εγώ το πήρα θα σας πω τη θα μου βγει έτσι και αλλιώς δεν χάνεις τα χρήματά σου με το Aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί οι αξιολογήσεις είναι από αυτό το μοντέλο θέλει να φτιάξει καλό feedback σαν νέος που είναι .Εγώ το πήρα θα σας πω τη θα μου βγει έτσι και αλλιώς δεν χάνεις τα χρήματά σου με το Aliexpress.

στο link που έδωσες πήγαινε πιο κάτω στα specifications και δες την RAM.;)

το διευκρίνησες πριν την παραγγελία?λιγο απίθανο να μην το έχουν τα μεγαλύτερα μαγαζιά,

και να τό'χει αυτός.τώρα λέει: "Sorry, this item is no longer available!"

εγώ θα χαρακτήριζα υψηλού ρίσκου την αγορά σου.

Link to comment
Share on other sites

στο link που έδωσες πήγαινε πιο κάτω στα specifications και δες την RAM.;)

το διευκρίνησες πριν την παραγγελία?λιγο απίθανο να μην το έχουν τα μεγαλύτερα μαγαζιά,

και να τό'χει αυτός.τώρα λέει: "Sorry, this item is no longer available!"

εγώ θα χαρακτήριζα υψηλού ρίσκου την αγορά σου.

 

ο μισός καναδάς "ψώνισε" από αυτόν :)))

Link to comment
Share on other sites

στο link που έδωσες πήγαινε πιο κάτω στα specifications και δες την RAM.;)

το διευκρίνησες πριν την παραγγελία?λιγο απίθανο να μην το έχουν τα μεγαλύτερα μαγαζιά,

και να τό'χει αυτός.τώρα λέει: "Sorry, this item is no longer available!"

εγώ θα χαρακτήριζα υψηλού ρίσκου την αγορά σου.

 

Στην σήμερον ημέρα πρέπει να ρισκάρεις για να κερδίζεις . Αν δεν είναι έτσι όπως τα λέει και είναι με 1gb ram θα του πάρω πίσω τουλάχιστων 50 $ οπότε πάλι κερδισμένος θα είμαι από το Aliexpress έχω κάνει πάνω από 300 αγορές και ποτέ δεν έχασα .

Link to comment
Share on other sites

Στην σήμερον ημέρα πρέπει να ρισκάρεις για να κερδίζεις . Αν δεν είναι έτσι όπως τα λέει και είναι με 1gb ram θα του πάρω πίσω τουλάχιστων 50 $ οπότε πάλι κερδισμένος θα είμαι από το Aliexpress έχω κάνει πάνω από 300 αγορές και ποτέ δεν έχασα .

 

και καλά κάνεις , αλλά δεν είναι για όλους

το να κάτσεις να "μαλώσεις" για το ότι άλλα γράφει κι άλλα στέλνει , να "μαλώσεις" για να το στείλεις πίσω (αν υπάρχει κάποιο είδος εγγύησης) και και και ξεφεύγει για μένα το θέμα (κι εγώ κάνω αγορές από ebay/ali αλλά κινητό που κιόλας ξέρω ότι κυκλοφορούν πολλές απομιμήσεις δεν θα έπαιρνα)

Link to comment
Share on other sites

3.εγώ πάλι δεν βλέπω να το έχει κανείς με 2GB και αμφιβάλλω αν πουλήθηκε έστω και ένα στα αλήθεια με 2gb...

Πιστέψτε με,για τον μέσο χρήστη καμμιά διαφορά δεν κάνει,μια χαρά είναι ειδικά με τα 4.4

Θά'θελα να το πιστέψω, αν και είναι λίγο τραβηγμένο ειδικά με τη MIUI έκδοση του ΚΚ :)

 

Πως είναι η μπαταρία του Redmi 2 (1Gb) σε σχέση με το 1S;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...