Jump to content

Leagoo Elite 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά , γεια σας , εχω αγορασει το κινητο απο ελλαδα εδω και μια εβδομαδα , ειναι φοβερο , το μονο μειονεκτημα ειναι η μπαταρια που δεν κραταει ουτε μιση μερα μονο με ανταλλαγη μηνυματων, ομιλια καμια ωρα και σερφαρισμα κανα μισαωρο.Τελος πάντων χθες επαιζα με το μενου "για προγραματιστες" μηπως και γινει καμια βελτίωση .Τωρα ,(και εδω ζηταω βοηθεια αν κανεις ξερει ) δεν φωρτιζει ουτε οταν συνδεω το usb με υπολογιστη το βλεπει .Φωρτηζει μονο οταν το κινητο ειναι κλειστο και πολυ αργα .Εγραψα στους τοπικου αντιπρωσοπους αλλα δεν πηρα απαντηση, και στο επισημο site της εταιρεια και περημενω.Αν εχει καποιος καμια γνωση .....

ευχαρηστω εκ των προτερων.

φιλε μου μαλλον θα εχει θεμα ο φορτιστης του αλλαξε τον η δοκιμασε απο αλλο κινητο

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο safesales αξιζει να το πάρω;

 

πολυ αξιοπιστο καταστημα κ ευγενικο προσωπικο πηρα απο εκει πριν απο κατι μηνες το elite 2 κ με βοηθησαν παρα πολυ σε ολους τους τομεις... κ οταν χρειαστηκε να στειλω το κινητο για service μου το επεστρεψαν πισω στην πενα... κ σε γρηγορο χρονικο διαστημα... και το σημαντικοτερο ειναι οτι ειναι καταστημα στο κεντρο της θεσνικης και τους βρισκεις κ απο κοντα αν θελεις να σε βοηθησουν

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/...ck-352188.html παιδια ξερετε εαν αυτο το κινητο ειναι ή μπορω να το παρω απο ευρωπαικη αποθηκη (και πως)......θελω βοηθεια!!!απο geekbuying

τους εχω στειλει 3 μηνυματα αλλα απαντηση καμια.........

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.geekbuying.com/...ck-352188.html παιδια ξερετε εαν αυτο το κινητο ειναι ή μπορω να το παρω απο ευρωπαικη αποθηκη (και πως)......θελω βοηθεια!!!απο geekbuying

τους εχω στειλει 3 μηνυματα αλλα απαντηση καμια.........

 

Μπορείς να μιλήσεις μαζί τους και στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367313

 

(Επίσης το link σου δεν δουλεύει)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.

1- μου κολησε δυο φορες

2- οταν μιλας πανω απο την ωρα που εχεις βαλει για να κλειδωσει η οθονη/ οταν το παιρνεις απο το αυτι το κινητο δεν αναβει για να τερματησεις την κλιση, πρεπει να πατησεις το κουμπι που κλειδωνεις ξεκλειδωνεις για να αναψει το κινητο και μετα να τερματησεις την κλιση.

3- η αυτοματη φωτεινοτητα της οθονης ειναι λιγο για τον πεο.

 

αυτα απο μενα

 

ειναι θεματα rom προφανως

Link to comment
Share on other sites

γενικα το κινητο αξιζει...το επάγγελμα μου επιβαλει πολυ χρηση ίντερνετ περιπου 2gb το μηνα email gps και γενικα σκληρη χρηση....ειμαι σε δίλημμα να το παρω η θα κολλάει και θα μπλεξω?
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα την Δευτέρα. Το κινητό είναι άψογο! Ποιότητα κατασκευής και οθόνη καταπληκτική. WiFi πάρα πολύ καλό. GPS κλειδώνει σε λιγότερο απο 1 λεπτό. Κάμερα πολύ καλή (δεν εχω τραβήξει ακόμη βράδυ). Φλάς και στην μπροστινή! Εχει notification led (breathing) που διαλέγεις χρώμα για missing calls, sms, mms. Εκανα update στην καινούρια Rom χωρις κανένα πρόβλημα. Το fingerprint δουλεύει άψογα. Η μπαταρία κρατάει για όλη μέρα. Χρησιμοποιώ το screen dim αντί για την αυτόματη φωτεινότητα και η κατανάλωση εχει μειωθεί σημαντικά. Γενικά αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του ($180).
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα την Δευτέρα. Το κινητό είναι άψογο! Ποιότητα κατασκευής και οθόνη καταπληκτική. WiFi πάρα πολύ καλό. GPS κλειδώνει σε λιγότερο απο 1 λεπτό. Κάμερα πολύ καλή (δεν εχω τραβήξει ακόμη βράδυ). Φλάς και στην μπροστινή! Εχει notification led (breathing) που διαλέγεις χρώμα για missing calls, sms, mms. Εκανα update στην καινούρια Rom χωρις κανένα πρόβλημα. Το fingerprint δουλεύει άψογα. Η μπαταρία κρατάει για όλη μέρα. Χρησιμοποιώ το screen dim αντί για την αυτόματη φωτεινότητα και η κατανάλωση εχει μειωθεί σημαντικά. Γενικά αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του ($180).

πως εκανες upadate την καινουρια rom? το screen dim που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

πως εκανες upadate την καινουρια rom? το screen dim που ειναι?

 

Πας Settings->General settings (tab)->About phone-> Wireless update

Το Screendim θα το βρεις στο playstore

Link to comment
Share on other sites

Πας Settings->General settings (tab)->About phone-> Wireless update

Το Screendim θα το βρεις στο playstore

 

και ποια εκδοση σου περασε?

απο ελλαδα το πηρες?

αυτο που αναφερω οταν μιλας στο τηλεφωνο και το απομακρυνεις απο το αυτι επαναρχεται η οθονη? ή παραμενει σβηστη

Link to comment
Share on other sites

και ποια εκδοση σου περασε?

απο ελλαδα το πηρες?

αυτο που αναφερω οταν μιλας στο τηλεφωνο και το απομακρυνεις απο το αυτι επαναρχεται η οθονη? ή παραμενει σβηστη

 

Πέρασε την S1106

Οχι απο Gearbest

Εμένα επανέρχεται. Για πέρασε την καινούρια Rom, ίσως φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την S1106

Οχι απο Gearbest

Εμένα επανέρχεται. Για πέρασε την καινούρια Rom, ίσως φτιάξει

α εμενα μ αυτη ηρθε. ελπιζω στο επομενο update

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την S1106

Οχι απο Gearbest

Εμένα επανέρχεται. Για πέρασε την καινούρια Rom, ίσως φτιάξει

 

Επειδή το έχω παραγγείλει κι εγώ από Gearbest, πόσο καιρό έκανε να έρθει Ελλάδα από τη μέρα που στο στείλανε? Σου δώσανε tracking number? Τι μέθοδο αποστολής είχες επιλέξει?

Πριν 5 μέρες το αγόρασα και σήμερα μου απάντησαν ότι δεν έχουν άμεσα διαθέσιμο και περιμένουν παραλαβή σε 7-15 μέρες :( ...

Υ.Γ.: Επειδή είναι ή πρώτη μου αγορά από Gearbest, είναι αξιόπιστο???

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω παραγγείλει κι εγώ από Gearbest, πόσο καιρό έκανε να έρθει Ελλάδα από τη μέρα που στο στείλανε? Σου δώσανε tracking number? Τι μέθοδο αποστολής είχες επιλέξει?

Πριν 5 μέρες το αγόρασα και σήμερα μου απάντησαν ότι δεν έχουν άμεσα διαθέσιμο και περιμένουν παραλαβή σε 7-15 μέρες :( ...

Υ.Γ.: Επειδή είναι ή πρώτη μου αγορά από Gearbest, είναι αξιόπιστο???

Οχι δεν ειναι, αν κανεις ενα κοπο και μπεις στο νημα του gearbest θα καταλαβεις τι εννοοω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω παραγγείλει κι εγώ από Gearbest, πόσο καιρό έκανε να έρθει Ελλάδα από τη μέρα που στο στείλανε? Σου δώσανε tracking number? Τι μέθοδο αποστολής είχες επιλέξει?

Πριν 5 μέρες το αγόρασα και σήμερα μου απάντησαν ότι δεν έχουν άμεσα διαθέσιμο και περιμένουν παραλαβή σε 7-15 μέρες :( ...

Υ.Γ.: Επειδή είναι ή πρώτη μου αγορά από Gearbest, είναι αξιόπιστο???

 

 

 

Εγώ έχω παραγγείλει 3 φορές από gearbest και δεν είχα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την S1106

Οχι απο Gearbest

Εμένα επανέρχεται. Για πέρασε την καινούρια Rom, ίσως φτιάξει

 

τελικα την s1103 εχω και δεν κανει update. δεν ξερω και που μπορω να βρω την rom μπας και φτιαξει το θεμα με τις κλισεις

Link to comment
Share on other sites

τελικα την s1103 εχω και δεν κανει update. δεν ξερω και που μπορω να βρω την rom μπας και φτιαξει το θεμα με τις κλισεις

 

Εδώ http://www.needrom.com/download/leagoo-elite-1/

θα βρείς την S1019, αλλα πρέπει να ξέρεις λίγο από Flash tools. Απ' οτι γράφει διορθώνει και τον task manager, που σε μένα δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.needrom.com/download/leagoo-elite-1/

θα βρείς την S1019, αλλα πρέπει να ξέρεις λίγο από Flash tools. Απ' οτι γράφει διορθώνει και τον task manager, που σε μένα δεν δουλεύει

 

εσυ με flash tool την εβαλες ή κατευθειαν?

Link to comment
Share on other sites

εσυ με flash tool την εβαλες ή κατευθειαν?

 

Δεν την έβαλα ακόμη. Αλλά με flash tool θα την βάλω για να μην πειράξω την recovery και εχω πρόβλημα αργότερα με το wireless update

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...