Jump to content

Ποιο κινητό να επιλέξω;


TimNtounias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω αποφασισει να παρω το επομενο κινητο μου απο Κινα και ειμαι αναμεσα σε: oneplus one, meizu mx4, xiaomi mi4 και σκεφτομαι τον τελευταίο καιρο και το umi zero ( λιγες επιλογες ξερω :P ).Εσεις ποιο μου προτεινετε απο τα παραπανω?
Link to comment
Share on other sites

Εχω αποφασισει να παρω το επομενο κινητο μου απο Κινα και ειμαι αναμεσα σε: oneplus one, meizu mx4, xiaomi mi4 και σκεφτομαι τον τελευταίο καιρο και το umi zero ( λιγες επιλογες ξερω :P ).Εσεις ποιο μου προτεινετε απο τα παραπανω?

 

κι εγω αναμεσα σε αυτα ημουν κ τλκ πηρα το mx4 (τωρα το περιμενω) γιατι ειναι απλα τουμπανο σε ολα το πιο δυνατο κινητο μεχρι στηγμης + η meizu ειναι κορυφη σαν μαρκα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει από κοντά το mi4, to Oneplus one και έχω το meizu mx3..

 

Το Xiaomi μι4 δεν μου άρεσε. προσωπικά δεν θα το αγόραζα.

 

Το Oneplus One μου άρεσε πάρα πολύ ειδικά το λογισμικό του.

Το Meizu mx4 δεν διαφέρει και πολύ με το meizu mx4 όσον αφορά εμφάνιση και λογισμικό, αλλά σίγουρα διαφέρει πολύ ως προς τις δυνατότητες του. To meizu mx3 μου άρεσει πάρα πολύ, γιαυτο το διάλεξα κιόλας, οπότε φαντάσου το meizu mx4 πόσο καλό θα είναι..

 

Εγώ μάλλον θα έπαιρνα το Oneplus One, γιατί έχει καλύτερη τιμή, κατα τη γνώμη μου καλύτερο λογισμικό και οι δυνατότητες του σίγουρα θα μου εξασφάλιζαν τις ανάγκες μου..

 

Όσον αφορά το Meizu mx4 το μόνο αρνητικό που του βρίσκω είναι ότι εχει 2MP μπροστινή camera, την θεωρώ κακή..

 

Πάντως νομίζω πως OnePlus One vs Meizu mx4 είναι το καλύτερο δίλημα αυτή τη στιγμή.. τα υπόλοιπα κινέζικα δεν με ενθουσιάζουν ιδαίτερα.. Όποιο και αν πάρεις θα μείνεις σίγουρα ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αναμεσα σε αυτα ημουν κ τλκ πηρα το mx4 (τωρα το περιμενω) γιατι ειναι απλα τουμπανο σε ολα το πιο δυνατο κινητο μεχρι στηγμης + η meizu ειναι κορυφη σαν μαρκα

 

Το xiaomi εχει ομως 3gb ram, αλλα δεν εχει τοσο δυνατη καμερα.Οσο για τον επεξεργαστη δεν ξερω ποιος αποδιδει καλύτερα.Οταν σου ερθει μπορεις να μου πεις εντυπώσεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δει από κοντά το mi4, to Oneplus one και έχω το meizu mx3..

 

Το Xiaomi μι4 δεν μου άρεσε. προσωπικά δεν θα το αγόραζα.

 

Το Oneplus One μου άρεσε πάρα πολύ ειδικά το λογισμικό του.

Το Meizu mx4 δεν διαφέρει και πολύ με το meizu mx4 όσον αφορά εμφάνιση και λογισμικό, αλλά σίγουρα διαφέρει πολύ ως προς τις δυνατότητες του. To meizu mx3 μου άρεσει πάρα πολύ, γιαυτο το διάλεξα κιόλας, οπότε φαντάσου το meizu mx4 πόσο καλό θα είναι..

 

Εγώ μάλλον θα έπαιρνα το Oneplus One, γιατί έχει καλύτερη τιμή, κατα τη γνώμη μου καλύτερο λογισμικό και οι δυνατότητες του σίγουρα θα μου εξασφάλιζαν τις ανάγκες μου..

 

Όσον αφορά το Meizu mx4 το μόνο αρνητικό που του βρίσκω είναι ότι εχει 2MP μπροστινή camera, την θεωρώ κακή..

 

Πάντως νομίζω πως OnePlus One vs Meizu mx4 είναι το καλύτερο δίλημα αυτή τη στιγμή.. τα υπόλοιπα κινέζικα δεν με ενθουσιάζουν ιδαίτερα.. Όποιο και αν πάρεις θα μείνεις σίγουρα ικανοποιημένος

Η μπροστινή καμερα δε με πολυενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλη χρόνια.

Ειμαι κάτοχος του samsung galaxy s mini και θελω καινούριο κινητό.

Ειμαι ανάμεσα σε 3 το galaxy s5, lg g3 (32gb) και το galaxy s4 i9506

Θελω αμα μπορείτε να μου πείτε ποιο να αγοράσω ή αμα ξέρετε κάποιο καλυτερο

Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλη χρόνια.

Ειμαι κάτοχος του samsung galaxy s mini και θελω καινούριο κινητό.

Ειμαι ανάμεσα σε 3 το galaxy s5, lg g3 (32gb) και το galaxy s4 i9506

Θελω αμα μπορείτε να μου πείτε ποιο να αγοράσω ή αμα ξέρετε κάποιο καλυτερο

Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων

 

Νότε 4,καλύτερο και απο τα 3 που κοιτάς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλη χρόνια.

Ειμαι κάτοχος του samsung galaxy s mini και θελω καινούριο κινητό.

Ειμαι ανάμεσα σε 3 το galaxy s5, lg g3 (32gb) και το galaxy s4 i9506

Θελω αμα μπορείτε να μου πείτε ποιο να αγοράσω ή αμα ξέρετε κάποιο καλυτερο

Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων

 

Πόσο είναι το μπάτζετ; Από μέγεθος τι σε βολέυει; Χρήση ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Λεφτά περίπου μέχρι 450€

Ακτινοβολία μέχρι 0,60 sar

Οθόνη 5,0-5,7 inch

Ραμ 2-3 γβ

Ανάλυση καλη

Επεξεργαστή 2300-άπειρο

Πυρήνες 4

Card slot ναι

Δυνατότητα 4g

Κάμερα 12-20mp

Βάρος,πάχος ,έτος κυκλοφορίας,χρώματα δεν με πολυενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε S5 και G3, λόγω γούστου και τίποτα περισσότερο, θα έπαιρνα το G3 στη θέση σου! Τιμή εκκίνησης περίπου 390 στο σκρουτζ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την Γρηγόρη απάντηση.

1)Εχω ρωτήσει γνωστούς και συγγενείς και οι περισσότεροι είπαν σ5.Ξερεις κάποια σημαντική διάφορα αναμεσα σε σ5 κ γ3;;;

2)το σ4 γιατι ειναι πιο ακριβό απο το σ5 στο Σκρουτζ;;

3)Απο χαρακτηριστικά μ´ αρεσει το σ5 αλλα απο σχεδίαση το γ3.Τι να προτιμησω χαρακτηριστικά ήήή εμφάνιση;;;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το Meizu MX4 το αφήνουμε έξω γιατί είναι 1-2 χρόνια πίσω σε CPU και κυρίως GPU (κοίτα εδώ). Τα 2GB RAM είναι επίσης επιεικώς απαράδεκτα.

 

Τα OnePlus One είναι ουσιαστικά το ίδιο κινητό με το Xiaomi Mi4, με μοναδική διαφορά τις μπάντες τού LTE και το μέγεθος.

 

To Sony Z2 είναι καλύτερο στα χαρτιά από τα παραπάνω λόγω κάμερας, μπαταρίας και microSD (και κοστίζει τα ίδια περίπου).

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την Γρηγόρη απάντηση.

1)Εχω ρωτήσει γνωστούς και συγγενείς και οι περισσότεροι είπαν σ5.Ξερεις κάποια σημαντική διάφορα αναμεσα σε σ5 κ γ3;;;

2)το σ4 γιατι ειναι πιο ακριβό απο το σ5 στο Σκρουτζ;;

3)Απο χαρακτηριστικά μ´ αρεσει το σ5 αλλα απο σχεδίαση το γ3.Τι να προτιμησω χαρακτηριστικά ήήή εμφάνιση;;;

 

1. Πάνω-κάτω είναι τα ίδια με ελφρώς καλύτερα χαρακτηριστικα να έχει το G3 συνολικά.

2. Δεν είναι το s4 που είχε βγει αρχικά, αλλά νεότερη βελτιωμένη έκδοση. Δεν είναι καλύτερο από το s5. Μην το κοιτάς.

3. Το G3 είναι καλύτερο ελαφρώς σε χαρακτηριστικά και σε εμφάνιση κατ' εμέ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το z2 μονο στα χαρτια εχει καλη καμερα.Το χω δει απο κοντα και δε μου αρεσε καθολου η καμερα του γι αυτα που λεει.Οσο για την micro sd δε με ενδιαφερει,γιατι αν παρω τα 64gb δε θα χω θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις αποφασίσει για Κίνα, χτυπά το oneplus one το οποίο είναι ειλικρινά από τα καλύτερα τηλέφωνα που είχα ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου δώσετε και άλλες γνώμες παρακαλω πολυυυ!!!

Λεω να περιμένω να πέσει η τιμη του σ5 για να το παρω.Τι λέτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...