Jump to content

Η Λάμψη (Ant1)


SNikolaidis
 Κοινοποίηση

ΠΟΙΑ ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΙΣΣΟΤΕΡΟ;  

156 members have voted

  1. 1. ΠΟΙΑ ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΙΣΣΟΤΕΡΟ;

    • Η ΛΑΜΨΗ
      45
    • ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ
      111


Recommended Posts

Kai ego moirazomai akrivos thn idia periergeia me esena...Elpizo na mhn arxisoyn,opos kai sth LAMPSH,na emfanizontai makrinoi syggeneis kai filoi apo to poythena,oste na synexistei h ypothesh.
εαν αρχήσουν και στην βέρα να "πετάγονται"συγγενεις από το πουθενά, χαμένα παιδιά , σωσιες .....ε τελείωσε ξέρουμε το μέλλον της σειράς.......καμια 15 χρόνια :blink: :lol: :lol: :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου δώσει σε λίγες γραμμές το γενικό concept του Βερα στο Δεξί?

 

τι έχουμε ως δεδομένο και τι γίνεται? Στη λάμψη ξέρω ότι είναι ο Βίος και η Πολιτεία της οικογενείας Δράκου. Στο άλλο τι ? Προς τι τόσος ντόρος και ενθουσιασμός? Δεν έχω παρακολουθήσει ούτε ενα επεισόδιο και δε νομίζω να το κάνω κιόλας.... Να δω αν αξίζει ρε παιδιά....

:X
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει σε λίγες γραμμές το γενικό concept του Βερα στο Δεξί?

 

τι έχουμε ως δεδομένο και τι γίνεται? Στη λάμψη ξέρω ότι είναι ο Βίος και η Πολιτεία της οικογενείας Δράκου. Στο άλλο τι ? Προς τι τόσος ντόρος και ενθουσιασμός? Δεν έχω παρακολουθήσει ούτε ενα επεισόδιο και δε νομίζω να το κάνω κιόλας.... Να δω αν αξίζει ρε παιδιά....

η όλη υπόθεση στηρίζεται σε έναν "φόνο" που εγινε κατα την παιδικη ηλικια των 3 κοριτσιων + την θεια τους .Αναγκαστηκαν να πυροβολησουν κάποιον που είχε σχέση με την μια απο αυτες καθοτι πηγαινε να την στραγγαλισει ( μιας και τον παρατησε , αφου εμαθε οτι ηταν παντεμενος) απο τοτε κανεις δεν εμαθε τον φονο αυτον , εκτος απο τον αδελφο του θανοντα , ο οποιος κατα τυχει το ειχε δει απο το παραθυρο χωρις να τον αντιληφθουν.Από τότε ο Στράτος ( αδελφος του δολοφονισθεντος ) ορκιστηκε να παρει εκδικηση....ο οποιος ειναι στενος συνεργατης του Αμυρα ( κατι σαν κοκκαλης φαντασου).Βρίκσει τρτόπο και τρυπώνει στις ζωες των κοριτσιων.Οργανωνει και παγηδευει την μια για αλλον φονο που δεν εχει κανει ( η οποια παντρευεται τον γιο του αμυρα , που ο ιδιος δεν την θελει).Στην αλλη παρουσιαζεται ως "φιλιππος" για να την κανει να τον ερωτευτει και να την παρατησει και στην αλλη εμφανιζεται ως στρατος με το ιδιο σκεπτικο , αλλα την ερωτευεται παραφορααα....( και αυτο ειναι το στοιχειο που ανατρεπει τα γεγονοτα κυριως)

ουφ αυτα :wacko: :D :D

Link to comment
Share on other sites

To VERA STO DESKI exei os kyrio xarakthristiko to endiaferon poy paroysiazoyn oi dialogoi metaksy ton hthopoion.Den exoyme synexes epanalhpseis ton idion fraseon kai dialogon,opos sth Lampsh...

Vevaia h ypothesh den proxora me taxeis rythmoys,ostoso ektylissetai ikanopoihtika.

Yparxoyn polla anoikta metopa sth seira kai h istoria den epikentronetai mono se ena h dyo shmeia...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

προχθές σε ενα τηλεοπτικό πάνελ :blink: ρώτησαν μια ηθοποιό της λάμψης , αν ισχύει ότι θα τελειώσει οριστικά :w00t: :w00t: :w00t: :lol:

 

πάντως χαμός γίνεται στην βέρα :cool: ( τώρα που λέει τελευταίο επεισόδιο...εννοεί ότι είναι λαστ φορ δισ σιζον ή λαστ λαστ? :X )

Link to comment
Share on other sites

προχθές σε ενα τηλεοπτικό πάνελ :blink: ρώτησαν μια ηθοποιό της λάμψης , αν ισχύει ότι θα τελειώσει οριστικά :w00t: :w00t: :w00t: :lol:

 

πάντως χαμός γίνεται στην βέρα :cool: ( τώρα που λέει τελευταίο επεισόδιο...εννοεί ότι είναι λαστ φορ δισ σιζον ή λαστ λαστ? :X )

Τελικά ο Αντ1 μη έχοντας να βάλει κάτι αντάξιο της βέρας απέναντι αποφάσισε να συνεχίσει τη σειρά απλά θα τη κάνει πιο "βέρα" όπως ειπώθηκε με περισσότερα εξωτερικά πλάνα, πιο αληθοφανή σκηνικά, μεγάλους ηθοποιούς με ιστορία στο θέατρο και στο σινεμά και πιο αληθινούς διαλόγους και ιστορίες. Υπάρχει και μια ιδέα για ένα νέο σήριαλ που γράφουν κάποιοι πρώην συνεργάτες της βέρας που έχουν πάει πλέον στον Αντ1 αλλά δε νομίζω να γίνει τελικά.

Η βερά φυσικά και συνεχίζεται και του χρόνου απλά ρίχνει φινάλε για φέτος στα μέσα Ιουλίου.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

- Ρε Βασίλη, που είναι το στοιχείο Α45 από το χθεσινό έγκλημα με τη δολοφονία;

- Τι εννοείς ρε Στάθη; Ποιο στοιχείο Α45 από το χθεσινό έγκλημα με τη δολοφονίσ;

- Καλά, πλάκα μου κάνεις; Το στοιχείο Α45 από το χθεσινό έγκλημα με τη δολοφονία, ξέρεις για ποιο λέω.

- Κάτσε για να καταλάβω δηλαδή: Θέλεις το στοιχείο Α45, από το χθεσινό έγκλημα, με τη δολοφονία;

- Ναι ρε Βασίλη, το στοιχείο Α45 από το χθεσινό έγκλημα με τη δολοφονία, τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις;

- Ε και γιατί δε μου λες τόσην ώρα ότι θες το στοιχείο Α45 από το χθεσινό έγκλημα με τη δολοφονία;

- Μα αυτό προσπαθώ να σου πω τόσην ώρα: Θέλω το στοιχείο Α45 από το χθεσινό έγκλημα με τη δολοφονία!

 

 

(Κάπου στο background ακούγεται η φωνή του Φόσκολου: ΚΑΑΑΤ! Οκ παιδιά, θα πετάξουμε λίγο φωτογραφία, μερικές στάσιμες σκηνές, και με τις διαφημίσεις, το βγάλαμε το επεισόδιο και σήμερα!).

Αντιδογματισμός: http://www.antidogma.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
προχθές σε ενα τηλεοπτικό πάνελ :blink: ρώτησαν μια ηθοποιό της λάμψης , αν ισχύει ότι θα τελειώσει οριστικά :w00t: :w00t: :w00t: :lol:

 

Ποιά;

 

Επίσης γουστάρω αυτά που λέγονται για Λάμψη για του χρόνου. Ανυπομονώ... Πόρωση η σειρά :cool: Χαίρομαι που δεν τελειώνει... Αντέεεεεεε να'ρθει το απόγευμα να το δω...

Link to comment
Share on other sites

ναι λένε ότι θα κάνουν την σειρά πιο ¨ανθρώπινη" εξωτερικά γυρίσματα κτλ :p
Διαφωνώ. Θα χαθεί όλη η μαγεία. Η κλειστοφοβική ατμόσφαιρα. Το dark style. :(
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ. Θα χαθεί όλη η μαγεία. Η κλειστοφοβική ατμόσφαιρα. Το dark style. :(

 

Ναι έχεις δίκιο αυτά είναι τα χαρακτηριστικά της Λάμψης..... :lol: :lol:

Τώρα δεν είναι σωστό να γίνει σαν τη Βέρα στο δεξί............ :)

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ. Θα χαθεί όλη η μαγεία. Η κλειστοφοβική ατμόσφαιρα. Το dark style. :(
θα συμφωνήσω και γω μαζί σου :shifty: διότι τι θα είναι μετά;;;; εεεε;;; μια φτηνή αντιγραφή της "βερας στο δεξι" :w00t: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για τη Λάμψη κάπου διάβασα προχθές οτι έχει αποφασιστεί να τελειώσει και ηδη ετοιμάζουν απο Σεπτέμβριο μια νέα σειρά σε στυλ βέρα στο δεξί.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Ααααααα τελικά θα αποφασίσουν ποτέ? :lol:

Να ξέρω και εγώ τι να κάνω.............. :worry:

Αν είναι να πάω να γράψω τα τελευταία επεισόδια στο βίντεο(αν δεν έχει τελειώσει ακόμα)για να τα μελετάω με την ησυχία μου :blink: και να τα αποστηθίσω αν και δεν νομίζω πως αυτό θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο.... :lol:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Για τη Λάμψη κάπου διάβασα προχθές οτι έχει αποφασιστεί να τελειώσει και ηδη ετοιμάζουν απο Σεπτέμβριο μια νέα σειρά σε στυλ βέρα στο δεξί.

Aφού η βέρα είναι σε στυλ Λάμψη και το καινούριο του ΑΝΤ1 θα είναι σε στυλ βέρας, άρα θα είναι σε στυλ Λάμψης. Μια από τα ίδια δλδ.

Link to comment
Share on other sites

πάντως υπάρχει κόσμος που βλέπει λάμψη ανελιπώς....αυτόν τον κόσμο τον σκέφτηκαν καθόλου!!!;;;; :w00t: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :p

 

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Aφού η βέρα είναι σε στυλ Λάμψη και το καινούριο του ΑΝΤ1 θα είναι σε στυλ βέρας, άρα θα είναι σε στυλ Λάμψης. Μια από τα ίδια δλδ.

 

:hunter: :w00t:

Pistevo oti 8a exei gelio... :w00t: :w00t: :w00t:

Alla kai klama.... :cry: :cry: :cry:

me liga logia....De 8a to dw, opos kai den vlepw kai ta alla... :whistle:

Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα και το trailer στον Ant1.

29 Ιουλίου μας τελειώνει η Λάμψη. :cry: :p :lol:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Molis to da! Akousa na leei 16 Septembriou 1991 kai skeftika "Opa! Tote arxise h Lampsi gi'ayto tha leei" kai pao mesa kai blepo oti teleionei :(

 

ANT1 PLEEEEEEEASE BALE TO EPANALIPSI APO THN ARXH NA DOUME OTI DE BLEPAME TOSA XRONIA :(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα και το trailer στον Ant1.

29 Ιουλίου μας τελειώνει η Λάμψη. :cry: :p :lol:

Αμήν και πότε! :D

Αν και σε μας θα κάνει κανα-δυό χρόνια ακόμα να τελειώσει.... :(

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ξέχασες άλλη μία επιλογή "κανένα από τα δύο" μας τα έχουν πρήξει με τις μ@λ@κίες τους και ο φώσκολος και η ακρίτα ειδικά ο πρώτος ελεοςςςςςςςςςςς

α και προτέινω το νέο σιριαλ να λέγεται η "λάμψη της βέρας"

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λέτε αυτοί που σκέφτηκαν τον τίτλο της Βέρας να είχαν στο μυαλό τους σενάριο a la Φώσκολος και τίτλος από Άρχοντα??? Εγγυημένη η επιτυχία, ε?
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Telika emathe kaneis pote tha provlithoun oi tiletainies tis veras sto dexi?Pou tha perilamvanoun diladi ti perilipsi tis sezon pou perase?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...