Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντι να απαντανε μερικοι βγαζουνε κακιες δυστηχως

Δεν είναι θέμα κακίας φίλε.

 

Πολλά παιδιά που είμαστε τόσο καιρό σε κάποια θέματα το θεωρούμε κρίμα να μπαίνει νέος κόσμος και αντί να κάνει μια αναζήτηση, να προτιμά να βρίσκει τις απαντήσεις στο πιάτο. Εννοείται ότι αν κάτι θέλει επεξήγηση, η κοινότητα απαντάει αμέσως με ενδιαφέρον.

 

Αλλά για κάποιες βασικές ερωτήσεις, γιατί να μην ψάξει ο άλλος πρώτα μόνος;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντι να απαντανε μερικοι βγαζουνε κακιες δυστηχως

 

κακια ειναι να σου πουν ψαξε μιας και εχει απαντηθει?Κακια ειναι τοτε να σου που να μαθεις και ορθογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα κακίας φίλε.

 

Πολλά παιδιά που είμαστε τόσο καιρό σε κάποια θέματα το θεωρούμε κρίμα να μπαίνει νέος κόσμος και αντί να κάνει μια αναζήτηση, να προτιμά να βρίσκει τις απαντήσεις στο πιάτο. Εννοείται ότι αν κάτι θέλει επεξήγηση, η κοινότητα απαντάει αμέσως με ενδιαφέρον.

 

Αλλά για κάποιες βασικές ερωτήσεις, γιατί να μην ψάξει ο άλλος πρώτα μόνος;

 

Eχοντας ενα ΖΤΕV5 2/8

,και οντας πια power user σε αυτο,σε οτι εχει να κανει με το ΖΤΕ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕς ΦΟΡΕς sτις ιδιες ερωτησεις για το κινητο αυτο, και δεν "την ειπα" σε κανενα ποτε , απλα προσπαθουσα να ειμαι βοηθητικος και συντομος.

 

Αν εδω μεσα ειναι οι tech gurus και απαξιουν οκ, μπορουμε να παμε και σε αλλες παραλιες.

 

Θεμα ληξαν απο μενα

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

H αληθεια βρίσκεται κάπου στη μεση. Δε θεωρω οτι εφοσον καποιος εχει καταληξει στη συσκευη μπορει ΑΝΕΤΑ να διαβασει ολο το νημα. Και βρίσκεται στη μεση γιατι για βασικα θέματα (πχ δείγματα κάμερας, γνωστα μικροπροβληματα, εγκατασταση GP κτλπ) δε βρίσκονται είτε στο αρχικό ποστ, είτε σε ενα ποστ που κατευθειαν θα παραπέμπει κανείς τον άλλον να διαβάσει. Τωρα έτσι οπως είναι σκορπισμένες οι απαντήσεις, με το δικιο του ρωτάει και το παιδί.

Φίλε celtic, εγώ ακόμα το περιμένω το τηλέφωνο. Για να σου απαντήσω όσο μπορώ, ήμουν κι εγω ανάμεσα σε ολα τα τηλεφωνα που κυκλοφορησαν με αυτο τον επεξεργαστή. Τοτε ηταν τα jiayu s3, ecoo aurora, τωρα εχουν βγει σε presale κι αλλα, οπως elephone p7000, ulefone be touch.. Δε μπαινω καν στη διαδικασια να δω τα specs τους. Για μενα πλέον, μόνο meizu, xiaomi, zte, huawei και lenovo (με το ζορι) αξίζει να κοιτάς σαν πρώτη επιλογή. Απο τη στιγμη που το meizu μουτο δινει η εταιρια σε ιδια τιμη με τις jiayu κτλπ κτλπ, δεν μπαινω καν σε πειρασμο. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε δύο μέρες διάβασα ολα τα ποστ.. Αν δείτε πόσες ίδιες ερωτήσεις υπαρχουν ειδικά με το ποια έκδοση είναι συμβατή , περασμα απο u σε a από που να αγοράσει καποιος, αν εχει ραδιόφωνο αν εχει κάρτα SD και ολα τα σχετικα θα σας πέσουν τα μαλλια. Πραγματικά θα ηταν στο μισο το τοπικ. Γι αυτό ίσως θα ηταν καλό ενα FAQ. Μάλιστα υπηρχαν ερωτήσεις που ή απάντηση ήταν ακριβώς μια σελιδα πισω. Καλως η κακώς τέλος υπάρχει και η αναζήτηση σε κάθε τοπίκ. Βέβαια ως παρα πολλά χρόνια μέλος της παρέα του my phone σε κάθε τοπικ παντα τα ίδια γίνονται.. Τι είχα Γιάννη τι είχες πάντα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν ειναι καποιος αναμεσα σε 6 συσκευες θα διαβασει δηλαδη 1000 σελιδες? ειναι πολυ δυσκολο..καλυτερα οι διαχειριστες να συγκεντρωσουν στην 1η σελιδα αυτα που ερωτώνται συχνοτερα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος έχει root και flyme tools μπορεί να μου πει αν απλά κατεβάζεις ένα apk και το κάνεις install όπως κάναμε με το xposed framework;

Επίσης root που είναι η επιλογή για να το κάνεις;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος έχει root και flyme tools μπορεί να μου πει αν απλά κατεβάζεις ένα apk και το κάνεις install όπως κάναμε με το xposed framework;

Επίσης root που είναι η επιλογή για να το κάνεις;

Δες post 723

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος έχει root και flyme tools μπορεί να μου πει αν απλά κατεβάζεις ένα apk και το κάνεις install όπως κάναμε με το xposed framework;

Επίσης root που είναι η επιλογή για να το κάνεις;

 

Αφου κάνεις root τη συσκευη εγκαθιστάς το exposed (καλύτερα τη τελευταια stable) και εν συνεχεία εγκαθιστάς το flyme tools ως module

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά :rolleyes: χθες τελικά παρήγγειλα την συσκευή από το vickmall και τους έστειλα mail για τα σχετικά της παραγγελίας, όμως ξέχασα να ρωτήσω αν ισχύει αυτό που είδα στο gsmarena ότι μπορεί να μπει microSD card μέχρι 32 GB στην θέση της 2ης sim.:!: (Memory: Card slot microSD, up to 32 GB (uses SIM 2 slot)) :confused:! Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό?Ευχαριστώ πολύ :)

 

:lol::lol: καποιος κανει πλακα εκει στο gsmarena, και μονο οτι δεν εχουν ιδιο σχημα φτανει να καταλαβει κανεις οτι καμια δοση αληθειας δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το update A στον υπολογιστη. πατησε το πληκτρο power με το πληκτρο volume up μεχρι να εμφανιστει το logo της meizu τα αφηνεις και μπαινει σε recovery mode το συνδεεις στον υπολογιστη και αντιγραφεις το αρχειο zip που κατεβασες στο φακελο recovery του κινητου,μετα πατα wipe data και πατα να περασει τη καινουρια ρομ. Ελπιζω να βοηθησα.

 

καλημέρα, δεν έχω καταφέρει να έχω με την υπηρεσία προώθησης κλήσεων της κοσμοτε, δηλαδή να μου έρχονται sms εάν είμαι εκτός δικτύου ή κατειλημμένος.

 

Προσπαθώ με το κλασσικό **62*+30697544 (το νούμερο μου χωρίς το 697)# και δεν πετυχένει στο meizu αν βγάλω την κάρτα και την βάλω στο παλιό μου τηλ με την από πάνω διαδικασία έρχεται sms από την κοσμοτέ στο meizu όχι. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξεριε κανεις πως μπορω να βαλω κωδικο στις φωτογραφιες ? Ευχαριστω

Γιατί δεν το Ρωτάς στο θέμα των Android εφαρμογών;

Δεν έχει να κάνει αποκλειστικά με το κινητό μας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την έκδοση 1.3.8 του flyme tools και κουράγιο έβγαλε αναβάθμιση μέσω του meizu store στην τελευταία διαθέσιμη. Την έκανα εν τέλει. Παίζει κάποια στιγμή να σταματήσει να δουλεύει λόγω ότι στα θέματα έχει χρόνο δοκιμής;
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά :rolleyes: χθες τελικά παρήγγειλα την συσκευή από το vickmall και τους έστειλα mail για τα σχετικά της παραγγελίας, όμως ξέχασα να ρωτήσω αν ισχύει αυτό που είδα στο gsmarena ότι μπορεί να μπει microSD card μέχρι 32 GB στην θέση της 2ης sim.:!: (Memory: Card slot microSD, up to 32 GB (uses SIM 2 slot)) :confused:! Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό?Ευχαριστώ πολύ :)

 

Θα βγω λιγο offtopic, αλλά ποια εκδοση και χρωμα παρήγγειλες;

Θελω το 32αρι σε ασπρο και μου λενε δε το εχουν. Απο βδομαδα και αν, θα το φερουν....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το Ρωτάς στο θέμα των Android εφαρμογών;

Δεν έχει να κάνει αποκλειστικά με το κινητό μας.

 

Ρωτησα εδω μηπως στο flyme ειναι διαφορετικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε θελω να ανοιξω καινουριο θεμα για μια ερωτηση και μονο...Απλα τον τελευταιο καιρο βλεπω πουλανε μεταχειρισμενο το Oneplus One πολυ κοντα στα 200 που εδωσα για το m1 note... Αν σας χάριζαν ενα εκ των 2, ποιο θα διαλέγατε? Με ενδιαφέρει πολυ η αυτονομια, οι κάμερες...Μεσα στις παραμέτρους ας μη λαβουμε υπόψιν οτι το ενα ειναι dual sim, μιας και χρησιμοποιω μονο 1 καρτα...

 

ΥΓ: οποιος εχει την καλυσυνη ας μου στειλει pm καλυτερα για να μη γεμισουμε offtopic..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Καταρχήν δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες καθότι είναι πολύ χρονοβόρο αλλά από την άλλη μεριά αρκετές.

Έχω όμως ένα πρόβλημα με την sim1.

Δεν μου την αναγνωρίζει. Δοκίμασα και με άλλες κάρτες αλλά και πάλι τίποτα.

Εντωμεταξύ όλες παίζουν στην θέση 2.

Διάβασα από το meizuforum ότι να βάλω κάρτα sim 128K αλλά η ΤΙΜΗΜΕΝΗ WIND δεν έχει, μόνο 64Κ.

Κάποια πρόταση?

 

Φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Καταρχήν δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες καθότι είναι πολύ χρονοβόρο αλλά από την άλλη μεριά αρκετές.

Έχω όμως ένα πρόβλημα με την sim1.

Δεν μου την αναγνωρίζει. Δοκίμασα και με άλλες κάρτες αλλά και πάλι τίποτα.

Εντωμεταξύ όλες παίζουν στην θέση 2.

Διάβασα από το meizuforum ότι να βάλω κάρτα sim 128K αλλά η ΤΙΜΗΜΕΝΗ WIND δεν έχει, μόνο 64Κ.

Κάποια πρόταση?

 

Φιλικά,

Εφόσον δοκίμασες όλα αυτά που λες, σαφώς Δεν φταίει η κάρτα.

Στειλτο πίσω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε θελω να ανοιξω καινουριο θεμα για μια ερωτηση και μονο...Απλα τον τελευταιο καιρο βλεπω πουλανε μεταχειρισμενο το Oneplus One πολυ κοντα στα 200 που εδωσα για το m1 note... Αν σας χάριζαν ενα εκ των 2, ποιο θα διαλέγατε? Με ενδιαφέρει πολυ η αυτονομια, οι κάμερες...Μεσα στις παραμέτρους ας μη λαβουμε υπόψιν οτι το ενα ειναι dual sim, μιας και χρησιμοποιω μονο 1 καρτα...

 

ΥΓ: οποιος εχει την καλυσυνη ας μου στειλει pm καλυτερα για να μη γεμισουμε offtopic..

Φιλε που βρηκες αυτες τις αγγελιες;

Link to comment
Share on other sites

Θα βγω λιγο offtopic, αλλά ποια εκδοση και χρωμα παρήγγειλες;

Θελω το 32αρι σε ασπρο και μου λενε δε το εχουν. Απο βδομαδα και αν, θα το φερουν....

 

Καλημέρα παγήγγειλα το 16άρι σε χρώμα μπλε και ζήτησα ως δώρο και μία hard case εκτός των συνηθισμένων που ζητάμε :rolleyes:

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθαν και οι δικες μου φωτο με το λευκο 16αρι(για το 32αρι θα περιμενα οπως ειπαν απο vickmall και μιας και το θελω πριν τις 30/5... αλλα απο οτι διαβασα με τις καθυστερησεις παω για οταν γυρισω)με δωρα τα κλασικα θηκη σιλικονης και ζελατινα συν την open window flip mofi leather case και tembered glass.Ζητωντας price match με fct ισοφαρισαμε την τιμη ετσι;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...