Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πανω που ειπα ολα καλα(δεν δαγκωνα τη γλώσσα μου) σημερα ειδα οτι δεν κλειδωνει το gps. Καποιος με το ιδιο θεμα στη 4.5.4Α;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Το meizufans δεν ανοιγει προς το παρόν, κατεβάζω το παρακάτω αρχείο από το κινέζικο link, ελπίζω να είναι το σωστό.

 

Edit: Οι κινέζοι πάντως στο forum μιλάνε για "trial" και όχι για stable version.

 

Edit 2: Τελικά άνοιξε και το meizufans, το κατέβασα και από εκεί και είναι το ίδιο αρχείο με το κινέζικο. O AOKP που την έχει χαρακτηρίσει ως stable στο meizufans είναι ο πλέον αξιόπιστος, εγώ θα τη δοκιμάσω αν βρω χρόνο το βράδυ.

Edited by volanis1980
Link to comment
Share on other sites

Έχω την beta 4.5.4A και από την εφαρμογή upgrade μου έβγαλε επιλογή για αναβάθμιση σε 4.5.4A. Λογικά η νέα έκδοση είναι η stable 4.5.4A.

Κατεβαίνει...

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει χρόνο και διάθεση ας κάνει ένα οδηγό με χρήσιμες πληροφορίες βρε παιδιά.
Meizu M1 Note 16gb
Link to comment
Share on other sites

Εχει προβλημα με τις γλωσσες δεν πρεπει να ειναι stable

Ίδιο πρόβλημα έχει και ο αδερφός μου με το m2 note που έχει μανισιο lollipop.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος ενδοιαφερεται υπαρχει μια θηκη της nillkin slim silicone tpu 0.6mm και 2 μεβρανες προστασιας για m1 note.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την ..4.5.4Α και μου ρθε αναβάθμιση του Κινέζου και τώρα έχασα τα Ελληνικά όπως όλοι μας και επίσης όταν πάω να μπω στο internet μου βγάζει συνεχώς security warning...τα bug μου μέσα:mad:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση παιδια γινετε μονο σε οσους εχουν ειδη την 4.5.4 η και σε αυτους με 4.2.0.5?

 

 

 

Νομίζω πως γίνεται μόνο σε όσους έχουν την 4.5.4A .Κατέβασε την,τοποθέτησε την και μη κανείς την αναβάθμιση του Κινέζου.. παίζουν αρκετά bug +υπερθερμανση.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γίνεται μόνο σε όσους έχουν την 4.5.4A .Κατέβασε την,τοποθέτησε την και μη κανείς την αναβάθμιση του Κινέζου.. παίζουν αρκετά bug +υπερθερμανση.

Άρα δεν μιλάμε ούτε για επίσημη και ούτε για σταθερή έκδοση.

Οπότε κάθομαι στα αυγά μου. :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν μιλάμε ούτε για επίσημη και ούτε για σταθερή έκδοση.

Οπότε κάθομαι στα αυγά μου. :-)

 

 

 

Κοιτά εδώ που τα λέμε δεν τη λες και σταθερή την 4.2.0.5A.

1. Αυτόματη φωτεινότητα δεν ισχύει

2. Κάνε ένα back up και δες αν το κρατάει στα 1.1 gb:mad:

3. Προσπάθησε να το επαναφέρεις μετά από ενα clear data :mad:

Σαφώς καλύτερη ή 4.5.4Α κατά την προσωπική μου άποψη.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά εδώ που τα λέμε δεν τη λες και σταθερή την 4.2.0.5A.

1. Αυτόματη φωτεινότητα δεν ισχύει

2. Κάνε ένα back up και δες αν το κρατάει στα 1.1 gb:mad:

3. Προσπάθησε να το επαναφέρεις μετά από ενα clear data :mad:

Σαφώς καλύτερη ή 4.5.4Α κατά την προσωπική μου άποψη.

Μια χαρά δουλεύει η αυτόματη σε μένα στην 4.2.0.5 U.

Backup και restore δεν κάνω για δοκιμή, εφόσον μου παίζει μια χαρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω οτι η 4.5.4Α που θα βρείτε εδω http://www.flyme.cn/firmwarelist?modelId=27&type=1 δεν έχει Ελληνικά. Βέβαια λίγο με απασχολεί αυτό αν κατά τ'αλλα δουλεύει σωστά. Μόλις την εγκατέστησα κ περναω εφαρμογές!
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω οτι η 4.5.4Α που θα βρείτε εδω http://www.flyme.cn/firmwarelist?modelId=27&type=1 δεν έχει Ελληνικά. Βέβαια λίγο με απασχολεί αυτό αν κατά τ'αλλα δουλεύει σωστά. Μόλις την εγκατέστησα κ περναω εφαρμογές!

 

Θα χρειαστεί να κάνω επαναφορά το κινητό για να την περάσω και εγώ;

ή είναι update ota;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να κάνω επαναφορά το κινητό για να την περάσω και εγώ;

ή είναι update ota;

 

Είναι update ota.Εγώ πάντως γυρισα πισω, απογοητεύτηκα .Εσείς τι λέτε;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Άρα....περιμένω απο ότι κατάλαβα

 

Ούτε γω το επιχειρώ γιατί είμαι σίγουρος θα είναι προβληματική.

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που την εχω βαλει δεν εχω δει κατι ''κακο'',το gps κλειδωσε 1η φορα σε 30sec χωρις δεδομενα ανοιχτα,ειναι αρκετα smooth βασικα πολυ περισσοτερο απο οτι η kitkat,games αυτα που επαιζα τα ιδια σε fps,μπαταρια φυσικα δεν εχω ακομα δει ποσο κραταει on screen γιατι εχει το κλασικο bug που με restart χανει τα στοιχεια οπως ηταν και με την 4.5.3,wifi δεν σπαει την συνδεση οπως αναφερουν καποιοι,4g δεν εχω δοκιμασει γιατι δε εχω καρτα 4g και δεν ξερω αμα στην πατρα εχει κεραια καν,antutu αν σας ενδιαφερει πιανει 46477(εμενα προσωπικα με αφηνει αδιαφορο) και τελος και πολυ σημαντικο bug που ειχε η 4.5.3 και δεν εχει η 4.5.4Α το κινητο ΔΕΝ καιει καθολου μετα απο 4 σερι τεστ στο antutu!σε παιχνιδια που δοκιμασα μια απο τα ιδια!!!

 

για εμενα αξιζει καποιος να την βαλει και ας ειναι τελικα οπως λενε τα κινεζακια ακομα trial!!

Link to comment
Share on other sites

και τελος και πολυ σημαντικο bug που ειχε η 4.5.3 και δεν εχει η 4.5.4Α το κινητο ΔΕΝ καιει καθολου μετα απο 4 σερι τεστ στο antutu!σε παιχνιδια που δοκιμασα μια απο τα ιδια!!!

Τώρα που το λες και το προσέχω έχεις δίκιο, είναι ζεστό αλλά δε καίει!

Έχω βάλει την 4.5.4Α (που δεν υποστηρίζει Ελληνικά) απο την διεύθυνση που αναφερα στο προηγούμενο μου ποστ και έχω να παρατηρήσω οτι το δουλεύω εδώ και 2ώρες συνέχεια για να το σεταρω (διοτι εκανα καθαρη εγκατασταση απο την αρχη) με οθονη στο 70%auto, όλα ανοιχτά (wifi, 4g data, Bluetooth συνδεδεμένο με pebble), ραδιόφωνο ανοιχτό TuneIn και εχω υπόλοιπο μπαταρίας 77%! Καθόλου κακό! Απο θερμοκρασία όπως προείπα είναι ζεστό αλλά όχι καυτό!

[ATTACH]63275[/ATTACH]

 

Να και το σκορ στο antutu v5.7.1

[ATTACH]63277[/ATTACH]

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα τρελό πρόβλημα με το που την πέρασα..δεν αναγνωρίζει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο..Ούτε μπορεί να κατεβάσει το Google installer (download failed, could not find the path) Ούτε φωτογραφίες βγάζει η κάμερα ( insert sd card)... Το μόνο που μπορεί να έκανα και υποψιάζομαι ότι σχετίζεται, είναι ότι πριν το πέρασμα της ρομ σύνδεσα το κινητό στο λάπτοπ και διέγραψα όλα τα αρχεία και τους φακέλους που υπήρχαν στη ρίζα..

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων..

 

Update: η κάμερα έστρωσε, το μονο που εκανα ηταν να συνδεσω το κινητο στο λαπτοπ και να μεταφέρω κάποιες εικονες στο φακελο DCIM. ΤΟ βασικότερο όμως πώς θα στρώσει? Συνεχίζει να μου γράφει ''download failed, could not find the path''.

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

κανε ξανα flash την 4.5.4 και επελεξε να κανεις clean install χωρις να εχεις ομως το κινητο συνδεδεμενο στο λαπτοπ.λογικα οταν εκανες update δεν θα "ειδε" εσωτερικο χωρο και κατι θα παιχτηκε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...