Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ιδια και τα ιδια διαβαστε και λιγο ολα στο πιατο τα θελετε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες εκανα την αναβαθμιση, ολα ιδια μου φαινονται , απλα εβαλαν μια νεα εφαρμογη που λεγεται Ζωη, και απ οτι καταλαβα εχει καταχωρημενα καταστηματα και μαλλον τα αξιολογει ο κοσμος...

Κάνεις λάθος.

 

Το changelog

http://meizufans.eu/forum/showthread.php?pid=17152#pid17152

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνεις λάθος.

 

Το changelog

http://meizufans.eu/forum/showthread.php?pid=17152#pid17152

Δεν χρειάζεται να στέλνουμε αλλού τον κόσμο για ένα κείμενο.

 

Log Update Google Translation :

 

Set up

1. Under the new lock screen right slide switch;

2. New color temperature adjustment function;

3. Repair Disturb settings to take effect after the timing to quit Disturb, and then manually enable Do Not Disturb, DND am not automatically withdraw the question;

 

GPS

1. Optimize GPS positioning speed;

 

Suspension Ball

1. Repair Click suspension ball suspended ball disappear after a while even now restart problem;

 

WLAN

1. Repair Hong Kong Wi-Fi can not search out the problem near the location information;

2. Fix random does not automatically connect hide AP issues;

3. Repair the connection encryption method EAP-PEAP AP appear automatically disconnect Wi-Fi issues;

 

Flyme desktop

1. Optimize Taskbar folder slide off the frame of the problem;

2. Fix drag the folder icon card in question appear to uninstall uninstall column;

3. Open the folder to repair the taskbar will close on slippery problem folder;

 

Camera

1. Optimize camera startup speed;

2. Optimize the light field camera effects;

3. Optimize Manual mode to manually adjust the focal length of the effect;

Question 4. camera stuck to optimize the probability is very low;

 

Gallery

1. Repair the low probability of a large picture gallery preview stop running issue;

 

Domestic services

1. Increase the service life of the application;

 

Microblogging Contact

1. Repair Weibo microblogging license upgrade unavailable cause problems;

 

Voice assistant

1. Repair voice input query movie repeat a crash occurs;

 

Bluetooth

1. Repair Bluetooth restart, A2DP connection is not on, the Bluetooth is not available and other issues;

 

Video

1. Repair video can not scan to the local video problems;

2. Fix playback of audio and video coding for MEPG MPG format video screen Caton sound problems;

 

Music

1. New Dirac HD Sound Headset add EP21HD option;

2. Fix EQ band settings can not be adjusted for each base value of negative issues;

Close 3. Repair Rock / Classical / bass EQ, click Reset open the equalizer, the default value will change alt problem;

4. Fix the next song to play sound when closed and reopened the question;

5. Repair equalizer turned off and then turned on the problem of no effect;

6. Repair connect headphones to open the equalizer, quit music after unplug the headphones, connect the headset to re-enter the music, sound effects in the closed state of the problem of the equalizer;

7. Repair connect headphones, turn on music again after the equalizer process to kill music equalizer on but the sound is off the question;

8. Repair headphones stuck to clear data when FX interface displays the wrong question;

 

Calculator

1. Open the calculator to repair the problem even now stop running;

2. Fix the problem calculation errors;

 

Security Center

1. Repair no suggestion from the start when a key detecting prohibited items still show there are two issues;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την αυξανόμενη ένταση δυστυχώς παραμένει.

Έχει λύσει κανείς το πρόβλημα με τα sms και τις μη μανίσιες εφαρμογές πχ gosms ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να στέλνουμε αλλού τον κόσμο για ένα κείμενο.

 

Log Update Google Translation :

 

Set up

1. Under the new lock screen right slide switch;

2. New color temperature adjustment function;

3. Repair Disturb settings to take effect after the timing to quit Disturb, and then manually enable Do Not Disturb, DND am not automatically withdraw the question;

 

GPS

1. Optimize GPS positioning speed;

 

Suspension Ball

1. Repair Click suspension ball suspended ball disappear after a while even now restart problem;

 

WLAN

1. Repair Hong Kong Wi-Fi can not search out the problem near the location information;

2. Fix random does not automatically connect hide AP issues;

3. Repair the connection encryption method EAP-PEAP AP appear automatically disconnect Wi-Fi issues;

 

Flyme desktop

1. Optimize Taskbar folder slide off the frame of the problem;

2. Fix drag the folder icon card in question appear to uninstall uninstall column;

3. Open the folder to repair the taskbar will close on slippery problem folder;

 

Camera

1. Optimize camera startup speed;

2. Optimize the light field camera effects;

3. Optimize Manual mode to manually adjust the focal length of the effect;

Question 4. camera stuck to optimize the probability is very low;

 

Gallery

1. Repair the low probability of a large picture gallery preview stop running issue;

 

Domestic services

1. Increase the service life of the application;

 

Microblogging Contact

1. Repair Weibo microblogging license upgrade unavailable cause problems;

 

Voice assistant

1. Repair voice input query movie repeat a crash occurs;

 

Bluetooth

1. Repair Bluetooth restart, A2DP connection is not on, the Bluetooth is not available and other issues;

 

Video

1. Repair video can not scan to the local video problems;

2. Fix playback of audio and video coding for MEPG MPG format video screen Caton sound problems;

 

Music

1. New Dirac HD Sound Headset add EP21HD option;

2. Fix EQ band settings can not be adjusted for each base value of negative issues;

Close 3. Repair Rock / Classical / bass EQ, click Reset open the equalizer, the default value will change alt problem;

4. Fix the next song to play sound when closed and reopened the question;

5. Repair equalizer turned off and then turned on the problem of no effect;

6. Repair connect headphones to open the equalizer, quit music after unplug the headphones, connect the headset to re-enter the music, sound effects in the closed state of the problem of the equalizer;

7. Repair connect headphones, turn on music again after the equalizer process to kill music equalizer on but the sound is off the question;

8. Repair headphones stuck to clear data when FX interface displays the wrong question;

 

Calculator

1. Open the calculator to repair the problem even now stop running;

2. Fix the problem calculation errors;

 

Security Center

1. Repair no suggestion from the start when a key detecting prohibited items still show there are two issues;

Από το Tapatalk μου φάνηκε παλουκι.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σπαστικό είναι ότι μετά το update χάνει το root και πρέπει να ξαναπαγωσω όλες τις αχρείαστες εφαρμογές, να ξαναρυθμισω adaway και Cerberus και να ξαναπερασω ως system apps τα Google Contacts και dialer.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα το κινητο και το περιμενω πως και πως,πιστευω πως σε αυτη την τιμη ειναι κορυφαιο αλλα δεν περιμενω να δουλευει αψογα αμεσως...υπαρχουν σχεδον 2000 μηνυματα εδω και μπορει να επαναλαμβανουν τις ιδιες αποριες αλλα σιγουρα για καποιον αρχαριο ειναι τεραστια βοηθεια αυτη που δινετε.

Αυτο που θα ηθελα να προτεινω ειναι ενας οδηγος με απαντησεις στις κυριοτερες και σημαντικοτερες αποριες π.χ

πως κανουμε root και flash μια νεα rom;(οπως το μηνυμα του three_brothers1)

λυσεις σε σημαντικα προβληματα που ειχαν αρκετοι απο οτι ειδα οπως σε messenger και notification bar

Αν υπαρχουν καπου αυτα μαζεμενα (π.χ στην αρχικη σελιδα)τοτε σιγουρα θα ειναι ευκολοτερο για ολους να βρουν απαντησεις και δεν θα χρειαζονται να δινονται οι ιδιες απαντησεις συνεχως.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβαζει κανεις θεματα και τα εχει βαλει και μπαινουν κανονικα.τα free λεω

Ναι, κανονικά. Δεν ειχα κανενα πρόβλημα και δε μπορω να σε βοηθήσω γιατι πραγματικά δεν συνάντησα καποια δυσκολία, ουτε εκανα κανένα μαγικό για να το μοιραστώ μαζι σας. Εχω διαβάσει κ άλλες φορές γκρίνιες σχετικά με αυτό το θεμα αλλά εγω δεν συνάντησα καποιο πρόβλημα

 

Σχετικά με το update δεν διάβασα τιποτα σχετικό με τη μπαταρία. Όσοι απο σας κάνατε το update και έχετε διαπιστώσει καμια διαφορά προς το καλύτερο ή το χειρότερο, ενημερώστε..

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το update δεν διάβασα τιποτα σχετικό με τη μπαταρία. Όσοι απο σας κάνατε το update και έχετε διαπιστώσει καμια διαφορά προς το καλύτερο ή το χειρότερο, ενημερώστε..

 

Ο κολλητος το αναβάθμισε, και μετά από 1 μέρα δεν έχουμε δει σημαντική διαφορά στη μπαταρία. Τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια γραψτε Χ σε οσα ειπα για το μαυρο οτι δεν ειναι μαυρο αλλα γκρι,εγω ειπα την γνωμη μου και οτι αυτο με χαλασε και δεν το πηρα τελικα το τηλ.,βαλτε Χ λοιπον στις δηλωσεις μου και του gsmarena και των αλλον 2-3 review που υπαρχουν στο ιντερνετ και λενε και αυτοι οτι το μαυρο του θα μπορουσε να ειναι και καλυτερο και αγοραστε το, εγω νταλκα δεν τραβαω αφου δεν προκειτε να το παρω ειπαμε!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια γραψτε Χ σε οσα ειπα για το μαυρο οτι δεν ειναι μαυρο αλλα γκρι,εγω ειπα την γνωμη μου και οτι αυτο με χαλασε και δεν το πηρα τελικα το τηλ.,βαλτε Χ λοιπον στις δηλωσεις μου και του gsmarena και των αλλον 2-3 review που υπαρχουν στο ιντερνετ και λενε και αυτοι οτι το μαυρο του θα μπορουσε να ειναι και καλυτερο και αγοραστε το, εγω νταλκα δεν τραβαω αφου δεν προκειτε να το παρω ειπαμε!

 

Δεν παιζουν δυο οθονες σαν και το μχ4 στο μ1;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια γραψτε Χ σε οσα ειπα για το μαυρο οτι δεν ειναι μαυρο αλλα γκρι,εγω ειπα την γνωμη μου και οτι αυτο με χαλασε και δεν το πηρα τελικα το τηλ.,βαλτε Χ λοιπον στις δηλωσεις μου και του gsmarena και των αλλον 2-3 review που υπαρχουν στο ιντερνετ και λενε και αυτοι οτι το μαυρο του θα μπορουσε να ειναι και καλυτερο και αγοραστε το, εγω νταλκα δεν τραβαω αφου δεν προκειτε να το παρω ειπαμε!

Τότε τι κάθεσαι και κανείς εδώ μέσα; σε δουλειά να βρίσκεσαι;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ειναι root μπορούν να φτιάξουν την ένταση του ήχου κλήσεων να είναι σταθερή με το εξής τρόπο:

1. Κατεβάζουμε το Terminal Emulator for Android

2. Τρέχουμε το πρόγραμμα και στο terminal παράθυρο που θα ανοίξει πληκτρολογούμε την εντολη su και πατάμε enter

3. Δίνουμε δικαιώματα

4. Γράφουμε την εντολή:

settings put system mode_ring_up 0

(ή τη κάνουμε copy-paste για να μη γράφουμε) και πατάμε enter

5.Κλείνουμε την εφαρμογή, κάνουμε επανεκκίνηση, και είμαστε οκ.

Το δοκίμασα και δούλεψε και με τη 4.2.0.3Α και με τη 4.2.0.4Α.

Όποιος ενδιαφέρεται το δοκίμαζει

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Ωραια γραψτε Χ σε οσα ειπα για το μαυρο οτι δεν ειναι μαυρο αλλα γκρι,εγω ειπα την γνωμη μου και οτι αυτο με χαλασε και δεν το πηρα τελικα το τηλ.,βαλτε Χ λοιπον στις δηλωσεις μου και του gsmarena και των αλλον 2-3 review που υπαρχουν στο ιντερνετ και λενε και αυτοι οτι το μαυρο του θα μπορουσε να ειναι και καλυτερο και αγοραστε το, εγω νταλκα δεν τραβαω αφου δεν προκειτε να το παρω ειπαμε!

Δεν έχει νόημα πραγματικά να επαναλαμβάνεσαι.

Ειδικά όταν λες κάτι που μόνο ένα άτομο ενοχλεί: εσένα. Όλοι οι υπόλοιποι είμαστε ευχαριστημένοι πολύ με το κινητό.

 

παραγγειλα το κινητο και το περιμενω πως και πως,πιστευω πως σε αυτη την τιμη ειναι κορυφαιο αλλα δεν περιμενω να δουλευει αψογα αμεσως...υπαρχουν σχεδον 2000 μηνυματα εδω και μπορει να επαναλαμβανουν τις ιδιες αποριες αλλα σιγουρα για καποιον αρχαριο ειναι τεραστια βοηθεια αυτη που δινετε.

Αυτο που θα ηθελα να προτεινω ειναι ενας οδηγος με απαντησεις στις κυριοτερες και σημαντικοτερες αποριες π.χ

πως κανουμε root και flash μια νεα rom;(οπως το μηνυμα του three_brothers1)

λυσεις σε σημαντικα προβληματα που ειχαν αρκετοι απο οτι ειδα οπως σε messenger και notification bar

Αν υπαρχουν καπου αυτα μαζεμενα (π.χ στην αρχικη σελιδα)τοτε σιγουρα θα ειναι ευκολοτερο για ολους να βρουν απαντησεις και δεν θα χρειαζονται να δινονται οι ιδιες απαντησεις συνεχως.

Το ότι είσαι αρχάριος δεν είναι κακό. Το ότι δεν μπορείς να διαβάσεις 2.000 μηνύματα είναι κάτι άλλο.

Μπορείς όμως να κάνεις αναζήτηση,έτσι;

Ή ούτε αυτό θες να το κάνεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ειναι με τη flyme 4.2.0.3A και δεν έχει έρθει η ειδοποίηση για το 4.2.0.4Α update, μπορουν να κατεβασουν το update.zip αρχείο απο εδώ:

http://www.flyme.cn/firmwarelist?modelId=27&type=1

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση, επαιξε μια χαρα, ολα τα δεδομένα μου εμειναν στην θέση τους. Επίσης εφτιαξα το increasing ringtone, με το terminal emulator οπως περιγράφεται παραπάνω.

 

Τώρα με την νέα ρομ θα παρακολουθήσω να δω αν φτιάχτηκέ το θεματάκι με τα τυχαία disconnect απο το wifi.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.υπαρχει καποιος οδηγος για το πως κανουμε το update?

Τι ακριβώς χρειάζεσαι;

Αφού ένα κουμπί πατάς και ξεκινάει το update.

 

Αν θες να το κάνεις χερατα, απλά κατεβάζεις το update.zip και το βάζεις στον κεντρικό φάκελο αποθήκευσης και πατάς πάνω του για εγκατάσταση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς χρειάζεσαι;

Αφού ένα κουμπί πατάς και ξεκινάει το update.

 

Αν θες να το κάνεις χερατα, απλά κατεβάζεις το update.zip και το βάζεις στον κεντρικό φάκελο αποθήκευσης και πατάς πάνω του για εγκατάσταση.

 

ποιο κουμπι?φιλε μου ειμαι τελειος ασχετος.αν θες πες μου που παω και τι κανω..

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιο κουμπι?φιλε μου ειμαι τελειος ασχετος.αν θες πες μου που παω και τι κανω..

ευχαριστω

 

καποια βοηθεια!!!! μεσα στις ρυθμισεις του κινητου-σχετικα με το τηλεφωνο,δεν υπαρχει αναβαθμιση λογισμικου για να το επιλεξω.

το κινητο μου εχει την 4.2.0.2u

Link to comment
Share on other sites

ποιο κουμπι?φιλε μου ειμαι τελειος ασχετος.αν θες πες μου που παω και τι κανω..

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καποια βοηθεια!!!! μεσα στις ρυθμισεις του κινητου-σχετικα με το τηλεφωνο,δεν υπαρχει αναβαθμιση λογισμικου για να το επιλεξω.

το κινητο μου εχει την 4.2.0.2u

Πήγαινε στην εφαρμογή που λέει αναβάθμιση.απο και πέρα πρέπει να είσαι τυφλός για να μην δεις τι να πατήσεις.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το ότι είσαι αρχάριος δεν είναι κακό. Το ότι δεν μπορείς να διαβάσεις 2.000 μηνύματα είναι κάτι άλλο.

Μπορείς όμως να κάνεις αναζήτηση,έτσι;

Ή ούτε αυτό θες να το κάνεις;

Εγω δεν εχω προβλημα θα το κανω,καποιος αλλος ομως μαλλον δεν θα το κανει και θα εχουμε ακομα περισσοτερα μηνυματα που θα ασχολουνται με 5-10 βασικα ζητηματα που συναντησαν αρκετοι.Για αυτο προτεινα κατι τετοιο γλιτωνει χρονο απο ολους και κανει το threat πιο πρακτικο για ολους

Link to comment
Share on other sites

ποιο κουμπι?φιλε μου ειμαι τελειος ασχετος.αν θες πες μου που παω και τι κανω..

ευχαριστω

Βρες το ποστ #723 για οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Από χτες τρέχω την καινούρια έκδοση και φαίνεται βελτιωμένο το κινητό στο θέμα του WiFi. Ως τώρα κανένα disconnect. Ίδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και με την καινουρια εκδοση το θεμα με τις ειδοποιησεις δεν φτιαχτηκε.

Για να δουμε τι θα γινει θα φτιαχτει ή το βλεπω να φευγει απο το παραθυρο!?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...