Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ενα σοβαρό πρόβλημα. Το κινητό ξαφνικά κόλλησε και μου πέταξε το σήμα του flyme χωρίς να κάνει τίποτα άλλο. Το έκλεισα και το άνοιξα και από εκείνη τη στιγμή και μετά δεν ανταποκρινεται το home button πάρα μόνο παρατεταμένα για κλείδωμα, δεν εμφανίζεται το smart touch ενώ έχουν αλλάξει όλες οι ρυθμίσεις. Τι μπορώ άλλο να κάνω μιας και δεν μπορώ να βγάλω τη μπαταρία;

Σελιδα 101 σχολιο #1510 ελπιζω να δουλεψει οπως εμενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου είπαν περίπου χρόνο παράδοσης και είναι διαθέσιμο?

 

Είναι κανονικά διαθέσιμο εκτός από το λευκό 32 GB. Δεν ξέρω πότε θα φτάσει αλλά ήδη έχει φτάσει στη Σιγκαπούρη και είναι στη διαδικασία αποστολής στην Ελλάδα. Από ότι έχω καταλάβει το μεγαλύτερο μέρος της καθυστέρησης μέχρι να παραλάβει κάποιος οφείλεται στα ελληνικά ταχυδρομεία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες παρήγγειλα από vickmall. Χθες μου έστειλαν tracking number. Σήμερα μου έστειλαν σε photo και το περιεχόμενο της συσκευασίας.

 

Και κάτι ακόμη!πιο μοντέλο κ τι χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

Σου είπαν περίπου χρόνο παράδοσης και είναι διαθέσιμο?

ο χρονος παραδοσης εξαρταται απο πολλους παραγοντες και δεν ειναι στο χερι τους(τυπος κουριερ και πανω απο ολα τα αθανατα ελληνικα ταχυδρομεια).εφοσον του εστειλαν και φωτο συσκευασιας λογικα το εχουν στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Λευκό 16 GB

 

Και πώς μου λέει ο Φιλος μου που μου το παράγγειλε ότι του είπανε λέει σε 40-50 μέρες γιατί δεν υπάρχει σε στοκ!Κ μιλάμε για το ίδιο μοντέλο!

Link to comment
Share on other sites

Και πώς μου λέει ο Φιλος μου που μου το παράγγειλε ότι του είπανε λέει σε 40-50 μέρες γιατί δεν υπάρχει σε στοκ!Κ μιλάμε για το ίδιο μοντέλο!

 

Συνεχιζεις να ταλαιπωρεισαι και να ρωτας εδω κι εκει,τοσες μερες δεν μπορουσες να ρωτησεις στο τσατ να σου απαντησουν?Σου εχω γραψει οτι κατι λαθος συμβαινει,εχεις δυο λυσεις,η να καθεσαι να ρωτας εδω αν και ποτε παραγγειλε ο καθενας η να το παραγγειλεις μονος σου,η αν δεν ξερεις να σε βοηθησουμε εμεις,αποφασισε.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζεις να ταλαιπωρεισαι και να ρωτας εδω κι εκει,τοσες μερες δεν μπορουσες να ρωτησεις στο τσατ να σου απαντησουν?Σου εχω γραψει οτι κατι λαθος συμβαινει,εχεις δυο λυσεις,η να καθεσαι να ρωτας εδω αν και ποτε παραγγειλε ο καθενας η να το παραγγειλεις μονος σου,η αν δεν ξερεις να σε βοηθησουμε εμεις,αποφασισε.

Ευλογησων!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζεις να ταλαιπωρεισαι και να ρωτας εδω κι εκει,τοσες μερες δεν μπορουσες να ρωτησεις στο τσατ να σου απαντησουν?Σου εχω γραψει οτι κατι λαθος συμβαινει,εχεις δυο λυσεις,η να καθεσαι να ρωτας εδω αν και ποτε παραγγειλε ο καθενας η να το παραγγειλεις μονος σου,η αν δεν ξερεις να σε βοηθησουμε εμεις,αποφασισε.

 

Ρε αδελφέ κοίταξε να δεις από ποτέ είμαι γραμμένος στο forum και μετά πετά τις εξυπνάδες!πονηριές..Δεν τα κατέχουμε όλοι αυτα! Ωστόσο Μπορείς κ να μην ασχολησε με θέματα Που δεν σε ενδιαφέρουν!ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε αδελφέ κοίταξε να δεις από ποτέ είμαι γραμμένος στο forum και μετά πετά τις εξυπνάδες!πονηριές..Δεν τα κατέχουμε όλοι αυτα! Ωστόσο Μπορείς κ να μην ασχολησε με θέματα Που δεν σε ενδιαφέρουν!ευχαριστώ

 

Βρηκα και τον μπελα μου που προτεινα να σε βοηθησουμε,κατσε και ρωτα τοτε

Link to comment
Share on other sites

για το TUNE In που ρωτάγατε κάποιοι, έχω το PRO και από την αρχή μου παίζει τέλεια. Edited by gerstavros2

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρείσαι χωρίς λόγο.

Αν θυμάμαι καλά το κινητό το έχει πάρει φίλος σου και ρωτάς εκ μέρους του.

Όπως διαβάζεις και από τους υπόλοιπους, δεν γίνεται ΟΛΟΙ να είμαστε ευχαριστημένοι από το Vickmall και όλοι να έχουμε πάρει άμεσα tracking και στου φίλου σου να εμφανίζονται όλα τα περίεργα.

 

Οπότε μήπως να κοιτούσες με τον φίλο σου τι συμβαίνει;

 

Επίσης για το TUNE In που ρωτάγατε κάποιοι, έχω το PRO και από την αρχή μου παίζει τέλεια.

 

Ειναι περισσοτερο απο αυτο,εχει φαει το φορουμ με οφ τοπικ ερωτηματα,του το παραγγειλε ενας φιλος του,δεν εχει αριθμο παραγγελιας,δεν εχει τρακινγκ,δεν υπαρχει στοκ,δεν ρωταει στο τσατ,δεν εχει χρεωθει η αγορα,δεκαδες ποστς να ρωταει ποτε και τι παραλαβανε οι υπολοιποι,προσπαθησα να του δωσω μια βοηθεια,την απαντηση την ειδατε πιο πανω,ε βαρεθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και τον μπελα μου που προτεινα να σε βοηθησουμε,κατσε και ρωτα τοτε

 

Δεν νομίζω πως ήμουν αγενής με κανέναν από εδώ!ίσα-ίσα!σ ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά κ εγώ ψάχνω την άκρη γιατί μου Φαίνεται πως κάτι άλλο συμβαίνει!Τέλος πάντων συγγνώμη για το off topic

Link to comment
Share on other sites

Ρε αδελφέ κοίταξε να δεις από ποτέ είμαι γραμμένος στο forum και μετά πετά τις εξυπνάδες!πονηριές..Δεν τα κατέχουμε όλοι αυτα! Ωστόσο Μπορείς κ να μην ασχολησε με θέματα Που δεν σε ενδιαφέρουν!ευχαριστώ

Αγαπητέ, προφανως και καταλαβαινουμε την αγωνία σου αλλα με αυτο που κάνεις δε θα βγαλεις ποτε άκρη. Δηλαδη τι περιμένεις απο μας, να σου πουμε αν το vickmall σου λεει ψέματα; Προσωπικα δεν το πιστευω, γιατι δεν εχουν δοσει τετοια δικαιώματα.

Λες οτι εχει παραγγείλει ενας φιλο σου για σενα το κινητό.

1.Εκεινος εισαι σιγουρος οτι ξέρει να παραγγελνει; Γιατι εχω την εντυπωση πως κατι δεν εχει κανει σωστά!

2.Εχεις κατσει μαζι του μπροστα απο ενα pc να μπειτε στο λογαριασμο του στο vickmall να δεις μήπως εχει εμφανιστει το tracking number εκει;

3.Εχεις τον αριθμο της παραγγελιας; Εχεις ρωτήσει στο νημα του vickmall που υπάρχει εδω στο site, τι γινεται και γιατι υπαρχουν αλλοι που αγοραζουν τη συσκευη κανονικα, εννοω εσενα σου λενε οτι δεν υπαρχει;

Στο κατω κατω αν θεωρείς οτι σε κοριδευουν απο το vickmall ακυρωστε τη παραγγελία και παρτο απο αλλο μαγαζι. Εγω τουλαχιστον αυτα που σου αναφερω παραπανω θα έκανα.

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

για το TUNE In που ρωτάγατε κάποιοι, έχω το PRO και από την αρχή μου παίζει τέλεια.

Θα του απαντούσα και εγώ αλλά με πρόλαβες και σε μένα το προ παίζει μία χαρά είναι

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ, δεν εχουν αδικο οι υπολοιποι για αυτα που καλοπροαιρετα σου γράφουν.

Προφανως και καταλαβαινουμε την αγωνία σου αλλα με αυτο που κάνεις δε θα βγαλεις ποτε άκρη. Δηλαδη τι περιμένεις απο μας, να σου πουμε αν το vickmall σου λεει ψέματα; Προσωπικα δεν το πιστευω, γιατι δεν εχουν δοσει τετοια δικαιώματα.

Λες οτι εχει παραγγείλει ενας φιλο σου για σενα το κινητό.

1.Εκεινος εισαι σιγουρος οτι ξέρει να παραγγελνει; Γιατι εχω την εντυπωση πως κατι δεν εχει κανει σωστά!

2.Εχεις κατσει μαζι του μπροστα απο ενα pc να μπειτε στο λογαριασμο του στο vickmall να δεις μήπως εχει εμφανιστει το tracking number εκει;

3.Εχεις τον αριθμο της παραγγελιας; Εχεις ρωτήσει στο νημα του vickmall που υπάρχει εδω στο site, τι γινεται και γιατι υπαρχουν αλλοι που αγοραζουν τη συσκευη κανονικα, εννοω εσενα σου λενε οτι δεν υπαρχει;

Στο κατω κατω αν θεωρείς οτι σε κοριδευουν απο το vickmall ακυρωστε τη παραγγελία και παρτο απο αλλο μαγαζι. Εγω τουλαχιστον αυτα που σου αναφερω παραπανω θα έκανα.

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου!είναι βΑσικά ένα μπέρδεμα ή όλη φάση!εγώ περιμένω το meizu, ένας Φιλος μου περιμένει να πάρω εγώ το κινητό για να του δώσω το τωρινό μου κινητό ( xperia s) και γι Αυτό με έχει ψιλό αγχώνει το θέμα! Κατανοώ το μήνυμα σου και σ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για ποιον λογο το viber μου δείχνει αυτό;

Επίσης το Google installer χρειάζεται πλέον να υπάρχει η μπορώ να το σβήσω;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για ποιον λογο το viber μου δείχνει αυτό;

Επίσης το Google installer χρειάζεται πλέον να υπάρχει η μπορώ να το σβήσω;

Το Installer δεν χρειάζεται, αλλά γιατί να το σβήσεις και να μην το κάνεις disable με μια εφαρμογή όπως το Rootappdelete;

Ώστε να μπορείς ανα πάσα στιγμή να το ξαναενεργοποιησεις

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Installer δεν χρειάζεται, αλλά γιατί να το σβήσεις και να μην το κάνεις disable με μια εφαρμογή όπως το Rootappdelete;

Ώστε να μπορείς ανα πάσα στιγμή να το ξαναενεργοποιησεις

Θέλει root. Εγώ δεν το έχω κάνει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα στο Meizu m1 note και στο Lenovo Vibe X2. Νομίζω ότι το Lenovo είναι αρκετά πιο όμορφο αλλά το Meizu πιο αποδοτικό. Έχω συγκρίνει τα χαρακτηριστικά, απλά θέλω πιο πρακτικές πληροφορίες από εσας που κατέχετε το Meizu και ίσως έχετε διαβάσει πληροφορίες και από άλλους που κατέχουν το Lenovo. Για παράδειγμα είδα ότι υπάρχει ένα θέμα με τις ROM του Vibe X2 στην Ευρώπη και πρέπει να εγκαταστήσεις νέα. Συν του ότι έχει πιο μικρή μπαταρία. Ποια είναι η γνώμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα στο Meizu m1 note και στο Lenovo Vibe X2. Νομίζω ότι το Lenovo είναι αρκετά πιο όμορφο αλλά το Meizu πιο αποδοτικό. Έχω συγκρίνει τα χαρακτηριστικά, απλά θέλω πιο πρακτικές πληροφορίες από εσας που κατέχετε το Meizu και ίσως έχετε διαβάσει πληροφορίες και από άλλους που κατέχουν το Lenovo. Για παράδειγμα είδα ότι υπάρχει ένα θέμα με τις ROM του Vibe X2 στην Ευρώπη και πρέπει να εγκαταστήσεις νέα. Συν του ότι έχει πιο μικρή μπαταρία. Ποια είναι η γνώμη σας?

 

την εδωσες την απαντηση μονος σου..εμεις τι αλλο να σου πουμε;με 2000mhA μπαταρια δεν συνουσιασε κανεις.η ρομ ειναι ενα μεγαλο -..

επομενως αν θελεις ραδιο,μικρη μπαταρια αλλα ομορφο desingn πας για lenovo..αν θελεις ρομ που να δουλευουν.ευκολες διαδικασιες φλασαρισματος ρομ,μεγαλυτερη μπαταρια πας για meizu.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...