Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύνηθες αλλά απαράδεκτο αν ισχύειοτο παρήγγειλα κι εγώ από βικ και θα νευριασω αν δω καμένο λεντ γιατί ζήτησα φουλ έλεγχο..

 

Παρήγγειλα ένα ακόμη για έναν φίλο και της λέω στο τσατ να κάνει φουλ έλεγχο,

και της εξήγησα τι έγινε την προηγούμενη με τα μισοκαμμένα led κτλ

και μου λέει ότι είναι δύσκολο να βρω το led να δουλεύει τέλεια σε αυτά τα Meizu.

Εν τέλει μου έστειλε φωτογραφία να της πω αν θα μου το στείλει ή όχι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρήγγειλα ένα ακόμη για έναν φίλο και της λέω στο τσατ να κάνει φουλ έλεγχο,

και της εξήγησα τι έγινε την προηγούμενη με τα μισοκαμμένα led κτλ

και μου λέει ότι είναι δύσκολο να βρω το led να δουλεύει τέλεια σε αυτά τα Meizu.

Εν τέλει μου έστειλε φωτογραφία να της πω αν θα μου το στείλει ή όχι

 

Τώρα όντως; οι υπόλοιποι εδώ μέσα έχετε κι εσείς ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όντως; οι υπόλοιποι εδώ μέσα έχετε κι εσείς ίδιο πρόβλημα;

Εμένα ανάβει μεν αλλά σε ένα σημείο στο 1/3 είναι λιιιιιγο πιο θαμπο. Δεν με ενοχλεί καθώς είμαι φάση να απενεργοποιησω εντελώς το φωτάκι εκεί

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με το θέμα που είχα με τις κλήσεις όπου με καλούσαν και δεν άνοιγε η οθόνη το έλυσα με φλάσαρισμα της ρομ με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αναγκάστηκα να ξαναπεράσω εφαρμογές αλλά φαίνεται ότι είναι οκ τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με το θέμα που είχα με τις κλήσεις όπου με καλούσαν και δεν άνοιγε η οθόνη το έλυσα με φλάσαρισμα της ρομ με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αναγκάστηκα να ξαναπεράσω εφαρμογές αλλά φαίνεται ότι είναι οκ τώρα.

 

Και εγώ μάλλον εκεί θα καταλήξω. Thanks φίλε

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι ρε φιλε. Ουτε καν πηγε το μυαλο μου οτι ηθελε ενεργοποιηση απο voda. Στο cosmote σε αλλη συσκευη δεν ηθελε τπτ. Και μετα το restart 4G!!!!! Ty ρε φιλε

Εγώ με wind είμαι, αλλά το 4G σε λίγα σημεία δουλεύει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε με προβληματικό led.Η δεξιά πλευρά είναι πιο φωτεινή από την αριστερή αλλά δεν θα μπω στην διαδικασία να το στείλω πίσω για αυτή τη λεπτομέρια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ερθει το κιν με το playstore του κανονικα γιατι πρεπει να το βγαλω και να το βαλω με Google installer. Ειναι καλυτερο? Και επισης με το Led απο οτι βλεπω εχετε σχεδον ολοι προβλημα, οχι οιτ ιεναι κατι τραγικο αλλα θα ηθελα σε αυτο που περιμενω να ειναι comple
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ερθει το κιν με το playstore του κανονικα γιατι πρεπει να το βγαλω και να το βαλω με Google installer. Ειναι καλυτερο? Και επισης με το Led απο οτι βλεπω εχετε σχεδον ολοι προβλημα, οχι οιτ ιεναι κατι τραγικο αλλα θα ηθελα σε αυτο που περιμενω να ειναι comple

 

1. Πριν 15-20 threads το απάντησα. Διάβασε το ποστ (πάτα στο search "installer" για να βοηθηθείς)

2. Τα περισσότερα led έχουν προβληματάκια, αλλά όλοι θα θέλαμε να είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα η πιο χαζη ερώτηση, παίζει να είναι θέμα software και σε επόμενο update να φωτίσει κανονικά? Εντάξει το τερμάτισα.

 

Φιλε Tsport ειδα το ποστ που μου λες. Θα με νευριάσει πολύ αν ειναι έτσι το δικό μου.. Το μχ3 το ειδα στο Γερμανο και το led έλαμπε πραγματικα.. Πολυ περιεργο να εινα ολα τα κινητα με μισοχαλασμενα LED.

 

Κανείς με τέλειο led? Και αν ναι, από ποιο κατάστημα αγόρασε?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα η πιο χαζη ερώτηση, παίζει να είναι θέμα software και σε επόμενο update να φωτίσει κανονικά? Εντάξει το τερμάτισα.

 

Φιλε Tsport ειδα το ποστ που μου λες. Θα με νευριάσει πολύ αν ειναι έτσι το δικό μου.. Το μχ3 το ειδα στο Γερμανο και το led έλαμπε πραγματικα.. Πολυ περιεργο να εινα ολα τα κινητα με μισοχαλασμενα LED.

 

Κανείς με τέλειο led? Και αν ναι, από ποιο κατάστημα αγόρασε?

 

Το δικό μου.Με το που βγήκε το 32αρι στο vickmall, πριν κάνα 2-3 μήνες, το "χτυπησα"

Link to comment
Share on other sites

Όταν παρήγγειλα στις 27/3 το λευκό 32 Gb από vickmall, και μέχρι 1/4 το τηλέφωνο δεν είχε φύγει από Κίνα. Μίλησα στο chat μαζί τους και η selina μου είπε ότι όλα τα λευκά 32 GB τα είχαν στείλει στο εργοστάσιο για έλεγχο. Μου πρότεινε να πάρω το μπλε 32 Gb ή να πάω στα 16 Gb ή να περιμένω λίγες ημέρες μέχρι να έρθουν από το εργοστάσιο. Φαντάζομαι ότι ίσως τα έστειλαν στο εργοστάσιο λόγω του προβλήματος με το led.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από εμένα!

Κοιτάω και ζαχαρώνω αυτό http://www.minideal.net/meizu-m1-note-4g-fdd-lte-2g-32gb-smartphone-mtk6752-octa-core-5-5-fhd-screen-3140mah.html (και συγκεκριμένα σε μπλε!) . Μόνο που φοβάμαι μήπως τα δίκτυα του συγκεκριμένου δεν είναι για Ελλάδα και ήθελα την επαγγελματική σας επιβεβαίωση!! :innocent:

Panasonic GD87 -- Nokia7600 -- Motorola RAZR V3 -- Motorola V360 -- SE W610i -- LG KC550 -- SE Aino - SE NeoV -- LG G Flex
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από εμένα!

Κοιτάω και ζαχαρώνω αυτό http://www.minideal.net/meizu-m1-note-4g-fdd-lte-2g-32gb-smartphone-mtk6752-octa-core-5-5-fhd-screen-3140mah.html (και συγκεκριμένα σε μπλε!) . Μόνο που φοβάμαι μήπως τα δίκτυα του συγκεκριμένου δεν είναι για Ελλάδα και ήθελα την επαγγελματική σας επιβεβαίωση!! :innocent:

 

FDD-LTE:1800/2100MHZ

και 4G κανονικά τρέχει

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από εμένα!

Κοιτάω και ζαχαρώνω αυτό http://www.minideal.net/meizu-m1-note-4g-fdd-lte-2g-32gb-smartphone-mtk6752-octa-core-5-5-fhd-screen-3140mah.html (και συγκεκριμένα σε μπλε!) . Μόνο που φοβάμαι μήπως τα δίκτυα του συγκεκριμένου δεν είναι για Ελλάδα και ήθελα την επαγγελματική σας επιβεβαίωση!! :innocent:

Μια χαρα θα δουλευει..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω κ δυο μερες δεν μου ερχονται τα mail απο το yahoo,δεν εχω αλλαξει κατι και στο security εννοείτε οτι ειναι ενεργοποιημενο. καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω κ δυο μερες δεν μου ερχονται τα mail απο το yahoo,δεν εχω αλλαξει κατι και στο security εννοείτε οτι ειναι ενεργοποιημενο. καμια ιδεα;

 

Εννοείς δεν έρχεται ειδοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

εμενα φωτιζει ολο παιδια

Όλο φωτίζει σε όλους.

Απλά σε κάποιους, ένα μικρό μέρος του κύκλου φωτίζει λίγο λιγότερο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα η πιο χαζη ερώτηση, παίζει να είναι θέμα software και σε επόμενο update να φωτίσει κανονικά? Εντάξει το τερμάτισα.

 

Φιλε Tsport ειδα το ποστ που μου λες. Θα με νευριάσει πολύ αν ειναι έτσι το δικό μου.. Το μχ3 το ειδα στο Γερμανο και το led έλαμπε πραγματικα.. Πολυ περιεργο να εινα ολα τα κινητα με μισοχαλασμενα LED.

 

Κανείς με τέλειο led? Και αν ναι, από ποιο κατάστημα αγόρασε?

 

Δεν είναι θέμα software.

Εμένα έχουν περάσει 2 από τα χέρια μου

στο 1ο το μισό είναι καμμένο και

στο 2ο το μισό είναι πιο έντονο από το άλλο μισό

Η Σελίνα στο Vick είπε ότι είναι γενικό πρόβλημα αυτό και δύσκολα θα βρεις τέλειο φωτάκι.

 

Διαβάζοντας σε φόρουμ κτλ μου είπαν ότι το φωτάκι αυτό αποτελείται από φθοριούχα ( ; ) στοιχεία και ότι αν το αφήσω στον ήλιο μερικές ώρες ή αν αφήσω πάνω του ένα φακό led τότε θα φτιάξει! Το ίδιο είπε και η Σελίνα και ένα παιδί το είχε γράψει εδώ στο φόρουμ :-)

Δεν το έχω κάνει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...