Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αν ανοίξω τις επαφές, μου δείχνει τη λίστα κανονικά και αν πατήσω πάνω σε κάποια μπορεί να κάνει μέχρι και 10'' να την ανοίξει.

Άλλες φορές την ανοίγει μπαμ μπαμ.Έχω τις επαφές στο Google, μετά κατάργησα το Google και τις πέρασα στο flyme μπας και άλλαζε τπτ αλλά καμία διαφορά

 

Ακριβώς το ίδιο μου κάνει. Λέω τελικά να δοκιμάσω το root και να κάνω τη διαδικασία που είχε περιγράψει ο @junglist για τον dialer και τα contacts αλλά επειδή δεν έχω εμπειρία το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατι παιζει με τις επαφες μετα το update, οταν το βαζω στα αγγλικα δεν μου τις εμφανιζει καθολου

 

Εγώ αγγλικά το είχα ούτως ή άλλως αλλά και ελληνικά που το γύρισα τώρα, μία η άλλη είναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξέρετε παίζει ρόλο και από που το έχετε αγοράσει το κινητό κάποια site με δελεαστηκες τιμές δίνουν ελατωματτικες παρτιδες
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα το 4G Δεν μου δουλεύει.

 

Έβαλα την νέα κάρτα της Wind, επέλεξα 4G priority και στην Αγ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ Ή κόμβο Κατεχάκη με μεσογείων έπιανε μόνο Η+

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω με default launcher, dialer και contacts στο google, δεν εχω κανένα θέμα με τις επαφές ούτε στα ελληνικά ουτε στα αγγλικά. Τις εμφανιζει όλες κανονικά και αμέσως. Παράξενα μου φαίνονται αυτά και δε καταλαβαίνω τι μπορεί να φταίει και έχετε τέτοια προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Εγω με default launcher, dialer και contacts στο google, δεν εχω κανένα θέμα με τις επαφές ούτε στα ελληνικά ουτε στα αγγλικά. Τις εμφανιζει όλες κανονικά και αμέσως. Παράξενα μου φαίνονται αυτά και δε καταλαβαίνω τι μπορεί να φταίει και έχετε τέτοια προβλήματα

 

Έχεις τη U ή την Α? Σκέφτομαι μήπως βάλω την u πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας, ιδιαίτερα οι πιο παλιοί χρήστες, σχετικά με τον αν αξίζει η μελλοντική αγορά ή όχι της συσκευής. Είχα μια πρόσφατη κακή εμπειρία με LENOVO VIBE X2 (επιστροφή και refund) και διστάζω να ξαναδοκιμάσω πάλι με αυτό παρόλο που εμφανισιακά και σαν πρώτη επαφή στις ελάχιστες ώρες που το δούλεψα ήταν πολύ καλό. Σημεία ενδιαφέροντος: γίνονται αναβαθμίσεις και αν ναι διατηρούν το gapps, ελληνική γλώσσα και όλες τις αρχικές εφαρμογές; έχει πολλές κινέζικες εφαρμογές; η κάμερα- από μερικές νυχτερινές φώτο που είδα είναι πολύ καλή- ισχύει; μπαταρία; περίεργα κολλήματα, ανεξήγητα reboot; ραδιόφωνο δεν έχει απ'ότι διάβασα, υπάρχει καμία εφαρμογή για FM και όχι internet radio; Περιμένω νέα σας.

Edited by KOSAVR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξέρετε παίζει ρόλο και από που το έχετε αγοράσει το κινητό κάποια site με δελεαστηκες τιμές δίνουν ελατωματτικες παρτιδες

 

Δεν παιζει αυτο που λες φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου συσκευη περαν των 2-3 πρώτον φορτισεων που αργησε να φορτισει, σημερα το εβαλα στο 15% και μεσα σε 1:30 ωρα μου γεμισε.εχω ενθουσιαστει απο την μπαταρια του.
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ που το ξέρεις ότι δεν παίζει αυτό που λέω φίλε;

Εγώ δεν ξερω τι παιζει και τι δεν παίζει, αλλά ας μας πουν τα παιδιά που έχουν πρόβλημα με τη συσκευή τους από που την πήραν.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα το 4G Δεν μου δουλεύει.

 

Έβαλα την νέα κάρτα της Wind, επέλεξα 4G priority και στην Αγ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ Ή κόμβο Κατεχάκη με μεσογείων έπιανε μόνο Η+

Και μενα το ιδιο μονο μεχρι H+. Δεν ξερω τι γινεται αλλα εδω και κανα μηνα που το εχω ποτε μα ποτε δεν ειδα να γραφει 4g.ειχα κανει και εδω ερωτηση πριν κατι μερες αλλα δεν απαντησε καποιος αν του δειχνει 4g ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξέρετε παίζει ρόλο και από που το έχετε αγοράσει το κινητό κάποια site με δελεαστηκες τιμές δίνουν ελατωματτικες παρτιδες

 

Δεν παίζει γιατί έχω στα χέρια μου δύο ίδια Meizu Μ1 Νote αγορασμένα από Vickmall και τα δύο στην ίδια τιμή.

Στο ένα κάνει αυτό το πρόβλημα με τις κλήσεις στο άλλο όχι.

Στο ένα ανάβει ολόκληρο το στρογγυλό φωτάκι στο άλλο το μισό

και το ηχείο στο ένα είναι άψογο, στο άλλο λες και είναι η ένταση στο μισό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μενα το ιδιο μονο μεχρι H+. Δεν ξερω τι γινεται αλλα εδω και κανα μηνα που το εχω ποτε μα ποτε δεν ειδα να γραφει 4g.ειχα κανει και εδω ερωτηση πριν κατι μερες αλλα δεν απαντησε καποιος αν του δειχνει 4g ή οχι.

 

Εμένα κανονικά 4G με κοσμοτέ εντός Αττικής.

Έχω πρόγραμμα Cosmote 25 και μου λέει στο Γερμανό ότι δεν μπορεί να μου ενεργοποιήσει το 4G γιατί στο πρόγραμμα μου έχω λίγα MB (200) οπότε αναγκαστικά πάω σε μεγαλύτερο πρόγραμμα. Βέβαια έβαλα μία WhatsUp στη Sim1 που ενεργοποιείται κανονικά το 4G profile και έχω κανονικά σήμα.

Μήπως έχει κάτι παρόμοιο και η Wind;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν γελοίο αυτό με το 4G!

Ήθελε restart το κινητό μετά την ενεργοποίηση του 4G.

Πλέον βλέπω μόνιμα το εικονίδιο 4G/LTe δίπλα στις μπάρες, όταν έχω το Wi-Fi ενεργοποιημένο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την εν λόγω θήκη. Καλό κράτημα, δεν δίνει όγκο στο κινητό και αρκετά όμορφη θα έλεγα.

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-IMAK-Ultra-thin-Frosted-Cowboy-Quicksand-Back-Cover-Case-For-MEIZU-Note-Meizu-M1-Note/32272909741.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν γελοίο αυτό με το 4G!

Ήθελε restart το κινητό μετά την ενεργοποίηση του 4G.

Πλέον βλέπω μόνιμα το εικονίδιο 4G/LTe δίπλα στις μπάρες, όταν έχω το Wi-Fi ενεργοποιημένο.

Ε οχι ρε φιλε. Ουτε καν πηγε το μυαλο μου οτι ηθελε ενεργοποιηση απο voda. Στο cosmote σε αλλη συσκευη δεν ηθελε τπτ. Και μετα το restart 4G!!!!! Ty ρε φιλε

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει γιατί έχω στα χέρια μου δύο ίδια Meizu Μ1 Νote αγορασμένα από Vickmall και τα δύο στην ίδια τιμή.

Στο ένα κάνει αυτό το πρόβλημα με τις κλήσεις στο άλλο όχι.

Στο ένα ανάβει ολόκληρο το στρογγυλό φωτάκι στο άλλο το μισό

και το ηχείο στο ένα είναι άψογο, στο άλλο λες και είναι η ένταση στο μισό.

 

Φίλε μου αν σου συμβαίνει αυτό είναι κρίμα..φαίνεται ότι το πρόβλημα με τις κλήσεις είναι hardware...δε μιλάς καλύτερα με vickmall να τους τα εξηγήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν σου συμβαίνει αυτό είναι κρίμα..φαίνεται ότι το πρόβλημα με τις κλήσεις είναι hardware...δε μιλάς καλύτερα με vickmall να τους τα εξηγήσεις;

 

Αυτό με τις κλήσεις δεν πιστεύω ότι είναι hardware γιατί δούλευε κανονικά, και μετά από το update ή κάτι που πιθανών έχω εγκαταστήσει τρώει σκάλωμα.

Το μισό καμμένο στρογγυλό φωτάκι είναι προβληματικό, μίλησα με Vick μου λέει ότι είναι σύνηθες και έτσι τα δίνει η Meizu

Και με το χαμηλό ηχείο στις ειδοποιήσεις δεν έχω ασχοληθεί γιατί δεν με καίει

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηρατε με ποια version ηρθε? Με a? Εχει η a playstore και ελληνικα? Αν μ ερθει με αυτη χρειάζεται να κανω κατι η ειναι πληρως λειτουργικο?
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηρατε με ποια version ηρθε? Με a? Εχει η a playstore και ελληνικα? Αν μ ερθει με αυτη χρειάζεται να κανω κατι η ειναι πληρως λειτουργικο?

 

Ελληνικά έχουν και η Α και η U και δουλεύουν μια χαρά και οι δύο.

Εμένα από Vick μου ήρθαν με U, είχαν Playstore αλλά το έβγαλα με τη μία και κατέβασα το Google installer από το Meizu Market.

Αυτή η διαδικασία δουλεύει σίγουρα, με συγχρονισμούς Google και τα λοιπά αλλιώς μπορεί να έχεις προβληματάκια

Link to comment
Share on other sites

ολο τα ιδια και τα ιδια λεμε παιδια, ελεος δηλαδη, διαβαστε και λιγο το θεμα, ολα στο πιατο τα θελετε;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις κλήσεις δεν πιστεύω ότι είναι hardware γιατί δούλευε κανονικά, και μετά από το update ή κάτι που πιθανών έχω εγκαταστήσει τρώει σκάλωμα.

Το μισό καμμένο στρογγυλό φωτάκι είναι προβληματικό, μίλησα με Vick μου λέει ότι είναι σύνηθες και έτσι τα δίνει η Meizu

Και με το χαμηλό ηχείο στις ειδοποιήσεις δεν έχω ασχοληθεί γιατί δεν με καίει

 

 

 

 

και εμένα δεν ανάβει όλο το LED αλλά σχεδόν τα 2/3 του, πήρα από το vickmall. Δεν με ενοχλεί τόσο αλλά θα ήθελα να δουλεύει σωστά. Δικαιολογούν το RMA ή πιστωτικό οι του Vickmall?

Link to comment
Share on other sites

και εμένα δεν ανάβει όλο το LED αλλά σχεδόν τα 2/3 του, πήρα από το vickmall. Δεν με ενοχλεί τόσο αλλά θα ήθελα να δουλεύει σωστά. Δικαιολογούν το RMA ή πιστωτικό οι του Vickmall?

 

Είχα μιλήσει μαζί τους και μου είπε να το στείλω πίσω αν δεν είμαι ευχαριστημένος κ θα μου επιστρέψει το χρήμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις κλήσεις δεν πιστεύω ότι είναι hardware γιατί δούλευε κανονικά, και μετά από το update ή κάτι που πιθανών έχω εγκαταστήσει τρώει σκάλωμα.

Το μισό καμμένο στρογγυλό φωτάκι είναι προβληματικό, μίλησα με Vick μου λέει ότι είναι σύνηθες και έτσι τα δίνει η Meizu

Και με το χαμηλό ηχείο στις ειδοποιήσεις δεν έχω ασχοληθεί γιατί δεν με καίει

 

Σύνηθες αλλά απαράδεκτο αν ισχύειοτο παρήγγειλα κι εγώ από βικ και θα νευριασω αν δω καμένο λεντ γιατί ζήτησα φουλ έλεγχο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...