Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μαμά εφαρμογή contacts τρώει το πρόβλημα;

 

Στην μαμά εφαρμογή βάζω τον λογαριασμό του gmail για να συγχρονίσω τις επαφές.

Όλα τα άλλα τα κάνει κανονικά ημερολόγιο, σελιδοδείκτες στο chrome αλλά τις επαφές τίποτα.

 

έχω βάλει και το play store.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην μαμά εφαρμογή βάζω τον λογαριασμό του gmail για να συγχρονίσω τις επαφές.

Όλα τα άλλα τα κάνει κανονικά ημερολόγιο, σελιδοδείκτες στο chrome αλλά τις επαφές τίποτα.

 

έχω βάλει και το play store.

Τότε δοκίμασε να τα πάρεις μέσω Pc σε ξεχωριστό αρχείο και να το βάλεις στο κινητό να τελειώνεις

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τότε δοκίμασε να τα πάρεις μέσω Pc σε ξεχωριστό αρχείο και να το βάλεις στο κινητό να τελειώνεις

 

οκ κατάλαβα αλλά μετά θα συγχρονίζει με το λογαριασμό μου στο gmail?

Αν όχι μου είναι άχρηστο το τηλέφωνο.

Εσείς δεν αντιμετωπίζετε αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

οκ κατάλαβα αλλά μετά θα συγχρονίζει με το λογαριασμό μου στο gmail?

Αν όχι μου είναι άχρηστο το τηλέφωνο.

Εσείς δεν αντιμετωπίζετε αυτό το πρόβλημα?

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς το πρόβλημα σου.

Αν σου συγχρονίζει τις επαφές σου με την μαμά εφαρμογή, το ίδιο πρέπει να σου κάνει και με το Google Contacts.

 

Το Gmail τι το μπλέκεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς το πρόβλημα σου.

Αν σου συγχρονίζει τις επαφές σου με την μαμά εφαρμογή, το ίδιο πρέπει να σου κάνει και με το Google Contacts.

 

Το Gmail τι το μπλέκεις;

 

Μα ακριβώς αυτό είναι το θέμα. Δεν συγχρονίζει η μαμά εγαρμογή με το google contacts.

Οι google contacts είναι οι επαφές του gmail μου. Δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Μα ακριβώς αυτό είναι το θέμα. Δεν συγχρονίζει η μαμά εγαρμογή με το google contacts.

Οι google contacts είναι οι επαφές του gmail μου. Δεν είναι?

 

Φιλε μου, κατα πασα πιθανότητα να εχουν γίνει sync αλλα να μην τις εχεις να φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, Πώς Στο καλό φεύγουν αυτές οι ειδοποιήσεις από την notification bar;[ATTACH]59137[/ATTACH]

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, Πώς Στο καλό φεύγουν αυτές οι ειδοποιήσεις από την notification bar;[ATTACH]59137[/ATTACH]

Πήγαινε εδώ, βρες την εφαρμογή και ξετικαρε. [ATTACH]59138[/ATTACH]

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, Πώς Στο καλό φεύγουν αυτές οι ειδοποιήσεις από την notification bar;[ATTACH]59137[/ATTACH]

Προφανως έχεις κανει root τη συσκευη σου και εχεις εγκαταστησει το flyme tools. Σωστά?

Οπότε, ανοίγεις τη εφαρμογή "flyme tools" -> "status bar" -> απενεργοποιεις την τεταρτη επιλογή "show notifications" και κανεις και μια επανεκκίνηση.

Μίας και εισαι root πρόσεχε τι ενεργοποιείς, τι απενεργοποιεις και θα συμβούλευα να μη σβήσεις εφαρμογές του συστήματος, απλα μα τις παγώσεις με ενα πρόγραμμα οπως το titanium backup, ειναι πιο ασφαλές.

Επισης με το flyme tools μπορείς να αντιστρεψεις την λειτουργια του home button. Δηλαδη πατώντας το home button να πηγαίνεις ενα βημα πίσω και πατώντας και σέρνοντας προς τα πανω το δάχτυλο να βγαίνεις απο εφαρμογές και να επιστρέφεις στο home screen

 

Πήγαινε εδώ, βρες την εφαρμογή και ξετικαρε. [ATTACH]59138[/ATTACH]

Δε νομιζω οτι ειναι αυτη η λυση στο προβλημα του. Λογικα πρεπει να εχει ενεργοποίηση επιλογη στο flyme tools.

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Προφανως έχεις κανει root τη συσκευη σου και εχεις εγκαταστησει το flyme tools. Σωστά?

Οπότε, ανοίγεις τη εφαρμογή "flyme tools" -> "status bar" -> απενεργοποιεις την τεταρτη επιλογή "show notifications" και κανεις και μια επανεκκίνηση.

Μίας και εισαι root πρόσεχε τι ενεργοποιείς, τι απενεργοποιεις και θα συμβούλευα να μη σβήσεις εφαρμογές του συστήματος, απλα μα τις παγώσεις με ενα πρόγραμμα οπως το titanium backup, ειναι πιο ασφαλές.

Επισης με το flyme tools μπορείς να αντιστρεψεις την λειτουργια του home button. Δηλαδη πατώντας το home button να πηγαίνεις ενα βημα πίσω και πατώντας και σέρνοντας προς τα πανω το δάχτυλο να βγαίνεις απο εφαρμογές και να επιστρέφεις στο home screen

 

 

Δε νομιζω οτι ειναι αυτη η λυση στο προβλημα του. Λογικα πρεπει να εχει ενεργοποίηση επιλογη στο flyme tools.

Ας δοκιμάσει τον τρόπο μου πρώτα. Είναι απλός... Εγώ με αυτόν τον τρόπο εκρυψα το μόνιμο notification από το messenger

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Προφανως έχεις κανει root τη συσκευη σου και εχεις εγκαταστησει το flyme tools. Σωστά?

Οπότε, ανοίγεις τη εφαρμογή "flyme tools" -> "status bar" -> απενεργοποιεις την τεταρτη επιλογή "show notifications" και κανεις και μια επανεκκίνηση.

Μίας και εισαι root πρόσεχε τι ενεργοποιείς, τι απενεργοποιεις και θα συμβούλευα να μη σβήσεις εφαρμογές του συστήματος, απλα μα τις παγώσεις με ενα πρόγραμμα οπως το titanium backup, ειναι πιο ασφαλές.

Επισης με το flyme tools μπορείς να αντιστρεψεις την λειτουργια του home button. Δηλαδη πατώντας το home button να πηγαίνεις ενα βημα πίσω και πατώντας και σέρνοντας προς τα πανω το δάχτυλο να βγαίνεις απο εφαρμογές και να επιστρέφεις στο home screen

 

 

Δε νομιζω οτι ειναι αυτη η λυση στο προβλημα του. Λογικα πρεπει να εχει ενεργοποίηση επιλογη στο flyme tools.

Ευχαριστώ για τα tips, αλλά όπως θα έχεις δει και από άλλα ποστ μου ασχολούμαι καιρό με το rooting και πείραγμα των system files, οπότε δεν έχει να κάνει με κάτι που χάλασα από άγνοια.

 

Έχεις δίκιο όμως για το Flyme Tools και λάθος μου που δεν το ανέφερα.

Ωστόσο, την επιλογή οου ανέφερες, την είχα ήδη στο off.οπότε δεν έφταιγε αυτό.

Επίσης κουλό είναι που μου έτρωγε από την μπάρα την μπαταρία και το signal της 2ης σιμ.

Εσύ το έχεις δοκιμάσει; Έτσι σου τρώει και εσένα τα εικονίδια;

Προς το παρόν το έβγαλα από το Xposed και τα επανέφερα όλα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα tips, αλλά όπως θα έχεις δει και από άλλα ποστ μου ασχολούμαι καιρό με το rooting και πείραγμα των system files, οπότε δεν έχει να κάνει με κάτι που χάλασα από άγνοια.

 

Έχεις δίκιο όμως για το Flyme Tools και λάθος μου που δεν το ανέφερα.

Ωστόσο, την επιλογή οου ανέφερες, την είχα ήδη στο off.οπότε δεν έφταιγε αυτό.

Επίσης κουλό είναι που μου έτρωγε από την μπάρα την μπαταρία και το signal της 2ης σιμ.

Εσύ το έχεις δοκιμάσει; Έτσι σου τρώει και εσένα τα εικονίδια;

Προς το παρόν το έβγαλα από το Xposed και τα επανέφερα όλα.

 

Φιλε μου δεν το ειχα δει φιλε μου οτι ασχολησε με το rooting. Παντως τετοιες ειδοποιησεις μου εβγαζε και εμενα αλλά με αυτο το τροπο τις ειχα απενεργοποιηση αν θυμαμαι καλά.

Απλα κάποιες φορές θελει επανεκκίνηση για να κρατήσει τις ρυθμίσεις. Εμενα δεν μου τρώει τα συμβολα, ολα ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Προφανως έχεις κανει root τη συσκευη σου και εχεις εγκαταστησει το flyme tools. Σωστά?

 

Επισης με το flyme tools μπορείς να αντιστρεψεις την λειτουργια του home button. Δηλαδη πατώντας το home button να πηγαίνεις ενα βημα πίσω και πατώντας και σέρνοντας προς τα πανω το δάχτυλο να βγαίνεις απο εφαρμογές και να επιστρέφεις στο home screen

 

Αυτό είναι πολύ σημαντικό κίνητρο για ροοτ αλλά ως αδαής δεν το τολμώ μην κάνω καμιά ζημιά στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεγάλη μαγκια να βάλεις την λειτουργία menu πχ με βαθύ πάτημα του home screen.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μολις παρελαβα κι εγω.Μια ερωτηση,πως ενεργοποιω και τις δυο sim?Εβαλα τις καρτες αλλα μου βρισκει μονο αυτη που ειναι στη θεση 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αν ειναι ηδη δεδεμένη η απάντηση, αλλά με ενδιαφέρει η λειτουργία slow motion video...στο kimovil λέει slow motion video: no, αλλα εχω την εντυπωση οτι ειδα σε ενα βιντεακι οτι το μενου της κάμερας έχει slow motion...

Τέλος, για να μην ρωτάω και στο άλλο θέμα, γνωριζει κανεις αν το mx4 υποστηριζει αυτη τη λειτουργια...?

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/meizu-m1-note-4g-fdd-lte-smartphone-mtk6752-octa-core-2g-ram-5-5-fhd-screen-3140mah-white.html

η συκγεκριμενη εκδοση ειναι 100% συμβατη με τα δυκτια της Ελλαδας ετσι;

σαν καταστημα το γνωριζεται;ειναι αξιοπιστο;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αν ειναι ηδη δεδεμένη η απάντηση, αλλά με ενδιαφέρει η λειτουργία slow motion video...στο kimovil λέει slow motion video: no, αλλα εχω την εντυπωση οτι ειδα σε ενα βιντεακι οτι το μενου της κάμερας έχει slow motion...

Τέλος, για να μην ρωτάω και στο άλλο θέμα, γνωριζει κανεις αν το mx4 υποστηριζει αυτη τη λειτουργια...?

 

Οταν βαζεις τη καμερα κάνεις με το δάχτυλο αριστερά ή δεξιά και θα βρεις την Αργη κινηση. Για το mx4 δεν ξερω αν εχει αυτη τη λειτουργια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.minideal.net/meizu-m1-note-4g-fdd-lte-smartphone-mtk6752-octa-core-2g-ram-5-5-fhd-screen-3140mah-white.html

η συκγεκριμενη εκδοση ειναι 100% συμβατη με τα δυκτια της Ελλαδας ετσι;

σαν καταστημα το γνωριζεται;ειναι αξιοπιστο;

ευχαριστω

Οπου βλεπεις fdd-lte ειναι συμβατο. Το minideal ειναι απο τα γνωστα κινεζομαγαζα

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζεις τη καμερα κάνεις με το δάχτυλο αριστερά ή δεξιά και θα βρεις την Αργη κινηση. Για το mx4 δεν ξερω αν εχει αυτη τη λειτουργια

 

Τo slow motion video είναι ικανοποιητικό; Ή βγαίνει σε λίγα fps?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,επειδη ειμαι τελειως ασχετη,μπορει καποιος να μ πει αν χρειαζεται να κανω λογαριασμο στο flyme κ στην meizu κ τι μπορω να κανω μεσω αυτων?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,επειδη ειμαι τελειως ασχετη,μπορει καποιος να μ πει αν χρειαζεται να κανω λογαριασμο στο flyme κ στην meizu κ τι μπορω να κανω μεσω αυτων?ευχαριστω!

Μπορεις να κανεις root τη συσκευη σου και να κάνεις backup. Για κατεβασμα εφαρμογων απο το appcenter δεν απαιτείται λογαριασμός

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σοβαρο προβλημα με το κινητο,ολα δειχνουν να λειτουργουν αψογα εκτος απο το οτι δεν λαμβανω notifications

απο εφαρμογες οπως facebook,instagram,gmail.

 

Τι μπορω να κανω γι αυτο ?> :(:(

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι μου κάνει σάλια στην εφαρμογή του whatsapp. Ενώ την έχω ανοιχτή να μένει μετά από κάποια ώρα δεν έρχονται μηνύματα. Το viber αντίθετα που δεν το έχω τικαρισμενο έρχονται κανονικά.

Καμία ιδέα;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...