Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανει το κινητό πιο χοντρό απο μια απλή tpu ;

Ναι, το κανει ελαφρώς πιο χοντρο αλλα όχι τραγικα. Φαντασου οτι οι θήκες tpu που αγοραζα παντα φροντιζα να ειναι ultra thin για να μην παχαινει το κινητό αλλα αυτη ειναι πραγματικα όμορφη και δε την εχω βγάλει απο την μέρα που τη φορεσα. Δίνει αλλη όψη στο κινητο. Οσοι φιλοι βλεπουν το κινητό νομιζουν οτι εχω αλλάξει συσκευή κ δεν καταλαβαινουν οτι ειναι θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις παρέλαβα και γω από Vickmall. Ανάβει και σε κανέναν άλλον μόνο τα 3/4 από το στρογγυλό κουμπάκι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις παρέλαβα και γω από Vickmall. Ανάβει και σε κανέναν άλλον μόνο τα 3/4 από το στρογγυλό κουμπάκι?

 

το κινητο ξερεις αν το τσεκαραν απο το μαγαζι πριν στο στείλουν?

Link to comment
Share on other sites

υποτειθεται οτι τα κανουν και ενα check.. τι να πω

Η ζεις με αυτό (εμένα δεν θα με ενοχλούσε τόσο λόγο του χρόνου που θα κάνει να πάει και να έρθει) η το στέλνεις πίσω και περιμένεις πάλι. Κρίμα φιλε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

υποτειθεται οτι τα κανουν και ενα check.. τι να πω

 

το υποτιθεται μην το λες. Αν δεν ζητήσεις συγκεκριμένα πράγματα δεν είναι σίγουρο τίποτα , οπως αποδεικνύεται και απο την περίπτωση. Αν σου ηρθε σφραγισμένο το κουτι δεν το ανοιξαν . Και μαλλον ετσι είναι γιατι αν το ανοιγαν και το αναβαν θα το εβλεπαν κατευθειαν. Οπως και να εχει ακομα και αν για λογους καθυστερησης δεν το στείλεις πισω κανα μια ενημερωση στο νημα του καταστηματος και πες τους να παρουν θεση.

 

Για μενα όλα τα μαγαζια της Κινας που στελνουν τοσες χιλιαδες χλμ μακρια μια συσκευη , ανεξαρτητα απο το αν το ζητησεις πρεπει να έχουν κάποιον που να το αναβει τα τηλεφωνα να τα κανει ενα γρηγορο οπτικο ελεγχο , να βαζουν μια σιμ, ανοιγμα wifi data , να το βάζουν και στον φορτιστη του να βλεπουν οτι φορτιζει και μετα να το στελνουν. Η δουλειά αυτή δεν κρατά πάνω από 2 λεπτο για καθε τηλεφωνο. Δλδ να τσεκαρουν τα βασικα, δεν εχει σημαδια, αναβει η οθονη χωρις καμμενα πιξελ, φορτιζει, εχει σηματα και γεια σας...

Link to comment
Share on other sites

το υποτιθεται μην το λες. Αν δεν ζητήσεις συγκεκριμένα πράγματα δεν είναι σίγουρο τίποτα , οπως αποδεικνύεται και απο την περίπτωση. Αν σου ηρθε σφραγισμένο το κουτι δεν το ανοιξαν . Και μαλλον ετσι είναι γιατι αν το ανοιγαν και το αναβαν θα το εβλεπαν κατευθειαν. Οπως και να εχει ακομα και αν για λογους καθυστερησης δεν το στείλεις πισω κανα μια ενημερωση στο νημα του καταστηματος και πες τους να παρουν θεση.

 

Για μενα όλα τα μαγαζια της Κινας που στελνουν τοσες χιλιαδες χλμ μακρια μια συσκευη , ανεξαρτητα απο το αν το ζητησεις πρεπει να έχουν κάποιον που να το αναβει τα τηλεφωνα να τα κανει ενα γρηγορο οπτικο ελεγχο , να βαζουν μια σιμ, ανοιγμα wifi data , να το βάζουν και στον φορτιστη του να βλεπουν οτι φορτιζει και μετα να το στελνουν. Η δουλειά αυτή δεν κρατά πάνω από 2 λεπτο για καθε τηλεφωνο. Δλδ να τσεκαρουν τα βασικα, δεν εχει σημαδια, αναβει η οθονη χωρις καμμενα πιξελ, φορτιζει, εχει σηματα και γεια σας...

 

συμφωνω.και αντε να ειχε 60,70 ευρω αλλα κοντα στα 200 εγω θα το εστελνα πισω θα μου την εσπαζε

Link to comment
Share on other sites

το υποτιθεται μην το λες. Αν δεν ζητήσεις συγκεκριμένα πράγματα δεν είναι σίγουρο τίποτα , οπως αποδεικνύεται και απο την περίπτωση. Αν σου ηρθε σφραγισμένο το κουτι δεν το ανοιξαν . Και μαλλον ετσι είναι γιατι αν το ανοιγαν και το αναβαν θα το εβλεπαν κατευθειαν. Οπως και να εχει ακομα και αν για λογους καθυστερησης δεν το στείλεις πισω κανα μια ενημερωση στο νημα του καταστηματος και πες τους να παρουν θεση.

 

Για μενα όλα τα μαγαζια της Κινας που στελνουν τοσες χιλιαδες χλμ μακρια μια συσκευη , ανεξαρτητα απο το αν το ζητησεις πρεπει να έχουν κάποιον που να το αναβει τα τηλεφωνα να τα κανει ενα γρηγορο οπτικο ελεγχο , να βαζουν μια σιμ, ανοιγμα wifi data , να το βάζουν και στον φορτιστη του να βλεπουν οτι φορτιζει και μετα να το στελνουν. Η δουλειά αυτή δεν κρατά πάνω από 2 λεπτο για καθε τηλεφωνο. Δλδ να τσεκαρουν τα βασικα, δεν εχει σημαδια, αναβει η οθονη χωρις καμμενα πιξελ, φορτιζει, εχει σηματα και γεια σας...

 

αν ζητησε φουλ τσεκ στο κινητο δεν μπορει να μην δεν το ειδανε..βγαζει ματι στην εναρξη της συσκευης.μπορει να μην ζητησε τιποτα και οπως ειναι λογικο να μην εκαναν κανενα τεστ.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα full check εννοείται. Τα μαγαζιά αυτά κάνουν ότι γουστάρουν. Από μόνοι τους έβαλαν Play store, από μόνοι τους έκαναν root το κινητό και η Σελίνα είπε ότι το τσεκάραμε αν δουλεύει και ότι δούλευε κανονικά όταν το έκλεισαν στο κουτί.
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα full check εννοείται. Τα μαγαζιά αυτά κάνουν ότι γουστάρουν. Από μόνοι τους έβαλαν Play store, από μόνοι τους έκαναν root το κινητό και η Σελίνα είπε ότι το τσεκάραμε αν δουλεύει και ότι δούλευε κανονικά όταν το έκλεισαν στο κουτί.

 

εγω απο τι ξερω η συσκευη ερχεται χωρις ρουτ καθως το playstore μπαινει και ετσι.. το οτι κανουν οτι γουσταρουν ειναι γεγονος και επεσες στην περιπτωση του να εχεις προβλημα (νομιζω υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησεις το λεντακι αν σε ενοχλει τοσο.αλλα οποια κινηση και να κανεις να ξερεις πως θα κανεις να παρεις στα χερια σου συσκευη μετα απο 1 μηνα τουλαχιστον

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα full check εννοείται. Τα μαγαζιά αυτά κάνουν ότι γουστάρουν. Από μόνοι τους έβαλαν Play store, από μόνοι τους έκαναν root το κινητό και η Σελίνα είπε ότι το τσεκάραμε αν δουλεύει και ότι δούλευε κανονικά όταν το έκλεισαν στο κουτί.

 

και ηταν και υποτιθεται απο το πιο αξιοπιστο?(vickmall)βασικα και εγω απο εκει σκεφτομαι να το παρω(αν πληρωθω:lol:)

Link to comment
Share on other sites

και ηταν και υποτιθεται απο το πιο αξιοπιστο?(vickmall)βασικα και εγω απο εκει σκεφτομαι να το παρω(αν πληρωθω:lol:)

 

μεμονωμενο περιστατικο ειναι.πολλοι φιλοι μου εχουν παρει απο το βικ και ηταν 100% ικανοποιημενοι..αν δεν βρει ακρη με vickmall ανοιξε ενα dispute στο paypal.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα full check εννοείται. Τα μαγαζιά αυτά κάνουν ότι γουστάρουν. Από μόνοι τους έβαλαν Play store, από μόνοι τους έκαναν root το κινητό και η Σελίνα είπε ότι το τσεκάραμε αν δουλεύει και ότι δούλευε κανονικά όταν το έκλεισαν στο κουτί.

 

ασχετα απο τον χρονο αναμονης εγω θα το εστελνα πισω για αντικατασταση,οχι για επισκευη,θα κανει 2 μηνες περιπου η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

μεμονωμενο περιστατικο ειναι.πολλοι φιλοι μου εχουν παρει απο το βικ και ηταν 100% ικανοποιημενοι..αν δεν βρει ακρη με vickmall ανοιξε ενα dispute στο paypal.

 

και εγω εχω παρει απο εκει και για αυτο το προτιμω!ασε που εχουν πιο γρηγορη παραδοση εκτος αν ετυχε αλλα θα εδινα κατι παραπανω για το vickmall παρα απο καπου αλλου.ειδικα για πιο ακριβο κινητο.οχι οτι δεν εχω παρει απο αλλα,τουλαχιστον 5,6 διαφορετικα μαγαζια.απλα ο φιλος ηταν ατυχος,οκ δεν ειναι κατι τρομερο αλλα αμα εισαι ψυρρας νευριαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ακόμη ένα να μου έρθει ή αύριο ή τη Δευτέρα. Θα σας πω και δεύτερες εντυπώσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ασχετα απο τον χρονο αναμονης εγω θα το εστελνα πισω για αντικατασταση,οχι για επισκευη,θα κανει 2 μηνες περιπου η διαδικασια.

 

Σαφώς αντικατάσταση. Μου πρότεινε αντικατάσταση ή refund

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ακόμη ένα να μου έρθει ή αύριο ή τη Δευτέρα. Θα σας πω και δεύτερες εντυπώσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σαφώς αντικατάσταση. Μου πρότεινε αντικατάσταση ή refund

 

αν περιμενεις ενα ακομη τοτε φορτωσε στον αλλον το κινητο με το μικρο προβλημα.:D

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ακόμη ένα να μου έρθει ή αύριο ή τη Δευτέρα. Θα σας πω και δεύτερες εντυπώσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σαφώς αντικατάσταση. Μου πρότεινε αντικατάσταση ή refund

 

Nαι,δεν θα εχεις θεμα σε αυτο,ειναι πολυ καλοι στο after sales,ειναι η ταλαιπωρια περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε καλύψουν από Vick, είναι εγγύηση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι μια περιπτωση με ενα παιδι που είχε προβλήματα με μια συσκευή το έστειλε πίσω και μολις τους έδωσε trucking number του έστειλαν απευθείας συσκευή χωρίς να έχουν παραλάβει ακόμα.Κι εγώ παρα πολλές συσκευές έχω πάρει και για φιλους χωρίς πρόβλημα.

Όπως και να χει το dispute άνοιξε το πριν τις 45 ημερες και μην το κλεισεις προτου ικανοποιηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι μια περιπτωση με ενα παιδι που είχε προβλήματα με μια συσκευή το έστειλε πίσω και μολις τους έδωσε trucking number του έστειλαν απευθείας συσκευή χωρίς να έχουν παραλάβει ακόμα.Κι εγώ παρα πολλές συσκευές έχω πάρει και για φιλους χωρίς πρόβλημα.

Όπως και να χει το dispute άνοιξε το πριν τις 45 ημερες και μην το κλεισεις προτου ικανοποιηθείς.

 

Η περιοδος εχει αλλαξει απο 45 σε 180 ημερες πλεον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...