Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'αυτό δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος νομίζω. Γενικά το μαξ που θα κάνει είναι (τραβηγμένο απ'τα μαλλιά όμως) 40 μέρες. Αλλά το σύνηθες είναι κάτω από 30 μέρες. Νομίζω ότι αν βγει μέχρι τις 20 του μήνα και το παραγγείλεις λέγοντας τους να το στείλουν όσο πιο άμεσα γίνεται γιατί πρέπει να φύγεις, δεν θα χεις θέμα. 1 ολόκληρος μήνας είναι αρκετός νομίζω. Αλλά καλύτερα επί αυτού να σε διαφωτίσουν άλλοι που έχουν κάνει πολλές αγορές από Κίνα και έχουν πιο ολοκληρωμένη εικόνα για τους χρόνους παράδοσης τους. Εγώ μια φορά μόνο έχω πάρει ένα ταμπλετάκι και κάτι ακουστικά απο vickmall και απ'τη στιγμή της παραγγελίας ήταν στην πόρτα μου σε 19 ημερολογιακές μέρες. Μπορείς πάντα να επιλέξεις και άλλο τρόπο αποστολής με κούριερ, αλλά πέρα απ'τα έξτρα έξοδα που έχει, ελοχεύει και ο κίνδυνος τελωνείου και φυσικά δεν αξίζει.

 

δυστυχως τελευταια οι παραδοσεις ειναι μαυρο χαλι, καποιοι ειναι τυχεροι και παραλαμβανουν στις 15 μερες αλλα οι περισσοτεροι εχουν ξεπερασει τον μηνα τελευταια και ακομα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε άρα, αν θες να το έχεις οπωσδήποτε μέχρι τις 20 Μάρτη καλύτερα να το παραγγείλεις τώρα το 16αρι να σαι σίγουρος.

 

Γενικά αν δεν θες να έχεις τόνους φωτογραφιών/βίντεο ή μουσικής ή κτηνωδών (σε μέγεθος) παιχνιδιών τα 16 είναι αρκετά. Εγώ θέλω 32αρι γιατί θέλω απλά ΠΟΛΥ μουσική στο κινητό μου (μουσικός και υπερ του δέοντος μουσικόφιλος γαρ..). Αλλιώς θα παιρνα 16αρι. Αν δεν έχεις τέτοια κολλήματα τα 16 είναι αρκετά.

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Από vickmall καλύτερα να επιλέξουμε singapore post ή Netherlands post?

 

Το πρώτο και μόνο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , το meizu m1 note 32 GB εγινε διαθεσιμο προς πώληση στο vickmall !!

 

Εντωμεταξύ στο 16άρι χρεώνουν το χρώμα 10$ και στο 32άρι 20!:p

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , το meizu m1 note 32 GB εγινε διαθεσιμο προς πώληση στο vickmall !!

 

Που το ειδες αυτο?

Το ψαχνω αλα δεν βλεπω πουθενα 32ρη!

Σορρυ,το βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχει λειτουργια OTG το τηλ.,και αν ναι επειδη δεν το γνωριζω γινεται μεσο otg να κουμποσω π.χ εναν εξωτερικο δισκο η ενα στικακι και να κανω μεταφορα φωτος-βιντεο και γενικα οτι θελω απο το τηλ. στην εξωτερικη αυτη μνημη για να παλευεται αυτη η ελειψη θυρας sd του τηλεφωνου και να βολευτω ετσι με την εκδοση 16gb?
Link to comment
Share on other sites

Στα 250$? Άψογα! Θα περιμένω μέχρι Πέμπτη που τελειώνω εξεταστική και μετά θα παραγγείλω. Προς το παρόν μόνο το vickmall το χει πάντως, στα περισσότερα μάλιστα δεν είναι καν διαθέσιμο το 16αρι. Λογικά σε κανα μήνα επίσης θα χει πέσει, αλλά ποιος περιμένει ένα μήνα ακόμα, θα κάνει που θα κάνει κοντά τόσο για να ρθει.

 

Επειδή θέλω να το παραγγείλω πακέτο με πλάτη + tempered glass Nillkin και με τα Xiaomi pistons, πιστεύετε ότι στο τσατ μπορώ να παζαρέψω λίγο και τη συνολική τιμή? Να μου κόψουν δηλαδή κανα 10αρι δολλάρια?

 

Επίσης εσείς που έχετε κάνει παραγγελίες από Κίνα, να το αφήσω σε δολλάριο ή να το βάλω ευρώ? Αν το αφήσω σε δολλάριο με τι ισοτιμία να το υπολογίσω, αυτήν που μου προσφέρει η τράπεζα στην οποία έχω την κάρτα?

Edited by razr_46
www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

ουτε γω βλεπω πουθενα το 32αρι M1 Note.... και μπαινω και σε διλλημα με το Archos Diamond... τεσπα... Δωστε κανα λινκ αμα ξαναεμφανιστει καπου.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Στα 250$? Άψογα! Θα περιμένω μέχρι Πέμπτη που τελειώνω εξεταστική και μετά θα παραγγείλω. Προς το παρόν μόνο το vickmall το χει πάντως, στα περισσότερα μάλιστα δεν είναι καν διαθέσιμο το 16αρι. Λογικά σε κανα μήνα επίσης θα χει πέσει, αλλά ποιος περιμένει ένα μήνα ακόμα, θα κάνει που θα κάνει κοντά τόσο για να ρθει.

 

Επειδή θέλω να το παραγγείλω πακέτο με πλάτη + tempered glass Nillkin και με τα Xiaomi pistons, πιστεύετε ότι στο τσατ μπορώ να παζαρέψω λίγο και τη συνολική τιμή? Να μου κόψουν δηλαδή κανα 10αρι δολλάρια?

 

Επίσης εσείς που έχετε κάνει παραγγελίες από Κίνα, να το αφήσω σε δολλάριο ή να το βάλω ευρώ? Αν το αφήσω σε δολλάριο με τι ισοτιμία να το υπολογίσω, αυτήν που μου προσφέρει η τράπεζα στην οποία έχω την κάρτα?

 

...μπορείς να το παζαρέψεις εννοείται! Γενικά δεν δίνουν μειώσεις στα ίδια τα κινητά, αλλά κάνουν καλές προσφορές στα έξτρα. Μπορείς να πετύχεις συνολικά, μεγαλύτερη έκπτωση των 10$, αναλόγως τον αριθμό των έξτρα και αν είσαι και τακτικός πελάτης τους ακόμα καλύτερα.

 

Πληρωμή μέσω Paypal σε δολλάριο με ισοτιμία της τράπεζας.

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks! Μίλησα με Selina και μου ειπε οτι θα μου κάνουν δώρο την πλάτη της Nillkin, δηλαδή -11 δολλάρια. Το θέμα είναι ότι κλείνουν 13-24 λόγω πρωτοχρονιάς. Την ρώτησα αν τα παραγγείλω μέχρι αύριο, αν θα τα στείλουν πριν κλείσουν και είπε ναι. Αυτό σημαίνει ότι θα φύγουν από Κίνα πριν κλείσουν, ή απλά θα φύγουν από vick και θα παραμείνουν στο ταχυδρομείο μέχρι τις 24?
www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks! Μίλησα με Selina και μου ειπε οτι θα μου κάνουν δώρο την πλάτη της Nillkin, δηλαδή -11 δολλάρια. Το θέμα είναι ότι κλείνουν 13-24 λόγω πρωτοχρονιάς. Την ρώτησα αν τα παραγγείλω μέχρι αύριο, αν θα τα στείλουν πριν κλείσουν και είπε ναι. Αυτό σημαίνει ότι θα φύγουν από Κίνα πριν κλείσουν, ή απλά θα φύγουν από vick και θα παραμείνουν στο ταχυδρομείο μέχρι τις 24?

 

εφόσον είναι in stock , θα πάρεις t/n την επόμενη το οποίο θα ΄΄λειτουργήσει΄΄ άμεσα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks ξανά. Εν τέλει θα την κάνω τώρα το μεσημέρι, να κερδίσω άλλη μια μέρα ακόμα. Κάτι τελευταίο, η Σελίνα μου είπε ότι θα μου κάνουν δώρο την θηκη της nillkin και ότι δεν χρειάζεται να την βάλω στο καλάθι. Μόλις κάνω την παραγγελία και κάνω checkout με το paypal να της ξαναμιλήσω στο τσατ για να την βάλει στο πακέτο?
www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks ξανά. Εν τέλει θα την κάνω τώρα το μεσημέρι, να κερδίσω άλλη μια μέρα ακόμα. Κάτι τελευταίο, η Σελίνα μου είπε ότι θα μου κάνουν δώρο την θηκη της nillkin και ότι δεν χρειάζεται να την βάλω στο καλάθι. Μόλις κάνω την παραγγελία και κάνω checkout με το paypal να της ξαναμιλήσω στο τσατ για να την βάλει στο πακέτο?

 

να το γράψεις στο email μαζί με τον αριθμό της παραγγελίας και να της το στείλεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks! Μίλησα με Selina και μου ειπε οτι θα μου κάνουν δώρο την πλάτη της Nillkin, δηλαδή -11 δολλάρια. Το θέμα είναι ότι κλείνουν 13-24 λόγω πρωτοχρονιάς. Την ρώτησα αν τα παραγγείλω μέχρι αύριο, αν θα τα στείλουν πριν κλείσουν και είπε ναι. Αυτό σημαίνει ότι θα φύγουν από Κίνα πριν κλείσουν, ή απλά θα φύγουν από vick και θα παραμείνουν στο ταχυδρομείο μέχρι τις 24?

 

κοιτα φιλε απο το vickmall θα το δωσουν κατευθειαν,ειναι πολυ καλοι σε αυτο, μετα εισαι στα χερια της singapore post, αν εισαι τυχερος και υπαρχει πτηση να φυγει αμεσως καλως, βεβαια απ την αλλη δεν νομιζω να μην εχει πτησεις λογω γιορτων, λογικα οι μεταφορες δουλευουν, αν ξερει κανεις τιποτα περισσοτερο να μας πει

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε αξίζει να πουλήσω το mx4 το 32 και να παρω αυτό η όχι;;; ποιες η διαφορές δώστε τα φώτα σας;

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Οκ, παίδες ευχαριστώ πολύ όλους σας!

 

Πρώτος μου κινέζος, καλότυχος να ναι. Και κάτι τελευταίο, μιας που θα παραγγείλω μαζί με το κινητό 2-3 πραγματα παρελκομενα μαζί, μου ειπε στο τσατ ότι θα τα στείλουν όλα μαζί. Αυτό σημαίνει ότι θα μπουν σε ένα πακέτο όλα μαζί?

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/meizu-m1-note-4g-lte-mtk6752-1-7ghz-octa-core-2gb-ram-32gb-rom-android-4-4-smartphone-5-5-inch-1920-x-1080-pixels-13-0mp-camera.html

 

Εδώ είναι το λινκ για το 32άρι. Παρήγγειλα κι εγώ σήμερα το 16άρι μαζί με μια tempered glass (δεν το παζάρεψα για δώρα κλπ). Με τις ισοτιμίες κάτι δεν πάει καλά στο vickmall πάντως, οι τιμές που βγάζει αν διαλέξεις ευρώ είναι αρκετά πιο κάτω από τις πραγματικές

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Εψησα τον φιλο να το παρει και τελικα το χτυπησε το 32ρη,τις Σελινας τις επιασαν οι τσιγκουνιες ,ουτε θηκη ουτε tempered glass δεν δινει δωρακι,δεν πειραζει γιατι εχει κατι θηκαρες αλουμινιου με tempered glass στο ali με 8-9$,στα 250$ παντος ακουγετε πολυ καλο VFM,πριν 8 μηνες το coolpad f1 που πηρα οταν βγηκε ειχε κοντα στα 200$ και στα σπεκς το meizu του ριχνει στ'αυτια του f1 και πανω απ'ολα ειναι πολυ σημαζεμενο για 5,5 ιντσες τηλ. ,με 150,7 ειναι σχεδον μισο ποντο πιο κοντο απο κατι f2 και κατι Redmi Note και ιδιο περιπου σε διαστασεις με το πολυ σημαζεμενο για 5μισαιντσο huawei honor 3X!

Μπηκα και'γω στην πριζα τωρα να παρω και'γω ενα αλλα ακομη κραταει το ατιμο το f1 μου,αχ παλιοκινεζοι τι μας κανετε!

Link to comment
Share on other sites

"Your order placed" Μεγειά μου :)

 

Meizu M1 note 32 gb white, Nillkin tempered glass, Xiaomi Pistons gold + gift Nillkin M1 note frost case gold. Τώρα ελπίζω απλά να μου έρθει mail Your order has been shipped πριν τις 13, γιατί αλλιώς την κάτσαμε, τέλη Μαρτίου θα φτάσει..

 

Δεν βλέπω την ώρα να πάρω τον Κινεζούλη μου!! :D

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...