Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στην ιστοσελίδα τους λέει οτι δημιουργεί προβλήματα και περιγράφει ακριβώς αυτά που είχες!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και πως μου ξέφυγαν εμένα αυτά; Για δώσε κανένα link.

Πάντως μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανε όλα λειτουργούν τζάμι.

Σε άλλα 2 reboots που έκανα σήμερα δεν εμφανίστηκε το πρόβλημα.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι αφασία!! http://luckypatcher.net/

 

Πάντως εμένα μου ξεκόλησαν όλα τα γράμματα τις μάρκας..κρίμα...μου άρεσαν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι το επίσημο site.

Εγώ στο επίσημο έψαχνα αυτά που είπες...

 

Πάρε νέα πλάτη για να έχεις πάλι τα γράμματα.

Edited by Yngwiedis
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναγράψει πως έχω κάνει 3 φορές factory reset για το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Δεν ξανακάνω. Να πάει να... μπιπ...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήρε το μάτι σας να κυκλοφόρησε κανένα tempered glass που να καλύπτει πλήρως την οθόνη;
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο απ' όλα στο ηλίθιο πρόβλημα που έχω, είναι όταν με καλούν και δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν ανταποκρίνεται το τηλέφωνο.

Έτοιμος είμαι να το πετάξω από κανένα παράθυρο :mad:

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου εμπειρία είναι χειρότερη από την δική σου φίλε μου.

Πριν από 1 περίπου μήνα παρέλαβα δύο S200 από την Geekbuying που είχα παραγγείλει. (πρόκοψα). Το ένα μετά από 2 ώρα χρήσης το ηχείο του άρχισε να τσιρίζει ενώ το επίπεδο της έντασης του έπεσε στο 10% περίπου της αρχικής με αποτέλεσμα να μην ακούγεται πια ο ήχος των κλήσεων. Χρειάστηκαν 6 δικά μου emails στην εταιρία και 1.5 εβδομάδα αναμονή μέχρι να δεήσουν να μου απαντήσουν αρχίζοντας νομίζω να πουλάνε τρέλα. Όταν τελικά κατάλαβα πως δεν υπήρχε περίπτωση να βγάλω άκρη με δαύτους και ως τεχνικός έστω και με άλλης εξειδίκευσης, αποφάσισα να αντικαταστήσω το speaker μόνος μου (βρήκα ανταλλακτικό εδώ). Σχεδόν πάντοτε αυτό το είδος της βλάβης προέρχεται από το ηχείο, άλλωστε ο ήχος από τα ακουστικά ήταν δυνατός και καθαρός πράγμα που έδειχνε ότι το πρόβλημα δεν ήταν στο ολοκληρωμένο αλλά στο speaker. Απίστευτο κι όμως..., ήταν το ολοκληρωμένο τελικά. Το πρόβλημα εξακολουθεί ακριβώς το ίδιο που σημαίνει ότι ότι μου έμεινε τελικά για ανταλλακτικά τουλάχιστον η οθόνη του άμα τύχη να σπάσει του άλλου.

Την περασμένη Κυριακή άρχισε και το δεύτερο τηλέφωνο να κάνει άλλου είδους παλαβά. Αν δοκίμαζα να βγάλω κάποια φωτογραφία κόλλαγε για λίγο και μετά άρχιζε από μόνο του να κάνει διαδοχικά reboot που δεν σταματούσαν αν δεν αφαιρούσα την μπαταρία για τουλάχιστον 10 λεπτά. (!) Αν περίμενα μόνο 2-3 λεπτά, τα reboot ξανάρχιζαν σαν να μην την είχα βγάλει.(!!!)

Αν και δεν είχε εγκατασταθεί απολύτως τίποτα σε αυτό, έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις που έγινε μετά από μεγάλη δυσκολία λόγω άλλων παγωμάτων και reboots. Τώρα κολλάει τόσο συχνά που δεν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί άλλο Δύο τηλέφωνα άχρηστα, το δικό μου μετά από 2 ώρες χρήση και το άλλο μετά από 15 ημέρες. Πιθανόν βέβαια να έτυχαν όλα αυτά μόνο σε εμάς, ίσως όμως να είναι ακόμα πιθανότερο οι τυχόν υποψήφιοι αγοραστές να πρέπει να προφυλάξουν τα χρήματα και την ηρεμία τους απ' αυτό το κακό συναπάντημα.

Edited by kps8940
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ηχείο το είχαν κι άλλοι και απλά άλλαξαν ηχείο.

Από τότε δεν αντιμετώπισαν ξανά πρόβλημα.

Όλα τα υπόλοιπα που λες δεν τα έχει αναφέρει ξανά άλλος και δεν θα χαρακτήριζα την συσκευή τόσο χάλια όπως λες εσύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αστο χωρίς root και μπιχλιμπίδια και άμα συνεχίσει...service...

Να το στείλω Κίνα και να περιμένω κανένα δίμηνο για να το ξαναπαραλάβω;

Δεν υπάρχει περίπτωση.

Απλά κάθε πρωί πλέον θα τσεκάρω οτι είναι σε "σωστή" κατάσταση η συσκευή και δεν θα κάνω reboot όλη μέρα που να γυρίσει ο κόσμος ανάποδα.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η συσκευή δείχνει άριστη, δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα.

Σαφώς ελαττωματικά κομμάτια θα υπάρχουν αλλά γενικά είναι αψεγάδιαστο.

Κατευθείαν για service φίλε kps89

Link to comment
Share on other sites

Αψεγάδιαστο σε καμία περίπτωση. Πέρα απο ηχεία που χαλάνε, εγώ δεν έχω gps :P . Αλλά δε το κάνω restart ποτέ σχεδόν. Δε βλέπω το λόγο. Κλείνω όλες τις εφαρμογές και συνεχίζει...
Link to comment
Share on other sites

και restart να κανεις δεν αλλαζει κατι.

ΤΟ gps το χρησιμοποιω σχεδον καθε μερα για το τρεξιμο και το θελω ακριβες. Πολλες φορες ξεκιναει καλα, με "πεταει" 20 μετρα πιο περα και συνεχιζει κανονικα.

δυο φορες δε με εβρισκε καθολου, ουτε με ιντερνετ. εκανα δεκα χιλιομετρα με το αυτοκινητο και ειχε κολλησει.

Link to comment
Share on other sites

και restart να κανεις δεν αλλαζει κατι.

ΤΟ gps το χρησιμοποιω σχεδον καθε μερα για το τρεξιμο και το θελω ακριβες. Πολλες φορες ξεκιναει καλα, με "πεταει" 20 μετρα πιο περα και συνεχιζει κανονικα.

δυο φορες δε με εβρισκε καθολου, ουτε με ιντερνετ. εκανα δεκα χιλιομετρα με το αυτοκινητο και ειχε κολλησει.

 

Απο gps εγω το εχω παρει αποφαση. Δεν το εμπιστευομαι.

Παντως αν και δεν το εχω συμπαθησει (το εχω 5μηνες), προβληματα αλλα δεν εβγαλε.

Ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα. Μονο που τραβαει ευκολα σκρινσουτ :lol:

Και θα ηθελα λιγο παραπανω να κραταγε η μπαταρια, σε σχεση με την χωρητικοτητα που δινουν.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μάλλον καλή είναι. Παίζω Plants vs Zombies 2 τελευταία. Κρατάει αρκετά με ζόρισμα σε επεξεργαστή και αναμένη οθόνη. Η οθόνη είναι το μέγα πρόβλημα όσο και να κόψεις όλα τα άλλα. Γιατί δε το συμπαθείς το καημένο? Αυτό φταίει που το φτιάξαν έτσι? ;)

Χθες μου έκανε κάτι περίεργα. Οταν μιλούσα στο τηλέφωνο μετά απο λίγο ακουγόταν παράσιτα όταν μιλούσε ο συνομιλιτής μου...Οχι παράσιτα μαζί με φωνή. Ήταν η φωνή του σαν παράσιτα. Χμμμμ κανένας άλλος με ανάλογο πρόβλημα? ή μπορεί να είναι θέμα δικτύου?

Το gps πως το ξεκόλησες?

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω, πλέον, 5 μήνες γεμάτους με το s200 και αν εξαιρέσω το πολύ μέτριο gps δεν έχω άλλο θέμα με τη συσκευή.

Θεωρώ ότι για τα λεφτά του είναι ότι πιο αξιόλογο κυκλοφορεί, ακόμη και τώρα που έχει "τσιμπήσει" κανά 20€υρο.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μάλλον καλή είναι. Παίζω Plants vs Zombies 2 τελευταία. Κρατάει αρκετά με ζόρισμα σε επεξεργαστή και αναμένη οθόνη. Η οθόνη είναι το μέγα πρόβλημα όσο και να κόψεις όλα τα άλλα. Γιατί δε το συμπαθείς το καημένο? Αυτό φταίει που το φτιάξαν έτσι? ;)

Χθες μου έκανε κάτι περίεργα. Οταν μιλούσα στο τηλέφωνο μετά απο λίγο ακουγόταν παράσιτα όταν μιλούσε ο συνομιλιτής μου...Οχι παράσιτα μαζί με φωνή. Ήταν η φωνή του σαν παράσιτα. Χμμμμ κανένας άλλος με ανάλογο πρόβλημα? ή μπορεί να είναι θέμα δικτύου?

Το gps πως το ξεκόλησες?

 

Μου το έχει κάνει κι εμενα ελάχιστες φορές από τότε που το έχω (4 μηνες) καθως το είχα σε ανοιχτή ακρόαση.Έχω καταλάβει ότι είναι θέμα σύνδεσης διότι με ένα άτομο μου το έχει κάνει αυτό.Δεν ξέρω κιόλας αν εννοούμε το ίδιο αλλά σ' εμένα τα παράσιτα ήταν επαναλαμβανόμενα δηλαδή ''μπιπ...μπιπ...μπιπ...μπιπ''.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...