Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εψαξα μεσα στο φορουμ αλλα δεν καταφερα να βρω πως βρισκω το firmware

του κινητου μου. Αν μπορεις να μου πεις τον τροπο.... :)

Πληκτρολογεις *#0000# και σου δειχνει την version

pappao
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εψαξα μεσα στο φορουμ αλλα δεν καταφερα να βρω πως βρισκω το firmware

του κινητου μου. Αν μπορεις να μου πεις τον τροπο.... :)

Απλα πληκτρολογας *#0000#.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα ενα προγραμμα το "msvDriveE" σχετικα με το προβλημα που εχω με την μεταφορα αρχειων μεσω ΒΤ πανω απο 1024kb. Και αφου το εγκατεστησα μου εσβησε ολα τα αρχεια που ειχα την MMC καθως και τα μηνυματα. Ενταξει δεν ηταν και πολλα και τα ειχα κανει και Backup. Μηπως ξερει κανεις γιατι το εκανε αυτο? και αν πραγματικα με καποιο τροπο κανει δουλεια αυτο το προγραμμα για το προβλημα που εχω. ??

Αχ. Φωναζω εγω να διαβαζετε τις οδηγιες και κανεις δεν ακουει και το βγαζουν και ελλατωματικο το προγραμματακι...

Το να σου εσβησε την mmc δεν καταλαβα πωε το εκανε αυτο.. :confused: Πρωτη φορα το ακουω. Το προγραμμα κανει το εξης: Δημιουργει ενα δευτερο μενου "μηνυματα" στην mmc με αποτελεσμα ο προηγουμενος να μην φαινεται(δεν σου τα εσβησε,απλως δεν μπορεις να τα δεις..). Πρεπει να κανεις παλι ολες τις ρυθμισεις μηνυματων απο την αρχη. Αν θες να επαναφερεις παλι την μνημη τηλεφωνου, απλως βγαζεις την mmc και κανεις restart χωρις αυτην. Αν θες να ξανα δεις αυτα που εχεις στην mmc ξανατρεχεις το προγραμμα. Τοσο απλο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας!

 

Εδω και τουλαχιστον 2 μηνες εχω παραγγειλει στο τοπικο nokia shop (Χανια) τη βαση για το αυτοκινητο... Ρωταω συνεχεια αλλα τιποτα μεχρι τωρα.

Προχτες πηρα τηλ. στο κεντρο εξυπ. πελατων nokia αλλα μια κυρια (με σπαστα Ελληνικα...) μ' ενημερωσε οτι δε γνωριζει τιποτα...

Μηπως ξερει καποιος απο που μπορω να την προμηθευτω (e-shop ή κατι σχετικο)?

 

Ειναι αυτη στη φωτο αλλα ωσπου να βγαλω ακρη μαλλον θα παω για κανενα Ν70..

http://www.nokia.com/BaseProject/Sites/NOKIA_MAIN_18022/CDA/Categories/Phones/PhoneModels/Nokia6680/Enhancements/Car/MobileHolderCR-27/_Content/_Static_Files/enhancements_cr-27_pop.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas
Αχ. Φωναζω εγω να διαβαζετε τις οδηγιες και κανεις δεν ακουει και το βγαζουν και ελλατωματικο το προγραμματακι...

Το να σου εσβησε την mmc δεν καταλαβα πωε το εκανε αυτο.. :confused: Πρωτη φορα το ακουω. Το προγραμμα κανει το εξης: Δημιουργει ενα δευτερο μενου "μηνυματα" στην mmc με αποτελεσμα ο προηγουμενος να μην φαινεται(δεν σου τα εσβησε,απλως δεν μπορεις να τα δεις..). Πρεπει να κανεις παλι ολες τις ρυθμισεις μηνυματων απο την αρχη. Αν θες να επαναφερεις παλι την μνημη τηλεφωνου, απλως βγαζεις την mmc και κανεις restart χωρις αυτην. Αν θες να ξανα δεις αυτα που εχεις στην mmc ξανατρεχεις το προγραμμα. Τοσο απλο...

 

Οντως δεν τα εσβησε. Μολις το απεγκετεστησα το κινητο ηρθε στην αρχικη του κατασταση, και τα αρχεια στην θεση τους. Αυτο που εχει σημασια ειναι αν αυτο το προγραμματακι "κανει" για το προβλημα μου και αν μπορει καποιοσ να μου πει πως το χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν τα εσβησε. Μολις το απεγκετεστησα το κινητο ηρθε στην αρχικη του κατασταση, και τα αρχεια στην θεση τους. Αυτο που εχει σημασια ειναι αν αυτο το προγραμματακι "κανει" για το προβλημα μου και αν μπορει καποιοσ να μου πει πως το χρησιμοποιω.

Δοκιμασες με αλλο BT να δεις αν δουλευει? Με το pc suite δοκιμασες ή μονο με το προγραμμα του BT? Το msvdriveE δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα απο το να το τρεξεις μια φορα...Απο κει και περα εχεις την δυνατοτητα να στελνεις μεγαλα αρχεια στο κινητο χωρις τον περιορισμο της φυσικης μνημης αλλα της μνημης της mmc...Θα σου ειναι χρησιμο αν θελεις να στειλεις ενα Mp3 πχ πανω απο 6mb. Αν καταφερεις δηλαδη να ξεπερασεις το προβλημα σου. Που Πιστευω οτι δεν εχει καμια σχεση με το κινητο αλλα με το BT και το λογισμικο του...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Palikaria molis postara sto iphone san "asprofridis" lysh pu vrhka gia to smartcom pu ekleine otan phgaines na dialekseis photo!!!sigoreste me gia ta asxhma aglika mu :O

oti eksigisi 8elete postarete elef8era edw...an den einai mono provlhma tu 3230 parakalw klotsiste to post mu sto swsto section (Y)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

paidia sto 3230 mexri ti xwrithkothta kartas mnhmhs mporei ba dextei??enas filos 8eleis 1GB alla 1on den briskei pou8ena kai deuteron den kserei an dexete 1GB!

έχω δοκιμάσει μέχρι 2GB (engineering sample Toshiba) και δουλεύει άψογα...

 

αν δεν βρίσκει ο φίλος του, πες του να κοιτάξει εδώ: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=733

 

κατά την γνώμη μου, η αγορά 1GB δεν είναι ακόμα και ότι καλύτερο, γιατί οι τιμές είναι ακόμα τσιμπιμένες...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν αλλάζουν οι προσόψεις στο 3230 και ποσο έχουν γιατι το ήθελα σε μπορντό αλλά δεν το βρήκα . ευχαριστώ!

 

Το 3230 δεν παιρνει express-on covers . Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι δεν αλλαζουν ,απλως σου παιρνει περισσοτερη ωρα .

Σε προηγουμενες σελιδες ,εχει αναφερθει πως τις αλλαζεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=856528#post856528

Στο e-bay βρισκεις ,καθως επισης και εδω

http://mobile-parts.gr/catalog/advanced_search_result.php?keywords=3230&osCsid=24ca58c8c962b9d630147b9a70ed1b47&x=0&y=0

 

Edit Οδηγιες και εδω :

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=37084&page=2&pp=15

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μια που το εφερε η συζητηση για covers...Εχει παρουσιασει αδικαιολογητη φθορα στο μεταλλικο πλαισιο κατω δεξια. Δηλαδη ετσι πως ερχεται σε επαφη με τη παλαμη μου με τον τροπο που το κραταω. Εχει ξεβαψει και η φθορα επεκτεινεται σιγα σιγα και σε αλλα σημεια. Απο κατω ειχε εμφανιστει ενα πορτοκαλι χρωμα και τωρα το εσωτερικο γκρι που μονο για μεταλλο δεν μοιαζει. Μπορω να ζητησω αλλαγη μεσα στην εγγυηση? Το εχει παρατηρησει αλλος? Μπορω να στηριξω την απαιτηση μου για αλλαγη σε ελλετωματικο cover? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

mallon oxi giati pws na to apodeikseis oti den einai apo alu idus f8ora tu tupu trftike adikaiologhta poly se traxi yliko i me oinopnevma....katalavaineis ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

mallon oxi giati pws na to apodeikseis oti den einai apo alu idus f8ora tu tupu trftike adikaiologhta poly se traxi yliko i me oinopnevma....katalavaineis ;)

Τα σημεια φθορας παντως ειναι ακριβως εκει που ακουμπα το χερι μου και επεκτεινεται εκει που ακουμπανε και τα δαχτυλα.Θα παω να ρωτησω παντως στο clvb Nokia. Θα τα πω με το γαντι βεβαια, αλλα το "αδικαιολογητη φθορα" και "κακη ποιοτητα υλικων" θα τα πω :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Kati asxeto,alla epeidh etyxe shmera na kanw mia sygkrish se polles syskeyes, to 3230 einai makran to kalytero se poiothta kataskeyhs apo opoiodhpote series 60 exei ftiaxtei(ayto pou eixa anaferei otan to eixa prwtodei,exakolou8w na to pisteyw).

Makari na to doume kai se alla montela ths Nokia sto mellon,alla fovamai oti mallon sxediastikos peiramatismos ths finlandikhs etairias htan... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μια που το εφερε η συζητηση για covers...Εχει παρουσιασει αδικαιολογητη φθορα στο μεταλλικο πλαισιο κατω δεξια. Δηλαδη ετσι πως ερχεται σε επαφη με τη παλαμη μου με τον τροπο που το κραταω. Εχει ξεβαψει και η φθορα επεκτεινεται σιγα σιγα και σε αλλα σημεια. Απο κατω ειχε εμφανιστει ενα πορτοκαλι χρωμα και τωρα το εσωτερικο γκρι που μονο για μεταλλο δεν μοιαζει. Μπορω να ζητησω αλλαγη μεσα στην εγγυηση? Το εχει παρατηρησει αλλος? Μπορω να στηριξω την απαιτηση μου για αλλαγη σε ελλετωματικο cover? :worry:

To ιδιο προβλημα εχω και εγω σε καποια σημεια(πορτοκαλι χρωμα),οχι ομως τοσο απο την επαφη,αλλα απο καποια χτυπηματα.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο προβλημα εχω και εγω σε καποια σημεια(πορτοκαλι χρωμα),οχι ομως τοσο απο την επαφη,αλλα απο καποια χτυπηματα.

Nα ηταν απο χτυπηματα να πω, ενταξει, φταιω(μου εχει πεσει δυο φορες με μια καλη γρατζουνια).Αλλα απο την επαφη με το χερι μου? :confused: Μονο απο την ζεστη απο την τριβη φευγει ετσι ευκολα η βαφη? Ενω το προσεχω (ουτε τη ζελατινα απο την οθονη δεν εχω βγαλει) μου ετυχε αυτο στο ασχετο τελειως...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

xerete. eida simera se emia foto tou 3230 apo piso oti i kamera egrafe 1,3 emena grafei 1,2 omos. ta dika sas ti lene?

Nokia 3230 technical specs

1.3 megapixel camera :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μια που το εφερε η συζητηση για covers...Εχει παρουσιασει αδικαιολογητη φθορα στο μεταλλικο πλαισιο κατω δεξια. Δηλαδη ετσι πως ερχεται σε επαφη με τη παλαμη μου με τον τροπο που το κραταω. Εχει ξεβαψει και η φθορα επεκτεινεται σιγα σιγα και σε αλλα σημεια. Απο κατω ειχε εμφανιστει ενα πορτοκαλι χρωμα και τωρα το εσωτερικο γκρι που μονο για μεταλλο δεν μοιαζει. Μπορω να ζητησω αλλαγη μεσα στην εγγυηση? Το εχει παρατηρησει αλλος? Μπορω να στηριξω την απαιτηση μου για αλλαγη σε ελλετωματικο cover? :worry:

 

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Το ασμημι κομματι της προσοψης ειναι βαμενος χαλκος, ετσι εγητε και το πορτοκαλι χρωμα που υπαρχει. Εμενα μου ξεβαψει σε αρκετα σημεια, αλλα οχι επειδη μου εχει πεσει κατω αλλα επειδη το εχω βαλει στην τσεπη μαζι με κερματα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Το ασμημι κομματι της προσοψης ειναι βαμενος χαλκος, ετσι εγητε και το πορτοκαλι χρωμα που υπαρχει. Εμενα μου ξεβαψει σε αρκετα σημεια, αλλα οχι επειδη μου εχει πεσει κατω αλλα επειδη το εχω βαλει στην τσεπη μαζι με κερματα!!!!!!!!

Εισαι σιγουρος? Εμενα εχει φυγει και το πορτοκαλι και ειναι ενα γρι υλικο απο κατω που δεν δειχνει και μεταλλικο...

 

edit: Η εγγυηση των 6 μηνων αν θυμαμαι καλα στα καλλυματα ,σε ποιες περιπτωσεις ισχυει?

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια βοηθεια δεν μπορω να ανοιξω Java Εφαρμογες

Τις εγκαθιστω κανονικα αλλα δεν ανοιγουν

Εκανα hard format και τιποτε

Εβγαλα την καρτα και τα εγκατεστησα στην μνημη του τηλεφωνου παλι τιποτε

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!

bb pin 2564C061
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια βοηθεια δεν μπορω να ανοιξω Java Εφαρμογες

Τις εγκαθιστω κανονικα αλλα δεν ανοιγουν

Εκανα hard format και τιποτε

Εβγαλα την καρτα και τα εγκατεστησα στην μνημη του τηλεφωνου παλι τιποτε

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!

 

Εισαι σιγουρος οτι οι συγκεκριμενες java εφαρμογες ειναι συμβατες ? :worry:

Γενικα παντως ,λιγο προσοχη με τις java,γιατι δημιουργουν προβληματα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα ,επιδη έλειπα από το φορουμ μερικές μερες, βγηκε κανενα νεο firmware ή ακομα είμαστε με το πρωτο που αγορασαμε το κινιτουλι μας ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...