Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok ευχαριστω!σαν καινουργιος με το 3230 να κανω δυο ερωτησεις ακομα...

1---πιο προγραμμα της νοκια απο το σαιτ της κατεβαζω στο laptop για να χρησιμοποιει το κινητο σαν μοντεμ?(εχω ενεργοποιημενο το gprs).

 

2---γενικως τις εγαρμογες που θα βρισκω απο το myphone πως τις περναω στο κινητο?(το laptop εχει bt) ?μεσω bt?

Θα κατεβασεις το pc suite και τους modem drivers και εισαι ο.κ.

 

Οταν ανοιξεις το appman θα κανεις δεξια το joystick μεχρι να φτασεις στις εφαρμογες και θα σου τις δειξει :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Exo valei mia mmc 256 scandisk kai doulevei telia. To provlima mou einai to e3is. Pos mporo na metafero ta programmata apo tin palia mmc stin kenouria afta pou eixe apo ti mana tou?
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασεις το pc suite και τους modem drivers και εισαι ο.κ.

 

Οταν ανοιξεις το appman θα κανεις δεξια το joystick μεχρι να φτασεις στις εφαρμογες και θα σου τις δειξει :)

songless esteila πολυ απλα το appman.sis στο κινητο αλλα σε καποιο σημειο της εγκαταστασης μου λεει "application may not be compatible with phone.quit installation? "τι κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

songless esteila πολυ απλα το appman.sis στο κινητο αλλα σε καποιο σημειο της εγκαταστασης μου λεει "application may not be compatible with phone.quit installation? "τι κανω τωρα?

Συνεχιζεις την εγκατασταση :)

 

Οσο για τις εφαρμογες που ειχε απο τη αρχη τις κατεβαζεις απο εδω

 

Mε το pc suite μπορεις να κανεις full back up μαζι με τα αρχεια της καρτας και οταν βαλεις αλλη καρτα ή αναγκαστεις να κανεις format για καποιο λογο το ξαναπερνας και εχεις ολα οσα ειχες σωσει με το back up :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζεις την εγκατασταση :)

 

Οσο για τις εφαρμογες που ειχε απο τη αρχη τις κατεβαζεις απο εδω

 

Mε το pc suite μπορεις να κανεις full back up μαζι με τα αρχεια της καρτας και οταν βαλεις αλλη καρτα ή αναγκαστεις να κανεις format για καποιο λογο το ξαναπερνας και εχεις ολα οσα ειχες σωσει με το back up :)

λοιπον το εγκατεστησα πηγα στα tools >appl manager το βρηκα εκει. στο αριστερο πληκτρο λεει options και στο δεξι exit. an πατησω το option moy bgazei app.downloads,view details,view certificate,remove,view log klp.τωρα τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εγκατεστησα πηγα στα tools >appl manager το βρηκα εκει. στο αριστερο πληκτρο λεει options και στο δεξι exit. an πατησω το option moy bgazei app.downloads,view details,view certificate,remove,view log klp.τωρα τι κανω?

Οχι στα εργαλεια!! Θα ανοιξεις το appman απο το menu.Μολις ανοιξει θα δεις να γραφει summary επανω.Θα κανεις δεξια το με το joystick μεχρι να βρεις το installed app..Εκει θα βρεις τις εφρμογες που θες κια πατωντας options θα βρεις την επολογη add...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

α ναι το βρηκα!ευχαριστω πολυ!το mobileluck to εγκαθιστω παρομοιως?

Ναι. Μην σε απασχολει το μηνυμα που βγαζει στην εγκατασταση.Παντα ,σχεδον , το βγαζει.Προσεχε μονο τι εγκαθηστας. Πολλοι ιοι εχουν βγει για symbian τωρα τελευταια :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

τελειο!!!!ευχαριστω!!μπορουμε να αλλαξουμε την σειρα εμφανισης των εφαρμογων στο "μεταβαση"?και κατι τελευταιο γιατι αρκετα σε κουρασα!οταν ψαχνουμε ενα ονομα μου βγαζει παντα το πρωτο γραμμα μικρο,ετσι ειναι σε ολους?εγω τα ονοματα τα εχω ολα ελληνικα κεφαλαια αλλα και παλι τα βρισκει μια χαρα,απλα ρωταω αν γινεται να ψαχνει κατευθειαν με το πρωτο γραμμα κεφαλαιο.(με την διεση αλλαζει και γινεται κεφαλαιο αλλα ηθελα σαν default να ψαχνει με κεφαλαιο,γινεται?)
Link to comment
Share on other sites

τελειο!!!!ευχαριστω!!μπορουμε να αλλαξουμε την σειρα εμφανισης των εφαρμογων στο "μεταβαση"?και κατι τελευταιο γιατι αρκετα σε κουρασα!οταν ψαχνουμε ενα ονομα μου βγαζει παντα το πρωτο γραμμα μικρο,ετσι ειναι σε ολους?εγω τα ονοματα τα εχω ολα ελληνικα κεφαλαια αλλα και παλι τα βρισκει μια χαρα,απλα ρωταω αν γινεται να ψαχνει κατευθειαν με το πρωτο γραμμα κεφαλαιο.(με την διεση αλλαζει και γινεται κεφαλαιο αλλα ηθελα σαν default να ψαχνει με κεφαλαιο,γινεται?)

Επιλεγεις την εφαρμογη που θες και κανεις "μετακινηση" ή "move" στα αγγλικα.Δεν παιζει ρολο αν ειναι κεφαλαια ή μικρα.Δεν με ενοχλεισε ποτε αυτο. Μαλλον θα ηταν σωστο για οτι αλλο θες με pm, γιατι γεμιζουμε ασκοπα το Thread... :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

re paidia ola wraia ayta pou lete..egw den exw valei pote programa se kinito phra twra to 3230 gia peite kana programa gia neous!tha to egatasthsw apo to pcsuite?poso epeireazoun thn leitourgeia tou kinitou?
Link to comment
Share on other sites

re paidia ola wraia ayta pou lete..egw den exw valei pote programa se kinito phra twra to 3230 gia peite kana programa gia neous!tha to egatasthsw apo to pcsuite?poso epeireazoun thn leitourgeia tou kinitou?

Efarmoges:

total irmote control

appman

wordclock

minigps

fscaller

callcheater

ANTIVIRUS

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μολις ειδα οταν ξεκινησα το rally που ξεκιναει με μαυρο background για λιγο οτι κατω αριστερα εχει ενα μπλε καμμενο pixel!!επειδη εχω το γαλαζιο theme δεν το βλεπω καθολου αλλα το βλεπω οταν εχω ανοιχτη την καμερα σε σκοτεινο περιβαλλον.τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις? αν το παω στο TIM CENTER που το πηρα το αλλαζουν?ρε γαμω την γκαντεμια μου!
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μολις ειδα οταν ξεκινησα το rally που ξεκιναει με μαυρο background για λιγο οτι κατω δεξια εχει ενα μπλε καμμενο pixel!!επειδη εχω το γαλαζιο theme δεν το βλεπω καθολου αλλα το βλεπω οταν εχω ανοιχτη την καμερα σε σκοτεινο περιβαλλον.τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις? αν το παω στο TIM CENTER που το πηρα το αλλαζουν?ρε γαμω την γκαντεμια μου!

 

Με ενα μονο καμμενο Pixel δεν υπαρχει περιπτωση να στο αλλαξουν δυστυχως. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος που δημιουργουνται καμμενα Pixels? υπαρχει τροπος αποφυγης? τι επιπτωσεις εχουν ?

 

η καινουρια εκδοση ποτε βγηκε? αμα κανω unistall τα αρχικα προγραμματα που υπαρχουν στο κινητο και μετα τα εγκαταστησω στην καρτα μνημης, θα υπαρξει καποιο προβλημα? επισης γιατι γεμιζει η ram και πως μπορω να την μεγαλωσω? το μεγιστο που την εχω παει ειναι στα 8,5 mbs. πρεπει να μην υπαρχυον εγκατεστημενα πραγματα στην μνημη του κινητου?

 

εδω εχει τις προεγκατεστημενες εφαρμογες που υπαρχουν στα nokia 3230 στην Ασια. τα εχει δοκιμασει κανεις?

 

μπορει να πει ξανα καποιος τι πρεπει να κανω για να μπω στο internet? πως το ενεργοποιω? τι ταχυτητες εχει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν τα themes και οι εφαρμογές που μπορώ να κατεβάσω από διάφορα sites και είναι για το 6600 κανουν για το 3230?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν τα themes και οι εφαρμογές που μπορώ να κατεβάσω από διάφορα sites και είναι για το 6600 κανουν για το 3230?
Φυσικά και κάνουν :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εκανα και search και δεν βρηκα κατι αναλογο... :O

Μηπως ξερετε σε ποιον folder βρισκονται τα .txt αρχεια των Σημειωσεων (Notes) ( ωστε να φαινονται με καποιο προγραμμα τυπου System Explorer) ;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εκανα και search και δεν βρηκα κατι αναλογο... :O

Μηπως ξερετε σε ποιον folder βρισκονται τα .txt αρχεια των Σημειωσεων (Notes) ( ωστε να φαινονται με καποιο προγραμμα τυπου System Explorer) ;

 

Κοιτα στο C:\System\favorites. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Paidia dokimasa to Ir remote control kai den mou douleyei (se mia TV orion pou exoume sto spiti) xserete kapoio allo programa pou na douleyei sigoura?Thanks

 

Δεν παιζει ρολο το προγραμμα.Πηγαινε ΕΔΩ και κοιταξε αν υπαρχουν οι εντολες για το μοντελο της τηλεορασης που εχεις. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο το προγραμμα.Πηγαινε ΕΔΩ και κοιταξε αν υπαρχουν οι εντολες για το μοντελο της τηλεορασης που εχεις. :)

που ακριβως ψαχνεις εκει γιατι δεν εβγαλα ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο πεδιο εκει που λεει : Search file archives.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...