Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι η ποιοτητα δεν παιζει ρολο.Ειναι και αυτο ενα προβλημα του 3230 που η νοκια δεν το προσεξε.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δοκιμασα τωρα.. οντως μειωνετε και η αναμονη αλλα και το ποσο κουνιμενη

η σε αλλο σημειο θα βγει απαυτο που εχεις κεντραρει..

παρολαυτα δεν λυνετε τελιως. υπαρχει κανενα προγραμματακι μηπως

που να τραβαει οτι ακριβως βλεπει την ωρα που κανει τον ηχο της καμερας

χωρις να χαλαει η εικονα απο αποψη κουνιματος η κεντραρισματος?

 

δοκιμασα να κατεβασω και την ποιοτητα της εικονας.. μαλλον δεν πεζει ρολο

Ρε παιδια κινητο ειναι. Εδω οι ψηφιακες μηχανες κανουν 1 με 1,5 δευτερα να αποθηκευσουν μια φωτο, και γι'αυτο εχουν και ενδιαμεση σκαλα στο κουμπι, για να μπορεσουν να εχουν ετοιμες τις ρυθμισεις και να τραβηξουν οσο καλυτερα τη φωτο οταν πατηθει τελειως μεσα. Και εχουν και μεγαλυτερο buffer για αυτη τη δουλεια.

Και το k750 που εχω δοκιμασει θελει περιπου 1,5-2 δευτερα για να βγει αυτο που φωτογραφησες. Αν την κουνησεις αφου πατησεις το κουμπι θα βγει κουνημενη/θολη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο!!!!Αλλα εγω εχω παρατηρησει στο 6630 και στο ν70 αν δεν κανω λαθος πως δεν καθυστερει να την αποθηκευσει.Γιαυτο το ειπα.Τεσπα!!!!! :)
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο!!!!Αλλα εγω εχω παρατηρησει στο 6630 και στο ν70 αν δεν κανω λαθος πως δεν καθυστερει να την αποθηκευσει.Γιαυτο το ειπα.Τεσπα!!!!! :)

Μιλαμε για κινητα με μεταγενεστερης γενιας cpu με 220mhz :O Πως να τα συγκρινεις με το 3230?...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο framerate βγάζει το 3230 σε μέγιστη ανάλυση??? (176 x 144 pixels). Υπάρχουν εφαρμογές βιντεοσκόπησης τρίτων κατασκευαστών που επιτυγχάνουν καλύτερες επδόσεις???
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο framerate βγάζει το 3230 σε μέγιστη ανάλυση??? (176 x 144 pixels). Υπάρχουν εφαρμογές βιντεοσκόπησης τρίτων κατασκευαστών που επιτυγχάνουν καλύτερες επδόσεις???

1) 7 fps :)

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,1_3,00.html

 

2) ETI camcoder v2--> iphone

Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινεται για card reader??Αυτος του πλαισίου o Transcend ειναι καλός.USB 2???Εχω βρει και κατι αλλους που συνδεονται στο drive του cdrom.ειναι καλοι αυτοι?
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινεται για card reader??Αυτος του πλαισίου o Transcend ειναι καλός.USB 2???

 

Τον Transcend τον αγορασα προσφατα ,πολυ καλος ,χωρις προβλημα

μεχρι τωρα .:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οκ!!!Σευχαριστω πολυ.Καπου γυρω στα 20 ευρω δεν εχει???

 

 

edited by nervous

Nαι 20€ ,αυτο πηρα

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1088&Catalog_Id=15&Product_Id=291780&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=1088

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Οντως ψηφιακη δεν ειναι!

Αλλα στο κ700 δεν ετρωγα τετοια κουνιματα! ηταν σταθερο στις φωτο

κ ας ειχε VGA αναλυση!

 

Για 1.3mp παντως, το 3230 εχει μια χαρα φακο!

Κουνιεται λιγο και δε μπορουμε να ψωνιστουμε σωστα (χαχα)

αλλα τι να κανεις..

 

Βασικα αυτο ειναι προβλημα με το κλειστρο της καμερας.

Ο αισθητηρας καταλαβενει οτι πρεπει να βαλει μεγαλυτερο

exposure και ετσι κανει περισσοτερη ωρα να κλισει

για να μαζεψει φως.

Αν παρατηρησετε το πρωι ειναι πολυ πιο μειωμενη αυτη η καθυστερηση.

 

Οι ψηφιακες δεν εχουν τετοιο προβλημα( οι αξιολογες )

εχτος αν ρυθμισεις μονος σου υψηλο sensivity exposure κτλ

 

(γιαυτο οι φοτογραφοι χρησημοποιουν τα (σ)τριποδα)

 

προς το παρων δεν εχουμε δει ρυθμησεις κλειστρου σε κινητο

αλλα δεν αργει :p

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Τον πηρα τελικα τον card reader.Καιρος για σοβαρη δουλεια στο κινητο.Ας μεταφερουμε μεγαααααααλλαααααααααα αρχειαααααααααααααα!!!!! :):):):)
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδες, κανενα προγραμματακι να κανει backup ολη την καρτα μνημης,

τις επαφες, τα μηνηματα και τη μνημη του τηλεφωνου υπαρχει?

ενοειτε να μπορει να τα κανει και restore μετα.

 

αυτο το content copier του pc suite δεν μου πολυ-γεμιζει το ματι :p

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδες, κανενα προγραμματακι να κανει backup ολη την καρτα μνημης,

τις επαφες, τα μηνηματα και τη μνημη του τηλεφωνου υπαρχει?

ενοειτε να μπορει να τα κανει και restore μετα.

card reader εχεις; ειναι χρησιμος οπως και να'χει. κανεις και μπακ-απ τσακα τσακα. για μπακ απ της μνημης τηλεφωνου μπορεις και απο το κινητο. εργαλεια>μνημη>αντιγρ. μνημης τηλ. και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Θα τσιμπησω τοτε ενα :p

να αγορασω εσωτερικο? αξιζει? μπορω να κανω boot

απo card reader?

 

ξερει κανεις εαν το εσωτερικο συνδεετε στην IDE για το floppy

και το βλεπει σαν floppy?

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα τσιμπησω τοτε ενα :p

να αγορασω εσωτερικο? αξιζει? μπορω να κανω boot

απo card reader?

 

ξερει κανεις εαν το εσωτερικο συνδεετε στην IDE για το floppy

και το βλεπει σαν floppy?

Για 20ευρα? Δεν εξιζει να το παρεις απ'εξω.

Το εσωτερικο νομιζω ειναι λογο πιο φτηνο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εσωτερικο card reader ειναι σιγουρα πιο φθηνο.Αλλα αν ειναι να το παρεις με floppy δεν νομιζω οτι αξιζει.Καλη φαση ειναι σκετο να βρεις.Πουλανε γυρω στο 15 ευρω.Αλλα αποτι ξερω οσα εχω δει δουλευουν με το usb περνωντας παροχη απο μεσα απο την motherbord.Συνηθως ομως βγαζουν το χαμενο usb μπροστα.Δηλαδη δεν το χανεις.Ψαξτο και ετσι.Στο πλαισιο ειναι ακριβα τα εσωτερικα που ειχα ρωτησει.ψαξε στα "ΕΧΤRA" τα μαγαζακια που πουλαν cd-dvd ολο τετοια.Στην Θεσσαλονικη εχει πολλα (Αν εισαι απο Θεσσαλονικη giorgosg)
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

να πω κατι; γιατι να το "κουρασει" και να παρει εσωτερικο; ενα card reader θα παρει, τοσο φοβερο ειναι; αν καπου δε σας πιανω ζητω συγγνωμη :)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω ;)

Να θυμισω οτι υπαρχει αντιστοιχο θεμα για card readers :rolleyes:

Card readers : Πρόβληματα, ερωτήσεις,γνώμες

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τελευταία μου κάνει κόλπα η φωτογραφική μηχανή... Το παραδέχομαι ότι έχω αρκετά φορτωμένο το κινητό με εγκατεστημένες γύρω στις 30 εφαρμογές και σύμφωνα με το appman γύρω στις 7-10 να τρέχουν... Αποτέλεσμα να τις περισσότερες φορές που πάω να βγάλω photo να μου πετάει ένα memory full, close applications και να μπορώ να βγάλω μόνο 640*480... Αυτό διορθώνεται μόνο με restart... Πόσο φυσιολογικό είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

τελευταία μου κάνει κόλπα η φωτογραφική μηχανή... Το παραδέχομαι ότι έχω αρκετά φορτωμένο το κινητό με εγκατεστημένες γύρω στις 30 εφαρμογές και σύμφωνα με το appman γύρω στις 7-10 να τρέχουν... Αποτέλεσμα να τις περισσότερες φορές που πάω να βγάλω photo να μου πετάει ένα memory full, close applications και να μπορώ να βγάλω μόνο 640*480... Αυτό διορθώνεται μόνο με restart... Πόσο φυσιολογικό είναι αυτό;

 

 

Μου εχει βγαλει κανα δυο φορες για memory full αλλα ποτε δεν μου εχει κανει τετοιο πραμα με την ποιοτητα της φωτο.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

1. Ξέρει κανείς αν η εφαρμογή "Composer" που υπήρχε στα 3650 και 7650 για τη σύνθεση μελωδίας είναι συμβατό με το 3230???? Και αν ναι, υπάρχει κάποιο site από όπου θα μπορέσω να το κατεβάσω?

2. Επίσης, είναι δυνατό να διατηρήσει κανείς ξεχωριστά αρχεία/φακέλους στο Outlook για το συγχρονισμό με το Nokia PC Sync για παραπάνω από ένα κινητό? Δηλαδή, ανάλογα ποιο κινητό έχεις συνδεδεμένο, να σου αποθηκεύει Επαφές/Ημερολόγιο/Σημειώσεις ξεχωριστά και να μπορείς να τις ανακτάς κάθε φορά ανάλογα ποιο κινητό έχεις συνδεδεμένο?

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

tha paro to nokia 3230! apo oti ksero gia na steilo ena arxeio prepei na exo toso eleythero xoro stin karta oso einai ti megethos tou arxeiou...apo oti ksero den mporo na oriso tin karta mnimis san karta tou tilefonou! ti mporo na kano gia ayto? diladi den mporo na steilo arxeia megalitera apo 6 MB?as mou apantisei kapoios me pm i edo! pls!
Link to comment
Share on other sites

tha paro to nokia 3230! otan stelno arxeia prepei na exo toso eleythero xoro stin mnimi oso einai to arxeio kai den ginete na oriso tin memori stick san tin mnimi tou tilefonou... ti na kano? mipos iparxei kanena programma pou na boithai?

Οπως θα το παρεις το κινητο, εχει την δυνατοτητα να δεχτει μεσω IrDA ή BT αρχεια τοσο μεγαλα οσο ο ελευθερος χωρος στην εσωτερικη μνημη του. Με το προγραμματακι MsvDriveE δημιουργειται ενας νεος φακελος μηνυματων στην μνημη της καρτας και ετσι μπορεις να δεχτεις αρχεια τοσο μεγαλα οσο ειναι ο ελευθερος χωρος στην καρτα :)

 

Επειδη μπορει να εχεις αποριες για "προβληματα" που μπορει να εχεις με το προγραμματακι .Εδω ειμαστε :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...