Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα μια καρτα sim και μου ζηταει κωδικο κλειδωματος. ποιος ειναι; δοκιμασα το 0000 αλλα δεν εγινε τπτ. μπορει να βοηθησει καποιος;
Προφανώς τον άλλαξες και δε θυμάσαι ποιός είναι. Πήγαινε το στη nokia μαζί με την απόδειξη αγοράς... :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς τον άλλαξες και δε θυμάσαι ποιός είναι. Πήγαινε το στη nokia μαζί με την απόδειξη αγοράς... :O

 

Δε θα μπορούσε να είναι 0000 ο κωδικός. Δέχεται μόνο 5ψήφιους κωδικούς.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορούσε να είναι 0000 ο κωδικός. Δέχεται μόνο 5ψήφιους κωδικούς.
ναι, εγω μπερδευτηκα. ηθελα να πω 00000
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει τι παίζει με τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου? Καλώς, όταν το τηλέφωνο είναι ανοιχτό ειδοποιείσαι όταν υπάρχει προγραμματισμένη υπενθύμιση. Όταν όμως είναι κλειστό το τηλέφωνο, φυσικά δεν έχω την απαίτηση να ανοίξει το κινητό και να με ειδοποιήσει, αν και θα το περίμενε κανείς από ένα τόσο ευέλικτο λειτουργικό. Όταν μετά το ανοίξω, δε με πληροφορεί για τυχόν περασμένες υπενθυμίσεις που είχα προγραμματίσει και έχασα όσο το τηλέφωνο ήταν απενεργοποιημένο.

Υπάρχει λύση να ειδοποιούμαι για όσες υπενθυμίσεις έχω "χάσει" όσο είχα το τηλέφωνο κλειστό? Ακόμα και το παλιό μου 6510 είχε αυτή τη δυνατότητα: έκλεινα το τηλέφωνο και εντωμεταξύ περνούσε η ώρα ειδοποίησης για π.χ. 5 υπενθυμίσεις? Όταν το ξαναάνοιγα θα είχα πληροφόρηση ότι έχασα τα εξής ραντεβού 1,2,3 έως 5 κλπ.

Και μη μου πει κανείς ότι η λύση είναι να το κρατάω ανοιχτό, γιατί:

1. Η αυτονομία του είναι για κλάμματα

2. Αν θέλω να αποφύγω κάποια ανεπιθύμητα τηλεφωνήματα/μηνύματα δεν μπορώ να αφήσω το τηλέφωνο ανοιχτό και να απενεργποιήσω το GSM πομποδέκτη, καθώς δεν προβλέφθηκε Flight Mode στο OS7 (πολύ κακώς, είναι άκρως απαραίτητη λειτουργία πλέον).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που γράφω εδώ αυτό το θέμα αλλά είναι επείγον, ψάχνω για κάποιο πρόγραμμα για το 3230 μου, που να κλείνει την κλήση στα λεπτά που θέλουμε δηλαδή να μιλάω και στα 5 λεπτά να διακόπτη την κλήση η να υπάρχει κάποια ειδοποίηση. Βοηθήστε με please είναι μεγάλη ανάγκη!!!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι νεος κατοχος του 3230 και παρατηρησα ενα ενοχλητικο "φυσημα" οταν ακουω mp3 τραγουδια απο τα ακουστικα. ειναι φυσιολογικο αυτο? Να τονισω οτι τα τραγουδια που ακουω ειναι σε πολυ καλη ποιοτητα κωδικοποιημενα.Μηπως εχετε να προτεινετε καποια λυση ή θα πρεπει να μαθω να ζω με αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που γράφω εδώ αυτό το θέμα αλλά είναι επείγον, ψάχνω για κάποιο πρόγραμμα για το 3230 μου, που να κλείνει την κλήση στα λεπτά που θέλουμε δηλαδή να μιλάω και στα 5 λεπτά να διακόπτη την κλήση η να υπάρχει κάποια ειδοποίηση. Βοηθήστε με please είναι μεγάλη ανάγκη!!!!

Ευχαριστώ

επρεπε να γραψεις στο θεμα των εφαρμογων ;)

minute beep λεγεται αυτο που ζητας.

1. Η αυτονομία του είναι για κλάμματα
αν το αφηνεις παντως λιγες ωρες κλειστο, συμφερει απο αποψη αυτονομιας να το αφηνεις ανοιχτο.

 

@sarpijk, μηπως χρειαζεται αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου που αναφέρω στο post#3545, ξέρει κανείς να μου απαντήσει;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

nikoskat to kinito to exw edw kai mia ebdomada kai nomiza oti afou to pira twra 8a eixa kai tin updated ekdosi logismikou.pws blepw ti ekdosi software exw?

*#0000# :) Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις κινητο που φτιαχτηκε προσφατα. Οποιοδηποτε φτιαχτηκε πριν τον Αυγουστο του 2005 εχει την πρωτη εκδοση. Καποια μενουν στις αποθηκες. Δεν κοιτανε να πουλησουν τα πιο παλια πρωτα. Οτι βγει απο την αποθηκη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αμεση απαντηση!!!!! version 3.050.2 19-02-05 RM-51 μου βγαζει.Αν κρινω απο την ημερομηνια δεν ειναι και πολυ προσφατο. Το μονο προβλημα που εχω αντιμετωπισει μεχρι τωρα παντως ειναι αυτο το "φυσημα" στα ακουστικα. Απ'οτι καταλαβα ειναι δωρεαν η αναβαθμιση ετσι? παω σε ενα ΝΟΚΙΑ shop με αποδειξη αγορας και αναλαμβανουν αυτοι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

help.to kinito otan exei tin karta 32 mb den anoigei.

 

enw otan den tin exei douleui roloi...auto egine enw epeza to pipe works,to bazw stin tsepi kai ksafnika meta(eixe klisi mono tou).

 

pao na to anoikso tipota.

 

bgazo karta mnimis ola kala.

 

ti na kanw.den exw card reader.?heeelp

 

dokimasa mia alli karta kai to kinito douleue kanonika.

 

ksana bazw auti pou exei problima kai dia magias ola ok.

 

pws egine auto..:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου που αναφέρω στο post#3545, ξέρει κανείς να μου απαντήσει;
Πολυ σωστη η παρατηρηση σου.Ετυχε να συμβει και σε μενα αλλα δεν εδωσα σημασια.Και δεν ειδα κατι στις επιλογες που να βοηθαει.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστη η παρατηρηση σου.Ετυχε να συμβει και σε μενα αλλα δεν εδωσα σημασια.Και δεν ειδα κατι στις επιλογες που να βοηθαει.

 

Κι εγώ τώρα τελευταία το ανακάλυψα. Δυστυχώς θέλω να πιστεύω οφείλεται στο λειτουργικό Symbian αποκλειστικά.

 

Πάντως διαπιστώνω ότι με αφορμή το post αυτό και το χρόνο που χρειάστηκε να ασχοληθεί κάποιος με το ερώτημά μου, πιο πολύ ασχολούνται οι χρήστες των Symbian με τις multimedia δυνατότητες των Symbian συσκευών, όπως κάμερα/mp3/ποιότητα ήχου κλπ, παρά με τις δυνατότητές του ως organizer. Εξάλλου, μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για Smartphone. Όσο αδρανούμε μπροστά σε τέτοια θέματα, τόσο περισσότερες ατέλειες θα έχει ο τομέας organizer, με κάθε νέα έκδοση firmware.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

re pedia exo parei to kinhto second hand apo kapion gnosto, ola kala alla kathe bradi stis 12 h ora arxizei kai xtypaei san afypnish (den einai afypnish kati allo) kai einai poly enoxlhtiko. Den exo brei apo pou na to kano na mhn xtypa kathe brady, kamia boithia?
Link to comment
Share on other sites

re pedia exo parei to kinhto second hand apo kapion gnosto, ola kala alla kathe bradi stis 12 h ora arxizei kai xtypaei san afypnish (den einai afypnish kati allo) kai einai poly enoxlhtiko. Den exo brei apo pou na to kano na mhn xtypa kathe brady, kamia boithia?

Κοιτα μηπως εχει στο ημερολογιο καμια υπενθυμιση σε επαναληψη καθε μερα ή αν εχει καποιο προγραμμα οπως το alarm manager με καποιο ξυπνητηρι για καθε μερα στις 12.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

δλδ παιδια αν το παω για αναβαθμιση θα πρεπει να εχω κανει back up μονο την μνημη του τηλεφωνου. τις atp dv-mmc μπορω να τις κανω format ή οχι; και ενταξει δεν το θεωρω και σοβαρο προβλημα, αφου μπορει να γινει format και μεσω card reader.. κατα τ' αλλα διορθωνει πολλα πραματα; και ειπαμε θα ειναι δωρεαν ετσι; το κινητο ειναι αγορασμενο τον μαιο, δλδ δεν εχει περασει ακομα ενας χρονος..

 

και τελος ποση ωρα θα τους παρει; ρωταω γιατι δεν ειμαι απο θεσσαλονικη και θα παω στο nokia shop για να αγορασω το N70 ( μαλλον ) οποτε θα αναβαθμισω και το 3230 ( που τωρα ανηκει στον πατερα μου!! :p )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το miniGPS kai Where I am:) έχω εγκαταστήσει 3 διαφορετικές εκδόσεις στο 3230 μου και καμία δεν δουλεύει σωστά:( (να αλλάζει προφίλ μόνο του κ.λ.π) ενώ το GeoMinder δουλεύει :confused: τέλεια. Τι μπορεί να κάνω λάθος? Κάνω όλες τις ρυθμίσεις ξανά και ξανά αλλά τίποτα.:(

 

Αν έχει αναλυθεί και κάπου αλλού παρακαλώ δώστε μου ένα Link….:)

Link to comment
Share on other sites

δλδ παιδια αν το παω για αναβαθμιση θα πρεπει να εχω κανει back up μονο την μνημη του τηλεφωνου. τις atp dv-mmc μπορω να τις κανω format ή οχι; και ενταξει δεν το θεωρω και σοβαρο προβλημα, αφου μπορει να γινει format και μεσω card reader.. κατα τ' αλλα διορθωνει πολλα πραματα; και ειπαμε θα ειναι δωρεαν ετσι; το κινητο ειναι αγορασμενο τον μαιο, δλδ δεν εχει περασει ακομα ενας χρονος..

 

και τελος ποση ωρα θα τους παρει; ρωταω γιατι δεν ειμαι απο θεσσαλονικη και θα παω στο nokia shop για να αγορασω το N70 ( μαλλον ) οποτε θα αναβαθμισω και το 3230 ( που τωρα ανηκει στον πατερα μου!! :p )

Διορθωνει αρκετα. Ειναι δωρεαν. Πες οτι εχει προβλημα με τη δονηση στο αθορυβο. Με την ενταση του ηχου οταν ακους μουσικη και σου κανουν αναπαντητη ,δεν αλλαζει κτλ. Αν σου πουν γιατι θες αναβαθμιση. Αν δεν εχουν δουλεια ,το πολυ 1 ωρα κανει.

 

Καρτα, μπαταρια,sim και το καπακι στα δινουν να τα κρατησεις εσυ. Να ξερεις οτι μπορει να μην χρειαστει να κανεις φορματ την καρτα αλλα μερικα προγραμματα μπορει να μην τρεχουν μετα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαπιστώνω ότι με αφορμή το post αυτό και το χρόνο που χρειάστηκε να ασχοληθεί κάποιος με το ερώτημά μου, πιο πολύ ασχολούνται οι χρήστες των Symbian με τις multimedia δυνατότητες των Symbian συσκευών, όπως κάμερα/mp3/ποιότητα ήχου κλπ, παρά με τις δυνατότητές του ως organizer. Εξάλλου, μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για Smartphone. Όσο αδρανούμε μπροστά σε τέτοια θέματα, τόσο περισσότερες ατέλειες θα έχει ο τομέας organizer, με κάθε νέα έκδοση firmware.
Δεν νομιζω οτι δεν δινουν σημασια.Απλα επειδη υπηρξε αρκετη ενασχοληση με το θεμα της συσκευης,καπου ολοι μας αρχισαμε να κουραζομαστε.Εγω τουλαχιστον εχω να ασχοληθω με την συσκευη η την καρτα (βαλε-βγαλε - φορματ κλπ) σχεδον ενα μηνα.Πιστευω και εγω οτι ειναι θεμα software.Καποτε θα το διωρθωσουν, οπως και πολλες αλλες ατελειες.Σκεψου οτι σχεδον ολοι μας ειχαμε firmware Φεβρουαριου.Εγεινε μια μικρη διωρθωση τον Αυγουστο και μετα παλι τον Σεπτεμβριο. Οσο για τις multimedia εφαρμογες στα symbian,εχεις δικιο.Επιασαν οι εταιρειες τον σφυγμο του καταναλωτη που κρυβουμε μεσα μας και μας χορευουν οπως θελουν.Για τα παραπονα μας ασχολουντε μεν ,αλλα αυτο εξαρταται απο το ποσο πολλα ειναι τα παραπονα,ωστε να μην αποκτισουν κακο ονομα και χασουν τις πωλησεις.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα:μετα απο την εκδοση του σεπτεμβριου που περασα(εαν δεν κανω λα8ος η προτελευταια πρεπει να ναι)δεν μου περναει το αρχειο της vodafone Nokia_3230_Setting_Wizard για λογους λεει ασφαλειας!!!υπαρχει κανενα καινουριο μηπως????

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα:μετα απο την εκδοση του σεπτεμβριου που περασα(εαν δεν κανω λα8ος η προτελευταια πρεπει να ναι)δεν μου περναει το αρχειο της vodafone Nokia_3230_Setting_Wizard για λογους λεει ασφαλειας!!!υπαρχει κανενα καινουριο μηπως????

Στο δικο μου (τιμ) το περασε και εγκατεστησε κανονικα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα λινκ να το ξανακατεβασω???να ρωτισω επειδη μου βγαλε το μηνυμα για τα μμς οτι δεν εχω σωστες ρυ8μισεις , το μμς το εχασα η 8α μου ξαναερ8ει οταν βαλω τα settings?

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν χαμηλωνω την φωτεινοτητα στο κινητο ακουγεται ενας παραξενος θορυβος. γιατι γινεται αυτο; μπορει να προκαλεσει ζημια στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...