Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω συνδεμένο το 3230 με bluetooth.Γιατί τι το χρειάζεσαι;

thelw na to sindeso me ypologisti.apla pes mou poio exeis na pao na to agoraso

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλεφωνάκι ειναι αρκετά καλώ για τα λεφτά του αυτό ειναι γεγονός γιατι πάντα αγοράζωντας ενα NOKIA ελέγα ρε γαμ.. τόσα λεφτα και να τρίζει το μόνο που με απασχολει είναι το μπιπ πριν χτυπήσει τόσο στις κλήσεις οσο και στα μηνυμάτα, δεν ξέρω έαν εχει βρεθεί κάποια λύση.Επισης στα 4ψηφια νούμερα εταιρικά δεν εμφανίζει το όνομα αυτού που καλει παρά μόνο τον αριθμό του το εχει δει κανένας άλλος αυτό.
Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "μπιπ" που κάνει είναι αφάνταστα χρήσιμο. Επιτέλους κατλαβαίνω τις αναπάντητες επειδή το κάνει απο την αρχή και οχι μετα απο 1-2 δευτερόλεπτα όπως συμβαίνει με τα υπόλοιπα 60ρια. Πιστεύω οτι σκόπιμα υπάρχει και οτι δεν είναι bug :cool:
Link to comment
Share on other sites

thelw na to sindeso me ypologisti.apla pes mou poio exeis na pao na to agoraso

 

 

Καλά φίλε μου, διαβάζεις τα posts που γράφονται εδώ ή απλά postαρεις έτσι ???? :worry: :worry:

 

Ηδη σου έχω εγώ απαντήσει προσωπικά στην αμέσως προηγούμενη σελίδα και λίγο πιο πάνω στο επισημαίνει αυτό και ο φίλος asymvivastos... Τι να πω ??? Εκτός και αν κάνεις δημοσκόπηση και μαζεύεις γνώμες... :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

thelw na to sindeso me ypologisti.apla pes mou poio exeis na pao na to agoraso

 

Φιλε μου η δικια μου λεγεται CSR USB BLUETOOTH DEVICE και το πηρα απο το πλαισιο περιπου 30 ευρω.

www.geocities.com/pkexagias
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "μπιπ" που κάνει είναι αφάνταστα χρήσιμο. Επιτέλους κατλαβαίνω τις αναπάντητες επειδή το κάνει απο την αρχή και οχι μετα απο 1-2 δευτερόλεπτα όπως συμβαίνει με τα υπόλοιπα 60ρια. Πιστεύω οτι σκόπιμα υπάρχει και οτι δεν είναι bug :cool:

 

 

....απ'το στόμα μου το πήρες φίλε! και γώ επιτέλους ακούω τις αναπάντητες... ελπίζω η Νοκια να μην το βγάλει με καμιά αναβάθμιση! ( ή έστω ας δώσει επιλογή να μπορούμε να το ενεργοποιούμε-απενεργ.... ) ;)

Link to comment
Share on other sites

Με λυπη μου διαπιστωνω οτι το Pc suite για το 3230, τρεχει μονο σε win2000 kai XP και οχι σε win98...

 

τι εναλλακτικες εχω για να περναω προγραμματα στο κινητο...???

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Με λυπη μου διαπιστωνω οτι το Pc suite για το 3230, τρεχει μονο σε win2000 kai XP και οχι σε win98...

 

τι εναλλακτικες εχω για να περναω προγραμματα στο κινητο...???

 

Εδώ και ενάμιση χρόνο... Αναβάθμιση σε χρ. Επιτακτική ανάγκη. Μιας και τα 98 είναι πια άχρηστα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο χθες βραδυ...

 

το μονο προβλημα που αντιμετωπισα-ηταν οτι to pc suite- δεν τρεχει σε win98. δυνατοτητα για winXP δεν υπαρχει, τουλαχιστον προς το παρον.

 

ομως! στελνω sis αρχεια απο win98 κανοντας δεξι κλικ->send->infrared recipient....

 

τα δεδομενα του τηλεφωνου κατεφερα να τα διαβασω με oxygen phone manager for symbian phones :O

 

αυτα προς το παρον...

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο χθες βραδυ...

 

το μονο προβλημα που αντιμετωπισα-ηταν οτι to pc suite- δεν τρεχει σε win98. δυνατοτητα για winXP δεν υπαρχει, τουλαχιστον προς το παρον.

 

ομως! στελνω sis αρχεια απο win98 κανοντας δεξι κλικ->send->infrared recipient....

 

τα δεδομενα του τηλεφωνου κατεφερα να τα διαβασω με oxygen phone manager for symbian phones :O

 

αυτα προς το παρον...

 

Poia ekdosh opm file moy; ,giati o filos hasiotis_John den mporese na to kataferei.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Με λυπη μου διαπιστωνω οτι το Pc suite για το 3230, τρεχει μονο σε win2000 kai XP και οχι σε win98...

 

τι εναλλακτικες εχω για να περναω προγραμματα στο κινητο...???

 

Αγοράζεις ένα USB dongle για Βluetooth και το συνδέεις σε USB θύρα στο PC σου. Στη συνέχεια το ρυθμίζεις να βλέπει το ΒΤ του κινητού (περνώντας τους drivers για αυτό - δες στην προηγούμενη σελίδα σχετικό post μου) και στέλνεις ασύρματα τα sis ή τα jar προγράμματα (καθώς επίσης και κάθε είδους αρχεία θέλεις) στο κινητό σου. Αυτό μόλις τα λάβει σου λέει ότι έλαβε ένα μήνυμα. Αν το ανοίξεις κάνει (για τα αρχεία που καταλαβαίνει, όπως τα προαναφερόμενα .sis και .jar) αυτόματα εγκατάσταση. ΙΔΟΥ !!! :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις ένα USB dongle για Βluetooth και το συνδέεις σε USB θύρα στο PC σου. Στη συνέχεια το ρυθμίζεις να βλέπει το ΒΤ του κινητού (περνώντας τους drivers για αυτό - δες στην προηγούμενη σελίδα σχετικό post μου) και στέλνεις ασύρματα τα sis ή τα jar προγράμματα (καθώς επίσης και κάθε είδους αρχεία θέλεις) στο κινητό σου. Αυτό μόλις τα λάβει σου λέει ότι έλαβε ένα μήνυμα. Αν το ανοίξεις κάνει (για τα αρχεία που καταλαβαίνει, όπως τα προαναφερόμενα .sis και .jar) αυτόματα εγκατάσταση. ΙΔΟΥ !!! :D :D

 

thanks file mou, kano akrivos ayti ti diadikasia me iperithres....to xero pernei poli xrono, sintoma tha paro kai mple donti.... :)

Link to comment
Share on other sites

DLink usb bluetooth me drivers widcom doyleuei mia xara me to 6600, fantazomai kai me to 3230 kai oles tis symbates syskeyes.Apla thelei stin arxi pairing....Min kanete synexeia tis idies erotiseis synexeia, gineste kourastikoi....Mallon eiste protarides sta smart phones....Filika...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει και bluetooth και καλώδιο DKU-2 να συγκρίνει τις ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων; Αρκεί να μεταφέρει το ίδιο αρχείο (ας είναι πάνω από 1Mb) και να μετρήσει τους αντίστοιχους χρόνους.

 

Είμαι σε δίλλημα τι από τα δύο να αγοράσω. Αν η διαφορά ταχύτητας δεν είναι μεγάλη το bt είναι πιο εύκολο στην χρήση σε laptop γιατί δεν χρειάζεται σύνδεση-αποσύνδεση καλωδίου :confused:

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Μπορεί κάποιος που έχει και bluetooth και καλώδιο DKU-2 να συγκρίνει τις ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων; Αρκεί να μεταφέρει το ίδιο αρχείο (ας είναι πάνω από 1Mb) και να μετρήσει τους αντίστοιχους χρόνους.

 

Είμαι σε δίλλημα τι από τα δύο να αγοράσω. Αν η διαφορά ταχύτητας δεν είναι μεγάλη το bt είναι πιο εύκολο στην χρήση σε laptop γιατί δεν χρειάζεται σύνδεση-αποσύνδεση καλωδίου :confused:

 

Μακράν πιο γρήγορο το καλώδιο. Πάντα έτσι είναι. Βέβαια το βτ είναι άριστο για άμεσο και αυτόματο συγχρονισμό και το χρησιμοποιείς με όλα τα βτ κινητά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

το total ir remote λειτουργει κανονικα !!!!

Εχω δοκιμασει την 1.41 και 1.45 και παιζουν μια χαρα.Εσυ πια εκδοση εβαλες?

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Version 2.4(build 0.5)

 

επισημα δεν υποστηριζεται το 3230. αλλα σε εμενα δουλευει κανονικα....

 

 

Αυτη την έκδοση έβαλα και γω και δεν αναγνώριζε το κινητό μου:worry:, μπορεί να έφταιγε που είχα και το Pcsuite instaled ! Κατευθείαν στο αναγνώρισε?

Πάντως χθές μου έσπασε τα νεύρα το Pcsuite , πήγα να κάνω Back up τα τηλεφωνά μου(contacts) και μου έβγαζε ένα error log(οτι δεν μπορουσε να το κανει)!

Βρηκά εναν αλλο τρόπο ομως και θελω την βοηθειά σας, πηγα με το seleQ στο c:system/DATA/contacts.cdb και προσπάθησα να τις στείλω στο PC με υπέρυθρες , αλλα μου έλεγε οτι είναι protected file :mad:

Απο μια μικρή έρευνα που έκανα στο web έιδα οτι μπορουμε να βάλουμε το psiloc system tools και να κανουμε 'flight restart'(κατι σαν safe mode) και να στείλουμε το αρχείο! :D Αν όντως γίνεται θα είναι ενας πανευκολος τρόπος να κάνουμε back up τα τηλέφωνα, αλλα... και να τα στείλουμε σε άλλον!!!!!Το έχει κάνει κανείς αυτο? ή

Ξέρει κανεις κανενα αλλο 'κολπάκι' εκτος απο αυτό? (κάτι πιο ευκολο!)....

Thanks :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε hasiotis_john εμενα με εχουν βολεψει πολλες φορες για back-up καταλογου οι εφαρμογες contacts manager & smartVcard .

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=392&faq=2

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=435&faq=2

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την έκδοση έβαλα και γω και δεν αναγνώριζε το κινητό μου:worry:, μπορεί να έφταιγε που είχα και το Pcsuite instaled ! Κατευθείαν στο αναγνώρισε?

Πάντως χθές μου έσπασε τα νεύρα το Pcsuite , πήγα να κάνω Back up τα τηλεφωνά μου(contacts) και μου έβγαζε ένα error log(οτι δεν μπορουσε να το κανει)!

Βρηκά εναν αλλο τρόπο ομως και θελω την βοηθειά σας, πηγα με το seleQ στο c:system/DATA/contacts.cdb και προσπάθησα να τις στείλω στο PC με υπέρυθρες , αλλα μου έλεγε οτι είναι protected file :mad:

Απο μια μικρή έρευνα που έκανα στο web έιδα οτι μπορουμε να βάλουμε το psiloc system tools και να κανουμε 'flight restart'(κατι σαν safe mode) και να στείλουμε το αρχείο! :D Αν όντως γίνεται θα είναι ενας πανευκολος τρόπος να κάνουμε back up τα τηλέφωνα, αλλα... και να τα στείλουμε σε άλλον!!!!!Το έχει κάνει κανείς αυτο? ή

Ξέρει κανεις κανενα αλλο 'κολπάκι' εκτος απο αυτό? (κάτι πιο ευκολο!)....

Thanks :shifty:

Για back up εγω δεν ειχα προβλημα με το pc suite..Καπου πηρε το ματι μου ενα προγραματακι που στελνει μεσω ΒΤ ολα τα τηλεφωνα απο το ενα κινητο στο αλλο. Contacts Transfer 2.0.Δεν το δοκιμασα ακομη.

 

Εγω εχω ενα αλλο προβλημα.Στο pc suite τους φακελους στο κινητο μου οταν κανω browsing,τους δειχνει στα αγγλικα ενω στο κινητο στα ελληνικα.Γιατι? Επισης οταν περασω ενα αρχειο exel,doc,pdf με drag n drop στο κινητο δεν φαινονται,αλλα με τον FExplorer τα βλεπω!!Οταν τα ανοιγω ομως βγαινει σφαλμα....Εχω ελληνικη εκδοση pc suite παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το guitar tuner 1.1? Ενω κανει εγκατασταση ,οταν το ανοιγω γραφει "no signal" :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...