Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογούλα που να μετράει τον χρόνο ομιλίας,πόσα μηνύματα έχω στείλει κ.τ.λ σε κάποιο συγκεκριμένο διάστημα π.χ: απο τις 10/1/06/ εώς 10/2/06.Πολλά ζητάω ε?

Extended Log της Psiloc

τσεκαρε και στο καταλληλο σεκτιον http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=295&page=405/url]

:happy:

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το κάνει και εμένα με την πρώτη έκδοση (αλλα οχι απο την αρχή) :(

βγαζοντας την καρτα σιμ οταν ανοιξω το κινητο πρεπει να ρυθμισω ημερομινια και ωρα,αυτο δεν γινετε αν αφαιρεσω μονο την μπαταρια!Εχω την εντυποση οτι αυτο δεν μου το εκανε πριν βαλω την τελευταια εκδοση!Μπορειτε να μου πειτε αν συβενει και σε εσας;;

 

Se emena den to kanei kai exo tin ekdosi tou sept (19-09-05)

an kai allazo sim mporei kai 2 fores ti mera

Link to comment
Share on other sites

μιλωντας για εφαρμογες και ειδικα σε αυτο το σεκτιον το μονο που εχω να προσ8εσω ειναι οτι η συγκεκριμενη εφαρμογη με το συγκεκριμενο κινητο σε μενα δουλευουν απροβληματιστα

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

help.to kinito otan exei tin karta 32 mb den anoigei.

 

enw otan den tin exei douleui roloi...auto egine enw epeza to pipe works,to bazw stin tsepi kai ksafnika meta(eixe klisi mono tou).

 

pao na to anoikso tipota.

 

bgazo karta mnimis ola kala.

 

ti na kanw.den exw card reader.?heeelp

Link to comment
Share on other sites

help.to kinito otan exei tin karta 32 mb den anoigei.

 

enw otan den tin exei douleui roloi...auto egine enw epeza to pipe works,to bazw stin tsepi kai ksafnika meta(eixe klisi mono tou).

 

pao na to anoikso tipota.

 

bgazo karta mnimis ola kala.

 

ti na kanw.den exw card reader.?heeelp

Κανε ενα φορματ την καρτα σε αλλο κινητο(αν δουλεψει) , card reader, η ψηφιακη φωτπγραφικη που να διαβαζει καρτες mmc.

Μετα θα δουλευει κανονικα αλλα θα χασεις ολα τα δεδομενα που βρισκονται σ'αυτην.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα φορματ την καρτα σε αλλο κινητο(αν δουλεψει) , card reader, η ψηφιακη φωτπγραφικη που να διαβαζει καρτες mmc.

Μετα θα δουλευει κανονικα αλλα θα χασεις ολα τα δεδομενα που βρισκονται σ'αυτην.

 

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι το αν μετά το φορμάρισμα από άλλο κινητό ή card reader το κινητό τη βλέπει ως "κατεστραμμένη κάρτα". Σε αυτή την περίπτωση δυστυχώς δεν μπορείς να την ξαναφορμάρεις από το κινητό και πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα χρόνου να αχρηστευτεί εντελώς. το ίδιο έπαθα κι εγώ με την εργοστασιακή κάρτα που δίνει η Nokia, η οποία δεν είναι καν μάρκας Nokia. Ευτυχώς οι νέες DV-RS-MMC και MMCmobile κάρτες της εταιρίας (τις οποίες προμηθεύεσαι από οποιοδήποτε Nokia Shop) είναι πλήρως συμβατές με το τηλέφωνο και με όλα τα κινητά Nokia που δέχονται MMC/RS-MMC.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Hail!!! Παρελαβα σημερα το πρωι το κινητακι μου. Το ειχα στειλει την προηγουμενη Πεμπτη για αλλαγη οθονης για τα "καμμενα" Pixel. Και μου την αλλαξανε! Πρωτη παρατηρηση. Οταν ανοιγω το κινητο η γραμμες που εκανε η οθονη λογο TFT τεχνολογιας δεν ειναι πλεον καθετες αλλα οριζοντιες :confused: και ΔΕΝ κανει πλεον τον θορυβο οταν η φωτεινοτητα ειναι χαμηλη :D Αρα ειμαστε ok :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι το αν μετά το φορμάρισμα από άλλο κινητό ή card reader το κινητό τη βλέπει ως "κατεστραμμένη κάρτα". Σε αυτή την περίπτωση δυστυχώς δεν μπορείς να την ξαναφορμάρεις από το κινητό και πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα χρόνου να αχρηστευτεί εντελώς. το ίδιο έπαθα κι εγώ με την εργοστασιακή κάρτα που δίνει η Nokia, η οποία δεν είναι καν μάρκας Nokia. Ευτυχώς οι νέες DV-RS-MMC και MMCmobile κάρτες της εταιρίας (τις οποίες προμηθεύεσαι από οποιοδήποτε Nokia Shop) είναι πλήρως συμβατές με το τηλέφωνο και με όλα τα κινητά Nokia που δέχονται MMC/RS-MMC.

Α ναι, ειχα ξεχασει αυτο το προβλημα με το 3230.

 

Κατι αλλο:

Το πρωην 3230 μου εχει τα εξής:

ν4.0526.2

15-08-05

RM-51

 

Ποιο ειναι το πιο καινουριο λειτουργικο?

Θελω να το βαλω για να καλυτερεψει ο ηχος

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι το αν μετά το φορμάρισμα από άλλο κινητό ή card reader το κινητό τη βλέπει ως "κατεστραμμένη κάρτα". Σε αυτή την περίπτωση δυστυχώς δεν μπορείς να την ξαναφορμάρεις από το κινητό και πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα χρόνου να αχρηστευτεί εντελώς. το ίδιο έπαθα κι εγώ με την εργοστασιακή κάρτα που δίνει η Nokia, η οποία δεν είναι καν μάρκας Nokia. Ευτυχώς οι νέες DV-RS-MMC και MMCmobile κάρτες της εταιρίας (τις οποίες προμηθεύεσαι από οποιοδήποτε Nokia Shop) είναι πλήρως συμβατές με το τηλέφωνο και με όλα τα κινητά Nokia που δέχονται MMC/RS-MMC.

 

diladi katastrafike i karta mnimis etsi apo moni tis.

an to pao pisw mazi me to kinito tha mou to allaksoune.?

 

to kinito to exw parei apo ta vodafone.

uparxei tropos mia pou einai stin eguisi na bgw kerdismenos?

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, ειχα ξεχασει αυτο το προβλημα με το 3230.

 

Κατι αλλο:

Το πρωην 3230 μου εχει τα εξής:

ν4.0526.2

15-08-05

RM-51

 

Ποιο ειναι το πιο καινουριο λειτουργικο?

Θελω να το βαλω για να καλυτερεψει ο ηχος

Mε αυτην που εχεις καλυτερεψε ο ηχος :O

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Mε αυτην που εχεις καλυτερεψε ο ηχος :O

Ωχ καταλαβα...

Φανταζομαι πως ηταν πριν ο ηχος

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

diladi katastrafike i karta mnimis etsi apo moni tis.

an to pao pisw mazi me to kinito tha mou to allaksoune.?

 

to kinito to exw parei apo ta vodafone.

uparxei tropos mia pou einai stin eguisi na bgw kerdismenos?

 

 

to idio provlima to eixa kai ego prin ligo kairo...distixos den iparxei thema eggihsis stin karta...tora giati...kaneis den kserei...i karta ipotithetai einai gia na apothikeveis oti thes mesa kai se periptosi provlimatos tha eprepe na ginetai antikatastasi efoson einai stin eggihsi kai asxeta me to an mesa stin karta exoume apothikefsei programmata pou den einai tis nokia...

:(

Link to comment
Share on other sites

to idio provlima to eixa kai ego prin ligo kairo...distixos den iparxei thema eggihsis stin karta...tora giati...kaneis den kserei...i karta ipotithetai einai gia na apothikeveis oti thes mesa kai se periptosi provlimatos tha eprepe na ginetai antikatastasi efoson einai stin eggihsi kai asxeta me to an mesa stin karta exoume apothikefsei programmata pou den einai tis nokia...

:(

 

diladi na min to pao kan oute se kana club nokia,oute kapou allou?

 

krima ta arxeia pou eixa mesa,+ oti prepei na parw karta mnimis.(poia mou prwtinete).

Link to comment
Share on other sites

diladi na min to pao kan oute se kana club nokia,oute kapou allou?

 

krima ta arxeia pou eixa mesa,+ oti prepei na parw karta mnimis.(poia mou prwtinete).

Οποια θες ανεξαρτητου μαρκας και χωρητικοτητας, αρκει να ειναι DV RS MMC

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση ποσο κοστιζει εντος εγγυησης? ποια ειναι η τελευταια εκδοση???

Ακομη ξερετε κανενα προγραμμα που να παιζει βιντεο υψηλης ποιοτητος ποιο "στρωτα" απο τον RealPlayer της νοκια???Πχ το philips camcorder παιζει τελεια βιντεο mp4 στα 220kbps αλλα δεν εχει ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Οποια θες ανεξαρτητου μαρκας και χωρητικοτητας, αρκει να ειναι DV RS MMC

 

Γεια σας

παιδια,καιρο ειχα να στειλω.Λοιπον,δεν χρειαζεται να ειναι dv η καρτα μνημης,μιας και δουλευει ρολο'ι' με απλες rs-mmc.:O

 

Εκανα αναβαθμιση(ειχα την πρωτη εκδοση) και εχω μεινει μ@λ@κ@ς !!!:wacko: :wacko:

Οηχος απο τα ακουστικα ειναι απιστευτος καθως εχει πλεον μπασο και δεν κανει το ενοχλητικο χχχσσσσσ οταν ειναι τερμα η ενταση.Μιας και ειπα ενταση,η ιδεα μου ειναι ή εχει μεγαλωσει πολυ?Δυστυχως βελτιωση απο το ηχειο δε διεκρινα..

Τελος,ουτε ενα restart απο την τριτη που πηγα και εκανα αναβαθμιση!:D

 

PS:πρεπει να πω ενα μεγαλο μπραβο στο nokia shop στο φαληρο(αφροδιτης..κατι/διπλα απο το φαληρακι),το οποιο με εξυπηρετησε απιστευτα.Μεσα σε 1 ωρα ηταν ετοιμο το κινητακι και ο υπαλληλος ε ξ υ π η ρ ε τ ι κ ο τ α τ ο ς!Α,μου εδωσε και τζζαμπα 2 σφουγγαρακια για τα hands free που τα ειχα χασει.

Αυτα.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

παιδια,καιρο ειχα να στειλω.Λοιπον,δεν χρειαζεται να ειναι dv η καρτα μνημης,μιας και δουλευει ρολο'ι' με απλες rs-mmc.:O

 

Εκανα αναβαθμιση(ειχα την πρωτη εκδοση) και εχω μεινει μ@λ@κ@ς !!!:wacko: :wacko:

Οηχος απο τα ακουστικα ειναι απιστευτος καθως εχει πλεον μπασο και δεν κανει το ενοχλητικο χχχσσσσσ οταν ειναι τερμα η ενταση.Μιας και ειπα ενταση,η ιδεα μου ειναι ή εχει μεγαλωσει πολυ?Δυστυχως βελτιωση απο το ηχειο δε διεκρινα..

Τελος,ουτε ενα restart απο την τριτη που πηγα και εκανα αναβαθμιση!:D

 

PS:πρεπει να πω ενα μεγαλο μπραβο στο nokia shop στο φαληρο(αφροδιτης..κατι/διπλα απο το φαληρακι),το οποιο με εξυπηρετησε απιστευτα.Μεσα σε 1 ωρα ηταν ετοιμο το κινητακι και ο υπαλληλος ε ξ υ π η ρ ε τ ι κ ο τ α τ ο ς!Α,μου εδωσε και τζζαμπα 2 σφουγγαρακια για τα hands free που τα ειχα χασει.

Αυτα.

Σιγουρα, το 3230 δουλευει και με rs mmc ΑΛΛΑ:

1) Σε περιπτωση που θελεις να κανεις φορματ την καρτα? Το 3230 πολλες φορες την βγαζει κατεστραμενη.

2)Αν αγορασεις τωρα μια απλη rs mmc και αργοτερα παρεις ενα αλλο κινητο πχ ν70, ν90 κτλ. πρεπει να παρεις αλλη καρτα. Τζαμπα τα λεφτα δηλαδη

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Στο πολυσυζητημένο θέμα των καρτών για το 3230: ίσως τελικά δεν θα έπρεπε να είναι εξ' αρχής συμβατό με απλές RS-MMC, μόνο με DV. Μόνο ταλαιπωρία έχουμε περάσει με τις κάρτες αυτές. Τελεία και παύλα, ΜΟΝΟ DV-RS-MMC για τους λόγους που αναφέρει ο φίλος PCMan. Και μάλιστα θα έλεγα καλύτερα MMC mobile της Nokia.

 

Υ.Γ.: Άντε να έρθει το Ν80 που χρησιμοποιεί κάρτες της προκοπής (miniSD), να δούμε μια άσπρη μέρα!!! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα, το 3230 δουλευει και με rs mmc ΑΛΛΑ:

1) Σε περιπτωση που θελεις να κανεις φορματ την καρτα? Το 3230 πολλες φορες την βγαζει κατεστραμενη.

 

 

Της εχω κανει πανω απο 5 φορματ και δεν μου εχει παρουσιαστει προβλημα.

Επισης,με αυτην τη λογικη,δεν θα παιρνουμε καρτες ετσι ωστε να ειναι συμβατες με επομενα κινητα.Ετσι,δεν θα πρεπει να παρω dv rs-mmc καθως το n80 θα παιρνει miniSD.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

παιδια,καιρο ειχα να στειλω.Λοιπον,δεν χρειαζεται να ειναι dv η καρτα μνημης,μιας και δουλευει ρολο'ι' με απλες rs-mmc.:O

 

Εκανα αναβαθμιση(ειχα την πρωτη εκδοση) και εχω μεινει μ@λ@κ@ς !!!:wacko: :wacko:

Οηχος απο τα ακουστικα ειναι απιστευτος καθως εχει πλεον μπασο και δεν κανει το ενοχλητικο χχχσσσσσ οταν ειναι τερμα η ενταση.Μιας και ειπα ενταση,η ιδεα μου ειναι ή εχει μεγαλωσει πολυ?Δυστυχως βελτιωση απο το ηχειο δε διεκρινα..

Τελος,ουτε ενα restart απο την τριτη που πηγα και εκανα αναβαθμιση!:D

 

PS:πρεπει να πω ενα μεγαλο μπραβο στο nokia shop στο φαληρο(αφροδιτης..κατι/διπλα απο το φαληρακι),το οποιο με εξυπηρετησε απιστευτα.Μεσα σε 1 ωρα ηταν ετοιμο το κινητακι και ο υπαλληλος ε ξ υ π η ρ ε τ ι κ ο τ α τ ο ς!Α,μου εδωσε και τζζαμπα 2 σφουγγαρακια για τα hands free που τα ειχα χασει.

Αυτα.

 

ποια εκδοση εβαλες??

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια καρτα sim και μου ζηταει κωδικο κλειδωματος. ποιος ειναι; δοκιμασα το 0000 αλλα δεν εγινε τπτ. μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...