Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον στο 1ο post αυτου του θεματος υπαρχει ενα συνημμενο *.doc: Οδηγός BT serial connection για το 3230 & internet μέσω PSTN. :)

 

Τον οδηγο αυτο τον ετοιμασε ο χρηστης neo_com_3 τον οποιο και ευχαριστουμε. :)

Το GNUBOX μπορει οποιος θελει να το βρει και στην ιστοσελιδα μου.Ειναι η εκδοση για το 3230.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά...

 

Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος προσπάθησε να κάνει χρήση του οδηγού - μήπως και δεν έχω γράψει κάτι. Πάντως δουλεύει κανονικότατα. Φαντάζομαι πόσο γρήγορα θα τρέχει με aDsl...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Σ'ΟΛΟΥΣ!

ΘΑ'ΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ MOBILEFAX

ΣΤΟ 3230. ΕΓΩ ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ

ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΕΣ¨"ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΗΔΗ ΚΩΔΙΚΟΣ -14¨"

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν λίγο καιρό αγόρασα το 3230 και επειδή είναι το πρώτο μου smartphone, θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω κάποιον "οδηγό", ώστε να το χειρίζομαι σωστά (δλδ εγκατάσταση προγραμμάτων κλπ).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν λίγο καιρό αγόρασα το 3230 και επειδή είναι το πρώτο μου smartphone, θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω κάποιον "οδηγό", ώστε να το χειρίζομαι σωστά (δλδ εγκατάσταση προγραμμάτων κλπ).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Οτι χρειαζεται να ξερεις για σωστη χρηση κλπ (και εγκατασταση εφαρμογων που αναφερεις) θα βρεις στο manual που εχει το κινητο. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα reviews αναφερεται ενα προγραμμα επεξεργασιας ηχου εμενα δεν το εχει εσας????

 

N tune μου φαινεται το ελεγε!

Αν δεν βαριεσε κοιτα το παλι και πες μας ακριβως (προσωπικη παρακλιση ενος ξενυχτη).Μια και με το MadMixer δεν φαινετε να εχει καμμια σχεση.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριεσε κοιτα το παλι και πες μας ακριβως (προσωπικη παρακλιση ενος ξενυχτη).Μια και με το MadMixer δεν φαινετε να εχει καμμια σχεση.

Οταν παρουσιασε η Nοkia το κινητο υπηρχε ενα προγραμμα για να γραφεις δικους σου ηχους σε μορφη midi (compοser). Κατα την διαρκεια τον αλλαγων που εγιναν στα specs του κινητου απο symbian 8 σε 7, αλλαγη στην καμερα κτλ, η νοκια τελικα δεν εσωματωσε αυτην εφαρμογη. Yπηρχε για ενα περιπου μηνα στο site της nokia και σχετικο flash που εδειχνε την δυνατοτητα αυτη, αλλα αφαιρεθηκε :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Οταν παρουσιασε η Nοkia το κινητο υπηρχε ενα προγραμμα για να γραφεις δικους σου ηχους σε μορφη midi (compοser). Κατα την διαρκεια τον αλλαγων που εγιναν στα specs του κινητου απο symbian 8 σε 7, αλλαγη στην καμερα κτλ, η νοκια τελικα δεν εσωματωσε αυτην εφαρμογη. Yπηρχε για ενα περιπου μηνα στο site της nokia και σχετικο flash που εδειχνε την δυνατοτητα αυτη, αλλα αφαιρεθηκε :)

Απορω πως και δεν σας ειδαμε (ακομη σε φωτος) διπλα σε καποια γραμμη παραγωγης.Βρε μπαγασιδες.......πολυ ενημερωμενοι εισαστε !!! Παντως ευχαριστω για την πληροφορηση.Το οτι δεν το ενσωματωσε θα το απεδειδα στην πολιτικη του τωρα δινω αυτο ,αυριο το αλλο κοκ.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Το simworks antivirus εφταιγε τελικα για το σφαλμα που μου εβγαζε οταν το ανοιγα :mad: Ασε που ετρωγε 2.5 Mb απο τη RAM και το κινητο σερνοταν οταν εκανε απο μονο του scan. Αχρηστες χαζομαρες του marketing τα antivirus για τα κινητα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το simworks antivirus εφταιγε τελικα για το σφαλμα που μου εβγαζε οταν το ανοιγα :mad: Ασε που ετρωγε 2.5 Mb απο τη RAM και το κινητο σερνοταν οταν εκανε απο μονο του scan. Αχρηστες χαζομαρες του marketing τα antivirus για τα κινητα...

Εγω παλι δεν εχω κανενα αντιβαιρους&μου το βγαζει οταν πρωτοδιαβαζω ενα mms&χωρις ομως να με αποτρεπει απο το να το διαβασω!!!Τι να πω? :what:

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν εχω κανενα αντιβαιρους&μου το βγαζει οταν πρωτοδιαβαζω ενα mms&χωρις ομως να με αποτρεπει απο το να το διαβασω!!!Τι να πω? :what:

Βασικα σουταρα και το easylock. Μηπως το εχεις? Μηπως εσενα σου κανει νερα το msdrive? Μιας και λες οτι το προβλημα ειναι στα μηνυματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το simworks antivirus εφταιγε τελικα για το σφαλμα που μου εβγαζε οταν το ανοιγα :mad: Ασε που ετρωγε 2.5 Mb απο τη RAM και το κινητο σερνοταν οταν εκανε απο μονο του scan. Αχρηστες χαζομαρες του marketing τα antivirus για τα κινητα...

Ναι ειναι γεγονος μετα απο δοκιμες που εκανα και εγω με διαφορες εκδοσεις ,οτι παρουσιαζουν κολλημα και καθυστερησεις.Εκτος αυτου για να εισαι καλυμμενος πρεπει να κατεβαζεις καθε τοσο αναβαθμησεις για τους ιους.Νομιζω οτι καλυτερη λυση ειναι οταν σου παρουσιασει παραξενο προβλημα το κινητο , να του το βαλεις για ελεγχο,ωστε να δεις αν μπηκε κατι .Μετα απεγκατασταση παλι.

Προσοχη παντα σε μηνυμα που ερχετε μεσω ΒΤ.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια! εγκατεστησα το msg storer και δημιουργησα ενα αρχειο .text με ολα τα μηνυματα και το μετεφερα στον υπολογιστη. τωρα τι γινεται ομως; πως θα το ξαναβαλω στο κινητο;;

 

δεν πιστευω να εκανα βλακεια και να μην μπορω να επαναφερω τα μηνυματα μου ξανα στο κινητο!

 

και κατι αλλο. πως μπορω να δημιουργησω φακελο μεσα σε εναν αλλο φακελο; μιλαω για την επιφανεια εργασιας του κινητου. για να τακτοποιησω λιγο τα παιχνιδια ανα κατηγορια.

Link to comment
Share on other sites

ναι, κανει την καρτα σαν καινουργια, αν εχεις καποιο προβλημα π.χ.. απλα απο το κινητο αργει πολυ απ'οτι ξερω.

Βοήθεια παίδες :cry:

 

είπα να φορμάρω την 256 κάρτα που είχα από το 6260 και την μετακόμισα και στο 3230 που έχω τώρα. Στο κινητό, το φορμάτ δεν έγινε ποτέ (το άφησα τουλάχιστον μιάμιση ώρα). Κόλλησαν τα πάντα, ούτε κλήσεις δεχόμουν φυσικά, ούτε τίποτα. Αναγκαστικά έβγαλα μπαταρία.

 

Τώρα μόλις φορμάρισα την κάρτα μέσω ενός card-reader, όλα οκ στον υπολογιστή, αλλά το κινητό επιμένει να την βλέπει ως "κατεστραμμένη".

 

Τι να κάνω??? :( :cry:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παίδες :cry:

 

είπα να φορμάρω την 256 κάρτα που είχα από το 6260 και την μετακόμισα και στο 3230 που έχω τώρα. Στο κινητό, το φορμάτ δεν έγινε ποτέ (το άφησα τουλάχιστον μιάμιση ώρα). Κόλλησαν τα πάντα, ούτε κλήσεις δεχόμουν φυσικά, ούτε τίποτα. Αναγκαστικά έβγαλα μπαταρία.

 

Τώρα μόλις φορμάρισα την κάρτα μέσω ενός card-reader, όλα οκ στον υπολογιστή, αλλά το κινητό επιμένει να την βλέπει ως "κατεστραμμένη".

 

Τι να κάνω??? :( :cry:

 

:w00t: OOOOOOOOOΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! :w00t:

 

το βρήκα. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο, η λύση είναι να φορμαριστεί η κάρτα σε FAT και όχι σε FAT32 :up: :yahoo:

 

πάω ν'αλλάξω άβαταρ χωρίς τύψεις τώρα... :p :lol:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατι που δεν θυμαμαι να εχουμε συζητησει εδω ειναι η εγκατασταση , απεγκατασταση και δημιουργια fonts.

Σε καποια λιστα θυμαμαι οτι ειχα ανεβασει το fontremover.Αρα κατι παιζεται.Μενει να κανουμε την κινηση να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε !

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια! εγκατεστησα το msg storer και δημιουργησα ενα αρχειο .text με ολα τα μηνυματα και το μετεφερα στον υπολογιστη. τωρα τι γινεται ομως; πως θα το ξαναβαλω στο κινητο;;

 

δεν πιστευω να εκανα βλακεια και να μην μπορω να επαναφερω τα μηνυματα μου ξανα στο κινητο!

 

και κατι αλλο. πως μπορω να δημιουργησω φακελο μεσα σε εναν αλλο φακελο; μιλαω για την επιφανεια εργασιας του κινητου. για να τακτοποιησω λιγο τα παιχνιδια ανα κατηγορια.

Εννοεις να τα εχεις παλι σαν sms? Δεν γινεται αυτο. το προγραμμα τα αποθηκευει σε txt .Το αναποδο, απο txt σε sms δεν γινεται.

 

Στο μενου δεν μπορεις να το κανεις αυτο. Μονο στη εκθεση μπορεις να βαλεις φακελο μεσα σε φακελο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κατι που δεν θυμαμαι να εχουμε συζητησει εδω ειναι η εγκατασταση , απεγκατασταση και δημιουργια fonts.

Σε καποια λιστα θυμαμαι οτι ειχα ανεβασει το fontremover.Αρα κατι παιζεται.Μενει να κανουμε την κινηση να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε !

:D εδω και

εδω :D

 

Δεν πολυ ψηνομαι να το κανω ομως.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Songless bird. Απλα δεν το ειχα ψαξει .Απο κατι αναφορες που διαβασα ,καποιοι λενε οτι δεν βλεπουν να υπαρχει επιλογη για μεγεθος γραμματοσειρας (αυτο με ενδιεφερε), οποτε αφηνω το θεμα να το παρει το ποταμι.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια τοτε τι backup Κραταει; τι να τα κανω τα αρχεια text; υπαρχει καποιος τροπος για να μεταφερω τα μηνυματα μου απο το κινητο στην καρτα μνημης ή στον υποογιστη, αλλα μετα να μπορω να τα ξαναμεταφερω στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια τοτε τι backup Κραταει; τι να τα κανω τα αρχεια text; υπαρχει καποιος τροπος για να μεταφερω τα μηνυματα μου απο το κινητο στην καρτα μνημης ή στον υποογιστη, αλλα μετα να μπορω να τα ξαναμεταφερω στο κινητο;

Το pc suite 6,6 το κανει αυτο, αλλα οχι για το 3230 :( Δεν εχω βρει αλλο τροπο για back up :O

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...