Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις? Με το hard format οτι εχεις στη μνημη τηλεφωνου σβηνονται...Αν εννοεις την mmc, ναι, δεν την αγγιζει. Σιγουρα εκανες φορματ? Τουλαχιστον εισαι ΟΚ τωρα.

 

 

Ναι εκανα σιγουρα format 100%!μπορει να εχεις και δικιο...μου εσβησε τον καταλογο αλλα αυτον τον ειχα στην καρτα sim.Απλα δεν σβηστηκε τιποτα σημαντικο.Τα πιο πολλα τα ειχα στην mmc και δεν πειραχτηκε τιποτα.Τωρα ειμαι Οk και ειμαι χαρουμενος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

........αφού όπως λέτε το κινητό δεν παίζει στερεο ποιος κάνει αυτά τα preview ( παρουσιάζει αναληθές πληροφορίες) εγώ νομιζα πως είχε στερεο μπ3 μέσω handsfree. :X :X :X :X ¨(σιγουρά δεν παίζει στέρεο mP3 ΄?)

 

γι'αυτό ονομάζονται και "preview" και όχι "review"... Λογικό είναι σε κάθε "preview" οι πληροφορίες που δίνονται να είναι με κάθε επιφύλαξη, και φυσικά έμεις οι αναγνώστες να μπορούμε να αναγνωρίζουμε ποιες είναι οι σωστές και ποιες οι λάθος... Δεν νομίζω να έγινε πάντως κάποιο λάθος από τον editor... απλά όταν γράφτηκε το preview, όλοι ήξεραν για στερεοφωνική αναπαραγωγή...

 

... και ναι, σίγουρα δεν παίζει στέρεο mp3...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει αν υπάρχει προγραμμα για να μετραει το χρονο των κλησεων (βασικα των εξερχομενων) συμφωνα με τον υπολογισμο που κανουν οι εταιρειες (30" ελαχιστο).Οταν ειχα διαβασει ολο το θεμα του 3230 θυμαμαι οτι καπου ειχε αναφερθει αλλα δεν μπορω να το ξαναψαξω απ την αρχη. Και καπου ειχε αναφερθει ,αν θυμαμαι καλα, και για προγραμμα που μπορεις να χρησιμοποιεις τη συσκευη χωρις να ειναι ενεργο το τηλεφωνο (καπως σαν flying mode?).

Ευχαριστω προκαταβολικα. :)

pappao
Link to comment
Share on other sites

gia to prwto su erwthma egw xrhsimopoiw to df minutes to opoio exei metrhth ekserxomenwn-sms-kb pu stelneis....an 8eleis mas afhneis ena email na sto steilume i beneis sto iphone-forum.org+ystera apo ena free registration to katevazeis ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas

θελω να περασω στο κινητο μου αρχεια .txt οποια ειναι με ελληνικουσ χαρακτηρες. Ειναι πανω απο 2.000-3000 τα αρχεια που θελω να περασω απο το pc στο κινητο μου το 3230 της ΝΟΚΙΑ. Τα αρχεια ειναι σε κωδικοποιηση "ANSI" και το κινητο δεν διαβαζει αυτα τα αρχεια εκτοσ και αν τα μετατρεψω σε "unicode". Επειδη τα αρχεια ειναι παρα πολλα οπως προανεφερα και θελει πολυ χρονο: 1. Υπαρχει κανενας τροπος να γινει μαζικη μετατροπη των αρχειων σε unicode? 2. Υπαρχει κανενα προγραμματακι για το κινητο που να διαβαζει τα αρχεια που εχω με ελληνικους χαρακτηρες και με κωδικοποιηση ANSI για να μην χρειαστει να κανω την μετατροπη ενα-ενα.?

 

Υ.Γ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ.

Υ.Γ Το κινητο μου ειναι το 3230 και το αγορασα πριν 5 μερες.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις πήρα στα χέρια ένα 3230, που είχε κάποιος φίλος. Έβαλα τη δική μου κάρτα sim αλλά όταν μπαίνω στο μενού, τόσο στις επαφές όσο και στα μηνυμάτα, μου εμφανίζει αυτά που είχε ο φίλος μου.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις πήρα στα χέρια ένα 3230, που είχε κάποιος φίλος. Έβαλα τη δική μου κάρτα sim αλλά όταν μπαίνω στο μενού, τόσο στις επαφές όσο και στα μηνυμάτα, μου εμφανίζει αυτά που είχε ο φίλος μου.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε????

 

Για τις επαφες πρεπει να πας επαφες-επιλογες-φακελος SIM και λογικα θα εμφανισει τις δικες σου απο την καρτα. Για τα μηνυματα δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω

pappao
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις πήρα στα χέρια ένα 3230, που είχε κάποιος φίλος. Έβαλα τη δική μου κάρτα sim αλλά όταν μπαίνω στο μενού, τόσο στις επαφές όσο και στα μηνυμάτα, μου εμφανίζει αυτά που είχε ο φίλος μου.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε????

 

Κανε ενα φορματ εαν θες να καθαρισει το τηλεφωνο με το συνδιασμο των πληκτρων. Εαν δεν γνωριζεις πως ,κανε μια αναζητηση ,εχει γραφτει αρκετες φορες. Μετα θα μπορεσεις να περασεις τις επαφες σου απο την σιμ .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas

Πραγματικα μου βγηκαν τα ματια να ψαχνω στο φορουμ για το προβλημα μου, δεν βρηκα, :( αλλα ελπιζω να υπαρχει λυση..

Προσπαθω να περασω στο κινητο μεσω bluetooth απο το pc μου το quickoffice premiere που ειναι γυρω στα 1.9Mb. και μου βγαζει σφαλμα λαθους :blink: και οτι μεχρι 1024kb μπορω να μεταφερω. Το υπολοιπο της καρτας μου ειναι 22MB. Εψαξα στο φορουμ ειδα καποια πραγματα απο καποιον που ειχε το ιδιο προβλημα αλλα δεν καταφερα να βρω μια απαντηση που να δινει λυση. Αν υπαρχει - περαν του card reader- ασ απαντησει καποιος. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω στο κινητο μου αρχεια .txt οποια ειναι με ελληνικουσ χαρακτηρες. Ειναι πανω απο 2.000-3000 τα αρχεια που θελω να περασω απο το pc στο κινητο μου το 3230 της ΝΟΚΙΑ. Τα αρχεια ειναι σε κωδικοποιηση "ANSI" και το κινητο δεν διαβαζει αυτα τα αρχεια εκτοσ και αν τα μετατρεψω σε "unicode". Επειδη τα αρχεια ειναι παρα πολλα οπως προανεφερα και θελει πολυ χρονο: 1. Υπαρχει κανενας τροπος να γινει μαζικη μετατροπη των αρχειων σε unicode? 2. Υπαρχει κανενα προγραμματακι για το κινητο που να διαβαζει τα αρχεια που εχω με ελληνικους χαρακτηρες και με κωδικοποιηση ANSI για να μην χρειαστει να κανω την μετατροπη ενα-ενα.?

 

Υ.Γ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ.

Υ.Γ Το κινητο μου ειναι το 3230 και το αγορασα πριν 5 μερες.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δυστυχως θα σε απογοητευσω φιλε μου.Δεν νομιζω να υπαρχει τροπος μαζικης μετατροπης και δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου και καποιο προγραμμα που να κανει αυτη τη δουλεια. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μου βγηκαν τα ματια να ψαχνω στο φορουμ για το προβλημα μου, δεν βρηκα, :( αλλα ελπιζω να υπαρχει λυση..

Προσπαθω να περασω στο κινητο μεσω bluetooth απο το pc μου το quickoffice premiere που ειναι γυρω στα 1.9Mb. και μου βγαζει σφαλμα λαθους :blink: και οτι μεχρι 1024kb μπορω να μεταφερω. Το υπολοιπο της καρτας μου ειναι 22MB. Εψαξα στο φορουμ ειδα καποια πραγματα απο καποιον που ειχε το ιδιο προβλημα αλλα δεν καταφερα να βρω μια απαντηση που να δινει λυση. Αν υπαρχει - περαν του card reader- ασ απαντησει καποιος. Ευχαριστω

Μηπως εχεις την επιλογη να αποθηκευεις τα μηνυματα σου στη μνημη του κινητου και δεν εχεις αρκετη μνημη?Αν ναι,επελεξε τα μηνυματα σου να τα αποθηκευεις στη καρτα μνημης και δοκιμασε...! :O

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas
Μηπως εχεις την επιλογη να αποθηκευεις τα μηνυματα σου στη μνημη του κινητου και δεν εχεις αρκετη μνημη?Αν ναι,επελεξε τα μηνυματα σου να τα αποθηκευεις στη καρτα μνημης και δοκιμασε...! :O

 

Στο κινητο εχω 4Mb kai στη καρτα 22Mb. Kai stis dyo epiloges mou bgazei to idio mhnyma. To eixa prospa8hsei kai prin afto alla tipota...

Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas
prospa8w na apegkatestisw to nice clock (screen saver)kai den ginete. kerei kanenas pws 8a to kanw. Exe egkatasthsei kai apegkatesthsei polles fores, diafores efarmoges. Afth omws den leei na fygei
Link to comment
Share on other sites

prospa8w na apegkatestisw to nice clock (screen saver)kai den ginete. kerei kanenas pws 8a to kanw. Exe egkatasthsei kai apegkatesthsei polles fores, diafores efarmoges. Afth omws den leei na fygei

 

Τσεκαρε μηπως τρεχει στο background πατωντας το κουμπι του μενου εντονα και κανε cancel την εφαρμογη .Μετα δοκιμασε παλι .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις την επιλογη να αποθηκευεις τα μηνυματα σου στη μνημη του κινητου και δεν εχεις αρκετη μνημη?Αν ναι,επελεξε τα μηνυματα σου να τα αποθηκευεις στη καρτα μνημης και δοκιμασε...! :O

 

Που υπαρχει επιλογη για αποθηκευση μηνυματων στην καρτα μνημης?

pappao
Link to comment
Share on other sites

Που υπαρχει επιλογη για αποθηκευση μηνυματων στην καρτα μνημης?

Απο τα μηνυματα,επιλογες,ρυθμισεις,αλλο,μνημη σε χρηση:καρτα μνημης!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Απο τα μηνυματα,επιλογες,ρυθμισεις,αλλο,μνημη σε χρηση:καρτα μνημης!

Σ΄εμενα στο "αλλο" δεν υπαρχει επιλογη "μνημη σε χρηση"

Εννοειτε οτι ειναι στις επιλογες τις ΝΟΚΙΑ και οχι με καποια εφαρμογη.

pappao
Link to comment
Share on other sites

Σ΄εμενα στο "αλλο" δεν υπαρχει επιλογη "μνημη σε χρηση"

Εννοειτε οτι ειναι στις επιλογες τις ΝΟΚΙΑ και οχι με καποια εφαρμογη.

 

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή(τουλάχιστον στην πρώτη έκδοδη του κινητού).Λογικά με αναβάθμηση θα φτιαχτεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas
Τσεκαρε μηπως τρεχει στο background πατωντας το κουμπι του μενου εντονα και κανε cancel την εφαρμογη .Μετα δοκιμασε παλι .

 

nervous eisai apaixtos. Pragmatika etrexe i efarmogi sto backround. EFXARISTW. Gia to pio panw erwtima mou pou den mporw na metaferw arxeio apo to pc sto kinhto megalytero apo 1024kb? mesw bluetooth panta. Sigoura 8a exeis kati na peis. Pantws edw sti drama ginetai tis kakomoiras. Pollh broxh. astrapes keravnoi. Xamooooos

Link to comment
Share on other sites

nervous eisai apaixtos. Pragmatika etrexe i efarmogi sto backround. EFXARISTW. Gia to pio panw erwtima mou pou den mporw na metaferw arxeio apo to pc sto kinhto megalytero apo 1024kb? mesw bluetooth panta. Sigoura 8a exeis kati na peis. Pantws edw sti drama ginetai tis kakomoiras. Pollh broxh. astrapes keravnoi. Xamooooos

Tι μοντελο ΒΤ εχεις και με ποιο προγραμμα πας να το περασεις? Με το pc suite? Δεν νομιζω να ειναι προβλημα του κινητου. Μαλλον του ΒΤ σου...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas
Tι μοντελο ΒΤ εχεις και με ποιο προγραμμα πας να το περασεις? Με το pc suite? Δεν νομιζω να ειναι προβλημα του κινητου. Μαλλον του ΒΤ σου...

 

 

Εχω το MA-720 της mobile action και το αγορασα απο τον γερμανο. Κατεβασα απο το site της εταιριας και το καταλληλο προγραμμα για το 3230 το οποιο ειναι απολυτα συμβατο γιατι στο cd του bt δεν υπηρχε το συμβατο προγραμμα για το 3230. Βεβαιως ολα δουλευουν ρολοι. Μονο αυτο ειναι το μοναδικο προβλημα. Θα ριξω μια σχολαστικη ματια στις ρυθμισεις. Επειδη εχω και το ericson k700i - εχω εγκαταστησει τους drivers και για αυτη μου την συσκευη - σ' αυτο το κινητο μεταφερονται ολα τα αρχεια ανεξαρτητου μεγεθους. Οποτε τι συμπερασμα βγαινει?????? Αντε να δουμε.

και κατι ακομα.... εαν κανω αναβαθμιση στο 3230 τοτε η εγγυηση του κινητου παυει να ισχυει? κατι τετοιο ακουσα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα.... εαν κανω αναβαθμιση στο 3230 τοτε η εγγυηση του κινητου παυει να ισχυει? κατι τετοιο ακουσα. :confused:

 

Οχι βεβαια δεν ισχυει κατι τετοιο.Απορω ποιος σου το ειπε αυτο... :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas
Οχι βεβαια δεν ισχυει κατι τετοιο.Απορω ποιος σου το ειπε αυτο... :confused:

 

ευχαριστω για την πληροφορια. Το κινητο μου το αγορασα πριν απο μια βδομαδα περιπου. υπαρχει αναβαθμιση αυτη τη στιγμη? και που μπορω να την κανω? Θα πληρωσω ή ειναι δωρεαν?Να ρωτησω και κατι ακομα. Κατεβασα ενα προγραμμα το "msvDriveE" σχετικα με το προβλημα που εχω με την μεταφορα αρχειων μεσω ΒΤ πανω απο 1024kb. Και αφου το εγκατεστησα μου εσβησε ολα τα αρχεια που ειχα την MMC καθως και τα μηνυματα. Ενταξει δεν ηταν και πολλα και τα ειχα κανει και Backup. Μηπως ξερει κανεις γιατι το εκανε αυτο? και αν πραγματικα με καποιο τροπο κανει δουλεια αυτο το προγραμμα για το προβλημα που εχω. ??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την πληροφορια. Το κινητο μου το αγορασα πριν απο μια βδομαδα περιπου. υπαρχει αναβαθμιση αυτη τη στιγμη? και που μπορω να την κανω? Θα πληρωσω ή ειναι δωρεαν?Να ρωτησω και κατι ακομα. Κατεβασα ενα προγραμμα το "msvDriveE" σχετικα με το προβλημα που εχω με την μεταφορα αρχειων μεσω ΒΤ πανω απο 1024kb. Και αφου το εγκατεστησα μου εσβησε ολα τα αρχεια που ειχα την MMC καθως και τα μηνυματα. Ενταξει δεν ηταν και πολλα και τα ειχα κανει και Backup. Μηπως ξερει κανεις γιατι το εκανε αυτο? και αν πραγματικα με καποιο τροπο κανει δουλεια αυτο το προγραμμα για το προβλημα που εχω. ??

 

Το τελευταιο firmware που κυκλοφορει ειναι το 3.0510.0.Η αναβαθμιση ειναι δωρεαν απο τη στιγμη που εισαι εντος εγγυησης. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas
Το τελευταιο firmware που κυκλοφορει ειναι το 3.0510.0.Η αναβαθμιση ειναι δωρεαν απο τη στιγμη που εισαι εντος εγγυησης. :)

 

Εψαξα μεσα στο φορουμ αλλα δεν καταφερα να βρω πως βρισκω το firmware

του κινητου μου. Αν μπορεις να μου πεις τον τροπο.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...