Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.πατησα 3 φορες λαθος κωδικο για το πορτοφολι και μπηκε φραγη.τι γινετε τωρα?ευχαριστω

 

Σελιδα 197 στο manual (στην ηλεκτρονικη του μορφη ) ;)

 

Πληκτρολογησε *#7370925538# σε κατασταση αναμονης.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και κατι αλλο να ρωτησω.το 3230 εχει αυτοματο κλεισιμο πληκτρολογιου οπως τα αλλα nokia?αν ναι πως το βαζουμε? με αλλο φορτιστη μπρω να το φορτισω π.χ με τον ACP 12 E .ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα στο κινητο μου*:οταν εγκαθιστω διαφορα προγραμματα και μετα παω να τα ανοιξω κανει μια προσπαθεια να το ανειξει αλλα μετα με πεταει παλι στο μενου, ενω παλια δεν το εκανε αυτο.Εχω κατεβασει πανω απο 15 προγραμματα και κανενα δεν λειτουργει.

Please help me!!!

*Στο 3230

σε ολους συμβαινει αυτο, κυριως με τα προγραμματα επεξεργασιας φωτιγραφιας. πρεπει να περιμενεις για καινουριο firmware..

 

τα προγραμματα που δοκιμασα και δεν λειτουργουν ειναι τα εξης :

 

2k photo plus

CameraFX

panoman

painter studio

 

επισης δεν λειτουργουν και πολλα παιχνιδια.

 

την ζελατινα την εβγαλα, καθαρισα και την οθονη, αλλα παλι ειναι λερωμενη, στο εσωτερικο της. τι κανω? ειναι ευκολο να το ξεβιδωσω?

 

Καλησπέρα σε όλους!

Προσπαθώ να συνδέσω το 3230 μου με το PC μέσω καλωδίου USB(DKU-2).Έχω περασμένο στον υπ/στή το PC Suite. Ο υπ/στής το ανιχνεύει,ακολουθείται η σχετική διαδικασία και όλα καλά μέχρι εκεί.'Οταν ανοίγω το PC Suite, λεέι "phone disconnected". Πάω στο connection manager,επιλέγω τη σύνδεση μέσω USB,πατάω οκ και πάλι τίποτα.

Η ερώτησή μου είναι η εξής: πρέπει να κάνω κάτι άλλο,μια ρύθμιση κτλ ουτως ώστε να γίνει η σύνδεση ή είναι πι8ανόν να οφείλεται σε κάτι άλλο?

παρομοια προβλημα με nokia Pc Suite και υπερυθρες.. πρεπει πρωτα να βγαλεις απο την εκιννηση τις διεργασιες για το usb. και δεν πρεπει πριν να εχεις μεταφερει αρχεια μονο μεσω του καλωδιου, χωρις να εχεις χρησιμοποιησει το pc suite, γιατι αλλιως κολλαει, δεν ξερω γιατι. πρεπει με ctrl,alt,del να σβησεις τα processes που αναφερονται στο usb ( με τις υπερυθρες ειναι το irftp.exe )

 

Προσπαθω να βαλω καποια καινουργια θεμματα αλλα μου λεει συνεχεια κατεστραμενο αρχειο...
για να λεει κατεστραμμενο αρχειο, σημαινει οτι ειναι κατεστραμμενο αρχειο. δεν γινεται τιποτα..

 

Θελω να παρω μια mmc δωρο σε ενα φιλο μου.Τι καρτες παιρνει το 3230 rsmmc απλες ή dual voltage rsmmc?
τις απλες παρε. τζαμπα λεφτα θα δωσεις με τις dv..

 

οσο για το blacklist, δεν καταλαβαινω. ειναι cr@cked? ρωταω γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε, εκτος απο 5 λεπτα, αλλα δεν ειχα προσεξει κατι..

 

παρατηρησα οτι οταν ειχα την καρτα 32 mbs με ελεγε οτι εχω ελευθερη μνημη ram 6 mbs, ενω τωρα που εχω την καρτα μνημης 128mbs με λεει οτι εχω ελευθερη μνημη 8-9 mbs.. γιατι?

 

τελος τα αρχεια απο το e/system/install χρειαζονται? επισης δεν εχω καταλαβει γιατι ορισμενα παιχνιδια/εφαρμογες αγκαθιστανται στο e/system/MIDlets..

 

μπορει καποιος μεγαλος να κανει ενα αναλυτικο review για να δουμε ολα τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του τηλεφωνου συνοπτικα;
ωρα για αναλυτικο review δεν εχω, αλλα θα πω ορισμενα πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα..

 

πλεονεκτηματα :

 

1)φωτεινοτητα οθονης, 2)ποιοτητα φωτογραφιων ( το 8x zoom ειναι ολα τα λεφτα! ) σε λιγο θα βλεπουμε και πραγματα που δεν θα πρεπει! 3) αρκετη μνημη ram. ειχα ταυτοχρονα δυο εφαρμογες, το visual radio και τρια παιχνιδια και ειχε πανω απο την μιση ελευθερη! 4) μικρο μεγεθος, ωραιο design ( το βραδυ ειναι ολοιδιο με το k750! ) και παναλαφρο! 5) ραδιοφωνο. παρολο που εχω mp3 στερεοφωνικο και ποτε δεν ακουγα ραδιο, τωρα ακουω σχεδον καθε μερα.. αλλο φρουτο! 6) μεγαλη οθονη, με αποτελεσμα να υπαρχει καλυτερη ποιοτητα και ευκρινεια. ειδικα μερικα παιχνιδια ( explode arena, angelsifh ) εχουν γραφικα σχεδον ιδια με του υπολογιστη!!!! 7) πολυ καλη τιμη.

 

Μειονεκτηματα :

 

1) μπαταρια. οταν μεταφερω γιαμιση ωρα δεδομενα μεσω υπερυθρων τελειωνει η μιση μπαταρια!! ( παντως με το ραδιοφωνο δεν τελειωνει τοσο γρηγορα.. ) φορτιση κανω μια μεσα σε 1,2 ημερες.. 2) το πολυπληκτρο δεν ειναι πολυ ευχρηστο και με ενοχλει το οτι κανει πολυ θορυβο. εννοειται πως δεν εχει καμμια σχεση με αυτο του k700! ειναι πολυ χειροτερο.. 3) η ποιοτητα στον ηχο, αν και δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.. παντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι η ποιοτητα δεν ειναι τοσο καλη, αφου η ενταση του μεγαφωνου ειναι πολυ λιγη σε σχεση με αλλα κινητα. σε συγκριση που εκανα με το m65 με full την ενταση, ο ηχος του 3230, δεν ακουγοταν καθολου!! ελπιζω στο μελλον να διορθωνεται με καποιο τροπο.. 4) με χαλαει το οτι δεν εχει στα πλαγια κουμπια αυξομειωσης του ηχου. αντι αυτου, υπαρχει ενα κουμπι για εναρξη του PTT, το οποιο προσωπικα για εμενα ειναι εντελως αχρηστο. 5) οι ασυμβατοτητες που υπαρχουν με ορισμενα προγραμματα και παιχνιδια, τα οποια ομως ενδεχεται να λυθουν με τα firmwares.. 6) πρεπει πρωτα να περιμενεις 2 δευτερολεπτα χωρις να κουνηθει το κινητο και ο στοχος ( target :P ) αφοτου κανεις την ληψη φωτογραφιας για να δειξει αυτο που εβγαλες..αλλα νομιζω οτι το εχουν ολα τα nokia. 7) οι φωτογραφιες που βγαζει δεν ειναι στην αναλυση των 1025*768 αλλα εχει βγει προγραμμα που το διορθωνει. 8) το προγραμμα ληψης βιντεο που εχει στο κινητο δεν ειναι και οτι καλυτερο..

 

Αυτα...

 

γενικα εγω εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος με αυτη την αγορα μου. ειχα διστασει παρα πολυ στην αρχη για την αγορα του, και σκεφτομουν τι κινητο θα παρω μετα απο δυο μηνες. αλλα ημουν λαθος. εχει απειρες δυνατοτητες! ( για αλλους μπορει να μην ειναι ετσι οπως τα λεω, γιατι μπορει να εχουν μεγαλυτερες απαιτησεις. αλλα για εμενα που ειναι το πρωτο κινητο με λειτουργικο που αγοραζω, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την αγορα μου.. )

 

παντως τα αμερικανακια στα reviews του δεν φαινονται και τοσο ικανοποιημενοι με τις δυνατοτητες του κινητου.. φυσικο ειναι,αφου εκει πουλανε ακομα και ρομποτ που κανουν καφε μονα τους! τι λεμε τωρα...

 

και κατι αλλο να ρωτησω.το 3230 εχει αυτοματο κλεισιμο πληκτρολογιου οπως τα αλλα nokia?αν ναι πως το βαζουμε?
οχι, αλλα μπορεις να κατεβασεις καποιο προγραμμα οπως το easylock ή το keylock, το οποιο και χρησιμοποιω και ειναι πολυ καλο.. μπορεις να το ρυθμισεις ωστε να ξεκιναει με την εναρξη του κινητου.

 

με αλλο φορτιστη μπορω να το φορτισω π.χ με τον ACP 12
Eναι γινεται. εχω ακουσει οτι στις αλλες χωρες της ευρωπης ( ειστε γελασμενοι, αν νομιζετε οτι ζουμε στην ΕΥΡΩΠΗ!! ) δινουν μαζι με τον κινητο τον ACP 12, οποτε δεν πιστευω να υπαρξει καποιο προβλημα! :cool:
Link to comment
Share on other sites

oxxx! boitheia.eftiaxna format stin karta mnimis 512 mb kai kollise kai tora mou vgazei sinexeia katesrameni karta mnimis !! mou rotaei..diamorfosi? patao nai kai kollaei ekei .tipota..ti kanwwwwwwww??

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

την ζελατινα την εβγαλα, καθαρισα και την οθονη, αλλα παλι ειναι λερωμενη, στο εσωτερικο της. τι κανω? ειναι ευκολο να το ξεβιδωσω?

 

paides egw katafera kai to anoixa kai to ka8risa.Telika to keno pou lete oti yparxei sta koumpia den yparxei.Einai kala kleisto.H o8onh exei sfougarakh gyrw gyrw kai den xerw apo pou mpainoun ola afta.Tespa.Me mia pena ki8aras (lepth kata protimish) kai balte thn katw apo to plastiko pou vriskete mia egoph panw apo thn o8onh.Exei kapoia dontakia pou pianoun.Etsi 8anoixei to kapaki.Parte kalo katsavidi astreraki 6ari (egw exw Farcom AEX 6x35) kai xevidwste tis vidoules. To kalo katsavidi gia na mhn xalasoun ta pasa. Epeita xevidwste kai tis vidoules pou einai mesa kai teleiwse.Anoixe to kinhto!!!!!!!! O ka8enas to analamvanei me dikh tou eu8unh!!!!!Den analambanw tpt!!!!!!

 

den einai duskolo na ginei,apla prosexe ta pasa stis vides.Giati meta xaireta eggyhsh.

Oso gia to format thn rs-mmc pou krasare den mhpws mporeis na thn xanakaneis format mesw card-reader.Den gnwrizw apla dinw kamia idea.Opoios allos as boh8hsei.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

oxxx! boitheia.eftiaxna format stin karta mnimis 512 mb kai kollise kai tora mou vgazei sinexeia katesrameni karta mnimis !! mou rotaei..diamorfosi? patao nai kai kollaei ekei .tipota..ti kanwwwwwwww??

 

Prospathise na tin formaris ston ipologisti sou me enan cartreeder.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

" Αρχικό Μήνυμα από tempelakos

paides egw katafera kai to anoixa kai to ka8risa.Telika to keno pou lete oti yparxei sta koumpia den yparxei.Einai kala kleisto.H o8onh exei sfougarakh gyrw gyrw kai den xerw apo pou mpainoun ola afta.Tespa.Me mia pena ki8aras (lepth kata protimish) kai balte thn katw apo to plastiko pou vriskete mia egoph panw apo thn o8onh.Exei kapoia dontakia pou pianoun.Etsi 8anoixei to kapaki.Parte kalo katsavidi astreraki 6ari (egw exw Farcom AEX 6x35) kai xevidwste tis vidoules. To kalo katsavidi gia na mhn xalasoun ta pasa. Epeita xevidwste kai tis vidoules pou einai mesa kai teleiwse.Anoixe to kinhto!!!!!!!! O ka8enas to analamvanei me dikh tou eu8unh!!!!!Den analambanw tpt!!!!!! "

 

Pou akribws les panw apo thn o8onh;;stis egkopes pou exei aristera kai dexia apo to metaliko pragmataki;;

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε κανα προγραμα ,που τρεχει αρχεια βιντεο, παρομιο με αυτο που πουλαει ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ 30Ε???? Επισης ξερετε κανε προγραμα που να μειωνει τον ογκο τον αρχειων βιντεο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε κανα προγραμα παρομιο με αυτο που πουλαει ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ 30Ε???? Επισης ξερετε κανε προγραμα που να μειωνει τον ογκο τον αρχειων βιντεο???

 

Μα αυτο το προγραμμα αν δεν κανω λαθος ειναι το dvd to mobile.Απλα ο Γερμανος αργησε λιγο να το ανακαλυψει.

Για να ειναι πιο μικρα τα βιντεο θα πρεπει να τα επεξεργαστεις παλι.Ριξε μια ματια στο : [Επισημο] Video Converters & Players: Ποιον από όλους; για να δεις και ποιο προγραμμα σου κανει. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Κατι ποιο συγκεκριμένο δεν εχεις να μου πρωτινεις. Που να ψαχνω σε 50+ σελιδες!!! plz

 

Καλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια γιατι για αυτο γινονται 50 σελιδες τα threads αλλα anyway. :rolleyes:

Εγω χρησιμοποιω το VirtualDub .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο σάιτ που να βλέπουμε ποιό είναι το πιό καινούριο firmware για το 3230; Ή τουλάχιστον να μου πει πιό είναι το πιο καινούριο firmware τώρα..
The past is a ghost that haunts you, from the moment it exists, until the moment you don't.
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια γιατι για αυτο γινονται 50 σελιδες τα threads αλλα anyway. :rolleyes:

Εγω χρησιμοποιω το VirtualDub .

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου το στειλεις εδω panos82001@yahoo.gr plz plz plz!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο σάιτ που να βλέπουμε ποιό είναι το πιό καινούριο firmware για το 3230; Ή τουλάχιστον να μου πει πιό είναι το πιο καινούριο firmware τώρα..

 

v 3.0505.2

http://mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=27727

;)

 

@Panos277 : μπορεις να το κατεβασεις απο την σελιδα που σου εδωσε ο asymvivastos ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια θελω να ρωτησω κατι.Μου εστειλαν στο nokia 3230 ηχους και mp3 μεσω bluetooth και υπερυθρες.Αυτους τους ηχους μπορω να τους κανω ηχους κλησης?και αν ναι πως?τελικα ειμαι πολυ ασχετος, καλα που εχω και εσας.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Pou akribws les panw apo thn o8onh;;stis egkopes pou exei aristera kai dexia apo to metaliko pragmataki;;

 

Mporeis na thn vreis ekei pou einai to akoustiko pou milas.kai sto idio upsos tou kinitou apo thn pisw plevra.(Panw apo thn kamera).8a deis pws xwrizoun ekei ta plastika.Esena sendiaferei na vgaleis to panw plastiko gia na vreis tis alle duo vides.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια θελω να ρωτησω κατι.Μου εστειλαν στο nokia 3230 ηχους και mp3 μεσω bluetooth και υπερυθρες.Αυτους τους ηχους μπορω να τους κανω ηχους κλησης?και αν ναι πως?τελικα ειμαι πολυ ασχετος, καλα που εχω και εσας.ευχαριστω

 

Gia na valeis hxo klhshs ta mp3 prepei na pas ekei pou einai to profil.Na epilexeis diamorfwsh tou profil pou 8eleis kai epeita ekei pou leei hxos klhshs pata allagh.8a sou vgalei mia lista me tous hxous klhshs.Ekei mesa 8anai.Sygekriena prepei na exei ena shmadaki dipla apo ta dika sou tragoudia(Prwtou kaneis auto na exeis apo8hkeusei ta mp3 sou stous "Hxous" kai na mhn einai sta eiserxomena giati alliws den 8a sta emfanizei ekei pou sou eipa)

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

pls ρε παιδια, βοηθηστε λιγο και σε αυτα που ρωταω. εγω σας βοηθαω παντα.. :P

 

kdimitris ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι, σχετικα με την διαμορφωση της τελικης σου αποφασης για αγορα ή οχι του κινητου.. ελπιζω να μην επηρεασαν ΠΟΛΥ αρνητικα τα πολλα μειονεκτηματα που εβαλα. για εμενα το μονο σημαντικο ειναι η διαρκεια της μπαταριας και τιποτα αλλο! το κινητακι απλα σκιζει! και δεν το λεω επειδη ειναι δικο μου. τα sharp gx10 και siemens m65 που ειχα, ηταν και ειναι πατατες!!

 

v 3.0505.2
παραξενο. στο κινητο μου αυτη την εκδοση εχω. το πηρα πριν απο 10 ημερες..

 

παντως δεν καταλαβαινω γιατι το firmware ειναι τοσο μεγαλο σε μεγεθος..

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια για την ασχετοσυνη μου.Οι ηχοι που μου στειλανε ειναι στα εισερχομενα.Πως θα τους αποθηκευσω στους ηχους?Και μετα τι ακριβως πρεπει να κανω για να τους κανω ηχους κλησης?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια για την ασχετοσυνη μου.Οι ηχοι που μου στειλανε ειναι στα εισερχομενα.Πως θα τους αποθηκευσω στους ηχους?Και μετα τι ακριβως πρεπει να κανω για να τους κανω ηχους κλησης?ευχαριστω

 

Mολις θα ανοιξεις τον ηχο και τον ακουσεις,μετα μπορεις να κανεις αποθηκευση.

Τα υπολοιπα ,εχουν ειπωθει πιο πανω απο τον φιλο tempelako.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kana site me games kai efarmoges

 

Kοιταξε τον *** ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ ***

οπου θα βρεις αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=14396

και αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=42344

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...