Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι ακομη.. αγορασα μια καρτα 128mbs. θελω να ξερω αν μπορω να κανε επικολληση τα παιχνιδια/εφαρμογες που ειχα στην παλια καρτα στην καινουρια καρτα.. ή αν γινεται αυτοματα με καποιο προγραμμα.. ξερει κανεις?

 

Εγώ όταν πήρα την κάρτα 256mbs έκανα "Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας" (μέσα από το Nokia PC Suite) τοποθέτησα την νέα κάρτα έκανα και όλα μια χαρά τώρα αν εσύ δεν έχεις card reader κάνε το ίδιο με τις υπέρυθρες

Πρώτα δημιουργείς ένα αντίγραφο ασφαλείας των περιεχωμένων του τηλεφώνου στον υπολογιστή - αλλάζεις την κάρτα - και μετά επαναφέρεις τα δεδομένα αντιγράφων ασφαλείας από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο γινεται και με τα δεδομενα της καρτας ή μονο με τα δεδομενα του κινητου? με τις υπερυθρες αργει παρα πολυ !!

 

και δλδ αν το κανω αυτο θα εγκατασταθουν κανονικα και αυτοματα?

 

το τηλέφωνο υποστηρίζει edge; το βιβλίο οδηγιών δεν αναφέρει κάτι σχετικο
ναι.

 

" EDGE is a 3G-compliant data transfer technology that is up to three times faster than GPRS. If you value speed, the Nokia 3230 is for you. Messaging, interactive online gaming and content download have never been faster. "

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται και με τα δεδομενα της καρτας ή μονο με τα δεδομενα του κινητου? με τις υπερυθρες αργει παρα πολυ !!

 

και δλδ αν το κανω αυτο θα εγκατασταθουν κανονικα και αυτοματα?

 

με τα δεδομένα και της κάρτας φυσικά το ξέρω οτι αργεί αλλά είναι αποτελεσματικό αν το κανεις αυτο θα εγκατασταθουν κανονικα και αυτοματα μόνο που το θέμα θα αλλάξει, αν είχες κανένα θέμα από την κάρτα θα φορτώσει αυτόματα κάποιο άλλο από το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω οταν παρω card reader..

 

Μία λύση είναι όταν βάλεις να φορτήσει η μπαταρία κάνε αυτό που σου πρότεινα παραπάνω, με τις υπέρυθρες μπορείς να το κάνεις ακόμα και το βράδυ όταν πέσεις για ύπνο

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το 3230 απο τη Vodafone και διαπιστωσα οτι μενουν ακομα 3 γραμμες μπαταρια (χωρις να το εχω φορτισει... :confused: :worry: ) Προκειμενου να κανω την "μεγαλη" πρωτη φορτιση να το αφησω να ξεφορτιστει πληρως (που με την χρηση που κανω μπορει να ειναι και μεθαυριο!) ή να το αφησω απο τωρα να φορτιζει;Εχει διαφορα;

 

Ασχετο αλλα στο h**p://www.iphone-forum.org χρειαζεται πρωτα να κανω 20 posts για να κατεβασω καποιο προγραμμα ή λαθος καταλαβα; :O

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το 3230 απο τη Vodafone και διαπιστωσα οτι μενουν ακομα 3 γραμμες μπαταρια (χωρις να το εχω φορτισει... :confused: :worry: ) Προκειμενου να κανω την "μεγαλη" πρωτη φορτιση να το αφησω να ξεφορτιστει πληρως (που με την χρηση που κανω μπορει να ειναι και μεθαυριο!) ή να το αφησω απο τωρα να φορτιζει;Εχει διαφορα;

 

Ασχετο αλλα στο h**p://www.iphone-forum.org χρειαζεται πρωτα να κανω 20 posts για να κατεβασω καποιο προγραμμα ή λαθος καταλαβα; :O

 

Δεν νομιζω να παιζει ρολο,μπορεις να το αφησεις και απο τωρα.

 

Οσον αφορα το iphone εγω με 4-5 posts κατεβαζω κανονικα.Ισως σε καποια συγκεκριμενα sections να υπαρχει αυτο που λες (π.χ. n-gage παιχνιδια). ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το 3230 απο τη Vodafone και διαπιστωσα οτι μενουν ακομα 3 γραμμες μπαταρια (χωρις να το εχω φορτισει... :confused: :worry: ) Προκειμενου να κανω την "μεγαλη" πρωτη φορτιση να το αφησω να ξεφορτιστει πληρως (που με την χρηση που κανω μπορει να ειναι και μεθαυριο!) ή να το αφησω απο τωρα να φορτιζει;Εχει διαφορα;

 

Ασχετο αλλα στο h**p://www.iphone-forum.org χρειαζεται πρωτα να κανω 20 posts για να κατεβασω καποιο προγραμμα ή λαθος καταλαβα; :O

Εμενα παλι μου ειπαν οταν τους ρωτησα οτι η μπαταρια ειναι προφορτισμενη ως ενα σημειο και πρεπει πρωτα να την αδειασω με την χρηση και μετα να το βαλω για την μεγαλη φορτιση

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως ανοίγει το 3230?Εχω ξεβιδώσει τις 2 βίδες που φένονται λογικά δεν πρέπει να έχει άλλες 2 ?

 

 

gia psaxe se prohgoumena posts.Exw kanei analutika pws na to anoigeis.Alla on your own risk!!!! :D :D

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το 3230 απο τη Vodafone και διαπιστωσα οτι μενουν ακομα 3 γραμμες μπαταρια (χωρις να το εχω φορτισει... :confused: :worry: ) Προκειμενου να κανω την "μεγαλη" πρωτη φορτιση να το αφησω να ξεφορτιστει πληρως (που με την χρηση που κανω μπορει να ειναι και μεθαυριο!) ή να το αφησω απο τωρα να φορτιζει;Εχει διαφορα;

 

Ασχετο αλλα στο h**p://www.iphone-forum.org χρειαζεται πρωτα να κανω 20 posts για να κατεβασω καποιο προγραμμα ή λαθος καταλαβα; :O

 

 

 

xreiazetai 20 posts gia na katevaseis ta firmware klp.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous. exw ena provlhmataki pou emfanisthke ksafnika... exw egkatasthsei to zipman 2.30 series 60 kai mou douleue kanonika mexri xthes... shmera fortwsa kapoia programmatakia se zip morfh sthn karta kai otan paw na ta anoiksw mou leei apaiteitai egkatastash tou license manager. omws stis egkatesthmenes efarmoges apo th diaxeirhsh efarmogwn twn ergaleiwn fainetai oti to LMpro uparxei kanonika... epishs kserei kaneis pio programma diavazei pdf? kathe vohtheia dekth... :)

by the way, egw sto iphone katevazw xwris na xw kanei oute ena post!!! :P (vevaia oxi firmware mono programmata kai .wav, .mp3 ktl..)

Τα Αγαθά Copies Κτώνται... :innocent:

 

 

M Y P H O N E Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Μ Ε !!!

Link to comment
Share on other sites

kai gw etsi katevaza xwris posts.Apla sta firmaware 8elei.Parepiptontws sto iphone kykloforei to firmware tou 3230.Gia opoion endiaferetai!!! Oso gia afto pou les alexoulaki den gnwrizw.Den ton evala pote to zipman.Den to xreiastika.Eixa akousei oti psilokatastrefei ta arxeia.Den gnwrizw an isxyei kati tetoio.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστισει το camcoderPro 1.03 παιζει κανονικα αλλα μολις κλεισω το τηλ και το ξανανοιξω δεν παιζει, μολις το ξαναεγκαταστισω παιζει κανονικα μεχρι να το ξανακλεισω! Ξερει κανεις τι γινεται??? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστισει το camcoderPro 1.03 παιζει κανονικα αλλα μολις κλεισω το τηλ και το ξανανοιξω δεν παιζει, μολις το ξαναεγκαταστισω παιζει κανονικα μεχρι να το ξανακλεισω! Ξερει κανεις τι γινεται??? :confused:

 

 

 

μπορεις να το κατεβασεις απο την σελιδα μου.ειναι αυτο που χρησιμοποις και εγω.

το προγραμμα σου δινει την δυνατοτητα να τραβηξεις και φωτογραφια(leei camera), αλλα αυτη η δυνατοτητα δεν υποστηριζεται απο το τηλεφωνο και κλεινει η εφαρμογη.

οποτε το χρησιμοποιουμε μονο για βιντεο και album.

Link to comment
Share on other sites

για να κρατησω αντιγραφα ασφαλειας πρεπει πρωτα να τα μεταφερω απο το κινητο στον υπολογιστη και μετα να τα ξαναμεταφερω στο κινητο? γιατι με τις υπερυθρες θα χρειαστουν ωρες!!!
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το κατεβασεις απο την σελιδα μου.ειναι αυτο που χρησιμοποις και εγω.

το προγραμμα σου δινει την δυνατοτητα να τραβηξεις και φωτογραφια(leei camera), αλλα αυτη η δυνατοτητα δεν υποστηριζεται απο το τηλεφωνο και κλεινει η εφαρμογη.

οποτε το χρησιμοποιουμε μονο για βιντεο και album.

Aπο την σελιδα σου το κατεβασα, αλλα δεν παιζει συνεχεια!! τις πρωτες φορες παιζει κανονικα αλλα μετα παιζει τα βιντεο με το realplayer. Δεν βγαζω φοτο με το camcoder μονο για να βλεπω foolscreen το εχω!

Link to comment
Share on other sites

καποιος mod αφαιρεσε το προγραμμα που επισυναψα? γιατι τοσος φοβος? δλδ εκει στο i-phone γιατι δεν φοβουνται μηπως παθουν τιποτα?

 

τελικα θα μου πει κανεις αν πουλανε ζελατινες για την οθονη και πως να την καθαρισω? με πανακι? βρεγμενο?

 

στο gmail στον φακελο με τα themes βρηκα κατι .mbm αρχεια. τι ειναι? να τα εγκαταστησω στο κινητο?

 

κατι τελευταιο.. δεν μπορω να μπω στο Internet..! παω tim gprs αλλα δεν κανει τιποτα.. γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς το op logo του.Εγώ έχω ΤΙΜ και δεν τα έχω καταφέρει ακόμα.Αν κάποιος το έχει κάνει ας μας πει πως.Προσπάθησα με FExplorer και OPman αλλά τίποτα.

Ευχαριστώ.

Robotech
Link to comment
Share on other sites

operator logo.Αντι για εκεί που έχει το όνομα της εταιρίας να βάλεις ένα .bmp που θες εσύ.Επειδή ξεφυλλίζοντας το thread κατάλαβα ότι κάποιοι το έχουν αλλάξει ας μας πουν πώς.
Robotech
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις στο 3230 του, το ΕProfilesPro με το οποιο μπορεις να κανονιζεις τα προφιλ ή κατι παρομοιο;;;;Αν καποιος ξερει κατι να γραψει απο ποιο site το βρηκε.
Link to comment
Share on other sites

καποιος mod αφαιρεσε το προγραμμα που επισυναψα? γιατι τοσος φοβος? δλδ εκει στο i-phone γιατι δεν φοβουνται μηπως παθουν τιποτα?

 

τελικα θα μου πει κανεις αν πουλανε ζελατινες για την οθονη και πως να την καθαρισω? με πανακι? βρεγμενο?

 

στο gmail στον φακελο με τα themes βρηκα κατι .mbm αρχεια. τι ειναι? να τα εγκαταστησω στο κινητο?

 

κατι τελευταιο.. δεν μπορω να μπω στο Internet..! παω tim gprs αλλα δεν κανει τιποτα.. γιατι?

Στελνοντας sms στην TIM στο 123 και γραφοντας MMS#N σου ερχονται οι ρυθμισεις για mms,tim gprs τις οποιες αποθηκευεις,φανταζομαι θα το εχεις κανει αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...