Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου αποσαφηνίσει μια απορία;

Οι rs-mmc διαβάζονται απευθείας από card readers?Εγώ έχω έναν 6-in-1 που δέχεται απλές mmc.Προφανώς χρείαζομαι κατάλληλο αντάπτορα.

Οι νέοι card-readers δέχονται τις rs-mmc χωρίς αντάπτορα?

 

Και τέλος τι προτείνετε?Αντάπτορα ή new card-reader

Σημειώνω ότι έχω και πάνω στο laptop card reader και δεν θα ήθελα να μπλέκω με επιπλέον συσκευές.

Robotech
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου αποσαφηνίσει μια απορία;

Οι rs-mmc διαβάζονται απευθείας από card readers?Εγώ έχω έναν 6-in-1 που δέχεται απλές mmc.Προφανώς χρείαζομαι κατάλληλο αντάπτορα.

Οι νέοι card-readers δέχονται τις rs-mmc χωρίς αντάπτορα?

 

Και τέλος τι προτείνετε?Αντάπτορα ή new card-reader

Σημειώνω ότι έχω και πάνω στο laptop card reader και δεν θα ήθελα να μπλέκω με επιπλέον συσκευές.

 

Δεν νομιζω να υπαρχουν card readers που να διαβαζουν απευθείας rs-mmc.

Οταν αγορασεις καινουργια rs-mmc ,στο πακετο περιεχεται και αντάπτορας.

Και να υπαρχει παντως ,δεν αξιζει να αγορασεις νεο card reader.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όλοι οι αγοραστές του 3230 γνωρίζουμε πως το ολοκαίνουργιο τηλεφωνό μας δεν περιέχει αντάπτορα για MMC.

Πάρα ταύτα είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από την συσκευούλα.

 

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις.

Robotech
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχουν card readers που να διαβαζουν απευθείας rs-mmc.

Οταν αγορασεις καινουργια rs-mmc ,στο πακετο περιεχεται και αντάπτορας.

Και να υπαρχει παντως ,δεν αξιζει να αγορασεις νεο card reader.

 

υπάρχουν....εγώ έχω έναν της sandisk που διαβάζει μια χαρά τις rs-mmc!!:)

Link to comment
Share on other sites

!!! ευτυχως το διαβασα! δλδ τζαμπα θα επαιρνα τον card reader Μονο.. αρα θελει να αγορασω και μια mmc που να εχει ανταπτορα, ετσι?

 

επισης τα jad αρχεια τι κανουν?

 

 

υπάρχουν....εγώ έχω έναν της sandisk που διαβάζει μια χαρά τις rs-mmc!!

 

εκεινον που δινουν στο lidl τι κανει?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με το crck.. μετετρεψε το σε .sis

 

 

εγκατέστησα το sis του profimail v2.24 και μαζι με αυτό είχε στο rar και ένα κιτζεν.(το γραφω στα ελληνικά γιατι αλλιώς μου βγάζει αστεράκια και δεν καταλαβαινετε.) .. πως το χρησιμοποιώ όμως?? δε παίρνει τον κωδικό.. υπάρχει κανείς που να το έχει εγκαταστήσει να μου πει πως?

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το sis του profimail v2.24 και μαζι με αυτό είχε στο rar και ένα κιτζεν.(το γραφω στα ελληνικά γιατι αλλιώς μου βγάζει αστεράκια και δεν καταλαβαινετε.) .. πως το χρησιμοποιώ όμως?? δε παίρνει τον κωδικό.. υπάρχει κανείς που να το έχει εγκαταστήσει να μου πει πως?
Βαζεις το ΙΜΕΙ του κινητου σου και σου βγαζει το κωδικο για να κανεις register το προγραμμα ;)
Link to comment
Share on other sites

ακόμα μία ερώτηση!! τα αρχεία που αποθηκεύονται στην καρτα στο φάκελο install: ( Ε:\system\install) χρειάζονται??

ιή μπορώ να τα σβήσω??

 

 

Oxi mhn ta sbhseis, Xreiazontai..

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει το εξης παραδοξο

χρησιμοποιω τον fexplorer 1.13 για να αλλαξω το λογοτυπο δικτυου αλλα δεν γινεται τιποτα.

( ναι εχω σβησει το περιεχομενο του φακελου στον οποιο αποθηκευεται το λογοτυπο)

το παραδοξο ειναι οτι η φωτο που οριζω ως λογοτυπο εμφανιζεται μονο οταν δεν εχω σημα (χρησιμοποιω το δικτυο τις TIM)

καθε αποψη ειναι καλοδεχουμενη

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει το εξης παραδοξο

χρησιμοποιω τον fexplorer 1.13 για να αλλαξω το λογοτυπο δικτυου αλλα δεν γινεται τιποτα.

( ναι εχω σβησει το περιεχομενο του φακελου στον οποιο αποθηκευεται το λογοτυπο)

το παραδοξο ειναι οτι η φωτο που οριζω ως λογοτυπο εμφανιζεται μονο οταν δεν εχω σημα (χρησιμοποιω το δικτυο τις TIM)

καθε αποψη ειναι καλοδεχουμενη

kai to diko moy me Vodafone to idio kanei....ean kapoios ehei mia lysei as mas pei

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσθήκη φωτογραφίας σε επαφή:

Όταν με καλεί επαφή με αντιστοιχισμένη φωτογραφία εμφανίζεται η μικρογραφία σε πολύ μικρό μέγεθος δίπλα από τον αριθμό και το όνομα του καλούντος.

Υπάρχει καμια ρύθμιση για να φαίνεται πιο μεγάλη η φωτο;

Ευχαριστώ.

Robotech
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσθήκη φωτογραφίας σε επαφή:

Όταν με καλεί επαφή με αντιστοιχισμένη φωτογραφία εμφανίζεται η μικρογραφία σε πολύ μικρό μέγεθος δίπλα από τον αριθμό και το όνομα του καλούντος.

Υπάρχει καμια ρύθμιση για να φαίνεται πιο μεγάλη η φωτο;

Ευχαριστώ.

 

βάλε το fscaller!!;)

Link to comment
Share on other sites

kai to diko moy me Vodafone to idio kanei....ean kapoios ehei mia lysei as mas pei
Βάλτε το opman logo manager.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

re paidia mia aporia....ega8istw afto to free programma gia thn kamera pu dior8wnei to paramorfomeno mege8os alla molis vgazw th photo mu leei not enough memory save to original size enw exw 23 mb elef8era +gyrw sta 2.5 sto phone ?!?!?!?!

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

εαν εννοεις οτι τραβαει φωτο σε 1280χ1024 αντι για 960 ,μπορω να πω με σιγουρια οτι το προγραμμα τρεχει κανονικα.

εγω βεβαια εχω 4,5 μβ ελευθερα στο τηλεφωνο και 190 μβ ελευθερα στην καρτα.

δεν μου παρουσιασε ποτε το προβλημα που αναφερεις.

 

θα ηθελα να προτρεψω ολους τους κατοχους του κινητου να μην χρησιμοποιουν το real player για να παιζουν τα βιντεο τους.ο player αυτος ειναι για τα μπαζα.(σορρυ για την εκφραση)

εγω χρησιμοποιω τον player του camcorder pro ,o οποιος δεν πιξελιαζει τοσο πολυ την οθονη και εχει και επιλογη για full screen

Link to comment
Share on other sites

alla molis vgazw th photo mu leei not enough memory

 

χρησιμοποιει κοινοχρηστη μνημη. πρεπει πρωτα να σβησεις τις εφαρμογες που εκτελουνται..

 

τελικα ξερει κανεις αν μπορω να ορισω την διαρκεια που να κλεινει το φως στο κινητο?? ειναι πολυ σπαστικο!!

 

τα smartmovie , ultraMP3 παιζουν ΜΟΝΟ dvd και mp3 αρχεια, αντιστοιχα?

Link to comment
Share on other sites

to smartmovie παιζει αρχεια divx,xvid,avi και οχι dvd.

gia to ultra mp3 δεν ξερω ,αλλα γιατι δεν βαζεις τον οgg player που παιζει και ogg kai mp3?

 

οχι ,δεν μπορεις να ορισεις την διαρκεια που να κλεινει το φως στο κινητο και ουτε εχω ακουσει καποιο προγραμμα που να το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Το card reader που ειχε το lidl ηταν 15 σε 1. Μια χαρα τα παει με τις καρτες απο καμερα , ψηφιακη + 3230 τωρα.Και κοστιζε και 14 ευρωπουλα.

Σε ερευνα με μηχανη αναζητησης (λυση για πολλες ερωτησεις) βρηκα την απλη καρτα rs-mmc 256 mb 40 euro και την 512 mb 70 euro. Και απο οτι εχει αναφερθει εδω η dv κοστιζει σχεδον το διπλασιο.Σε 8 μηνες θα ειναι λουκουμι η τιμη της.

Η ενταση ηχου οταν ακουω mp3 ρυθμιζεται κανονικα με το joistick. Το ιδιο και με το ραδιοφωνο και την αναθεματισμενη κεραια που εχει (χαθηκε μια λεπτη γεφυρα?).

Το σβυσιμο του φωτος (οθονης) με το κινητο σε λειτουργια γινεται απο:

Ρυθμισεις - Τηλεφωνο - Προβολη - Οριο χρονου γραφικων οθονης (Ετσι μειωνεται και η καταναλωση της μπαταριας)

Η μπαταρια ειναι φυσικο να μην εχει μεγαλη χωρητικοτητα λογω ογκου και η καταναλωση να ειναι γρηγορη με τοσες ενεργοβορες εφαρμογες.

 

Φιλε Nokkia ελπιζω να βοηθησα στα ερωτηματα σου.

 

Το μοντελο αυτο το εχω εδω και 12 μερες.Ακομη δεν εχω γραψει τα συμπερασματα μου λογω ελλειψης χρονου.Ευτυχως βρισκω χρονο για ψαξιμο.

Θα πω ομως κατι. ΜΗΝ ΛΥΠΑΣΤΕ τα λεφτα που δωσατε(και εγω φυσικα).Τα αξιζει. Απλα υπομονη μεχρι να μαθουμε τα κολπα του.Μεχρι τωρα ειχα τα 6220,7110.5110. Τωρα μπηκα(-με) σε αλλη φαση λειτουργικου.

Και ειναι και αντοχης συμφωνα με ενα συμβαν.Την επομενη μετα της αγορας μου επεσε πανω σε πλακακια με την επανω αριστερη γωνια.Στιγμιαια με διαπερασε μια μαχαιρια.Ευτυχως ομως ολα οκ.Οπως το 5110 πριν 8 χρονια που το πεταξα με ολη τη δυναμη μου σε τοιχο στα 4 μετρα και αλλαξα μονο πρωσοψη.

Αυτα προς το παρον.

Τα υπολοιπα αργοτερα.

 

Και κατι για τους νεους οπως και εγω στα symbian. Ψαξτε λιγο και τις προηγουμενες σελιδες.Εφτασε το θεμα για το 3230 στις 58 σελιδες και ειναι ζητημα αν οι ωφελιμες ειναι 20.Ολες οι αλλες ειναι τα ιδια ερωτηματα και φυσικα οι ιδιες απαντησεις.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...