Jump to content

Επιλογή κινητού έως 250 euro, LG G2 ή SAMSUNG GALAXY NOTE 3 Neo?


FKARATHA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

Ήρθε η ώρα να αποχωριστώ to Huawei Ascend P1 (πάει προς πώληση) και ψάχνω κινητό έως 250 euro. Μετά από έρευνα και διάβασμα κατέληξα κάπου μεταξύ των LG G2 16Gb και SAMSUNG GALAXY NOTE 3 Neo.

Τι μου προτείνετε εσείς και ειδικά όσοι έχετε χρησιμοποιήσει κάποιες από τις προαναφερόμενες συσκευές?

Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτήν την τιμή ? (εκτός κινέζικης αγοράς....)

 

Η βοήθειά σας θα μου ήταν πολύτιμη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και Καλές Γιορτές.

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ haki, η γνώμη σου θα ληφθεί πολύ σοβαρά υπόψιν αφού ξέρω ότι έχουν περάσει πολλές συσκευές από τα χέρια σου.
--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος και των δύο, από πολλές φορές, σου λέω ότι το Neo είναι τόσο ολοκληρωμένο πολυεργαλείο που δεν θα σκεφτόμουν καν το G2! Είναι δώρο σ΄αυτήν τη τιμή.

 

Έτσι ακριβώς είναι. Επίσης η διαφορά τους στην μπαταρία είναι πολύ μικρή.

Βέβαια το g2 έχει πολύ βολικότερο μέγεθος, αλλά αυτά είναι γούστα και προτεραιότητες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

επειδη και γω στο ιδιο δηλιμα ειμαι,

μεταξυ αυτον των 2 πιο εχει καλητερη καμερα??

 

Λίγο καλύτερη το. G2 κατά την δίκη μου άποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος και των δύο, από πολλές φορές, σου λέω ότι το Neo είναι τόσο ολοκληρωμένο πολυεργαλείο που δεν θα σκεφτόμουν καν το G2! Είναι δώρο σ΄αυτήν τη τιμή.

 

 

haki και σε σχέση με το SONY Z2? Πάλι καλύτερο θεωρείς το Neo?

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

haki και σε σχέση με το SONY Z2? Πάλι καλύτερο θεωρείς το Neo?

 

Επειδή τα είχα και τα 3 :P, θα σου πω ότι όχι δεν είναι καλύτερο επουδενι από το Ζ2. Καταρχάς δεν έχουν καμία σχέση στα χαρακτηριστικά, αλλά και στην απόδοση το Ζ2 το βάζω ακριβώς μετά το Μ8 που είναι η κορυφή.

Επίσης ποιοτικά δεν έχουν καμία σχέση. Το ένα έχει μέτρια πλαστικά κατά την άποψή μου και τριζατα και το άλλο δίνει ρεσιτάλ με γυαλί μπρος πίσω και αδιάβροχο.

Τα 3 γιγα ραμ και μόνο είναι το σημείο που του δίνει το μεγάλο προβάδισμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος και των δύο, από πολλές φορές, σου λέω ότι το Neo είναι τόσο ολοκληρωμένο πολυεργαλείο που δεν θα σκεφτόμουν καν το G2! Είναι δώρο σ΄αυτήν τη τιμή.

 

Είναι καλύτερο το Neo από το g2 . Τώρα για το αν είναι δώρο σε αυτή την τιμή δεν το ξέρουμε ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Το z2 το θεωρώ κορυφή στα χρήματα του. Στα 250 όμως δες και το ascent p7, το θεωρώ πιο ολοκληρομενη πρόταση από το g2 γιατί το τελευταίο δεν παίρνει επέκταση μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω συγκρίνει επισταμένως το g2 μου με το z2 συνάδελφου και πραγματικά το πιστεύετε ή όχι το g2 κερδίζει παντού όσον αφορά την ταχύτητα (browsing, άνοιγμα εφαρμογών, παιχνιδιών) και μάλιστα με διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω συγκρίνει επισταμένως το g2 μου με το z2 συνάδελφου και πραγματικά το πιστεύετε ή όχι το g2 κερδίζει παντού όσον αφορά την ταχύτητα (browsing, άνοιγμα εφαρμογών, παιχνιδιών) και μάλιστα με διαφορά.

 

Πως τα συγκρίνεις; Με το μάτι; Γιατί δε λέει κάτι αυτό.

“I think therefore I am – don’t bet on it!” What’s his point? :O
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές σας. Τελικά κατέληξα στην αγορά ενός μαύρου Ζ2 και μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει τις καλύτερες των εντυπώσεων τόσο από πλευράς κατασκευής όσο και από πλυευράς απόδοσης.!!

 

Καλές γιορτές σε όλους σας.

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...