Jump to content

Moto G 2014 vs LG G3S


dimitris99
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να κάνω δώρο στον εαυτό μου ένα κινητό γιατί το galaxy s advance έχει δείξει την ηλικία του εδώ και καιρό και έχω καταλήξει ανάμεσα σε αυτά τα 2.

Το απόλυτο VS στα 150-200€ και ως τα Χριστούγεννα θα έχουν πέσει πιο κοντά στα 150€ και τα 2.

Πραγματικά δεν ξέρω ποιο να πάρω...το πανέμορφο LG με το απίστευτο UI του ή το Moto G με το vanilla android και τα απίστευτα στερεοφωνικά του ηχεία...

Περιμένω την γνώμη σας =)

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6647&idPhone2=6475

 

Στα + του G3S

Καλύτερη μπαταρία

Εγγραφή 1080p video

Πιο μαζεμένο και ελαφρύτερο

 

Στα + του Moto G

Στερεοφωνικά ηχεία

Gorilla Glass 3

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι θα ήταν αυτονόητο ότι έχει gorilla glass. Μια απλή αναζήτηση στο Google μου το επιβεβαίωσε.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η μπαταρία του Moto G είναι καλύτερη.

Βάλε και τις αναβαθμίσεις στα + του Μoto G. Θα πάρει σίγουρα Android 5.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

moto g , αισθητικα πιο ομορφο γαι μενα, και γενικα προτεινω το μοτο γιατι θα ειναι πιο γρηγορο, θα παρει αναβαθμισεις και εχει και ωραια ηχεια. το αλλο ομως εχει καλυτερη φωοτγραφικη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πάρε lg για αυτα που αναφέραν οι από πάνω + για το knock (πραγματικά είναι απίστευτα βολικό κ δε χαλάσ κ το power button), κάρτα μνήμης κ πολύ καλό support από θέμα σερβίς. Δε ξέρω αν έχει κ ασύρματη φόρτιση όπως το μεγάλο κ τηλεκοντρόλ για ψάξτο γιατί δε μπαίνω από καλή συσκευή

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εχει και τηλεκοντρολ το μικρό επίσης ενα + του LG είναι ο φορτιστης και τα ακουστικά που περιλαμβάνει καθώς μου έχουν χαλάσει και τα 2 από το προηγούμενο:(
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το moto g έχει αντίπαλο στη mid range κατηγορία, συγκρίνεται μόνο με κινητά 50-100 ευρώ ακριβότερα τουλάχιστον (όσο καλό και να είναι το πανέμορφο g3s).
Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/phones/compare/Motorola-Moto-G-LTE,LG-L90/phones/8655,8416

και σου μένουν και 40 ευρώ να τα παίξεις στα χαρτιά. Λόγω μπαταρίας το moto g δεν θα το έπαιρνα με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...