Jump to content

Ulefone Be One


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε μια καρτα micro sd 32 gb , μεταφεροντας τις περισσοτερες εφαρμογες εκει, εκει που το κινητο ειχε χρηση 800+mb ram πριν, τωρα εχει μια χρηση 500 mb στο παρασκηνιο, αφηνοντας το μισο χωρο ελευθερο, με οτι σημαινει αυτο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δεν μπορω με τίποτα να στρώσω τη βαθμονόμηση της μπαταρίας. Ενω γενικα έχει τους χρόνους αναμονής για τη χωρητικοτητα της, ειναι χαλια η βαθμονομηση. Απο το 100% μεχρι το 60-50% πεφτει αργα και μετα αν κλεισω και το ανοιξω μπορει να δειξει 25%. Μου εχει τυχει απο 45% να κλεισει και ανοιγοντας να δειξει 1%. Εχω τη μαμα ρομ. Ειναι ρουταρισμενο και εχω τρεξει εφαρμογη καλιμπραρισματος μπαταριας. Πως το στρωνω?
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά δεν μπορω με τίποτα να στρώσω τη βαθμονόμηση της μπαταρίας. Ενω γενικα έχει τους χρόνους αναμονής για τη χωρητικοτητα της, ειναι χαλια η βαθμονομηση. Απο το 100% μεχρι το 60-50% πεφτει αργα και μετα αν κλεισω και το ανοιξω μπορει να δειξει 25%. Μου εχει τυχει απο 45% να κλεισει και ανοιγοντας να δειξει 1%. Εχω τη μαμα ρομ. Ειναι ρουταρισμενο και εχω τρεξει εφαρμογη καλιμπραρισματος μπαταριας. Πως το στρωνω?

 

Δοκίμασε και αυτό, κάποιοι λένε ότι κάνει όντως δουλειά...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.advancedbatterylife

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εστειλα πισω..μου ειπαν στην αρχη να το γυρησω στης εργοστασιακες του ρυθμησεις μπας και στρωσει..αλλα το ειχα κανει ειδη και τιποτα! τους το ειπα και μου εστειλαν τι πρεπει να κανω για να το στειλω πισω..καλυτερα μετα της 15 του μηνα για γρηγοροτερη εξυπηρετηση!!! πηγα στα ελτα και μου χρεωσαν 9,20 για κινα..τωρα δεν ξερω αν θα τα παρω πισω η τι θα γινει..περημενω απαντηση γιατι εχουν αδεια απ οτι μου ειπαν σε ενα mail λογο αλλαγης χρωνιας..κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και αυτό, κάποιοι λένε ότι κάνει όντως δουλειά...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.advancedbatterylife

 

Τελικα εκανα hard reset και απ' οτι φαίνεται εφτιαξε. Ευχαριστώ πολύ.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος το αδυναμο σημα?Σε περιχοχες που δεν ειχα θεμα με αλλα κινητα παει στο 2g , η ακομα δε συνδεεται μεσω δεδομενων για internet.Λυση υπαρχει?Γιατι με το firmware που μου στειλε η ulefon δε βγαζω ακρη...

 

Η ειναι απροβληματιστο το τηλεφωνο, η απλα δεν ασχολειται κανεις πια!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

προβλημα,

μεχρι χθες δουλευε κανονικα, καποια στιγμη εσβυσε απο μπαταρια την ωρα που μιλουσα,

παω σπιτη το βαζω για φορτιση και το ανοιγω μετα απο κανα 10λεπτο, το ξεκλειδωνο απο το λουκετακι και παω να βαλω πιν τιποτα!!!

σβυνω ξανα αναβω τα ιδια, κανω εργοστασιακες ρυθμισεις τα ιδια, ξεκλειδωνει με το λουκετακι και μετα δεν κανει τιποτα αλλο!!!!

ξανα περναω firmware apo need rom τα ιδια, με εχει κουρασει καμια ιδεα?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Η πρωτη μπαταρια τα φτυσε.Εδω κι ενα τριμηνο την αντεκατεστησα με τη μονη που υπηρχε στην αγορα απ το banggood με 2800 mah.Κι αυτη τωρα πηρε την κατιουσα.κριμα γιατι το κινητο δε μου βγαλε κανενα αλλο προβλημα και θα το παρκαρω για την αδυναμη μπαταρια.Καμμια λυση για μπαταρια που να ταιριαζει απο αλλο κινητο?Στη σελιδα της ulefone στο fb ρωτησα και δεν ασχοληθηκε κανεις , το be one ξεχαστηκε.Κριμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...