Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα που ειχε προβλημα η μπαταρια και εκανε τα ιδια και μετα απο λιγο αρχισε να φουσκωνει τους πηρα τηλ και μου εστειλαν αλλη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες, με tempered glass που μολις περασα στο κινητο, εφυγε αλλου ποιοτικα...Αψογη εφαρμογη,φοβερη αισθηση,κανενα μα κανενα τρεμουλιασμα πλεον και πραγματικα 0% λαθη κατα την αφη οπως ειχα πριν πχ στην πληκτρολογηση ή στην περιηγηση στο μενου..Το συστηνω ανεπιφυλακτα...Νιωθω λες και πηρα το κινητο μολις χθες!! Για οποιους θελουν, ειναι αυτό εδω: http://www.aliexpress.com/item/original-tempered-glass-screen-protector-For-Cubot-x9-Protective-film-ultra-thin-0-3mm-9H-intensity/32267671301.html :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι υπερβολικα ακριβη;

 

Ουπς..!! Βασικά πριν ένα μήνα που παραγγειλα μαζι με 2 θηκες επισης, μου βγηκαν τοτε ολα μαζι 15 δολλαρια....Προφανως ανεβηκε η τιμη και δεν το ειχα προσεξει...Sorry!! :blink: . Παρολα αυτα,επειδη η διαφορα στην χρηση της οθονης ειναι σημαντικη κατ' εμε, οποιος ψηνεται, ας παρακολουθει την τιμη μηπως παιξει κανα offer ως συνηθως...! Γιατι ξαναλεω, προτεινω ανεπιφυλακτα...! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιά εαν το έχω μετανιώσει που το πήρα, αυτό που ξέρω είναι ότι υο δικό μου μετά απο 4 μήνες σβήνει μόνο του ,μένει απο μπαταρία ενώ είναι 100% φορτισμένο και σήμερα το τελευταίο χτύπημα είναι ότι έχασε όλες τις επαφές.

Είμαι πολύ απογοητευμένος!!

Edited by xoyftal
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω περίπου ένα μήνα. Είναι πολύ γρήγορο κινητό και δεν κολλάει καθόλου. Στην πίσω κάμερα πρέπει να αλλάξεις τη ρύθμιση για να τραβάει στα 13MP αλλά γενικά η φωτογραφία του είναι απλά αποδεκτή. Έχω περάσει και εγώ τη v18 και δεν έχω πρόβλημα. Με τη v16 πάλι δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Το μόνο που μου παρουσίασε ήταν με το ηχείο το οποίο πιστεύω πως έχει μετακινηθεί κατά τη μεταφορά. Το πίεσα λίγο και παίζει κανονικά όμως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τα ακουστικά σε viber σας δουλεύουν κανονικά? Όσα έχω δοκιμάσει δουλεύουν κανονικά σε κλήσεις αλλά στο viber/fb messenger κάνουν έναν ενοχλητικό συνεχόμενο θόρυβο. Ευχαριστώ

 

Απάντηση σε αυτό κανείς; Σε όλους δουλεύει ή κανείς δεν χρησιμοποιεί hands free;

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση σε αυτό κανείς; Σε όλους δουλεύει ή κανείς δεν χρησιμοποιεί hands free;

 

mia xara mou douleuoun,άλλα πραματα δεν δουλευουν καλα σε εμενα...πχ .μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ.

Το πρόβλημα με το τρέμουλο βλέπω πως είναι γενικο και δυστυχώς το έχω και εγώ.

Το κινητό με το που το άνοιξα ζήτησε αναβάθμιση και κατέβασε την v18 άλλα το τρέμουλο παρέμεινε.

Η μπαταρία κατεβαίνει γρήγορα και στις δύο ώρες λειτουργίας εκ των οποίων τα 50 λεπτά είναι με την οθόνη ενεργή έχει πέσει στο 66%.

Μπορώ να κάνω κάτι η να το στείλω πίσω ως ελαττωματικό;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας κυρίες και κύριοι. Μετα απο αρκετό καιρό που έχω το κινητό, έχω τα εξής συμπεράσματα και ένα πρόβλημα.

1) Η κάμερα του όπως κάθε κινέζικο σε αυτα τα χρήματα, ας μην απατώμαστε. Μέτρια

2) Η μπαταρία του με έντονη χρήση wifi-3g μισή μέρα.

3) Ταχύτατο, χωρίς κολλήματα.

4) Για αυτό που γράφουν όλοι όσον αφορα το facebook και το messenger, διορθώθηκε. Απλά δεν εμφανίζει πάντα τις εικόνες των συνομιλητών.

Ωρα για το πρόβλημα. Ώς κινητο-φάγος, κατάφερα για άλλη μια φορά να σπάσω την οθόνη:cool:. Ανταλλακτικά βρήκα. Βίντεο για το how to δεν βρήκα, και ρωτώ. Εφ' όσον την αλλάξω μόνος θα πρέπει μετά να εγκαταστήσω κάποιους drivers, όπως το thl w200s που ειχα?

 

Ερώτηση vol2 γενικού περιεχομένου. Άν βάλω tempered glass και antiscratch film, ενδέχεται να έχω θέμα στην αφή? να μην ανταποκρίνεται σωστά?:confused:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων συν-κάτοχοι!

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα το κινητό απο εδω Ελλαδα. Εχω πανικοβληθει..Η μπαταρια πεφτει 1% ανα 3 λεπτα οσο ειναι ανοικτο(απλα ανοικτο!!) και μετα απο 5-10λεπτα απο το κλεισιμο της οθονης κλεινει τελειωσ το κινητο!!!τι συμβαινει..?ειχε κανεις αυτο το θεμα?πανω εχει την εκδοση 4.4.4

[ATTACH]62153[/ATTACH]Το κάνει και σε εμένα σε ότι έχει να κάνει με την πτώση της μπαταρίας.

Δεν μου κλείνει αλλά μέχρι το 60% πέφτει τρελά και αλλάζει συμπεριφορά σαν να αλλάζω μπαταρία.

Από το 60% και μετά η πτώση είναι πιο φυσιολογική και ικανή να κρατήσει την συσκευή μέχρι το τέλος της μέρας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψαχνω να βαλω το γυαλι προστασιας για να μην γρατζουνιεται καθολου η οθονη αλλα δεν βρηκα σε κανενα μαγαζι με τις αντιστοιχες διαστασεις του κινητου μου.

 

............Cubot x9.................iphone 6.......

72.5 x 143.5 x 6.9____138.1 x 67.0 x 6.9

 

Μπορει καποιος να με πει που μπορω να βρω ζελατινα προστασιας ???

Edited by jimakosgr
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω το εξης προβλημα με το δικο μου cubot.

Αρχικά το facebook & το messenger μου κολλαει όλο το κινητο κ το ειχα σβησει χωρις να μου παρουσιαστει αλλο προβλημα. πριν μια εβδομαδα περιπου το κατεβασα παλι κ παρατηρησα μικροκολληματα χωρις ομως να κολλαει ολο το κινητο οπως παλια.

 

εχθες ομως ξαφνικα σταματησε να δουλευει η δονηση. ουτε οταν το εχω στο αθορυβο, ουτε καθε φορα που πληκτρολογω. τσεκαρα μηπως το ειχα βγαλει καταλαθος αλλα δν ειναι αυτο.

 

καμια ιδεα για το πως μπορει να φτιαξει;; του εκανα επανεκκινηση 2-3 φορες κ απενεργοποιηση αλλα τιποτα.

 

ευχαριστώ,

Κ

Link to comment
Share on other sites

και εγώ παιδιά τα ίδια, η μπαταρία πολύ χάλια , το βράδυ πριν κοιμηθώ 75% μετά από 6 ώρες ύπνου (όλα κλειστά) 35%.Βαρέθηκα να φορτίζω
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι κραταει 2-3 μερες με λιγο gaming/internet 3g/ομιλια & ανοικτο ολο το 24ωρο. Στην 3η μερα μολις παει 20-25% το βαζω για φορτιση.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το τρεμουλιασμα και την γρήγορη πτώση της μπαταρίας δεν ασχολήθηκα παραπάνω από μια μέρα.

Το έκανα πακέτο και το έστειλα πίσω

Από μέρα σε μέρα περιμένω καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Εφαγε μια κατω σημερα...του εριξα μια και πεταξε στη ντουλαπα με την οθόνη και δεν επαθε τιποτα χαχα

Εμένα μου κολλάει δυο τρεις φορες η μπαρα γνωστοποιήσεων οταν την κατεβαζω

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα

Το συγκεκριμένο εχει γενικό πρόβλημα.

Σήμερα μου έστειλαν αλλαγή καινούργιο Χ9 και εχει ακριβώς τα ιδια θεματα με το προηγούμενο ( για την μπαταρία θα ξερω 100% το απογευμα)

Το τρεμούλιασμα δεν λεει να φυγει ακομα και μετα την αναβάθμιση που δέχεται απο V16 σε V18

Δεν θα μπω στην διαδικασία να δοκιμάσω και άλλο.

Εχει γίνει σίγουρα λαθος στην Rom και δυστυχώς δεν βλεπω να το μαζεύουν εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα με τρεμουλιασμα σε ολα τα updates που εκανα. Υποθετω οτι εχουν 2-3 παρτιδες με οθονες κ ενα απο αυτα δεν ειναι συμβατο με τη rom.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δοκιμασω να επιστρεψω στην V11 αφου το τρεμούλιασμα στην v16 και v18 δεν το αντεχω.

Να ακολουθήσω την παρακατω διαδικασια η εχετε να προτείνεται κατι αλλο;

http://www.needrom.com/download/cubot-x9/

Install ROM:

 

- Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select a the MT6592_Android_scatter.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- choose Option->USB Model,click USB Model

–> Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed

- Turn off your phone.

 

- "Press F9 (hit Download button)" OR " if upgrade ROM Firmware->Upgrade "

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- And green circles display

- Finish !

 

- You can now safely disconnect your phone and turn it on.

 

 

 

edit

Τελικα φλασαρα την V11 και το τρεμουλο εφυγε...

Οταν βγαλουν αλλο update τα ξαναλεμε

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψαχνω να βαλω το γυαλι προστασιας για να μην γρατζουνιεται καθολου η οθονη αλλα δεν βρηκα σε κανενα μαγαζι με τις αντιστοιχες διαστασεις του κινητου μου.

 

............Cubot x9.................iphone 6.......

72.5 x 143.5 x 6.9____138.1 x 67.0 x 6.9

 

Μπορει καποιος να με πει που μπορω να βρω ζελατινα προστασιας ???

 

http://www.aliexpress.com/item/0-2MM-2-5D-9H-Thin-Premium-HD-Clear-Explosion-proof-Tempered-Glass-Screen-Protector-Cover/32364392997.html?spm=2114.32010308.4.2.7pF2W1

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δοκιμασω να επιστρεψω στην V11 αφου το τρεμούλιασμα στην v16 και v18 δεν το αντεχω.

Να ακολουθήσω την παρακατω διαδικασια η εχετε να προτείνεται κατι αλλο;

http://www.needrom.com/download/cubot-x9/

Install ROM:

 

- Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select a the MT6592_Android_scatter.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- choose Option->USB Model,click USB Model

–> Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed

- Turn off your phone.

 

- "Press F9 (hit Download button)" OR " if upgrade ROM Firmware->Upgrade "

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- And green circles display

- Finish !

 

- You can now safely disconnect your phone and turn it on.

 

 

 

edit

Τελικα φλασαρα την V11 και το τρεμουλο εφυγε...

Οταν βγαλουν αλλο update τα ξαναλεμε

 

 

Το εκανα και εγω ρε φιλε και εφτιαξε και το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!διαβαζοντας καλα σχολια για το x9 πηρα το x10 γιατι ηθελα μεγαλυτερη οθονη το εχω εδω και 20 μερες περιπου..σημερα ενω εκανα κληση εσβησε και αρχισε να δονητε...παταω το power button και δεν ανοιγει ουτε σταματαει..καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...