Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά με το update σε αυτους που έχουν κανει ροοτ βρέθηκε τιποτα για να γίνει η αναβάθμιση?? Η θα πρεπει να γίνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

 

Εγώ το εκανα μέσω υπολογιστη κ γύρισε μονο τ σε εργοστασιακές.... Οποτε ειτε κανεις επαναφορά ειτε μέσω υπολογιστη το ίδιο αποτέλεσμα θα εχεις.... The choice is yours!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το εκανα μέσω υπολογιστη κ γύρισε μονο τ σε εργοστασιακές.... Οποτε ειτε κανεις επαναφορά ειτε μέσω υπολογιστη το ίδιο αποτέλεσμα θα εχεις.... The choice is yours!

 

οταν λες μεσω υπολογιστη τι ακριβως εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες μεσω υπολογιστη τι ακριβως εννοεις?

 

Με flash tools.... Επειδή είμαι απο κινητό δεν μπορω να σ βρω το λινκ. Μπες από google κ ψάξε για την επίσημη ROM στο σάιτ needrom. Εκεί περιέχει την επίσημη εκδοση κ οδηγίες για το πως να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μονο εγω ειμαι ο ατυχος με το προβλημα στην διαρκεια της μπαταριας?

Δεν εχει τυχει σε κανεναν αλλο?

 

το κινητο το εχω στα χερια μου από Μαρτιο αν θυμαμαι καλα. Ε από τοτε παιδεύομαι να βρω μια λυση με την μπαταρια χαλι μαυρο. δεν παιρνει χαμπαρει τιποτα ότι και να εχω κανει. καμια ιδεα ρε παιδια πριν το πεταξω στον τοιχο???

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω στα χερια μου από Μαρτιο αν θυμαμαι καλα. Ε από τοτε παιδεύομαι να βρω μια λυση με την μπαταρια χαλι μαυρο. δεν παιρνει χαμπαρει τιποτα ότι και να εχω κανει. καμια ιδεα ρε παιδια πριν το πεταξω στον τοιχο???

 

εκανες το τελευταιο update? καποιοι λενε οτι διορθωνει και την καταναλωση της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

εκανες το τελευταιο update? καποιοι λενε οτι διορθωνει και την καταναλωση της μπαταριας

 

από τοτε που το πηρα μου εχει βγαλει μια ενημερωση την οποια την εκανα. ποια εκδοση πρεπει να εχω?

Link to comment
Share on other sites

από τοτε που το πηρα μου εχει βγαλει μια ενημερωση την οποια την εκανα. ποια εκδοση πρεπει να εχω?

 

νομιζω η τελευταια ειναι η V16

Link to comment
Share on other sites

νομιζω η τελευταια ειναι η V16

 

Αξιζει παιδια να την περασουμε;; Η καταναλωση εμενα μου φαινεται μεγαλη αλλα οχι τραγικη. Βεβαια δεν το χρησιμοποιω σε καθημερινη βαση! Εχω το Jiayu F1 για τετοιες δουλειες! :)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω στα χερια μου από Μαρτιο αν θυμαμαι καλα. Ε από τοτε παιδεύομαι να βρω μια λυση με την μπαταρια χαλι μαυρο. δεν παιρνει χαμπαρει τιποτα ότι και να εχω κανει. καμια ιδεα ρε παιδια πριν το πεταξω στον τοιχο???

 

Μπορείς να μας πεις φίλε μου τι χρήση κάνεις; και κάθε πότε το φορτίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.. Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή και τις επόμενες μέρες θα γράψω και τις εντυπώσεις μου. To πρώτο πρόβλημα που είδα αφορά το viber και την λειτουργία της βίντεοκλήσης. Μόνο σε μένα δεν είναι ενεργή ή είναι γενικότερο φαινόμενο?

 

Ευχαριστώ

 

Edit : Έφτιαξα τα permissions και όλα καλά

Edited by gefountoul
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το εξάρτημα παραγγέλθηκε από το vickmal και έφτασε σε χρόνο ρεκόρ 8 ημερών με απλό ταχυδρομείο :blink::blink::blink::blink:

η selina μάλιστα μου έστειλε 2 και φυσικά χωρίς χρέωση.

Η διαδικασία αλλαγής τολμώ να πω ότι ΔΕΝ είναι εύκολη, το καπάκι βγαινει εύκολα, αλλά από εκεί και πέρα θέλει μεγάλη υπομονή και σταθερό χέρι για να βγάλεις όλες τις βιδες και να μην σκίσεις το πλαστικό αυτοκόλλητο που φαίνεται στο κάτω μέρος της φωτό μου και να αφαιρέσεις την πλαστική στεφάνη ώστε να φτάσεις στην πλακέτα. που φαίνεται στο κάτω μέρος της φωτό μου.

Ολα όμως πήγαν οκ, λύθηκε το πρόβλημα :):)

 

το φελέκι μου μέσα :mad::mad::mad::mad: πάλι τα ίδια !!!!

Με το που μπήκαν τα ακουστικά επάνω, σταμάτησε να λειτουργεί ο ήχος ξανά !!!!!

Τι μπορεί να συμβαίνει? Εχει κάποιος πρόβλημα με τα ακουστικά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρικαμε καμια ακρη με το τρεμουλιασμα;;;;

Ειναι αρκετα ενοχλητικο!!!!

 

οντως φιλε το τρεμουλο δεν παλευεται!απο τοτε που περασα την v16 μου το κανει!αν μαθεις τπτ πως να το φτιαξουμε ενημερωσε και μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι κολλήματα σου κάνει;

 

μου εχει σβησει μονο του,με πεταει εξω απο εφαρμογες πολυ συχνα και γενικα κατι ψηλοκολληματακια.το εχω 1,5 μηνα περιπου.την τελευταια εβδομαδα τα εκοψε ολα τα κολληματα και δουλευει κανονικοτατα δεν ξερω γιατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες μηπως ξερει κανεις τι γινεται με τη χρηση δεδομενων?με ανοιχτο 3G και ενεργοποιηση δεδομενων δεν μπαινει στο ιντερνετ!μηπως πρεπει να κανω και τπτ αλλο?συγνωμη αν ειναι χαζη η ερωτηση αλλα ειμαι λιγο ασχετος.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω στα χερια μου από Μαρτιο αν θυμαμαι καλα. Ε από τοτε παιδεύομαι να βρω μια λυση με την μπαταρια χαλι μαυρο. δεν παιρνει χαμπαρει τιποτα ότι και να εχω κανει. καμια ιδεα ρε παιδια πριν το πεταξω στον τοιχο???

 

 

Χτες αγόρασα το κινητό απο εδω Ελλαδα. Εχω πανικοβληθει..Η μπαταρια πεφτει 1% ανα 3 λεπτα οσο ειναι ανοικτο(απλα ανοικτο!!) και μετα απο 5-10λεπτα απο το κλεισιμο της οθονης κλεινει τελειωσ το κινητο!!!τι συμβαινει..?ειχε κανεις αυτο το θεμα?πανω εχει την εκδοση 4.4.4

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα το κινητό απο εδω Ελλαδα. Εχω πανικοβληθει..Η μπαταρια πεφτει 1% ανα 3 λεπτα οσο ειναι ανοικτο(απλα ανοικτο!!) και μετα απο 5-10λεπτα απο το κλεισιμο της οθονης κλεινει τελειωσ το κινητο!!!τι συμβαινει..?ειχε κανεις αυτο το θεμα?πανω εχει την εκδοση 4.4.4[/quote

και μενα τις πρωτες δυο μερες επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια αλλα μετα απο 2 φορες που το φορτησα εφτιαξε.με συνεχη χρηση ιντερνετ μου βγαζει ανετα 1 μερα.αυτο που λες ομως εσυ μου φαινεται πολυ περιεργο

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χτες αγόρασα το κινητό απο εδω Ελλαδα. Εχω πανικοβληθει..Η μπαταρια πεφτει 1% ανα 3 λεπτα οσο ειναι ανοικτο(απλα ανοικτο!!) και μετα απο 5-10λεπτα απο το κλεισιμο της οθονης κλεινει τελειωσ το κινητο!!!τι συμβαινει..?ειχε κανεις αυτο το θεμα?πανω εχει την εκδοση 4.4.4

 

και μενα τις πρωτες δυο μερες επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια αλλα μετα απο 2 φορες που το φορτησα εφτιαξε.με συνεχη χρηση ιντερνετ μου βγαζει ανετα 1 μερα.αυτο που λες ομως εσυ μου φαινεται πολυ περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα το κινητό απο εδω Ελλαδα. Εχω πανικοβληθει..Η μπαταρια πεφτει 1% ανα 3 λεπτα οσο ειναι ανοικτο(απλα ανοικτο!!) και μετα απο 5-10λεπτα απο το κλεισιμο της οθονης κλεινει τελειωσ το κινητο!!!τι συμβαινει..?ειχε κανεις αυτο το θεμα?πανω εχει την εκδοση 4.4.4[/quote

και μενα τις πρωτες δυο μερες επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια αλλα μετα απο 2 φορες που το φορτησα εφτιαξε.με συνεχη χρηση ιντερνετ μου βγαζει ανετα 1 μερα.αυτο που λες ομως εσυ μου φαινεται πολυ περιεργο

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και μενα τις πρωτες δυο μερες επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια αλλα μετα απο 2 φορες που το φορτησα εφτιαξε.με συνεχη χρηση ιντερνετ μου βγαζει ανετα 1 μερα.αυτο που λες ομως εσυ μου φαινεται πολυ περιεργο

 

Και εμενα το κλεισιμο του κινητου με προβληματιζει περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει παιδια να την περασουμε(την τελευταια εκδοση);; Η καταναλωση εμενα μου φαινεται μεγαλη αλλα οχι τραγικη. Βεβαια δεν το χρησιμοποιω σε καθημερινη βαση! Εχω το Jiayu F1 για τετοιες δουλειες! :)

 

Για πειτε ρε παιδια! Εχετε ολοι προβλημα με την μπαταρια ή το τρεμουλο μετα το update;; :confused:

Βελτιωνει καποια αλλη λειτουργια του κινητου γιατι το ηχειο και το ακουστικο μου φαινεται οτι ξεκινανε να δουλευουν απο πολυ ψηλα, δηλαδη ακομα και στην πρωτη "σκαλα" παιζουν δυνατα(νομιζω).

Link to comment
Share on other sites

Φιλε taliban τι ακριβως σου εκανε με τα ακουστικα και τον ηχο;εμενα οταν το πηρα δεν επαιζε ο ηχος.του εκανα 3 φορες επαναφορα στις εργοστασιακες και παλι τιποτα.μετα εβαλα τα ακουστικα και ο ηχος κλησης ακουγοταν μονο μεσα στα ακουστικα.με το που τα εβγαλα ο ηχος ακουγοταν κανονικα απο το ηχειο του τηλεφωνου.δεν εχω ασχοληθει ομως περισοτερο( να βαλω και να βγαλω αρκετες φορες τα ακουστικα) γιατι ειμαι ναυτικος και εφυγα ταξιδι χωρις το κινητο.οταν επιστρεψω θα κανω αυτη τη δοκιμη να δω τι θα κανει.οσον αφορα το τρεμουλο και εμενα το εκανε μολις εκανα το update στην ν16. Και ειναι πολυ ενοχλητικο.εστηλα και ενα mail στην cubot.ελπιζω να το φτιαξουν με ενα νεο update.
Link to comment
Share on other sites

το πηρα για τη γυναικα μου

Πολυ καλο μονο που η μπαταρια "εξατμιζοταν" οταν δεν χρησιμοποιοταν

Εβαλα το deep sleep battery saver και πλεον κραταει απιστευτα καλα

2 - 3 φορες περισοτερο !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τα ακουστικά σε viber σας δουλεύουν κανονικά? Όσα έχω δοκιμάσει δουλεύουν κανονικά σε κλήσεις αλλά στο viber/fb messenger κάνουν έναν ενοχλητικό συνεχόμενο θόρυβο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι αληθεια πως ειναι ψιλοχάλια...δλδ εγω που χρησιμοποιώ συνέχεια 3g...δεν μου κρατάει μέρα..

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Να ρωτήσω κάτι;Ο καλύτερος τρόπος για root είναι με το iroot μέσω υπολογιστή η με το iroot apk μέσω του κινητού;Και κάτι ακόμα αν ξέρετε.αν κάνω root θα μπορώ με τον es file manager να γράφω στην sd;γιατί τώρα δεν με αφήνει να το κανω.παρά μόνο με τον ενσωματωμένω file manager.
Link to comment
Share on other sites

Ok.σε ευχαρηστώ.θα δοκιμάσω να το ρουτάρω με το kingroot apk μόλις επιστρέψω γιατί είμαι ταξίδι και δεν το εχω μαζί μου.Ελπίζω να κάνει το ίδιο καλή δουλειά που έκανε το πρόγραμμα αυτό όταν το χρησημοποίησα απο υπολογιστή για να κάνω root το samsung galaxy ace 2 που εχω.Όταν το κάνω θα γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...