Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως γινεται με διπλο κλικ στην οθονη το ξεκλειδωμα;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να το πάρω και πάνω που είχα ψηθεί να το παραγγείλω όλογια ππροβλήματα ακούω.Μια το touch μια για την μπαταρία άλλος για το gps.Τελικά τι παιζει;αξίζει το τηλέφωνο η όχι;Το λέω γιατί η γυναίκα μου έχει ενα χ6 και τα πάντα δουλεύουν άψογα.Και έλεγανα ππάρω και εγώ cubot.Αλλά με αυτά που ακούω.Διστάζω.

 

Για το GPS το ανέφερα εγώ ! το δούλεψα με Google maps και είδα κάτι περίεργα ! Απ ότι έχω δει γενικά στο forum δεν έχει αναφέρει άλλος πρόβλημα με το GPS ίσα ίσα που κανα δυο έχουν πει ότι δουλεύει άψογα !

Το touch κατά τη γνώμη μου είναι καλό ! στην αρχή λίγο δύσκολο (σε μένα τουλάχιστον) γιατί ήταν κάπως άγρια στην υφή η ζελατίνα (το προστατευτικό για την οθόνη) μετά από 2-3 μέρες χρήσης ήταν μια χαρά !

Επίσης η αφή είναι και λίγο θέμα συνήθειας !

 

Για το κουμπι ενεργοπoιησεις ειναι σταθερο στο δικο μου τουλαχιστον! αλλα για καλυτερα δουλευω τ κεντρικο κουμπι για κλειδωμα οθωνης και διπλο κλικ στην οθωνη για ξεκλειδωμα!

Οσο για το προβλημα μου στις 9:00 το βγαζω απο την φορτιση μεχρι της 7 το απογευμα με πολυ λιγο χρηση internet κ λιγα σχετικα τηλεφωνα η μπαταρια εχει φτασει στο 20% μπορει κ λιγοτερο . Με συνεχες ανοιχτο WIFI και δικαρτο ! Σε αντιθεση που οταν το δουλευω πολυ δηλαδη facebook chrome κτλ η μπαταρια πεφτει πολυ πιο αργα .

 

Έχεις δοκιμάσει κανένα προγραμματάκι να για να κλείνεις τις εφαρμογές που τρέχουν από πίσω ;

 

 

Επίσης τη συσκευή την έστειλα για ένα service γιατί μου έκανε 2-3 επανακκινήσεις χωρίς να το έχω ζορίσει απλά κοίταζα το μενού ! και επίσης η μπαταρία έκανε σκαμπανεβάσματα ! Ανέβαινε χωρίς να το χω στη φόρτιση !

 

Περιμένω νένα τους !

 

Λέω τη γνώμη μου και την εμπειρία μου με τη συγκεκριμένη συσκευή που ενδεχομένως είχε και κάποιο πρόβλημα !

Γενικά βλέπω πάρα πολλά θετικά σχόλια που δεν τα αμφισβητώ ! Το κινητό πραγματικά πάει σφαίρα και δεν κολλάει πουθενά !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατέβασα το GSAM BATTERY στο κινητό και είδα ότι η εφαρμογή PHONE RADIO καταναλώνει πολύ μπαταριά (85%). μπορώ να το επενεργοποιησω . Επίσης έχω τις ρυθμίσεις που μου έστειλε η vodafone για την ενεργοποίηση του 3g οποίος τισ θέλει να μου στείλει πμ

 

το phone radio δεν ειμαι 100% σιγουρος να σου πω αλλα νομιζω οτι ειναι η εφαρμογη που κανει την αναζητηση σηματος του κινητου και δεν νομιζω οτι πρεπει να την πειραξεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Ψαχνοντας στο ευρετηριο τις επαφες στο πλαι δεξια εχει το αγγλικο αλφαβητο.. μηπως γνωριζει κανεις αν μπορει να μπει το ελληνικο ωστε να γινεται πιο ευκολη η αναζητηση; ευχαριστω.. Edited by theogomena
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση βρε παιδια... το εχω δικαρτο με τα δεδομενα ενεργοποιημενα και το βαζω να φορτισει και υστερα απο 7 ωρες στη φορτιση δειχνει μονο 96% και δεν το δουλευω συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται με διπλο κλικ στην οθονη το ξεκλειδωμα;

Ρυθμισεις - gesture control -screen off gesture και ενεργοποιηση το 1ο screen on

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα εκανα το τεστ "οχι wifi" με τον ρυθμο που επεφτε η μπαταρια τ λιγοτερο 2 μερες θα αντεξει . οποτε το wifi ανοιχτο μονο οταν χρειαζεται. Εγω τ ειχα 24 τ 24ωρο για αυτο ειχα θεμα με την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

φίλε NinjTsax σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.Τελικά ψήθηκα και το παράγγειλα.Μόλις το παραλάβω και το στήσω θα γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - gesture control -screen off gesture και ενεργοποιηση το 1ο screen on

 

ευχαριστω πολυ :)

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση. Γιατι οταν κατεβασω ενα παιχνιδι και υστερα παω να κατεβασω το πολοιο που χρειαζεται να παιξει μου εχει ανοιχτη την μπαρα ειδοποιησεων και δονειται συνέχεια??? Το χει κανει σε καποιον αλλον αυτο??? Ειναι σαν να βγαζει ειδοποιηση σε καθε kb που κατεβαζει!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι άσχετος μπορεί κάποιος να μου πεί πως θα κάνω root το cubot x9!τι ακριβώς γινεται με το root?

 

Αν δεν ξέρεις τι είναι το root τότε μάλλον δεν το χρειάζεσαι. Αν θέλεις να μάθεις τι είναι και να αποφασίσεις αν το χρειάζεσαι ή όχι διάβασε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω και εγω 2 κινητα τέτοια. Για την οικογένεια.

Εχουμε κανενα κουπόνι ή υπάρχει καμια προσφορά ?

Απο το minideal λεω να τα πάρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εκανα Χθές παραγγελία απο το minideal στα 135 ευρώ. Αναμενω να μου ερθει.Μια ερώτηση έχω να κάνω.έχω κανει εξαγωγή τις επαφες του παλιού τηλεφωνου σε αρχείο vfc και τις έχω στο λάπτοπστο καινουριο ττηλέφωνο αν βάλω το αρχείο θα μπορεσει να μου ππεράσει τις επαφες;και αν όχι πως μπορω να μεταφέρω τις επαφες μου γιατί είναι η πρωτη φορά που αλλαζω τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εκανα Χθές παραγγελία απο το minideal στα 135 ευρώ. Αναμενω να μου ερθει.Μια ερώτηση έχω να κάνω.έχω κανει εξαγωγή τις επαφες του παλιού τηλεφωνου σε αρχείο vfc και τις έχω στο λάπτοπστο καινουριο ττηλέφωνο αν βάλω το αρχείο θα μπορεσει να μου ππεράσει τις επαφες;και αν όχι πως μπορω να μεταφέρω τις επαφες μου γιατί είναι η πρωτη φορά που αλλαζω τηλέφωνο.

 

Θα βάλεις το αρχείο με τις επαφές στο κινητό και θα τις περάσεις . εισαγωγή από αποθηκευτικο χώρο τηλεφώνου και είσαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ m aleχ 1908.Θα κάνω αυτό που μου ειπες.Τώρα το μονο που μένει είναι να ερθει το τηλέφωνο και να το στησω.Ίσως δοκιμασω και να το κάνω root.Απο οτι έχω διαβάσει στο forum εύκολα γίνεται.και μετα θα γράψω τις εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εκανα Χθές παραγγελία απο το minideal στα 135 ευρώ. Αναμενω να μου ερθει.Μια ερώτηση έχω να κάνω.έχω κανει εξαγωγή τις επαφες του παλιού τηλεφωνου σε αρχείο vfc και τις έχω στο λάπτοπστο καινουριο ττηλέφωνο αν βάλω το αρχείο θα μπορεσει να μου ππεράσει τις επαφες;και αν όχι πως μπορω να μεταφέρω τις επαφες μου γιατί είναι η πρωτη φορά που αλλαζω τηλέφωνο.

 

μπορει να υπαρχει και πιο ευκολος τροπος αλλα αυτο που ειχα κανει εγω παλιοτερα που ισως και ειχα και αλλη δυσκολια και το εκανα ετσι ηταν το εξης ( και φανταζομαι οτι μιλαμε να τις περασεις στο gmail...) :

αν δεν εχεις φτιαξει gmail φτιαχνεις, μετα μπαινεις και κανεις αποστολη του vfc αρχειου στο gmail σου

αν ανοιξεις μεσα στο gmail το αρχειο σε ρωταει μονο του αν θες να κανει εισαγωγη τις επαφες

το κανεις και τις εχεις ηδη στο gmail σου πριν καν εχεις το τηλεφωνο στα χερια σου

με αυτο τον τροπο μπορεις να κανεις απο υπολογιστη οτι διορθωσεις ή τροποποιησεις θελεις στις επαφες σου

οταν παρεις το κινητο με το που θα συνδεθεις στο gmail σου θα σου τις περασει αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ teastrios σε ευχαριστώ.δεν ήξερα οτι μπορεί να μήνει αυτό.έχω gmail.θα το δοκιμασω αυτό.ελπίζω να πιασει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό ερχεται με Kitekat απ' οτι ξέρω. Για Lolipop ξέρουμε κάτι;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

εχθές το βράδυ έκλεισα το κινητό μου και το έβαλα να φορτίσει, το πρωί βγάζω τον φορτιστή απ την πρίζα κ πάω να πατήσω παρατεταμένα το κουμπί για να ανοίξει, και βλέπω ότι άναψε αμέσως η οθόνη (δλδ ήταν ανοιχτό) και μ εμφανίζει το πληκτρολόγιο για να βάλω το pin. πως είναι δυνατόν να ήταν ανοιχτό όλη νύχτα ενώ είμαι 100% σίγουρη οτι το έκλεισα;

 

νομίζω μου το έχει ξανακάνει άλλη μία φορά, ενώ τις περισσότερες όταν το κλείνω παραμένει όντως κλειστό και φορτίζει και μετά ανοίγει κανονικά.

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

εχθές το βράδυ έκλεισα το κινητό μου και το έβαλα να φορτίσει, το πρωί βγάζω τον φορτιστή απ την πρίζα κ πάω να πατήσω παρατεταμένα το κουμπί για να ανοίξει, και βλέπω ότι άναψε αμέσως η οθόνη (δλδ ήταν ανοιχτό) και μ εμφανίζει το πληκτρολόγιο για να βάλω το pin. πως είναι δυνατόν να ήταν ανοιχτό όλη νύχτα ενώ είμαι 100% σίγουρη οτι το έκλεισα;

 

νομίζω μου το έχει ξανακάνει άλλη μία φορά, ενώ τις περισσότερες όταν το κλείνω παραμένει όντως κλειστό και φορτίζει και μετά ανοίγει κανονικά.

 

ευχαριστώ :)

Μήπως έχεις τικάρει την "προγραμματισμένη ενεργοποίηση" μέσα στις ¨"ρυθμίσεις";

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εχω το cubot x9 και μου κάνει battery drain. To gsam battery μου δείχνει πως το phone radio κάνει χρήση της μπαταρίας πάνω από 80% και λειτουργεί όλη την ώρα. Τι να κάνω? Το τηλέφωνο είναι καινούριο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εχω το cubot x9 και μου κάνει battery drain. To gsam battery μου δείχνει πως το phone radio κάνει χρήση της μπαταρίας πάνω από 80% και λειτουργεί όλη την ώρα. Τι να κάνω? Το τηλέφωνο είναι καινούριο.

 

Το phone radio δεν είναι η επικοινωνια με τις κυψελες κινητής;

Link to comment
Share on other sites

Το phone radio δεν είναι η επικοινωνια με τις κυψελες κινητής;

 

Εχει σχέση με το σήμα του τηλεφώνου αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμια καλη θήκη τύπου flip έχετε βρει;γιατί ψάχνω αλλά βρίσκω καποιες που κολαει με ταινία διπλής όψης η πλάτη του κινητού.εγώ θέλω μια που να κουμπωνει μέσα σε πλαστική θήκη το κινητό.βρησκω μια με ενα διάφανο καπάκι σαν παράθυρο αλλά αυτή δεν ασφαλίζει το πορτακι.και δεν το θέλω αυτό γιατί θα είναι απροστάτευτο το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...