Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ .O ήχος έπαιξε τελικά.μετά από 3 επαναφορές στις εργοστασιακές ρυθμίσεις έβαλα ένα ζευγάρι handsfree και μόλις τα έβγαλα ο ήχος του κινητού έπαιζε κανονικά .Άβυσσος η ψυχή του κινέζου τελικά.Εντυπώσεις τώρα. Κανένα πρόβλημα. όλα δουλεύουν κανονικά. από ταχύτητα σφαίρα.ο ήχος πολύ καλός και από το κινητό και με τα handsfree.Το ακουστικό bluetooth που χρησιμοποιώ συνδέθηκε γρήγορα.το wifi δυνατό.gps δεν πρόλαβα να δοκιμάσω ακόμα. Όσον αφορά την κάμερα είναι απλά αποδεκτή.Το τρεμούλιασμα στην οθόνη που έγραφαν κάποια παιδιά πιο πάνω το κάνει και εμλενα όταν πάω να πατήσω παρατεταμένα κάποιο εικονίδιο εφαρμογής για να το μετακινήσω στην οθόνη.ελπίζω με κάποιο μελοντικό update να διορθωθεί.Πάντως θα στείλω και ένα mail στην cubot σχετικά με αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω και κάτι.ο es file manager δεν μπορεί να γράψει η να διαγράψει στην sd.μόνο με τον ενσωματωμένο file manager μπορώ να το κάνω,αν κάνω root θα έχω αυτή τη δυνατότητα;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε naxiotis πιστεύω οτι τα αξίζει.Εγω είχα ενα samsung galaxy ace 2 πρίν.Είχε ελεύθερη ram 80-90 mb.Οπότε όλα πήγεναν με ρυθμό χελώνας.Τώρα με το χ9 πατάω κάτι και στη στιγμή τρέχει.Μερα με τη νύχτα δηλαδή.Το μόνο μείον σε σχέση με το ace 2 είναι η κάμερα.Αλλά δεν χάλασε και ο κόσμος.Τώρα θα δοκιμάσω να το κάνω και root για να εχω τον πλήρη έλεγχο και όλα θα είναι μια χαρά.Και μην ξεχνάς οτι δεν πληρώμ=νεις και πολά για να το αποκτήσεις.Εγω έδωσα 127 ευρώ.Αν συμβεί και κάτι λίγα λεφτά θα κλαίς.Ελπίζω να βοήθησα.
Link to comment
Share on other sites

πολυ φιλε μου να εισαι καλα

 

τι εννοεις με την καμερα δεν εχει την ποιοτητα που θα επρεπε??

Edited by naxioths197
mi8
Link to comment
Share on other sites

να σου π.ω.Η κάμερα δεν είναι το δυνατό του σημείο.Του ace 2 που είχα ήταν πολύ καλύτερη και ας είναι κινητό 3 ετών.Του Χ9 είναι απλά αποδεκτή.Εμένα δεν με πειράζει.Αν θέλω πιο καλές φωτογραφίες εχω και ψηφιακή φωτογραφική μηχανή.
Link to comment
Share on other sites

τελικα τ αξιζει τα λεφτα του η οχι ειμαι σε διλειμμα!!!

 

Οχι,οταν με 115$ παιρνεις το πολυ καλυτερο Elephone P6000.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ειδα το κινητό απο κοντά. ...επαθα πλακα.πολυ καλο οφειλω να ομολογήσω. Να ρωτήσω από που είναι καλύτερα να παραγγείλω σύμφωνα με την εμπειρία σας χωρις έξοδα αποστολής?
Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα μια επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις και το κινητό ακόμα παραμένει v02 και δεν κάνει αναβάθμιση λέγοντας οτι ειναι ενημερωμένο πλήρως...τρόπος να του περάσω χειροκίνητα χωρίς root την τελευταία έκδοση απο κάποιο αρχείο υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα μια επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις και το κινητό ακόμα παραμένει v02 και δεν κάνει αναβάθμιση λέγοντας οτι ειναι ενημερωμένο πλήρως...τρόπος να του περάσω χειροκίνητα χωρίς root την τελευταία έκδοση απο κάποιο αρχείο υπάρχει?

 

κοινώς επειδή είμαι λίγο άσχετος με root κλπ ορολογία, γίνεται να περάσω το αρχείο της αναβαθμισμένης official rom απο το stock recovery ? αν τα ειπα και σωστά..?

Link to comment
Share on other sites

Πια θύρα προτείνεται για sim internet/δεδομένων,η sim 1 η sim 2????

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω το εργαλείο. Δεν το δουλεψα πολύ αλλά φαίνεται αρκετά καλό. Το μονο που δεν μπορω να κάνω είναι να ρύθμισω την ώρα. Ούτε απο τις ρυθμίσεις ούτε απο την εφαρμογή στην αρχική οθόνη . Αν μπορεί κάποιος να ας γράψει την διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισα την ζώνη ώρας τελικά... αλλά δεν έπρεπε να το βρίσκει αυτόματα; Στην εφαρμογή weather μπορω να προσθέσω την Αθήνα σαν πόλη με κάποιο τροπο ή να κατεβασω άλλο widget; Η αναβάθμιση λέει τίποτα θα χειροτερέψει το κινητό; Edited by lyr13
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος tempered glass στο x9.Και αν ναι, από που το πήρε; ψάχνω ebay αλλά δεν βρίσκω.

 

http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-9H-Screen-Protector-Film-Compatible-With-Cubot-X9-MTK6592-Octa-Core-5-0-Inch/32281688391.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μεσα εχει ενα launcher; Ρωταω γιατι το launcher που εχει εμενα γραφει launcher3; Μηπως διεγραψε τιποτα ο κινεζος; :lol: Εχετε να προτεινεται κανενα αλλο γιατι αυτο ειναι χαλια; Το nova ενω σε αλλα κινητα μου αρεσε εδω εχει πολυ μικρα εικονιδια και λιγες επιλογες!

Επισης να περασω την V16 ή να κατσω στα αυγα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό με την ενσωματωμένη μπαταρία δεν είναι μειονέκτημα; Αν δλδ πάθει κάτι η μπαταρία και πρέπει να αλλαχθεί πώς γίνεται; Και, κυρίως, τι κόστος έχει, ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό με την ενσωματωμένη μπαταρία δεν είναι μειονέκτημα; Αν δλδ πάθει κάτι η μπαταρία και πρέπει να αλλαχθεί πώς γίνεται; Και, κυρίως, τι κόστος έχει, ξέρει κανείς;

 

Δεν είναι καθόλου.... Αν χαλάσει παραγγέλνεις μια απο Κίνα (10€)

Πηγαινεις σε ενα μαγαζί για σερβις κινητών να σ ξεφιδωσουν τα βιδακια απο κάτω...

Ανοίγεις το κάλυμμα κ την αλλαζεις....

Πανευκολο

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου.... Αν χαλάσει παραγγέλνεις μια απο Κίνα (10€)

Πηγαινεις σε ενα μαγαζί για σερβις κινητών να σ ξεφιδωσουν τα βιδακια απο κάτω...

Ανοίγεις το κάλυμμα κ την αλλαζεις....

Πανευκολο

 

:up: Θενκς. Τώρα μένει μόνο να το παραγγείλω...

Link to comment
Share on other sites

Θα το ανοίξει φίλος που του ανήκει κιόλας, πάντως σε ένα βίντεο που είδα δεν μου φανηκε εύκολο.....

 

λοιπόν το εξάρτημα παραγγέλθηκε από το vickmal και έφτασε σε χρόνο ρεκόρ 8 ημερών με απλό ταχυδρομείο :blink::blink::blink::blink:

η selina μάλιστα μου έστειλε 2 και φυσικά χωρίς χρέωση.

Η διαδικασία αλλαγής τολμώ να πω ότι ΔΕΝ είναι εύκολη, το καπάκι βγαινει εύκολα, αλλά από εκεί και πέρα θέλει μεγάλη υπομονή και σταθερό χέρι για να βγάλεις όλες τις βιδες και να μην σκίσεις το πλαστικό αυτοκόλλητο που φαίνεται στο κάτω μέρος της φωτό μου και να αφαιρέσεις την πλαστική στεφάνη ώστε να φτάσεις στην πλακέτα. που φαίνεται στο κάτω μέρος της φωτό μου.

Ολα όμως πήγαν οκ, λύθηκε το πρόβλημα :):)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το update σε αυτους που έχουν κανει ροοτ βρέθηκε τιποτα για να γίνει η αναβάθμιση?? Η θα πρεπει να γίνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...