Jump to content

Κινέζικα Smartwatches


alkerath
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ημουν ετοιμος να παρω το D5+ και λιγο πριν επεσα στο νημα σας.... Τι με συμβουλευετε οσοι το εχετε? Τα + και τα - του?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα στα χέρια μου δύο g6, μπρασελε και λαστιχενιο. Θα τα τσεκάρω και θα σας πω την γνώμη μου αργότερα!

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει παραλαβει κανεις το Νο.1 G6 να εχουμε μια σαφη εικονα του?

Απο οτι ειδα εχει βγει και το update με την D version που περιλαμβανει Ελληνικα

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει παραλαβει κανεις το Νο.1 G6 να εχουμε μια σαφη εικονα του?

Απο οτι ειδα εχει βγει και το update με την D version που περιλαμβανει Ελληνικα

Το έχω παραλάβει εγώ σήμερα, το update που το είδες; έχεις κάποιο λινκ; στο επίσημο σιτε δεν έχει.

Καλή ποιότητα κατασκευής, καλή απόκριση η οθόνη και εύκολος συγχρονισμός με το lenovo vibe p1 που έχω. Μέσα στο κουτί έχει + 1 λουράκι για αλλαγή. Διάρκεια μπαταρίας κτλ δεν μπορώ να πω ακόμα. Ελληνικά δυστυχώς δεν έχει αλλά πιστεύω ότι αν φλασαρουμε το firmware του G5 δεν θα υπάρχει πρόβλημα μιας και είναι τα ίδια τηλ.

Μιας και πρώτη φορά smart watch... Πως γίνεται να απαντάμε τις κλήσεις από το τηλ και όχι από το ρολόι;;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα No. 1 G6 για πείραμα. Το πούλησα μετά από 2 ώρες. Μεγάλη απογοήτευση. Δεν έχει ούτε αναγνωρίζει ελληνικά και το μοναδικό λινκ για update Firmware είναι dead. Έχει μόνο 4 Watch faces.

Τέλος δεν συγχρονίζει σωστά με το note edge μου. Η μπαταρία κάνεις αιώνες να φορτισει .

Κατά τα άλλα είναι όμορφο με ικανοποιτηικη οθόνη και απόκριση. Ο ήχος αρκετά δυνατός αλλά απαντάς μόνο από το ρολόι και για να πας την κλήση στο κινητό πρέπει να απενεργοποησεις το bt. ΔΕΝ το συστήνω για αγορά. Αυτή ήταν η πρώτη μου επαφή με κινέζικο και είμαι κάτοχος Gear s.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την απάντηση στην κλήση μου φαίνεται και εμένα λίγο κουλό... Έχει κάποιος το G5 να μας πει μιας και είναι τα ουσιαστικά τα ίδια τηλ;

 

Μόλις βρήκα λινκ για την Version D που περιλαμβάνει ελληνικα στο Facebook.

 

Hi, friend. Here is our NO.1 G6 D verison. https://drive.google.com/open?id=0B4Ay_s354RncU1FjWWtYQXBYUFE

 

Δυστυχώς δεν έχω pc με Windows να το τεστάρω

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να είσαι καλά. Το κινητό το πούλησα σε γνωστό ο οποίος μόλις το είδε το αγόρασε (είναι όμορφο) αλλά μετά κλαιγοταν για ελληνικά παρόλο που του εξήγησα. Ευκαιρία να του τα περάσω. Εν αναμονή του frontier.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις κλήσεις βρήκες καμία λύση;

 

Απάντηση από την εταιρεία... Hi. Turn off Bluetooth. Or you choose the smartphone to answer before answering the phone.

 

Αντε γειά!

Θα ψαξω μήπως βρω καμία εφαρμογή bluetooth που ίσως να μπορεί να τα διαχωρισει...

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος εδώ και λιγες μερες του Finow X3 Plus.

Λιγο πριν ειχα παραλαβει και το Kingwear K88 3G.

Κρατησα το Finow, γιατι εχει κορυφαια ποιοτητα κατασκευης, είναι μαζεμενο κι εχει 8GB ROM, 1GB RAM.

Πλήρως ευχαριστημένος για την ωρα, φοβερο στο ασημι χρωμα, καθως το αλουμινιο δειχνει πολυτελες....

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το θέμα με τις κλήσεις πως πάει; υπάρχει το θέμα που γράφουμε για το g6?

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος εδώ και λιγες μερες του Finow X3 Plus.

Λιγο πριν ειχα παραλαβει και το Kingwear K88 3G.

Κρατησα το Finow, γιατι εχει κορυφαια ποιοτητα κατασκευης, είναι μαζεμενο κι εχει 8GB ROM, 1GB RAM.

Πλήρως ευχαριστημένος για την ωρα, φοβερο στο ασημι χρωμα, καθως το αλουμινιο δειχνει πολυτελες....

 

 

 

Έχει Ελληνική γλώσσα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

δωστε βρε παιδια ενα αναλυτικο οδηγο για να περασουμε το νεο firmware στο g6 για ασχετους!

Έχει μέσα στο rar αρχείο οδηγό, από ότι είδα λίγο είναι παρόμοιος με το φλασαρισμα στα κινητά. Δεν μπορώ να πω όμως περισσότερα μιας και το πούλησα ήδη

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα στο rar αρχείο οδηγό, από ότι είδα λίγο είναι παρόμοιος με το φλασαρισμα στα κινητά. Δεν μπορώ να πω όμως περισσότερα μιας και το πούλησα ήδη

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πουλησες επειδή δεν εμεινες ευχαριστημενος;
Link to comment
Share on other sites

Το πουλησες επειδή δεν εμεινες ευχαριστημενος;

Λόγω ότι δεν υπήρχε προεπιλογή στην κλήση και σε μετέφερε κατευθείαν στο ρολόι

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το rar αρχείο περιέχει τους ντριβερς που εγκαθιστάς πρώτους, το εργαλείο φλασαρισματος και τη ρομ . Γκουγκλαρε και ρες τη διαδικασία για g5. Είναι ίδια. Προσωπικά δεν κατάφερα να το κάνω. Κολλάει η εγκατάσταση στο τέλος. Όταν θα έχω χρόνο θα το ψάξω καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνική γλώσσα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ελληνικα πληρη (αν και το εχω μονιμα σε αγγλικα), ταχυτατο, πολύ καλη οθονη και αυτονομια ένα 15ωρο (δηλαδή από το πρωι μεχρι το βραδυ) με τα παντα ανοιχτα (wifi, bt, gps) και καμια 15αρια εφαρμογες εγκατεστημένες.

Δηλωνω ενθουσιασμένος, το value που παιρνεις για το ποσο που ξοδευεις είναι απιστευτο...

Link to comment
Share on other sites

Το rar αρχείο περιέχει τους ντριβερς που εγκαθιστάς πρώτους, το εργαλείο φλασαρισματος και τη ρομ . Γκουγκλαρε και ρες τη διαδικασία για g5. Είναι ίδια. Προσωπικά δεν κατάφερα να το κάνω. Κολλάει η εγκατάσταση στο τέλος. Όταν θα έχω χρόνο θα το ψάξω καλύτερα.
όταν έρχονται SMS, τα δείχνει στα ελληνικά ή έχει κουτάκια;
Link to comment
Share on other sites

με την εκδοση d διορθώνεται το προβλημα άραγε; :rolleyes:

Ναι την πέρασα και δεν υπάρχει πρόβλημα στους χαρακτήρες

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα το D5+ μετά από 50 μέρες και ήμουν τρελαμένος για 10 λεπτά για το πόσο απίστευτο είναι όταν ξαφνικά η οθόνη σαν να κατερρεύσε και και ειναι λες και ειναι αναλυσης 16 χρωμάτων. Κατά τα άλλα μια χαρά δείχνει. Κλήσεις απαντάει; Γνωρίζει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το D5+..το κλασικο θεμα με της μπερδεμένες εφαρμογες μονο..κατα τα άλλα το μονο που θα ήθελα είναι να μπορώ να πάω πίσω χωρίς να πατάω το κουμπι.θα προτιμούσα ενα swype

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

To πόσταρα στο γενικό thread με τα smartwatches αλλά εδώ και 20 μέρες δεν έχει μπει κανείς οπότε το βάζω και εδώ αφού είναι σχετικό:

 

Φλάσαρα μια ρομ σε ένα GT08 και χάθηκε το ΙΜΕΙ. Πήγα να το περάσω με το SN Write Tool αλλά δεν βρίσκω το χαρτί που το είχα σημειώσει. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή πάει για πέταμα το ρολόι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...