Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το τσεκαρω μόλις πάρω την nohon . Τώρα τελευταία δεν το τσεκαρω ιδαίτερα το SOT. Πάντως γύρω στις 3 ώρες SOT είμαι από όσο θυμάμαι και με ζορισμα ίσως 4 αν είμαι κυρίως browser και διάβασμα.
Link to comment
Share on other sites

Με cm,μαμα μπαταρια και 37 βγάζω κοντα 4 σχετικα ανετα.

Εκτος αν παιξω, οποτε δεν...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου έχει περισσέψει ένας καινούργιος φορτιστής μπαταρίας αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει pm του τον στέλνω με 5€! εμένα πάντως δε μου χρησιμεύει σε τίποτα!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα 5.31 λεπτά με γνήσια μαμά μπαταρία την 8.02 stable και 37 μόντεμ.Ο χρόνος βγήκε με πολύ διάβασμα ιντερνέτ λίγο φατσαμπουκ και 4-5 κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ψιλό άσχετο αν μου επιτρέπεται. Έχω ένα ταμπλετ με μικρή μνήμη και θέλω να κάνω παρτιτιον τον δίσκο για να μου ελευθερώσει χωρο γιατί έχει υπόλοιπο για εφαρμογές κλπ περίπου 1.3 g. Και θέλω να έχει όλο το υπόλοιπο διαθέσιμο. Υπάρχει κάποια εφαρμογή η με ποιον τρόπο μπορεί να γίνει?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Εντελως ασχετο :p

Αν είναι ρουτ, δοκιμασε το link2sd, ώστε να μεταφερεις εφαρμογες στην sd

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντελως ασχετο :p

Αν είναι ρουτ, δοκιμασε το link2sd, ώστε να μεταφερεις εφαρμογες στην sd

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Το έχω κάνει αλλά δεν μεταφέρει όλες. Μάλλον θέλει το pro που είναι με πληρωμή

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι, έσπασε η οθόνη του γιού μου. Έχετε προμηθευτεί κάποιος αξιόπιστη οθόνη και από που; επειδή διαβάζοντας στο aliexpress στα σχόλια, άλλες δεν δουλεύουν, σε άλλες τα χρώματα είναι αίσχος ενω κάποιες άλλες περισσέυουν κλπ.........
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από πολύ καιρό απουσίας και από εμένα. Κατά την γνώμη σας τελικά ποιο μόντεμ είναι καλύτερο όσον αφορά την κατανάλωση μπαταρίας γιατί από ότι βλέπω το P55 έχει μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Έχω την XTRVBeta1-8.1 stable εδώ και 3-4 μέρες και δεν προλαβαίνω να κλάψω!!! Σημ: έχω περάσει greenify και κλείνω όλες τις εφαρμογές μονίμως. Διάβασα στους xda διάφορα για το p37 καθώς και το p58 .Το p58 το έχει δει κανείς? Edited by costaspap
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το 58 , έκανα την διαγραφή το batterystats.bin το δοκιμάζω και επιστρέφω με εντυπώσεις σε 2-3 μέρες
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το 58 , έκανα την διαγραφή το batterystats.bin το δοκιμάζω και επιστρέφω με εντυπώσεις σε 2-3 μέρες

 

Αυτο που ακριβως είναι ρε παιδια;;; διαδρομή;;

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω feedback για το 58.

 

Αν θυμαμαι καλα ειναι στον data-system. Μεσω twrp παντα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 37 ειμαι οκ.

Θέλω να ριξω ενα βλέφαρο στο 51 ομως

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Την 51 είχα στην έκδοση 8.02 stable νομίζω.Δεν είναι καλή.Η 37 πρέπει να είναι η καλύτερη μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω feedback για το 58.

 

Αν θυμαμαι καλα ειναι στον data-system. Μεσω twrp παντα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Φίλε mol έχω 2 RN2 ίδια και το 2ο είναι του γιου μου. Όπως κατάλαβες μόλις είδε μπαταρία 100℅ την βούτηξε αμέσως και μου πασαρε την δικιά του οπότε ίσως σε καθυστερήσω 1-2 μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίταξα και εχουν ακυρα λινκ

 

Έχω κατεβάσει από τους xda κάποιες εκδόσεις modem. Θα τις βάλω στο δικό μου mediafire και θα ποσταρω εδώ τα links. Αυτό όμως θα γίνει πιο αργά σήμερα ή αύριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο που ακριβως είναι ρε παιδια;;; διαδρομή;;

Όπως λέει και ο φίλος mol είναι στο data/system/ Οι οδηγίες παρακατω είναι από xiaomi-miui.gr

Manual battery calibration

Πρέπει να είστε root. Φορτίζουμε το τηλ.. στο 100% και τ'αφηνουμε για 20-30 λεπτά ακόμα. Ανοίγουμε τον root explorer ή οποίο file manager με πρόσβαση στο συστημα και πάμε στο data/system/ και σβήνουμε το αρχείο "batterystats.bin" . Κάνουμε reboot το τηλ.. και περιμένουμε για λίγο μέχρι να γράψει πάλι ότι φορτιστηκε 100%. Ξεσυνδεουμε από τη πρίζα το τηλ.. και είμαστε ΟΚ. Μετά από 3-4 μήνες πάλι calibration. Αυτό ήταν , battery calibration manually χωρίς έξτρα εφαρμογη ( οι εφαρμογές κάνουν ακριβώς αυτό που περιεγραψα , σβήνουν το "batterystats.bin" )

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση: η διαθέσιμη μνήμη (μετά τον καθαρισμό των εφαρμογών) είναι 1.1 από 2Gb. Μπορεί αυτό να αυξηθεί? Αν ναι τα φώτα σας.

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

https://www.mediafire.com/folder/hi2wf5ttyecf4/RN2

Στο φάκελλο υπάρχουν τα παρακάτω modem

XRN2_v24P37_modem

XRN2_v24P48_modem

XRN2_v24P51_modem

XRN2_v24P52_modem

XRN2_v24P55_modem

XRN2_v24P58_modem

Προσωπικά επέλεξα το P58 μετά από κριτικές από το xda και από εδώ. Είδωμεν!

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...