Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eπιλέγω και άλλους ήχους που είναι στην συσκευή, που τις είχε προφανώς η ρομ και πάλι τίποτα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να βοηθησω παραπανω αφου δεν αλλαζω ποτε τους ηχους. αφηνω τους default της καθε ρομ, για αυτο παντα ψαχνομαι οταν χτυπαν τηλεφωνα! δε ξερω αν ειναι το δικο μου :lol:

 

Sent from my V967S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είτε με update από την 6.5.26 είτε ως εγκατάσταση από αρχή της 6.6.17 το SuperSU δούλεψε κανονικά.

Δες το πάλι.

Τελικά σήμερα έβαλα πριν λίγο την Miui 8 6.6.17 του Gkalen από πάνω μόνο με Wipe Cache & Dalvik Cache και έχει και το SuperSu μια χαρά μέσα....

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αύριο-μεθαύριο εντυπώσεις να δω αν θα τη βάλω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

μόλις εκανα μαζικο χειροκινητο update σε 11 εφαρμογες.

οπως ειπα και αλλη φορα, δεν υπηρξε κανενα ριμπουτ.

γλωσσα εχω αγγλικα.

mokee by vova

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, εάν επιλέξω να κάνω αναβάθμιση λογισμικού (αλλαγή της νέας rom με miui8) με τον πρώτο τρόπο, χωρίς δηλαδή σύνδεση με υπολογιστή ή εγκατάσταση μέσω twrp, θα έχω πρόβλημα με τις εφαρμογές δεδομένα κλπ, να σβηστούν η να έχω κάποιο θέμα?? Απλά ρωτάω μήπως το δοκίμασε κανενας
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αύριο-μεθαύριο εντυπώσεις να δω αν θα τη βάλω

Προς το παρόν, με 2 ώρες χρήση, παρατηρώ 20% περισσότερη ΡΑΜ ελεύθερη (έως 1 GB!) και πάρα πολύ ταχύτερο σε όλες τις εντολές....εάν βγάζει και 4 ώρες SOT, θα είναι απλά υπέροχη!!

Να κάνω μια ερώτηση, εάν επιλέξω να κάνω αναβάθμιση λογισμικού (αλλαγή της νέας rom με miui8) με τον πρώτο τρόπο, χωρίς δηλαδή σύνδεση με υπολογιστή ή εγκατάσταση μέσω twrp, θα έχω πρόβλημα με τις εφαρμογές δεδομένα κλπ, να σβηστούν η να έχω κάποιο θέμα?? Απλά ρωτάω μήπως το δοκίμασε κανενας

Εγώ πιο πάνω έγραψα πως την έβαλα.... Εξαρτάται ποια έχεις ήδη τώρα....

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

μήπως κάποια στιγμή έχουν αναφερθεί κάποιες προτεινόμενες ρυθμίσεις για το redmi note 2 tool;

με μια πρόχειρη αναζήτηση επειδή οι λέξεις redmi , note, tool εμφανίζονται πάρα πολύ συχνά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

ένα link ή μια οποιαδήποτε οδηγία για το πόσο πίσω να ψάξω θα ήταν ιδιαίτερα εκτιμητέα, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

μήπως κάποια στιγμή έχουν αναφερθεί κάποιες προτεινόμενες ρυθμίσεις για το redmi note 2 tool;

με μια πρόχειρη αναζήτηση επειδή οι λέξεις redmi , note, tool εμφανίζονται πάρα πολύ συχνά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

ένα link ή μια οποιαδήποτε οδηγία για το πόσο πίσω να ψάξω θα ήταν ιδιαίτερα εκτιμητέα, ευχαριστώ

 

Οι συνήθεις ρυθμίσεις είναι αυτές:

Screenshot_2016_06_22_08_58_45.png

 

Αν έχεις MIUI rom τότε επέλεξε MIUI default στο profile (κάτω κάτω) αλλιώς αν είσαι με CM/MOKEE/AOSP επέλεξε το QuickRamp

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις MIUI rom τότε επέλεξε MIUI default στο profile (κάτω κάτω) αλλιώς αν είσαι με CM/MOKEE/AOSP επέλεξε το QuickRamp

 

ευχαριστώ για την απάντηση,

αν κατάλαβα καλά διαλέγοντας miui default(profile) ->save & apply θα ρυθμίσει αυτόματα στο επόμενο reboot τις ρυθμίσεις που προηγούνται των profiles;

το δοκίμασα αυτό αλλά μετά από reboot δεν έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις.

νομίζω οτι αλλάζουν μόνο αν τις πειράξεις manually.

ελπίζω να μην σε κούρασα.:D

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις MIUI rom τότε επέλεξε MIUI default στο profile (κάτω κάτω) αλλιώς αν είσαι με CM/MOKEE/AOSP επέλεξε το QuickRamp

 

ευχαριστώ για την απάντηση,

αν κατάλαβα καλά διαλέγοντας miui default(profile) ->save & apply θα ρυθμίσει αυτόματα στο επόμενο reboot τις ρυθμίσεις που προηγούνται των profiles;

το δοκίμασα αυτό αλλά μετά από reboot δεν έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις.

νομίζω οτι αλλάζουν μόνο αν τις πειράξεις manually.

ελπίζω να μην σε κούρασα.:D

Πάνω δεξιά στο κουμπί των ρυθμίσεων, έχει "Set on boot" και τις κάνει apply σε κάθε reboot. Είναι άλλο πράγμα οι ρυθμίσεις οι "επάνω" και άλλο τα profiles τα κάτω. Κάθε τι που κάνεις save, βάζει ΚΑΙ τις πάνω ρυθμίσεις ΚΑΙ το profile κάτω. Δλδ, δουλεύουν μαζί.

 

Δεν κουράζεις όταν ρωτάς κάτι που δεν ξέρεις. Τώρα μαθαίνεις :) όπως όλοι μας!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση,

αν κατάλαβα καλά διαλέγοντας miui default(profile) ->save & apply θα ρυθμίσει αυτόματα στο επόμενο reboot τις ρυθμίσεις που προηγούνται των profiles;

το δοκίμασα αυτό αλλά μετά από reboot δεν έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις.

νομίζω οτι αλλάζουν μόνο αν τις πειράξεις manually.

ελπίζω να μην σε κούρασα.:D

Πάνω δεξιά στο κουμπί των ρυθμίσεων, έχει "Set on boot" και τις κάνει apply σε κάθε reboot. Είναι άλλο πράγμα οι ρυθμίσεις οι "επάνω" και άλλο τα profiles τα κάτω. Κάθε τι που κάνεις save, βάζει ΚΑΙ τις πάνω ρυθμίσεις ΚΑΙ το profile κάτω. Δλδ, δουλεύουν μαζί.

 

Δεν κουράζεις όταν ρωτάς κάτι που δεν ξέρεις. Τώρα μαθαίνεις :) όπως όλοι μας!

 

ευχαριστώ πολύ και πάλι ! ! !

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

μήπως κάποια στιγμή έχουν αναφερθεί κάποιες προτεινόμενες ρυθμίσεις για το redmi note 2 tool;

με μια πρόχειρη αναζήτηση επειδή οι λέξεις redmi , note, tool εμφανίζονται πάρα πολύ συχνά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

ένα link ή μια οποιαδήποτε οδηγία για το πόσο πίσω να ψάξω θα ήταν ιδιαίτερα εκτιμητέα, ευχαριστώ

 

Αυτό ακριβώς έψαχνα και εγώ πριν λίγο.... :cool:

 

Οι συνήθεις ρυθμίσεις είναι αυτές:

Screenshot_2016_06_22_08_58_45.png

 

Αν έχεις MIUI rom τότε επέλεξε MIUI default στο profile (κάτω κάτω) αλλιώς αν είσαι με CM/MOKEE/AOSP επέλεξε το QuickRamp

 

Ευχαριστώ πολύ!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω βαλει και το τη ρομ mokee os tou viva και την εχω καμια 8μερες.μπορω να πω οτι ειναι καλυτερη απο τις mui και πολυ ποιο γρηγορη.το ραδιο δουλευει με ακουστικα μονο.η μπαταρια ειναι λιγο καλυτερη απο της miui(παιζω πολυ με το κιν) .ναι μου κανει και εμενα reboot απο μονο του.καποιες φορες πιστευω ειναι απο θερμοκρασια γτ παιζω και το κιν ειναι πολυ ζεστο και πιες αλλες φορες οταν κανω εγκατασταση απο το playstore. σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλη ρομ και αξιζει να τη βαλετε!!!

 

τωρα κανω install τη miui 8 tou galen

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν πολυπαίζω με το κινητό για να ανάβει, αν φταίει κάτι τέτοιο για τα reboots.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι μονιμος αναμενο παντως :lol:

 

κατι ειχα διαβασει οτι ξεκλειδωθηκε η 800αρα μπαντα. εχουμε κανενα νεο περι αυτου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την 7.4 miui eu developer rom και κάθε φορά που πάω να τρέξω εφαρμογή που τρέχει στο background, π.χ. καταγραφή ήχου ή το gamekiller, μου την τρέχει για 4-5 δευτερόλεπτα και μετά μου την κλείνει. Υπάρχει κάποια λύση;
Aν δεν είσαι εκεί που είσαι, δεν είσαι πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές μέρες επιτυχούς συμβίωσης με την Mokee του vova, πίσω σε MIUI και δοκιμή της stable 7.3.2.0 του gkalen.

Εντυπώσεις σε λίγες μέρες... :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές μέρες επιτυχούς συμβίωσης με την Mokee του vova, πίσω σε MIUI και δοκιμή της stable 7.3.2.0 του gkalen.

Εντυπώσεις σε λίγες μέρες... :)

Miui 8 περασες την ελληνική; να μου πες εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Miui 8 περασες την ελληνική; να μου πες εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι είχα περάσει την Psyrom Special Edition που ήταν MIUI 8 αλλά θεωρώ πως έχει δρόμο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβγαλα κάποια συμπεράσματα οπότε μετά από την RR του vova που δεν είχα επιλογή σε ήχο κλήσης ότι και να έκανα, τελικά την έβγαλα. Έβαλα την miui 8 την ελληνική. Πρώτα απ όλα είχα καλύτερη μνήμη, σχεδόν πάντα είσαι 1gb ram. Το μενού είναι πιο όμορφο δεν το συζητώ. Χθες την έβαλα αλλά συνέχεια με 4G και wifi δεν μου έπιασε ενεργή οθόνη πάνω από 2 ώρες και κάτι, σήμερα θα το κοιτάξω γιατί με 1 μέρα δεν μπορείς να έχεις άποψη.

Ακόμα δεν μου βγάζει pop up μηνύματα στο viber και αργεί επίσης στο facebook (pop up) τα μηνύματα κάποιες φορές. Επίσης έχω επιλέξει να έχω το go sms pro και όταν περίμενα έναν κωδικό από εθνική τράπεζα, ήρθε μόνο στο "μαμά" sms, που το ανακάλυψα εντελώς τυχαία. Οπότε εφόσον δοκίμασα mokee, RR δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με την miui 8 που είναι λίγο πιο αργή σε σχέση με τις προηγούμενες. Εάν δεν μου έκανε επανεκκινήσεις η mokee vova θα ξαναγυρνούσα σε αυτή, γιατί μου άρεσε πιο πολύ απ όλες τις ρομ που έχω δοκιμάσει, όμως πως να το ρισκάρω;

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

στην mokee χρησιμοποιεις ελληνικα;

αν ναι, δοκιμασε αγγλικη γλωσσα. reboot δεν εκανε (χειροκινητα updates ομως)

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην mokee χρησιμοποιώ ελληνικά και είχα και το xposed οπότε μπορεί να έφταιγε και αυτό.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...