Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εκανες κανονικά τα wipes, εχω την εντυπωση ότι ΔΕΝ επρεπε να σε βγαλει την μπαρα που γεμίζει, αλλα να bootαρει αμεσως στην ρομ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εκανες κανονικά τα wipes, εχω την εντυπωση ότι ΔΕΝ επρεπε να σε βγαλει την μπαρα που γεμίζει, αλλα να bootαρει αμεσως στην ρομ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

θελει ολα τα wipes ή μονο dalvik,cache kai system data? θελει και internal storage?

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

θελει ολα τα wipes ή μονο dalvik,cache kai system data? θελει και internal storage?

 

Αν δεν έχεις κάτι που να το χρειάζεσαι διέγραψε και την εσωτερική.Έτσι θα έχεις καθαρο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Internal, micro sd (και usb otg) δεν ειναι απαραιτητο να γινουν

Στην περιπτωση που θες πεντακαθαρο τηλεφωνο, κανεις και την ιντερναλ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Επειδή μάλλον το κινητό θα πουληθεί και έχω καιρό να ασχοληθώ με τα δρώμενά του θέλω να ρωτήσω ποια ρομ είναι bugfree και με την καλύτερη μπαταρία για να του περάσω και να το δώσω; Αναφέρομαι σε MIUI και stable κατά προτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

εκανα τα wipe σωστα(χωρις internal) και περασα και το μοντεμ μετα και κ αναμενω για καλυτερευση μπαταριας κλπ αλλα. Μεχρι στιγμης το φορτισα φουλ και το αφησα ανοιχτο το βραδυ και ειχα το πρωι μετα απο 6-7 ωρες, 81%, ειναι φυσιολογικο? πρεπει να κανω κατι σε battery calibration?και αν ναι,εχει app ή υπαρχει τροπος?

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Επειδή μάλλον το κινητό θα πουληθεί και έχω καιρό να ασχοληθώ με τα δρώμενά του θέλω να ρωτήσω ποια ρομ είναι bugfree και με την καλύτερη μπαταρία για να του περάσω και να το δώσω; Αναφέρομαι σε MIUI και stable κατά προτίμηση.

 

8.0.1.0 η 8.0.2.0.εχω την πρώτη κάνα εξάμηνο και δεν έχει βγάλει Τπτ.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

εκανα τα wipe σωστα(χωρις internal) και περασα και το μοντεμ μετα και κ αναμενω για καλυτερευση μπαταριας κλπ αλλα. Μεχρι στιγμης το φορτισα φουλ και το αφησα ανοιχτο το βραδυ και ειχα το πρωι μετα απο 6-7 ωρες, 81%, ειναι φυσιολογικο? πρεπει να κανω κατι σε battery calibration?και αν ναι,εχει app ή υπαρχει τροπος?

 

Ειχες ανοιχτο το ιντερνετ?Αν ναι εκανε backup στη mi.

Link to comment
Share on other sites

8.0.1.0 η 8.0.2.0.εχω την πρώτη κάνα εξάμηνο και δεν έχει βγάλει Τπτ.

 

Ελληνικη η global?

Link to comment
Share on other sites

Ειχες ανοιχτο το ιντερνετ?Αν ναι εκανε backup στη mi.

ειχε κανει ωρες πριν backup απο την mi. κλειστα ολα,απλα ανοιχτο κιν χωρις κλησεις κλπ.

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ειχε κανει ωρες πριν backup απο την mi. κλειστα ολα,απλα ανοιχτο κιν χωρις κλησεις κλπ.

 

Κρατα πατημενο το + εντασης και ενεργοποιησης για 10 δευτερα να κανει soft reset.Μετα θα είναι μια χαρα.Εμενα κραταει τουλάχιστον 3 ημερες με χρηση απλη κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Κρατα πατημενο το + εντασης και ενεργοποιησης για 10 δευτερα να κανει soft reset.Μετα θα είναι μια χαρα.Εμενα κραταει τουλάχιστον 3 ημερες με χρηση απλη κινητου.

 

μολις το εκανα. θα γυρισω με νεα αν δεν να δω τι παιζει τωρα...

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

To super Mario run παίζει σε σας?

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ένα γρηγορο ψαξιμο ειδα ότι εχει πρόβλημα το παιχνιδι γιατι το ιδιο εκανε και στον αγιο φωνη.Κατεβαζαν ένα προγραμματακι για να το κανουν να τρεξει.

Link to comment
Share on other sites

.... το ιδιο εκανε και στον αγιο φωνη.....

 

Φίλε έκλαψα με αυτό, από το γέλιο.... Χαχαχαχαχα

 

From my Redmi Note 2 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα. θα γυρισω με νεα αν δεν να δω τι παιζει τωρα...

 

παιδια καλησπερα! χειροτερα τα πραγματα, με stable 8.0.2 και μοντεμ 37(εκανα και soft reset μηπως και) θελω 2-3 φορτισματα για να βγαλω την ημερα, bluetooth(που για αυτο ξεκινησα να ψαχτο να βαλω αλλη ρομ να δουλεψει που θα το χρειαστω σε intercom) δεν λειτουργει πουθενα(τεσταρισμενο σε 3 συσκευες, 2 λαπτοπ 1 κινητο)

 

τι κανω τωρα?

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφέρετε εδώ (https://tryharddood.github.io/hermes-mirrors/index.html) υπάρχουν όλες οι πρόσφατες marshmallow & nugat ROMs.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλαβαινω γιατι η mediatek εχει δωσει android 6 και 7 προσφατα στους μικρους επεξεργαστες της ,και αφηνει ετσι την σειρα x

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...