Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες καλησπέρα.. Χθες απεγκαταστησα το mi key και σήμερα δε βγάζει ήχο σχεδόν καθόλου από το αριστερό ακουστικό.. Βγάζει ένα 30% συγκριτικά με το δεξί.. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;; Είναι πολύ σπάστικο και είναι software 99% διότι δοκίμασα 3 ζευγάρια ακουστικά και κάνει το ίδιο, τα έβαλα σε άλλες συσκευές και δουλεύουν τέλεια.. Δεν έχει σκόνη το κινητό είναι κομπλε,το βυζμα το εβγαλα κ έβαλα πολλές φορές, έκανα επανεκκίνηση, δοκίμασα άλλες ρυθμίσεις ακουστικών (piston 3,2) πάλι τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι συγκρίνουμε ανόμοια κινητά. Αλλά η Ζαφείρα αναφέρεται με άλλο ύφος, και καλά κάνει κατ' εμέ :)

Και εγώ, δε νομίζω οι μόνες διαφορές ανάμεσα στο Note 2 και στο G4 να είναι ΜΟΝΟ οι κάμερα. Και σε καμία περίπτωση δε θέλω να μειώσω το κινητό μας, αλλά δεν είναι "κλάσης" G4, μην τρελαθούμε. Είπαμε vfm συσκευή αλλά μην τα σκίζουμε όλα...

 

Όπως με κατάλαβες σωστά mclound, ναι όταν κάποιος γκρινιάζει και γκρινιάζει αρκετές φορές! για ένα κινητό με τέτοια τιμή και τέτοια χαρακτηριστικά, πήγαινε τότε στο lg g4 που είναι καλύτερο αλλά άμα έχεις την γκρίνια και το samsung s7 να έχεις πάλι τα ίδια θα κάνεις.

 

Λέω και εγώ.... Με καλύψατε.... Όπως τα λέτε βασικά. Η συσκευή μας είναι τέλεια για τα πε΄ριπου 130 που ζητάει. Σε άλλο budget, θα μιλούσαμε αλλιώς....

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για την αδερφή μου ένα κινητό και είμαι ανάμεσα στα

Redmi Note 2 στα 135 δολάρια

Lenovo K3 Note στα 117 δολάρια και

ZTE Blade S6 στα 120 δολάρια.

 

Ποια η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για την αδερφή μου ένα κινητό και είμαι ανάμεσα στα

Redmi Note 2 στα 135 δολάρια

Lenovo K3 Note στα 117 δολάρια και

ZTE Blade S6 στα 120 δολάρια.

 

Ποια η γνώμη σας?

 

Πιστεύω οτι το καλυτερο θα ηταν να διαβασεις τα αντίστοιχα νήματα εδώ στο myphone ούτως ώστε να σχηματίσεις μόνος σου όσο τον δυνατόν πιο αντικειμενική άποψη. Εκτός κι αν βρεθεί κάποιος συνφορουμίτης που έχει χρησιμοποιήσει σε μεγάλο βαθμό και τα 3 τηλέφωνα και μπορεί να σε βοηθήσει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για την αδερφή μου ένα κινητό και είμαι ανάμεσα στα

Redmi Note 2 στα 135 δολάρια

Lenovo K3 Note στα 117 δολάρια και

ZTE Blade S6 στα 120 δολάρια.

 

Ποια η γνώμη σας?

Γνώμη μου μην κοιτάς lenovo και πιστεύω ότι το ZTE είναι ποιο όμορφο απο το δικό μας

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για την αδερφή μου ένα κινητό και είμαι ανάμεσα στα

Redmi Note 2 στα 135 δολάρια

Lenovo K3 Note στα 117 δολάρια και

ZTE Blade S6 στα 120 δολάρια.

 

Ποια η γνώμη σας?

 

note 2 ψηφίζω και εγώ φίλε.

Ειδικά αυτό το μπλε είναι ότι πρέπει για γυναίκα.

Edited by petran7777
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Αρχικά θα ήθελα να σας κάνω 2 ερωτήσεις.

1.απο μπαταρία πως τα πάει το κινητό;

2.πιστεύετε αξίζει στα 200€; (δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να αγοραστεί από εξωτερικό)

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έχει πάνω από 1 μέρα χρήσης, κατά μέσο όρο 4,5 ώρες οθόνη.

Εγώ πιστεύω ότι τα αξίζει, είναι σε όλα καλό.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Αρχικά θα ήθελα να σας κάνω 2 ερωτήσεις.

1.απο μπαταρία πως τα πάει το κινητό;

2.πιστεύετε αξίζει στα 200€; (δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να αγοραστεί από εξωτερικό)

 

 

1. Είμαι από χθες το πρωί που το έχω βγάλει απ το φορτιστή με ίντερνετ, λίγο 4g, κλήσεις, μηνύματα, facebook με ενεργή οθόνη 2.30 ώρες και υπόλοιπο 26%. Εγώ βγάζω 3.5 ώρες περίπου άντε 4 ώρες (ενεργής οθόνης).

2. Αξίζει σαν κινητό δεν το συζητώ εναλλακτική δες στα public εάν δεν κάνω λάθος και το meizu m2 note. Το είχα στα χέρια μου λίγες μέρες, ωραία οθόνη, unibody μεταλλική συσκευή αλλά δεν μ άρεσε καθόλου το user interface της meizu. Η Xiaomi είναι πολύ καλύτερη και έχει ενημέρωση συνέχεια και υποστήριξη από το miui.gr.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Αρχικά θα ήθελα να σας κάνω 2 ερωτήσεις.

1.απο μπαταρία πως τα πάει το κινητό;

2.πιστεύετε αξίζει στα 200€; (δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να αγοραστεί από εξωτερικό)

Έχεις μήνυμα πμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω παραγγείλει εδώ και 20 μέρες 2 από τα συγκεκριμένα κινητά από το πιο αξιόπιστο μαγαζί (Vickmall), για 2 φίλους μου και τα περιμένω από μέρα σε μέρα.

 

Επειδή όμως ο 1 από τους φίλους μου έπαθε ζημιά στο αμάξι του και προέχει η επισκευή του, με παρακάλεσε εάν μπορώ να το πουλήσω, και θα το παραγγείλει ξανά στο μέλλον.

 

Οπότε έχω 1 συσκευή ολοκαίνουργια εάν ενδιαφέρεται κανείς και τη δίνω στην τιμή που το αγόρασα.

 

Περισσότερα με προσωπικό μήνυμα.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1. Είμαι από χθες το πρωί που το έχω βγάλει απ το φορτιστή με ίντερνετ, λίγο 4g, κλήσεις, μηνύματα, facebook με ενεργή οθόνη 2.30 ώρες και υπόλοιπο 26%. Εγώ βγάζω 3.5 ώρες περίπου άντε 4 ώρες (ενεργής οθόνης).

2. Αξίζει σαν κινητό δεν το συζητώ εναλλακτική δες στα public εάν δεν κάνω λάθος και το meizu m2 note. Το είχα στα χέρια μου λίγες μέρες, ωραία οθόνη, unibody μεταλλική συσκευή αλλά δεν μ άρεσε καθόλου το user interface της meizu. Η Xiaomi είναι πολύ καλύτερη και έχει ενημέρωση συνέχεια και υποστήριξη από το miui.gr.

Να διορθωσω ότι είναι πλαστικό το meizu m2 note. Το είχα και το rn2 το έχει η σύζυγος. Αν ενδιαφέρει κάποιον η ταχύτητα σίγουρα το xiaomi, αν τον ενδιαφέρει η μπαταρία τότε το meizu. Οθόνη πολύ καλή και στα δύο το flyme αν το συνηθισεις το αγαπάς. Εγώ μετά το meizu πήγα στο mi4 που είναι ανώτερο και από τα δύο σε ολα με λίγες παραχωρησεις (sd,μονοκαρτο).

Link to comment
Share on other sites

Να διορθωσω ότι είναι πλαστικό το meizu m2 note. Το είχα και το rn2 το έχει η σύζυγος. Αν ενδιαφέρει κάποιον η ταχύτητα σίγουρα το xiaomi, αν τον ενδιαφέρει η μπαταρία τότε το meizu. Οθόνη πολύ καλή και στα δύο το flyme αν το συνηθισεις το αγαπάς. Εγώ μετά το meizu πήγα στο mi4 που είναι ανώτερο και από τα δύο σε ολα με λίγες παραχωρησεις (sd,μονοκαρτο).

 

Μην ξεχναμε οτι το Meizu M2 note δεν ειναι καθαροαιμο 2καρτο οπως τα δικα μας αλλα 2 sim ή 1 sim & μια sd.

Μια χαρα τηλεφωνο ειναι αλλα για εμενα δεν συγκρινεται με το Xiaomi ουτε σε επεξεργαστη (αυτη η διαφορα ευθυνεται για την λιγο καλυτερη διαρκεια μπαταριας) ουτε σε λειτουργικο. Το flyme ειναι υποδεεστερο και χωρις την παραμετροποιηση και υποστηριξη που εχει το EMUI...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που σας ταλαιπωρώ απλώς έχω και άλλες απορίες.

Είχα διαβάσει κάτι για θερμότητα ισχύει;

Επίσης έχω διαβάσει ότι η xiaomi έχει πολυ καλή υποστήριξη και ελληνική και οτι βγάζουν αναβαθμισεις-βελτιωσεις καθε εβδομαδα,απλώς έχουν περάσει 3-4 χρονια που είχα android συσκευή.Ειναι εύκολη η διαδικασία για τις rom και αυτά;

Πιστεύω αυτά είχα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ όποιον έχει την καλοσύνη και την όρεξη να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που σας ταλαιπωρώ απλώς έχω και άλλες απορίες.

Είχα διαβάσει κάτι για θερμότητα ισχύει;

Επίσης έχω διαβάσει ότι η xiaomi έχει πολυ καλή υποστήριξη και ελληνική και οτι βγάζουν αναβαθμισεις-βελτιωσεις καθε εβδομαδα,απλώς έχουν περάσει 3-4 χρονια που είχα android συσκευή.Ειναι εύκολη η διαδικασία για τις rom και αυτά;

Πιστεύω αυτά είχα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ όποιον έχει την καλοσύνη και την όρεξη να βοηθήσει.

 

Δεν υπαρχει σοβαρο θεμα θερμοκρασιας ....

Η διαδικασια για τις rom ειναι πολυ απλη και δεν εχεις παρα να δεις τους οδηγους στην πρωτη σελιδα για την πρωτη εγκατασταση..Οι επομενες αναβαθμισεις (εαν δεν αλλαζεις απο developer σε stable) ειναι πολυ πιο απλες

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Να διορθωσω ότι είναι πλαστικό το meizu m2 note. Το είχα και το rn2 το έχει η σύζυγος. Αν ενδιαφέρει κάποιον η ταχύτητα σίγουρα το xiaomi, αν τον ενδιαφέρει η μπαταρία τότε το meizu. Οθόνη πολύ καλή και στα δύο το flyme αν το συνηθισεις το αγαπάς. Εγώ μετά το meizu πήγα στο mi4 που είναι ανώτερο και από τα δύο σε ολα με λίγες παραχωρησεις (sd,μονοκαρτο).

 

Ναι, σ αυτό είχες δίκιο μόλις το ανέφερες θυμήθηκα ότι την ίδια εποχή είχα στα χέρια μου και το xiaomi redmi note 3 που ήταν μεταλλικό σασί οπότε και εκ παραδρομής μπερδεύτηκα. Αν και έχουν απαντήσει κι άλλα παιδιά, ναι η σύγκριση για μένα είναι ότι τι xiaomi είναι καλύτερο. Δεν ξέρω τι θα έλεγαν στο θέμα της meizu γι αυτό αλλά εδώ που μπήκε, έχουμε άλλα γούστα.:lol:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

1. Είμαι από χθες το πρωί που το έχω βγάλει απ το φορτιστή με ίντερνετ, λίγο 4g, κλήσεις, μηνύματα, facebook με ενεργή οθόνη 2.30 ώρες και υπόλοιπο 26%. Εγώ βγάζω 3.5 ώρες περίπου άντε 4 ώρες (ενεργής οθόνης).

2. Αξίζει σαν κινητό δεν το συζητώ εναλλακτική δες στα public εάν δεν κάνω λάθος και το meizu m2 note. Το είχα στα χέρια μου λίγες μέρες, ωραία οθόνη, unibody μεταλλική συσκευή αλλά δεν μ άρεσε καθόλου το user interface της meizu. Η Xiaomi είναι πολύ καλύτερη και έχει ενημέρωση συνέχεια και υποστήριξη από το miui.gr.

Γιατί απ το Public;

http://www.skroutz.gr/s/7187498/Meizu-M2-Note-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

 

Να το δει από κοντά του είπα, όχι να το αγοράσει απ' τo public. Να έχει μια ιδέα για ποια συσκευή λέμε. Εάν υπήρχε και xiaomi πάλι το ίδιο θα του έλεγα. Δεν συγκρίνεται να το δεις από κοντά. Αγορά ας κάνει από όπου θέλει.

Edited by navi55

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με τους drivers στο πσ δεν μπορω να τους περασω. Το συνδεω στο πσ αλλα δεν το βλεπει. Εχει καμια ρυθμιση και το τηλ που πρεπει να επιλεξω για να συνδεθει? Εχω κατεβασει τους drivers απο την πρωτη σελιδα αλλα δεν περνιουντε στο πσ με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρεσε τους και βαλε το mi pc suite, θα τους κατεβασει αυτο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...