Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ψώνισα λίγο με την Miui και πέρασα Euphoria που δεν την είχα δοκιμάσει αν και την είχα σε Nexus 4 5 κλπ. Ίσως η πιο σταθερή Cm based και τις δοκίμασα όλες. Λείπουν κάποια features όπως τα on screen buttons που δούλευα και το ambient screen (πρακτικά αχρείαστο σε Ips οθόνη). Μπαταρία σε πρώτη φόρτιση έβγαλαν κλασσικά 5ωρο οθόνης με λίγο gaming. Το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι ενώ έχω μόνο μια κάρτα μέσα δεν έχω 3g παρά μόνο 4g. Λίγο παράξενο μου φαίνεται αλλά οκ θα βρεθεί λύση σε επόμενο update. Xposed πιο βάλατε όσοι βάλατε σε Cm?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την ψώνισα λίγο με την Miui και πέρασα Euphoria που δεν την είχα δοκιμάσει αν και την είχα σε Nexus 4 5 κλπ. Ίσως η πιο σταθερή Cm based και τις δοκίμασα όλες. Λείπουν κάποια features όπως τα on screen buttons που δούλευα και το ambient screen (πρακτικά αχρείαστο σε Ips οθόνη). Μπαταρία σε πρώτη φόρτιση έβγαλαν κλασσικά 5ωρο οθόνης με λίγο gaming. Το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι ενώ έχω μόνο μια κάρτα μέσα δεν έχω 3g παρά μόνο 4g. Λίγο παράξενο μου φαίνεται αλλά οκ θα βρεθεί λύση σε επόμενο update. Xposed πιο βάλατε όσοι βάλατε σε Cm?

 

Tην aicp την δοκιμασες?εχει λιγο περισσοτερα features απο την euphoria.xposed εβαλα v80 την τελευταια δηλαδη.!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Tην aicp την δοκιμασες?εχει λιγο περισσοτερα features απο την euphoria.xposed εβαλα v80 την τελευταια δηλαδη.!

Πρώτη από όλες. Τιγκα στα redraws reboots και χάλια memory management.

Link to comment
Share on other sites

ουτε ενα reboot δεν ειχα εγω..την χρησιμοποιω 5-6 μερες.οταν λες redraws τι εννοεις?αμα memory management καλα τα παει δεν εχω παραπανω?η euphoria σε τι ειναι καλυτερη?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Redraw εννοώ το να φορτώνει όλη τη home screen μετά την έξοδο από μια εφαρμογή. Reboot είχα σε gaming μετά από μισή ώρα περίπου συνήθως. Είχε πολύ aggressive memory management, έκλεινε δηλαδή εφαρμογές και δεν τις κρατούσε στη Ram. Γενικά πολύ φρου φρου αλλά από ουσία λίγα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

η eyphoria δεν εχει τετοια θεματα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

η eyphoria δεν εχει τετοια θεματα?

Μέχρι στιγμής όχι. Εντάξει όσο να πεις επειδή κάνω βαριά χρήση έχει και κάποιο redraw εφαρμογής αλλά με 2 gb Ram λογικό είναι. Τουλάχιστον δεν έχω reboot freezαρίσματα και τέτοια. Είναι φουλ σταθερή

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φταιει η rom, 6.1.29

 

Δεν νομίζω να φταίει η ρομ αυτή έχω πάνω και δεν έχω κανένα πρόβλημα, μάλλον δε σου έκατσε καλά για ψαξτο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όχι. Εντάξει όσο να πεις επειδή κάνω βαριά χρήση έχει και κάποιο redraw εφαρμογής αλλά με 2 gb Ram λογικό είναι. Τουλάχιστον δεν έχω reboot freezαρίσματα και τέτοια. Είναι φουλ σταθερή

 

Οκ φίλε μου. Thx για τις πληροφορίες. Το miui icon πάντως στο θέμα multitasking και redraws απλά απαράδεκτο...

Πάντως άμα εξαιρέσεις το ότι δεν δουλεύει το ράδιο και ότι η 2η sim πιάνει μόνο 2g οι cm είναι μακράν καλύτερες από miui.

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...το κινητό αν είναι κλειστό φωρτιζει κανονικά;

 

Γιατι να μην φορτιζει?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόβλημα με την μπαταρία δεν φορτιζε ποτέ πάνω από 65% τώρα έχω και μια ακομα μπαταρία αλλά αν είναι κλειστό δεν φορτίζει ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόβλημα με την μπαταρία δεν φορτιζε ποτέ πάνω από 65% τώρα έχω και μια ακομα μπαταρία αλλά αν είναι κλειστό δεν φορτίζει ποτέ...

Είχα συναντήσει ένα Lenovo που ανοικτό ΔΕΝ φόρτιζε, ενώ κλειστό φόρτιζε, και αυτό οφειλόνταν σε κάποιον ιό που είχε τσιμπήσει. Αλλά το δικό σου κάνει το ακριβώς αντίθετο! έμπα recovery και κάνε τα wipe cache (και wipe dalvic cache αν έχει τέτοια επιλογή) μπας και στρώσει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε επιτέλους και η δική μου διάφανη θήκη της nillkin. Είναι πολύ λεπτή, καλύπτει πάνω και κάτω φόρτιση-για τα ακουστικά. Και φαίνεται επιτέλους και το καπάκι μου, που το πήρα γαλάζιο για να το χαρώ!

Σας παραθέτω και φωτογραφίες αν και φαντάζομαι ότι θα έχετε δει όλοι λίγο-πολύ, λίγες ακόμες και από μένα.

 

Επίσης να τονίσω ότι έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένη με την τελευταία devs 16.1.29 για το Prime μου πρώτη φορά μου κράτησε 4.30 ενεργή οθόνη και να έχω 10% ακόμη μπαταρία που σε καμία μα καμία άλλη ρομ miui δεν το είδα.

 

 

http://i66.tinypic.com/9k3y8z.jpg

http://i66.tinypic.com/9kxj01.jpg

http://i67.tinypic.com/5wf05c.jpg

http://i66.tinypic.com/9k3y8z.jpg

http://i67.tinypic.com/282ksr7.jpg

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω από την 5.12.17 στην 16.1.29 χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο εκτός από wipe cache και wipe davlik?

 

Οχι.......

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ από που την πήρες zaf? Μαζεύω links να δω που θα καταλήξω :p

 

Την παρήγγειλα από αυτόν τον πωλητή στο ebay --> http://www.ebay.com/itm/151821334234?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=451014640478&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

H αγορά έγινε 14/1 και την παρέλαβα Βόλο 10/2. Άψογη, αυθεντική με την συσκευασία της. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα από αυτόν τον πωλητή στο ebay --> http://www.ebay.com/itm/151821334234?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=451014640478&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

H αγορά έγινε 14/1 και την παρέλαβα Βόλο 10/2. Άψογη, αυθεντική με την συσκευασία της. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

 

Στην πλευρά που καλύπτει τα πλαϊνά κουμπιά είναι χαραγμένη ώστε να καταλαβαίνεις που ακριβώς είναι το κουμπί χωρίς να χρειάζεται να κοιτάξεις; Μπορείς να βάλεις μια φώτο; πχ του vickmall που δίνει δωρεάν είναι λεία εκεί και δεν καταλαβαίνεις που ακριβώς είναι το κουμπί.

Είναι και πιο λεπτή από του Vicmall την δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση οσο ειμαι στην αναμονη

θα μου εχει ξεφυγει μιας και διαβασα σχεδον ολο το τοπικ διαγωνια

 

και οι 2 σιμ δινουν δεδομενα?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Στην πλευρά που καλύπτει τα πλαϊνά κουμπιά είναι χαραγμένη ώστε να καταλαβαίνεις που ακριβώς είναι το κουμπί χωρίς να χρειάζεται να κοιτάξεις; Μπορείς να βάλεις μια φώτο; πχ του vickmall που δίνει δωρεάν είναι λεία εκεί και δεν καταλαβαίνεις που ακριβώς είναι το κουμπί.

Είναι και πιο λεπτή από του Vicmall την δωρεάν;

Εκεί που είναι τα κουμπιά, έχει τροχιά επιφάνεια και τα βρίσκεις πολύ εύκολα. Δε θα την έλεγα πιο λεπτή.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση οσο ειμαι στην αναμονη

θα μου εχει ξεφυγει μιας και διαβασα σχεδον ολο το τοπικ διαγωνια

 

και οι 2 σιμ δινουν δεδομενα?

Ναι..απο τις ρυθμισεις διαλεγεις απο ποια σιμ θες δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Στην πλευρά που καλύπτει τα πλαϊνά κουμπιά είναι χαραγμένη ώστε να καταλαβαίνεις που ακριβώς είναι το κουμπί χωρίς να χρειάζεται να κοιτάξεις; Μπορείς να βάλεις μια φώτο; πχ του vickmall που δίνει δωρεάν είναι λεία εκεί και δεν καταλαβαίνεις που ακριβώς είναι το κουμπί.

Είναι και πιο λεπτή από του Vicmall την δωρεάν;

 

 

Eίναι όντως χαραγμένα στην ένταση (+-) και στο power button. Σαν ποιότητα είναι διαφορετική το καταλαβαίνεις και στην αίσθηση. Είναι νομίζω σχεδόν το ίδιο λεπτή αλλά της νιλλκιν καλύτερης ποιότητας. Το σημαντικό είναι ότι έχει για να κλείνει πάνω και κάτω τις τρύπες του κινητού.

Ορίστε και σε φωτογραφία

 

http://i64.tinypic.com/w0507.jpg

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...